Jak zvednout nohy

Sejmout břemeno a zvednout nohy je skvělé, zvláště pokud jsou oteklé. Ať už jsou vaše nohy oteklé v důsledku těhotenství nebo přílišné chůze, jejich zvednutí vám může udělat větší pohodlí. Zvednutím a odpočíváním chodidel, snížením otoků chodidel a udržením dobrého zdraví nohou můžete své nohy připravit na všechny své oblíbené činnosti.

Část 1 ze 3: Zvedání a odpočívání nohou

 1. Obrázek s názvem Zvedněte nohy Krok 1

  1 Sundejte si boty. Před zvednutím nohou si sundejte boty a ponožky. Boty mohou způsobit hromadění krve ve vašich chodidlech a podporovat otoky. Ponožky to dokážou také, zvláště pokud jsou těsné kolem kotníku. Rychle se rozhýbejte prsty, aby vám tekla krev.
 2. Obrázek s názvem Zvedněte nohy Krok 2

  2 Lehněte si na pohodlný gauč nebo do postele. Roztáhněte tělo na dlouhý gauč nebo postel vleže na zádech. Ujistěte se, že máte spoustu místa a že nebudete mít pocit, že se rozvalíte z gauče. Pokud se budete cítit pohodlněji, podepřete si záda nebo krk polštářem nebo dvěma.
  • Pokud jste těhotná a překročíte první trimestr, vyhněte se ležení na zádech. Vaše děloha může vyvíjet příliš velký tlak na centrální tepnu, což ve skutečnosti potlačuje průtok krve, což je opak toho, co chcete dělat. Umístěte pár polštářů za záda, abyste byli podepřeni pod úhlem 45 stupňů.


 3. Obrázek s názvem Zvedněte nohy Krok 3

  3 Pomocí polštářů zvedněte nohy až na úroveň srdce. Umístěte polštáře pod nohy a kotníky, abyste je pozvedli. Naskládejte tolik, kolik je potřeba, aby se vaše nohy zvýšily na úroveň vašeho srdce. Zvednutí chodidel na úroveň srdce vám pomůže odtékat krev z vašich nohou a usnadní vašemu srdci zvýšení krevního oběhu.
  • Možná vám bude nejpohodlnější dát si pod lýtka polštář nebo dva, abyste podpořili vyvýšené nohy.
 4. Obrázek s názvem Zvedněte nohy Krok 4

  4 Po celý den mějte nohy zvýšené po dobu 20 minut. Pravidelné 20minutové výškové intervaly by měly zmenšit otok. Tuto příležitost můžete využít k vyřízení e -mailu, sledování filmu nebo plnění dalších úkolů, které nevyžadují, abyste se postavili.
  • Pokud máte zranění, například vyvrtnutý kotník, budete chtít nohu zvedat častěji. Snažte se mít svoji nohu vyvýšenou celkem 2–3 hodiny každý den.
  • Pokud zjistíte, že otoky nohou neklesají používáním této rutiny po dobu několika dnů, měli byste si domluvit schůzku se svým lékařem.
 5. Obrázek s názvem Zvedněte nohy Krok 5

  5 Když sedíte na židli, položte nohy na podnožku. I mírné převýšení sníží každodenní otoky. Pomocí sedačky nebo podnožky zvedněte nohy ze země, kdykoli je to možné. Zvednutím nohou zvýšíte krevní oběh.
  • Pokud trávíte spoustu času sezením v práci, můžete si pod stůl zakoupit malou podnožku.
 6. Obrázek s názvem Zvedněte nohy Krok 6

  6 Pokud se cítíte dobře, naneste led. Pomocí balíčku ledu zabaleného v utěrce můžete ledovat zvýšené nohy až 20 minut. Mezi aplikacemi ledu počkejte alespoň 20 minut. To může dále snížit otoky a zmírnit jakékoli nepříjemné pocity, které zažíváte. Vždy používejte bariéru mezi ledem a holou kůží.
  • Pokud cítíte potřebu častěji ledovat nohy kvůli otoku a bolesti, domluvte si schůzku se svým lékařem.
  reklama

Část 2 ze 3: Omezení otoků nohou

 1. Obrázek s názvem Zvedněte nohy Krok 7

  1 Vyhněte se dlouhému sezení. Vstaňte jednou za hodinu a projděte se minutu nebo dvě, jen aby vám tekla krev. Dlouhé sezení může způsobit hromadění krve ve vašich chodidlech, což způsobí větší otoky. Pokud musíte sedět delší dobu, použijte podnožku na podporu oběhu.
 2. Obrázek s názvem Zvedněte nohy Krok 8

