„Jak Dominic Thiem dospěl, moje žena a já jsme také dospěli s ním“ - Wolfgang Thiem

Dominic Thiem ve finále Nitto ATP Tour

Dominic Thiem ve finále Nitto ATP Tour

2019 se ukázal být přelomovým rokem v kariéře Dominica Thiema. Díky tomu se Thiem etabloval jako jedna z elit a také jako favorit sesadit z trůnu Novaka Djokoviče, Rogera Federera a Rafaela Nadala.

Po vítězství v Indian Wells Masters následovaly předvádění na druhém místě na French Open a finále turnaje Nitto ATP Tour. Thiemova vynikající práce v průběhu roku 2019 nakonec vedla k dalšímu velkému finále na Australian Open začátkem tohoto roku.

Otec Dominica Thiema Wolfgang měl velký podíl na výstupu na světovou trojku a nedávno hovořil o tom, jak se jako rodič vypořádal s výkyvy a pády na cestě.

Nevěděl, co se stane s jeho kariérou: Wolfgang v raných letech Dominica Thiema

Dominic Thiem na juniorské akci French Open v roce 2011

Dominic Thiem na juniorské akci French Open v roce 2011

V rozhovoru s Polstat Sport „Wolfgang Thiem osvětlil syrovost Rakušana v juniorských akcích a emocionální horskou dráhu, která doprovázela jeho růst.

'Musím říci, že jak Dominic dospíval, my s manželkou jsme v tomto období také s ním dospěli - od Tennis Europe přes ITF Juniors až po profesionála,' řekl Wolfgang Thiem.
„Když v roce 2011 prohrál s Fratangelo (ve finále juniorské akce Roland Garros), kde to ve třetím setu bylo 6: 8, je zřejmé, že jste jako rodič emocionální. Nejdůležitější je mít vždy pozitivní přístup, “dodal.

Wolfgang Thiem pokračoval v rozhovoru o cestě, kterou rodič absolvuje se svým dítětem na turné, zvláště když jsou zároveň jeho/jejím trenérem.

„Jako rodič je těžké najít správná slova, protože, jak jsem zmínil, reagujete emocionálně. Jako trenér si udržujete větší odstup, protože toto je vaše práce, jste schopni být objektivnější. Bylo to těžké. Teď je to mnohem lepší, protože jsem sám získal zkušenosti, “prohlásil otec světové č. 3.

Růst Dominica Thiema na turné pokračuje od roku 2014 a nyní začal na jejich preferovaných površích porážet ty největší oddanosti hry.

Dominic Thiem v loňském roce porazil na tvrdých kurtech Novaka Djokoviče na finále ATP Tour, Rafaela Nadala na antuce v Madridu v roce 2018 a Barceloně v roce 2019 a Rogera Federera na trávě ve Stuttgartu v roce 2016.

Wolfgang ale tvrdí, že bylo těžké něco z toho předvídat, když jeho syn právě začínal.

„V juniorských dobách nikdy nevíte, jak to s budoucností dopadne. Nyní je Dominic v top 10, jeden z nasazených jezdců. Když mu bylo 70 nebo 80, nevíte, co se stane, “dodal Wolfgang.

Populární Problémy

Podíváme se na špičkové tenisty, kteří pocházejí ze sportujících rodin.

Jak otevřít obtížnou sklenici. Není nic horšího, než mít hlad a sklenici jídla, kterou nemůžete otevřít. Ať už je víčko přilepené na kyselých okurkách, nebo se nemůžete dostat do arašídového másla, nestresujte se. Nepotřebujete fantastickou sklenici ...

Jak složit papír pro trojnásobné brožury. Trojnásobná brožura je skvělý způsob, jak uspořádat spoustu informací na jeden list papíru. Tento typ letáku se vyrábí neuvěřitelně snadno a jakmile se seznámíte s technikou, budete ...

Jak najít levné balíčky Disney World. Výlet do Walt Disney World Resort na Floridě může být kouzelnou dovolenou pro celou rodinu, ale může to být nákladný zážitek, zvláště když se přidá cestování, ubytování a jídlo ....

Hackovaní pytli se ještě nedostali na olympiádu, ale to můžete změnit. Začněte tím, že si vyrobíte vlastní tréninkové vybavení. Zde je několik snadných způsobů, jak vyrobit hacky z domácích materiálů nebo ze základních řemeslných potřeb. Použijte to pro ...

Pokud nemáte kabel, zde je návod, jak můžete sledovat MTV VMA 2020 online zdarma.