Jak se obléknout na pohřeb

Pohřby jsou pochmurné příležitosti a měli byste tuto atmosféru respektovat vhodným oblečením. Pohřební oděv by měl být obecně tmavší a konzervativní. Rozhodněte se pro tmavé, zesílené oblečení a minimální příslušenství. V některých případech mohou rodiny požadovat konkrétní barvu nebo typ oblečení. V tomto případě můžete konvenční etiketu ignorovat. Přání rodiny zesnulého jsou na pohřbu vždy nejdůležitější.Část 1 ze 3: Výběr správných typů oblečení

 1. Obrázek s názvem Šaty na pohřeb Krok 1

  1 Vyberte si černé nebo tmavší oblečení. Pohřební oděv by měl být tradičně černý. Ne každý však již tuto tradici striktně dodržuje. Není neobvyklé vidět lidi, kteří mají na pohřbu odstíny jako tmavě šedá nebo tmavě modrá. Pokud se rozhodnete nenosit černou barvu, vyberte pro svůj outfit tmavou a pochmurnou barvu.
  • Držte se tmavých, pevných odstínů, pokud nemáte žádné černé oblečení, nebo pokud raději černé nenosíte. Námořnická modř, tmavě šedá, tmavě zelená a hnědá jsou všechny dobré odstíny.
  • Před výběrem oblečení se však ujistěte, že rozumíte typu pohřbu. Pro tradičnější pohřeb se doporučuje chybovat na straně opatrnosti a jít do klasické černé.


 2. Obrázek s názvem Šaty na pohřeb Krok 2

  2 Vyhněte se jasným barvám. Na pohřeb byste nikdy neměli nosit jasné barvy. Primární barvy, jako je modrá, červená a žlutá, mohou působit urážlivě nebo neuctivě. Červená je v některých kulturách vnímána jako znak oslavy. Zvláště důležité je vyhnout se červené.
  • Světlé barvy by vůbec neměly být součástí vašeho outfitu. Černé šaty s růžovými pruhy v dolní části, nebo černý oblek přes červenou košili s knoflíky, se na pohřeb nehodí.
  • Ve výjimečných případech však existuje výjimka z tohoto pravidla. Rodinní příslušníci mohou příležitostně na počest zesnulého požadovat jasnější barvy nebo konkrétní barvu. V tomto případě vždy jděte s přáním rodiny.
 3. Obrázek s názvem Šaty na pohřeb Krok 3

  3 Pokud není uvedeno jinak, snažte se o formálnost. Pohřby jsou obvykle temné příležitosti. Chcete oblečení, které byste mohli nosit na pracovní pohovor, přes oblečení, které byste nosili v klubu. V některých případech může rodina požadovat méně formální oblečení k uctění zesnulého. Pokud však není uvedeno jinak, držte se formality.
  • Dobrou volbou jsou černé, tmavě šedé nebo námořnické obleky. Vázanky a společenské kalhoty by měly být v podobně tmavých odstínech. Můžete také jít s tmavě zbarvenou košili a kravatou.
  • Je uctivé oblékat se-vyhněte se nošení něčeho příliš ležérního, jako jsou šortky nebo žabky, a zakrývejte se, abyste neukazovali příliš mnoho kůže.
  • Na pohřeb se obecně doporučují delší šaty a sukně. Vyhněte se něčemu příliš tvarovému, protože to může vypadat spíše jako oblečení na ven, než jako formální. Dobrou volbou je také tmavě zbarvená halenka a šaty.
 4. Obrázek s názvem Šaty na pohřeb Krok 4

  4 Dávejte pozor na délku rukávu. Obecně nechcete na pohřbu ukázat hodně kůže. Nejlepší je vyhnout se oblečení bez rukávů nebo oblečení s velmi krátkými rukávy. Místo toho jděte na oblečení s dlouhým rukávem. Pokud máte černé šaty bez rukávů, které chcete nosit, můžete si zakrýt ruce šálem nebo pokrčením ramen.
 5. Obrázek s názvem Šaty na pohřeb Krok 5

  5 Rozhodněte se pro čistší oblečení než oblečení se vzorem. Vzory jsou pro pohřby v pořádku, pokud nevypadají příliš honosně. Sukně s květinovým vzorem nebo tmavě pruhovaná košile je dostatečně zahraná, aby byla vhodná na pohřeb. Je však třeba se vyhnout jasným a křiklavým vzorům, zvláště pokud používají také křiklavé barvy. Například černá košile s červenými puntíky není na pohřeb skvělá volba.
  • Jako vždy však nezapomeňte respektovat přání rodiny zesnulého. V některých případech může být požadován určitý vzor.
  reklama

