Jak zvýšit palec: Efektivní cvičení a protahování

Možná jste se dozvěděli, že nohy tanečníka by měly mít vysokou klenbu a vysoký nárt, ale nedělejte si starosti, pokud se vám nohy zdají trochu ploché! Je zcela možné zlepšit pružnost a sílu nohou, bez ohledu na to, jaký máte oblouk. Pokud se ho budete držet, můžete dosáhnout krásného špičky, která na jevišti oslňuje.

Metoda 1 ze 3: Protáhne se

 1. Obrázek s názvem Zvýšení bodu špičky Krok 1

  1 Posaďte se a izolujte každou část nohy, když ukazujete prsty na nohou. Dostaňte se do pohodlné sedící polohy na podlaze s nohama nataženýma před sebou a prsty nahoru. Nejprve ohněte prsty na nohou a poté nohy posuňte tak, aby ukazovaly na prsty na nohou. Dále ohněte prsty nahoru do vzduchu a poté ohněte celou nohu dozadu.
  • Při tomto cvičení se snažte mít prsty na nohou zkroucené tak dlouho, jak to jen půjde.
  • Tento úsek opakujte 30 až 60 sekund denně.


 2. Obrázek s názvem Zvýšení bodu špičky Krok 2

  2 Posilte své prsty na noze tím, že se natáhnete. Postavte se rovně a zvedněte jednu nohu ze země. Poté namiřte každý prst na noze jeden po druhém, počínaje palcem na noze. Mělo by to vypadat, že hrajete na prstech na klavíru.
  • Tento úsek obvykle trvá několik sekund pro každé opakování. Pro pružné prsty na nohou opakujte protažení 5krát denně.
 3. Obrázek s názvem Zvýšení bodu špičky Krok 3

  3 Omotejte si kolem prstů gumu na vlasy, aby se protáhl odpor. Umístěte elastické vlasy pokryté tkaninou kolem chodidla na základně prstů. Pomalu roztáhněte prsty do stran a natáhněte gumičku. Vydržte několik sekund, poté uvolněte nohu.
  • Opakujte úsek 30 až 60 sekund každý den.
  • Elastické vlasy by měly být kolem všech vašich prstů současně.
 4. Obrázek s názvem Zvýšení bodu špičky Krok 4

  4 Provádějte lisy na špičkách pro delší a silnější oblouky. Postavte se vysoko s nohama rovnoběžně k sobě a chodidly směrem dopředu. Zvedněte patu jedné nohy ze země a protáhněte nohu špičkou, dokud se zadní část prstů netlačí do země. Přesuňte nohu zpět dolů na podlahu a poté ji střídejte s druhou nohou.
  • Pokračujte ve střídání tam a zpět asi 1 minutu, abyste natáhli nohy. Pro dosažení výsledků proveďte protahování každý den.
  • Při tomto cvičení mějte chodidla v jedné linii s koleny.
 5. Obrázek s názvem Zvýšení bodu špičky Krok 5

  5 Zatímco míříte, obtočte odporový pás kolem míče vaší nohy. Posaďte se na zem s nohama nataženýma před sebou a prsty nahoru. Omotejte odporový pás kolem koule nohy těsně nad klenbou. Potom pomalu posuňte nohu tak, aby vaše prsty byly špičaté, tlačte proti odporu kapely. Posuňte nohu tam a zpět, abyste zpracovali prsty na nohou.
  • Proveďte 2 až 3 sady 10-15 opakování denně.
 6. Obrázek s názvem Zvýšení bodu špičky Krok 6

  6 Proveďte nártové pružnosti pro flexibilitu chodidla. Postavte se rovně s chodidly rovnoběžně k sobě a obujte si špičaté boty. Překročte 1 nohu přes druhou a položte nohu na zem nártem (horní částí chodidla) proti podlaze. Pomalu se spusťte do plie, abyste prohloubili úsek. Chvíli vydržte, pak pomalu stoupejte a začněte.
  • Provádějte toto natahování na každé noze denně, abyste postupně zlepšili nárt.
 7. Obrázek s názvem Zvýšení bodu špičky Krok 7

  7 Protáhněte lýtka, aby vaše podpůrné svaly byly pružné. Postavte se před zeď s chodidly zhruba na šířku boků. Umístěte míč 1 stopu na zeď se špičatou nohou. Spadněte do výpadu a zatlačte na přední nohu, abyste ji natáhli. Podržte 30–60 sekund, poté uvolněte.
  • Přepněte nohy a protáhněte druhou stranu. Pro dobré výsledky provádějte tento úsek každý den.
  • Protahování lýtkových svalů může pomoci předcházet zraněním, jako je plantární fasciitida.
 8. Obrázek s názvem Zvýšení bodu špičky Krok 8