  2 Noste podpůrné punčochy. Noste podpůrné punčochy po celé délce, abyste zvýšili průtok krve a zmírnili otoky nohou. Punčochy jsou nejúčinnější, pokud je nosíte celý den, zvláště pokud budete hodně stát. Vyhněte se kompresním ponožkám, které se mohou mačkat nad kotníkem a podporovat otoky nohou.
  • Punčochy na podporu si můžete zakoupit online v obchodech se zdravotními potřebami, jako jsou ExMed a Walgreens.
 3. Obrázek s názvem Jog in Cold Weather, krok 18

  3 Pijte 6 až 8 sklenic vody o objemu 8 uncí denně. Pití dostatečného množství vody může vaše tělo vypláchnout extra solí a omezit otoky nohou. Někteří dospělí mohou potřebovat více nebo méně v závislosti na těhotenství nebo jiných zdravotních stavech. Pro většinu lidí však pití nejméně 48 uncí (1,4 litru) vody denně udrží přebytečné otoky na minimu.
  • I když je občasná soda nebo káva v pořádku, nepočítejte tyto nápoje jako součást denního příjmu vody. Mohou mít diuretický účinek.
  • Nenuťte se víc pít, pokud nemůžete.
 4. Obrázek s názvem Zvedněte nohy Krok 10

  4 Pravidelně cvičte. Snažte se cvičit alespoň 30 minut 4 až 5 dní v týdnu, aby vám tekla krev. Dokonce i příležitostná procházka udrží váš srdeční tep a odradí od shromažďování krve ve vašich nohou. Pokud právě sedíte, pomalu se propracujte až 4 dny v týdnu tím, že začnete s 15minutovým sezením jeden den v kuse.
  • Pokud máte omezení kvůli těhotenství nebo zranění, zeptejte se svého lékaře, jaká cvičení můžete dělat pro zmírnění otoků.
  • Cvičení s kamarádem může být skvělý způsob, jak se držet nové fitness rutiny.
  • Některé jógové pózy, například ležení na podlaze s nohama opřenými o zeď, mohou také snížit otoky nohou.
 5. Obrázek s názvem Zvedněte nohy Krok 11

  5 Vyvarujte se nošení příliš malých bot. Noste boty, které vám dobře padnou, a zajistěte, aby se míček vaší nohy snadno vešel do nejširší části boty. Když nosíte příliš malé boty, může to přerušit oběh, způsobit bolest nebo dokonce zranění. reklama

Část 3 ze 3: Udržování dobrého zdraví nohou

 1. Obrázek s názvem Zvedněte nohy Krok 12

  1 Při cvičení noste podpůrnou obuv. Tenisky s hrubou podrážkou mohou vašim nohám poskytnout další polštář pro běh a skákání při cvičení. Můžete si také koupit gelové vložky pro větší podporu. Pokud budete aktivní, vždy noste boty se spoustou struktury a stability.
  • Nakupujte boty na konci dne, kdy jsou vaše nohy nejvíce oteklé. Boty by měly vašim nohám dobře sedět, i když jsou největší.
 2. Obrázek s názvem Zvedněte nohy Krok 13

  2 Zhubněte navíc. Snažte se udržovat zdravou váhu pro svou výšku dietou a cvičením. Další kila mohou vyvíjet tlak na vaše nohy a namáhat vaše cévy, zvláště pokud jste aktivní. Dokonce i ztráta libry nebo dvou sníží každodenní otoky nohou.
  • Váš lékař vám může poradit o zdravém rozmezí hmotnosti.
 3. Obrázek s názvem Zvedněte nohy Krok 14

  3 Vyhněte se nošení vysokých podpatků každý den. Rozhodněte se pro vysoké podpatky kratší než dva palce a snažte se je nenosit často. Vysoké podpatky vám mohou skřípnout nohy a vyvíjejí velký tlak na chodidlo. Přenášení takové váhy na malou plochu může způsobit otoky, bolest a dokonce vytlačit kosti.
  • Pokud chcete nosit vysoké podpatky, větší stabilitu zajistí robustní podpatky než jehlové podpatky.
 4. Obrázek s názvem Zvedněte nohy Krok 15

  4 Nekuřte. Kouření vám zatěžuje srdce a ztěžuje cirkulaci krve. Zejména proto, že jsou vaše nohy tak daleko od srdce, mohou v důsledku toho nabobtnat a lesknout se. Vaše pokožka může dokonce začít řídnout. Zvažte režim přestat kouřit, abyste zlepšili své celkové zdraví i zdraví svých nohou.
 5. Obrázek s názvem Zvedněte nohy Krok 16