Část 2 ze 3: Výběr příslušenství

 1. Obrázek s názvem Šaty na pohřeb Krok 6

  1 Vyberte si boty, které jsou formální, ale pohodlné. To je zvláště důležité, pokud se chystáte vstát nebo pohřbít před nebo po pohřbu. Na pohřbech se hodně stojí a chodí, takže vaše boty jsou pohodlné. Ideální nejsou například vysoké podpatky. Ujistěte se, že se s obuví budete držet něčeho formálního a tmavého.
  • Dobrou volbou jsou černé šaty nebo boty. Pěkný pár tmavě zelených, tmavě modrých, šedých nebo černých bytů nebo společenských bot je vždy skvělou volbou pro pohřeb.
  • Pokud to není super formální pohřeb, mohou fungovat i tenisky tmavé barvy nebo tenisky converse. Vždy se však mýlíte na straně formality.
 2. Obrázek s názvem Šaty na pohřeb Krok 7

  2 Vyberte konzervativní kravatu. Pokud máte kravatu, nezapomeňte ji přehrát. Vazbám s jasnými barvami nebo křiklavými vzory by se obecně mělo vyhnout. Jednobarevná kravata nebo kravata bez vzoru je vaše nejlepší volba na pohřeb. Vyberte tmavší barvu, například tmavě zelenou, tmavě modrou nebo šedou.
  • Existují však výjimky z tohoto pravidla. Pokud máte řekněme novinku, kterou vám dal zesnulý, mohou rodinní příslušníci toto gesto ocenit. Možná budete chtít zkontrolovat předem, abyste se ujistili, že to nebude špatně.
 3. Obrázek s názvem Šaty pro pohřeb Krok 8

  3 Tónujte make -up. Pokud nosíte make -up, nechte ho na pohřbu docela minimální. Pohřeb je obecně formální příležitostí. Stejně jako byste do své kanceláře nenosili dramatický, okázalý make -up, nenoste jej na pohřeb.
  • Nejlepší je lehké zakrytí základu a nahá rtěnka. Přidejte malé množství tvářenky, pokud chcete, stejně jako velmi lehké oční stíny a řasenku.
  • Jako vždy mohou existovat výjimky v závislosti na přání rodinných příslušníků. Pokud například jedete na pohřeb někoho, kdo pracoval v divadle, mohou rodinní příslušníci požádat o bleskovější divadelní líčení.
 4. Obrázek s názvem Šaty na pohřeb Krok 9

  4 Rozhodněte se pro tradiční šperky. Pokud máte starosti s výběrem správných šperků, je vhodné vyrazit bez pohřbu. Díky tomu může váš outfit vypadat pochmurněji. Pokud však chcete přidat šperky, držte se klasiky. Řetězec perel je mnohem vhodnější než jasný, neohrabaný náhrdelník.
  • Pokud nosíte náušnice, vyberte si uctivé. Velké houpavé kousky nebo kruhové náušnice jsou na pohřeb příliš honosné. Místo toho se rozhodněte pro napichovací náušnice.
 5. Obrázek s názvem Šaty na pohřeb Krok 10

  5 Vyberte si vhodné barevné kapesníčky. Pokud k oblekům nosíte kapesní čtverce, měly by být také tmavě zbarvené. Zaměřte se na odstíny jako tmavě modrá, tmavě zelená a šedá. Růžový kapesníček je obecně nevhodný pohřební oděv. reklama

Část 3 ze 3: Mějte na paměti další faktory

 1. Obrázek s názvem Šaty na pohřeb Krok 11

  1 Vezměte v úvahu náboženské přesvědčení. Pokud má někdo náboženský obřad, mohou existovat zvláštní pravidla týkající se oblékání. Nezapomeňte si předem zkontrolovat nominální hodnotu a udělat rychlý průzkum. Zjistěte, zda během smutku existují nějaká pravidla týkající se oblečení. Vždy byste měli respektovat náboženství zesnulého.
  • Některá náboženství mohou například vyžadovat extrémní skromnost od žen během pohřebních služeb. Nechcete se ukázat v příliš krátkých šatech nebo sukni.
  • Vyhledávání na internetu vás může informovat o náboženských rituálech. Obecně je však lepší zeptat se někoho z rodiny. Mohou vám poskytnout nejlepší pokyny týkající se oblékání.
 2. Obrázek s názvem Šaty na pohřeb Krok 12