  8 Zpevněte dolní končetiny zvednutím lýtek přes plie. Postavte se rovně s chodidly rovnoběžnými k sobě a držte se opěrky nebo židle. Pomalu ohnout kolena do demi plie , držet kolena nad prsty. V pliesku se pomalu převalte mezi nohy k nejvyššímu bodu. Pomalu se zvedněte do stoje a poté se spusťte zpět do výchozí polohy.
  • Pro dokončení sady opakujte 8 až 12krát. Cvičte každý den, abyste dosáhli dobrých výsledků.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Cvičení nohou a nohou

 1. Obrázek s názvem Zvýšení bodu špičky Krok 9

  1 Utřete si ručník pouhou nohou. Posaďte se a položte ručník na podlahu před sebe. Pokrčte koleno a dejte nohu na ručník. Pomocí prstů seškrábejte ručník pod nohou. Ručník narovnejte a opakujte protažení.
  • Zintenzivněte toto cvičení tím, že na konec ručníku umístíte knihu, aby bylo pro vás náročnější jej seškrábnout.
 2. Obrázek s názvem Zvýšení bodu špičky Krok 10

  2 Vytáhněte se dopředu pouze pomocí prstů pro silnější chodidla a nohy. Postavte se v uvolněné poloze na rovnou a hladkou podlahu s chodidly zhruba na šířku boků a prsty směrem dopředu. Položte si ruce na boky, abyste nebyli v pokušení použít je jako hybnou sílu. Poté ohněte prsty a uchopte jimi podlahu. Táhněte své tělo dopředu pouze pomocí prstů.
  • Zkuste projít svůj pokoj a zpět. Pokud je to pro vás příliš těžké, cvičte, dokud nepocítíte křeče v chodidle.
 3. Obrázek s názvem Zvýšení bodu špičky Krok 11

  3 Položte váhu na zadní část prstů v sedící špičce. Dostaňte se do přikrčení s rukama na boku a tlačte do podlahy. Přesuňte váhu na horní část těla, poté pomalu projíždějte chodidly přes špičkovou polohu a na zadní část prstů. Přeneste svou váhu na zadní část prstů, ale pomocí paží vám pomůže zůstat v rovnováze. Pokud můžete, zvedněte ruce z podlahy a přesuňte veškerou váhu na prsty na nohou.
  • Udržujte svůj zůstatek tak dlouho, jak můžete, nebo až minutu.
  • Tento cvik je o něco pokročilejší, takže jej berte pomalu. Pokud cítíte jakoukoli bolest, okamžitě přestaňte.
 4. Obrázek s názvem Zvýšení bodu špičky Krok 12

  4 Proveďte šlachy pro kontrolu nohou a pružné chodidla. Začněte v první pozici s rovnými zády, nohama u sebe a špičkami na nohou. Zatlačte špičku jedné nohy dopředu a špičku držte na podlaze. Pomalu zvedejte patu, klenbu a kouli chodidla z podlahy, dokud se podlahy nedotkne pouze váš špičatý prst. Poté otočte polohy a vraťte nohu zpět na start.
  • Vyměňte nohy a proveďte šlachy na obou stranách.
  • Poté, co provedete šlachu dopředu, proveďte pohyb znovu do strany a poté dozadu.
  • Zkuste pohybovat nohou plynulým pohybem.
 5. Obrázek s názvem Zvýšení bodu špičky Krok 13

  5 Proveďte petit jetes, abyste zlepšili flexibilitu nohou. Začněte v demi plie s jednou nohou pokrčenou a zvednutou mírně za druhou nohu. Dejte paže do základní polohy podprsenky, což znamená dolů před tělo a mírně zaoblené. Stojící nohou se tlačte z podlahy a při výstupu mířte špičkou. Přistupte na druhou nohu a srolujte nohu dolů na podlahu od prstu k patě. Pokračujte ve střídání nohou po 5 až 10 skoků na každou stranu.
  • Pokud s baletem začínáte, vyzkoušejte si procvičování trysek v baru, dokud nezvládnete formu.
  • Při přistání mějte koleno zarovnané s chodidlem.
  • Petit jetes jsou malý skok z jedné nohy na druhou.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Cvičení bezpečně

 1. Obrázek s názvem Zvýšení špičky prstu Krok 14

  1 Udělejte si rychlou rozcvičku než se protáhnete. Protahování studených svalů může zvýšit riziko zranění. Místo toho si dejte pár minut kardio, než se začnete protahovat. Zkuste něco jako chůzi nebo běhání na místě.
  • Pokud máte rozcvičku, kterou obvykle děláte před třídou baletu, můžete to udělat ještě předtím, než se protáhnete.
 2. Obrázek s názvem Zvýšení bodu špičky Krok 15