  5 V případě potřeby masírujte nohy, abyste zmírnili bolest a zlepšili krevní oběh. Otřete chodidlo chodidlem, aby se vám rozhýbala krev. Můžete dokonce požádat partnera, aby vám promnul chodidla, což zvýší oběh a vyčistí spojenou krev. Prsty masírujte všechny oblasti napětí nebo nepohodlí.
 6. Obrázek s názvem Zvedněte nohy Krok 17

  6 Vezměte si volně prodejné protizánětlivé léky, abyste zvládli menší bolest. Pokud váš lékař vyloučil vážnější stavy, je obvykle bezpečné zvládnout otoky nohou volně prodejné protizánětlivé léky. Vezměte 200 až 400 miligramů ibuprofenu každých 4 až 6 hodin podle potřeby, abyste snížili otoky a snížili nepohodlí.
  • Než začnete užívat jakékoli léky, vždy se poraďte se svým lékařem. Některé léky a zdravotní stavy mohou interagovat s nesteroidními protizánětlivými léky (NSAID), jako je ibuprofen.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co mohu dělat, když nemohu zvednout nohu? Catherine Cheung, DPM
  Podiatristka certifikovaná na palubě Dr. Catherine Cheungová je podiatristka se sídlem v San Francisku v Kalifornii. Dr. Cheung se specializuje na všechny aspekty péče o nohy a kotníky, včetně komplexní rekonstrukce. Dr. Cheung je spojen s lékaři Brown & Toland a Sutter Medical Network. Získala DPM na California College of Podiatric Medicine, dokončila svůj pobyt v zdravotnickém centru Encino Tarzana a absolvovala stipendium v ​​Kaiser Permanente San Francisco Medical Center. Je certifikována Americkou radou podiatrické chirurgie. Catherine Cheung, DPM Expertní odpověď pediatra na certifikaci rady Pokud to dokážete, udělejte to. Strávte 20 minut se zapnutým ledem a dejte si na 20 minut pauzu. Můžete také použít jednu z těch volně prodejných kotníkových rovnátek s tkaničkami nebo suchým zipem ke stabilizaci nohy, pokud je problém s kotníkem. Jen to nedržte tak těsné, aby to bylo bolestivé.
 • Otázka Je opřít lýtka o stoličku dobrý nápad? Existuje několik problémů s opíráním lýtek o stoličku. Je stolice dostatečně široká, abyste nemuseli mít kyčle napnuté, abyste ji udrželi na stoličce? Je stolice polstrovaná, aby se zabránilo blokování oběhu? Má stolička správnou výšku? Může stolička zůstat dostatečně blízko k vaší židli, že je podepřeno vaše koleno? Je důležité vybrat si stoličku, která dokáže udržet správné umístění chodidla, nohy a kolena při zvedání nohy, zvláště když sedíte na kancelářské židli.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Varování

 • Pokud se otok chodidla po pravidelné nadmořské výšce na několik dní nesníží, navštivte svého lékaře ke kontrole.
 • Některá závažná onemocnění, jako jsou onemocnění ledvin a srdce, mohou způsobit otoky nohou, proto neignorujte trvalé otoky.
 • Okamžitě zavolejte lékaře, pokud pocítíte bolest, zarudnutí nebo teplo v oteklé oblasti nebo pokud máte v této oblasti otevřenou bolest.
 • Zavolejte lékaře, pokud trpíte dušností nebo otokem pouze jedné končetiny.
 • Ochraňte oteklá místa před dalším tlakem nebo zraněním, protože tato místa se také nehojí.
reklama

Populární Problémy

Gael Monfils a Dominik Koepfer se střetnou ve čtvrtečním druhém kole Rome Masters. Toto je Monfilsův první výlet na tenisový kurt od začátku pandemie COVID-19.

V nedávném rozhovoru šampión US Open a světová jednička 4 Dominic Thiem vyjádřil své zděšení nad tím, jak pandemie COVID-19 vzala dobré stránky profesionálního tenisu a udržela si to špatné.

Nejlepší dvě semena Západu se setkávají v úterý večer, když Warriors hostí Nuggety. Zde je návod, jak sledovat hru online, pokud nemáte TNT.

'Svatý. Louis Superman, který byl v roce 2020 nominován na Oscara, má svůj televizní debut v pondělí. Zde je návod, jak sledovat dokument online zdarma.

Pokud žijete v USA, podívejte se, jak sledovat přímý přenos druhé etapy Barcelona vs Manchester United Ligy mistrů.

Jak hrát volejbal jako hvězda. Bez ohledu na to, volejbal je nejzábavnější sport na světě. A přestože je zábavné sledovat profesionály, jak hrají, nemůžeme si pomoct, ale zeženeme se žárlivostí a pomyslíme si 'Chci být hvězda jako oni'. S...