  2 Vezměte v úvahu různé kulturní zvyky. Pokud byl zesnulý z jiného kulturního prostředí, mohou být vhodné jiné barvy. Zatímco v západních pohřbech se tradičně používají tmavší barvy, v jiných kulturách tomu tak vždy není.
  • Světlé barvy jsou v některých kulturách spojeny se smutkem. V Koreji je modrá barvou smutku. V Egyptě a Etiopii je žlutá považována za smuteční barvu.
  • V některých kulturách Blízkého východu je bílá považována za pohřební barvu.
 3. Obrázek s názvem Šaty na pohřeb Krok 13

  3 Mějte na paměti počasí. Pokud existuje venkovní pohřeb nebo pohřeb, nezapomeňte to vzít v úvahu. Možná budete muset, řekněme, přinést deštník, pokud prší, nebo kabát, pokud bude zima. Ujistěte se, že jsou tyto doplňky vhodné i pro pohřeb.
  • I s takovými věcmi, jako jsou pláštěnky a deštníky, pamatujte, že jste na pohřbu. Jasně růžový deštník není obecně vhodný pro pohřeb. Nejlepší volbou jsou obecně černé deštníky a pláštěnky tmavé barvy.
  • Měli byste se také držet tmavých kabátů a bund. Může být považováno za špatnou formu, ukázat se na venkovním pohřbu v bílém plášti.
 4. Obrázek s názvem Šaty na pohřeb Krok 14