  2 Cvičte nohy každý den, abyste získali dlouhodobé výsledky. Buďte důslední, protože změna síly a pružnosti vašich nohou vyžaduje čas. Naštěstí si postupem času pravděpodobně všimnete postupných vylepšení, pokud se toho budete držet. Vytvořte si návyk na každodenní práci nohou.
  • Po jednom protahovacím sezení můžete zaznamenat malé zlepšení. Tyto výsledky jsou však pravděpodobně dočasné. Pokud jste důslední, můžete dosáhnout výsledků, které se drží.
 3. Obrázek s názvem Zvýšení bodu špičky Krok 16

  3 Jděte pomalu, abyste si neporanili nohy. Tanec je pro vás důležitý, takže pravděpodobně budete chtít rychle vidět velké změny. Příliš silné a rychlé tlačení nohou však zvyšuje riziko zranění. Udělejte si čas, abyste se nezranili.
  • Vynucení nohou do extrémních poloh může způsobit skutečnou škodu. Jděte jen tak daleko, jak pohodlně můžete. Časem se vaše flexibilita může zlepšit.
 4. Obrázek s názvem Zvýšení bodu špičky Krok 17

  4 Masírujte si chodidla mezi cviky ke snížení křečí. Křeče v nohou jsou nejhorší, ale jsou docela běžné, když pracujete na špičce. Když pocítíte křeče, přestaňte dělat to a jemně si promněte nohy rukama. Jako další možnost položte tenisový míček na podlahu a poté přes něj přetáhněte nohu.
  • Masírujte nohu, dokud křeče neustoupí. Během cvičení nohou to možná budete muset udělat několikrát.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak dlouho by se měl tanečník každý den protáhnout? Yolanda thomas
  Taneční instruktorka Yolanda Thomas je hip hopová taneční lektorka se sídlem v Los Angeles, Kalifornie a Sydney, Austrálie. Yolanda vyučovala hip hop v Sydney Dance Company a je dvojnásobnou vítězkou LA Music Award za zpěv a psaní písní. Získala Choreograf roku podle GROOVE, australskou hip hopovou taneční soutěž, a najala ji společnost Google na choreografii jejich plavání Sydney Mardi Gras. Yolanda thomas Taneční instruktor Odborná odpověď To závisí na druhu tance, který děláte, ale strečink by měl být součástí vaší každodenní rutiny. Například v hip hopu byste chtěli každý den trávit čas protahováním lýtek a čtyřkolek.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

Protáhne se

 • Elastické vlasy
 • Odporové pásmo
 • Pointe boty

Cvičení nohou a nohou

 • Ručník
 • Pointe boty nebo baletní pantofle

Cvičení bezpečně

 • Tenisový míček (volitelně)

Tipy

 • Promluvte si se svým baletním instruktorem, abyste zjistili, jaké cviky na prsty, nohy nebo nohy doporučují.
 • Pravidelné tancování baletu vám pomůže získat dobrý palec.

reklama

Varování

 • Poraďte se se svým lékařem, než začnete nové úseky, abyste se ujistili, že jsou pro vás bezpečné.
 • Pokud cítíte bolest, přestaňte se protahovat.
 • Neriskujte poškození nohou. Mějte na paměti, že můžete omylem způsobit, že vaše nohy budou příliš pružné, což vám ztěžuje ovládání vašeho bodu.
 • Někteří tanečníci si natahují prsty na nohou a chodidlech tím, že je dávají pod nábytek nebo používají nosítka. Může to poškodit vaše nohy, takže je nejlepší se těmto technikám vyhnout.
reklama

Populární Problémy

Získání tetovacího rukávu je skvělý způsob, jak vyjádřit svůj styl a navenek zobrazit některé věci, které jsou pro vás důležité. Chcete -li začít navrhovat tetovací rukáv, je důležité, abyste se nejprve rozhodli, jaké styly, témata, symboly, obrázky, ...

V dnešní době je rezervace letu dostatečně drahá, než se započítají další náklady související s cestováním, jako jsou zavazadla, parkování a jídlo. Cestování s méně prostředky je však možné, pokud znáte správné triky. Pokud nechcete utrácet ...

Pokud chcete v systému Windows XP použít jiný jazyk, můžete to provést několika různými způsoby. Změna jazyka zobrazení může být trochu komplikovaná, protože po instalaci systému Windows může být obtížné ji změnit. Vy...

Může Kyrgios, špatný chlapec tenisu, ukázat nějakou disciplínu a hlad, aby omráčil Španělku nebo bude Nadal, plavit se k jasnému vítězství?

Jak používat položky domácnosti k odstraňování pachů z obuvi. Pokud se z vašich bot vytvoří nepříjemný zápach, neznamená to, že je musíte vyhodit. Existuje mnoho věcí pro domácnost, které můžete použít k odstranění zápachu z obuvi nebo zabití ...

Pohled na 5 ženských tenistek, které svého talentu neučinily úplnou spravedlnost.