  4 Řiďte se přáním zesnulého. Zvláštní požadavky byste měli vždy respektovat, i když jsou nekonvenční. Pokud rodina požaduje pro obřad konkrétní barvu nebo vzor, ​​snažte se tomu vyhovět. Pokud se rodina chystá na netradiční vyslání na počest zesnulého, měli byste se řídit jejich přáním ohledně tradiční etikety. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co si mám vzít na pohřeb? Nejla Renee
  Fashion Stylist & Image Consultant Nejla Renee je módní stylistka, image konzultantka a osobní nakupující se sídlem v New Yorku, New York. Díky více než sedmiletým zkušenostem se Nejla specializuje na pomoc lidem při zlepšování jejich pozitivních vlastností a vyjadřování jejich identity stylem. Nejla je držitelkou titulu BS v oboru marketing a finance na Northeastern University a před zahájením vlastního podnikání pracovala v oblasti financí. Nejla kombinuje své obchodní zkušenosti se svou osobní kreativitou, vášní, citem pro detail, vrozeným smyslem pro styl a silným porozuměním vhodnosti a proporce, aby svým klientům pomohla vytvořit mír a přijetí v jejich stylu. Nejla Renee Módní stylistka a obrazová poradkyně Odborná odpověď Černá je preferovanou barvou jakéhokoli smutečního oblečení. Pokud nemáte nic černého, ​​noste pevnou, tmavou barvu. Obecně je důležité, abyste se oblékali s úctou, takže nenoste šortky nebo žabky a neukazujte příliš mnoho kůže.
 • Otázka Je přípustný spíše motýlek než dlouhá kravata, pokud barva není okázalá? Ano, pokud je motýlek přijatelných barev (obvykle v černé, tmavě červené, tmavě modré atd.), Pak je vhodné ho nosit na pohřeb. Měli byste se však informovat u rodiny zesnulého, protože mohli požádat jinak.
 • Otázka Je přijatelné, aby dáma měla na pohřbu kalhoty? Ano, to je zcela na vás, pokud to nezakazuje nějaký náboženský aspekt.
 • Otázka Na pohřeb mám na sobě černé kalhotové šaty a chystám se mít špinavě bílou halenku a perly. Je špinavě bílá halenka vhodná? Buddy4 Ano to je.
 • Otázka Nejsem typ člověka, který nosí šaty. Hodila by se k této příležitosti hezká společenská košile a kalhoty? Ano. Pokud máte něco černého, ​​bylo by to ideální, ale jakékoli tmavé barvy by pravděpodobně byly v pořádku.
 • Otázka Je mi 33 let a chystám se na pohřeb starší ženy. Nejsem si jistý, co na sebe. Chci vypadat elegantně a sofistikovaně, ale také roztomilě. Jen nacházím svoji ženskou stránku. Mám šaty s leopardím potiskem a nejsem si jistý, jaké boty bych nosil. Můžete pomoci? Měli byste jít s něčím formálnějším. Šaty s leopardím potiskem nejsou vhodné na pohřeb.
 • Otázka Jdu na pohřební službu. Mám nosit šampaňské zlato? Ne. Měl bys být méně výstřední, kvůli rodině. Budou vám vděční, že přijdete, ale v uctivější barvě.
 • Otázka Mám na sobě černé krajkové šaty s průhlednými krajkovými pažemi o délce 3/4. Je to vhodné a jaké boty mohu nosit? Lidská bytost Nejlepší odpovídač Vaše šaty zní přiměřeně. Pokud je to něco, co, kromě barvy, byste se cítili pohodlně v kostele, na pohřeb by to mělo být v pořádku. Je v pořádku vypadat hezky, vzdáváte hold osobě, která zemřela, tím, že se hezky prezentujete. Hodily by se černé boty, ploché nebo s nízkým podpatkem. Boty by měly být chytré, ne okázalé nebo příliš ležérní, ale pokud nemáte mnoho možností, postačí vám jakákoli čistá a upravená obuv.
 • Otázka Je mi 13 a nemám šaty. Pouze jedna černá sukně téměř ke kolenům a mám džíny. Co mám na sobě Noste černou sukni s tmavým topem. Tmavé punčocháče nebo hadice, pokud je máte. Tmavě zbarvené boty. A vezměte si tmavý svetr nebo bundu, pro případ, že by se během pohřbu ochladilo.
 • Otázka Co se stane, když si na pohřeb vezmete vtipné nebo hrubé tričko? Pokud je vtip urážlivý, můžete být požádáni, abyste opustili budovu, a nebudete vpuštěni zpět, dokud si na sebe neobléknete něco vhodnějšího. Ještě důležitější je, že můžete rozrušit blízké zesnulého, když prožívají velmi obtížné období. Standard oblékání však bude záviset na typu pohřbu.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud si nejste jisti, poraďte se s rodinou o oblékání nebo se zeptejte někoho jiného, ​​zda si myslí, že je váš outfit vhodný.
 • U velmi konzervativní služby se některé ženy mohou rozhodnout nosit jednodušší, formální klobouk.
 • Rodina se může rozhodnout uspořádat slavnostnější setkání. Pokud ano, a nejste obeznámeni, neměli byste se bát zeptat, jaké může být vhodné oblečení.
 • Pokud se pohřeb koná začátkem listopadu a žijete ve Spojeném království (nebo v jiné zemi Britského společenství), měli byste mít na sobě mak.
 • Při výběru se držte společenského oblečení.
 • V Egyptě není vhodné nosit žlutou na pohřeb. V Egyptě a všech arabských zemích je vhodný pouze plný černý oděv. Nenoste nic exotického. Jděte se sázkou na jistotu. Ujistěte se, že je černá nebo možná šedá. Nechcete na sebe příliš přitahovat pozornost.

reklama

Varování

 • Doporučuje se voděodolná řasenka a minimální oční stíny/oční linky.
 • Vysoké podpatky mohou být venku v trávnaté půdě obtížné, zvláště pokud prší.
 • Prosím, nabídněte své místo nebo deštník starším hostům nebo lidem s malými dětmi. * Na sobě * Nenoste odhalující oblečení nebo jiné oblečení s grafickým obsahem. Je to považováno za neúctivé nebo urážlivé.
reklama

Populární Problémy

Jak vyměnit těsnění dvířek chladničky. Vadné nebo netěsnící dveře chladničky plýtvají energií, zvyšují vaše účty za energii a zatěžují vaši chladničku a zkracují její životnost. Riskujete také zkažení jídla. Výměna těsnění dveří (často ...Venus Williamsová a Madison Keysová budou bojovat popáté, když se dnes večer postaví na kurt.

Jak namalovat vysoký strop přes schody. Malování stropu může být náročné i pro zkušeného malíře. Práce je obzvláště obtížná při malování přes schodiště, kde nemůžete snadno postavit žebřík, abyste dosáhli ...Stát Jižní Dakota a Jižní Dakota obnovují svou intenzivní rivalitu v sobotu ve Vermillionu. Zde je návod, jak sledovat hru naživo online.Strýc Rafaela Nadala Toni nedávno hodnotil finále Australian Open 2021 mezi Novakem Djokovičem a Daniilem Medveděvem.