Jak opravit bederní lordózu

Lumbální hyperlordóza, také nazývaná lordóza, nastává, když se křivka dolní části zad (bederní oblast) přehnaně zvětší. Lordóza je běžný stav, který lze často léčit doma pomocí kombinace cviků, které posilují a protahují záda a boky, aby vám usnadnily správné držení těla. Preventivní péče je také zásadní pro pokračující léčbu lordózy. Pokud vám lordóza způsobuje extrémní bolest nebo narušuje váš každodenní život, budete potřebovat pomoc lékaře.

Metoda 1 ze 3: Provádění nápravných cvičení

 1. Obrázek s názvem Opravit bederní lordózu Krok 1

  1 Držte pozici prkna po dobu 5-10 sekund najednou, abyste posílili záda. Začněte ležet na břiše a opřete tělo o předloktí a prsty na nohou. Ujistěte se, že vaše nohy jsou navzájem rovnoběžné. Zvedněte boky a držte hlavu a krk rovně, abyste vytvořili přímku od hlavy k patě. Držte tuto pózu po dobu 5-10 sekund a cvičení opakujte 8-10krát.
  • Pokud zpočátku bojujete s prknem, jemně se dotkněte koleny země. Nechte své jádro zabrat. Použijte kolena ke stabilizaci, ale ne k udržení váhy.
  • Prkna pomáhají posílit jádro a dolní část zad, svaly zodpovědné za udržování rovných zad.


 2. Obrázek s názvem Fix Lumbar Lordosis Krok 2

  2 Na 15 sekund natáhněte flexory kyčlí. Začněte ve stoje s rovnou páteří a rukama jemně sedící na bocích. Vykročte jednou nohou dopředu, ohněte se v koleni a obě chodidla směřujte dopředu. Zadní nohu mějte rovně a hýždě zastrčenou. Zatlačte dopředu na přední nohu, dokud neucítíte natažení zadní nohy.
  • Držte úsek po dobu 15 sekund na každé noze. Opakujte protažení 3-5krát denně, nebo kdykoli se vám boky napnou.
  • Měli byste cítit protažení, ale neměla by vás bolet. Pokud cítíte bolestivé tahání svalů, okamžitě přestaňte.
  • To pomáhá otevřít boky a podpořit správné držení těla, což pomalu pomůže minimalizovat vaši lordózu.
 3. Obrázek s názvem Fix Lumbar Lordosis Krok 3

  3 Opakujte můstky pro 1-2 sady po 10 opakováních, abyste si vytvořili základní sílu. U mostu začněte tím, že si lehnete na záda s pokrčenými koleny tak, aby vaše chodidla byla rovná na podlaze. Dlaně a předloktí držte vedle trupu a tlačte do podlahy. Vytlačte hýždě z podlahy, zvedněte je co nejvýše a přitom ruce, ramena a krk držte rovně na zemi.
  • Držte každý můstek po dobu 5-10 sekund, než pomalu spustíte hýždě dolů. Před opakováním cvičení odpočívejte 5-10 sekund.
  • Před cvičením si vždy zkontrolujte zarovnání těla. Pokud cítíte napětí nebo tlak na krku nebo ramenou nebo prudké skřípnutí v kříži, okamžitě přestaňte.
 4. Obrázek s názvem Fix Lumbar Lordosis Krok 4

  4 Proveďte sadu 10 břišní kliky posílit své jádro. Lehněte si na záda s pokrčenými koleny a chodidly položenými na podlaze. Zavěste se na boky a pomocí jádra přitáhněte horní část těla ke kolenům. Nemusíte sedět úplně nahoře, ale vaše hlava a ramena by se měly zvednout z podlahy.
  • Cílem je vytvořit až 2–3 sady po 10 drtí, mezi sériemi odpočívat 30–60 sekund.
  • Před pokusem o klikání se poraďte se svým lékařem nebo fyzickým terapeutem.
  • Nezvedejte tělo z krku ani netahejte za hlavu a krk, když se dostanete do krize. To je nejen neúčinné, ale také může být nebezpečné, pokud příliš zatahujete.
 5. Obrázek s názvem Fix Lumbar Lordosis Krok 5

  5 Držte dětskou pózu po dobu 30 sekund, abyste otevřeli boky. Klekněte si na měkkou podlahu nebo podložku na cvičení a sedněte si na paty. Posuňte šířku boků kolen od sebe. Zavěste se na boky a přitáhněte horní část těla co nejblíže k podlaze, hlavu držte rovně dolů. Roztáhněte ruce rovně před sebe, abyste cítili natažení páteře.
  • Dětská póza je klidová póza. Pokud vám to vyhovuje, držte jej po dobu až 2 minut, kdykoli jsou vaše boky těsné.
  • Přestaňte držet pózu, pokud pocítíte nějaké nepohodlí. Dětská póza není póza, kde byste měli cítit intenzivní protažení.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Prevence další lordózy

 1. Obrázek s názvem Fix Lumbar Lordosis Krok 6

  1 Ke zvládnutí otoku používejte nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID). NSAID, jako je aspirin, ibuprofen a naproxen, pomáhají zmírnit otoky, které mohou zhoršit lordózu, spolu s jakoukoli související bolestí. Užívejte léky podle pokynů na obalu výrobku nebo podle pokynů lékaře.
  • Před zahájením užívání jakéhokoli nového léku, i když je volně prodejný, si vždy promluvte se zdravotníkem.
 2. Obrázek s názvem Fix Lumbar Lordosis Krok 7

  2 Noste boty s dobrou podporou klenby. Vysoké podpatky a boty s plochými vložkami neposkytují podporu, kterou potřebujete pro správné držení těla. Investujte do obuvi, která nabízí dobrou podporu klenby, která vám pomůže udržet rovné držení těla, které nevytlačuje záda.
  • Pokud máte ploché nohy nebo vysoké klenby, zvažte pořízení profesionálního vybavení stélky nebo ortézy. Váš lékař vám může doporučit podiatra nebo si můžete promluvit s odborníkem v místním obchodě s lékařskou obuví.
  • Boty s podporou klenby najdete ve specializovaných obchodech, například ve vašem místním nákupním středisku a online.
 3. Obrázek s názvem Fix Lumbar Lordosis Krok 8

  3 Cvičte lepší držení těla zatažením kostrče ve stoje. Když stojíte, přitáhněte si ocasní kost směrem k pasu, aby nevyčnívala směrem k vašemu zadku. Udržujte váhu rovnoměrně rozloženou mezi chodidly. Zatlačte paty dolů a vytáhněte hrudník nahoru od boků.
  • Lepší držení těla bude vyžadovat čas a nácvik. Snažte se udržet co nejlepší držení těla, ale nerozčilujte se, pokud se vaše držení automaticky nezlepší.
  • Představte si, že na vašich chodidlech jsou závaží, která drží vaše nohy při zemi, zatímco vás balón táhne nahoru z temene hlavy.
  • Zkontrolujte si držení těla pohledem do zrcadla. Ujistěte se, že máte ramena ve stejné výšce.
 4. Obrázek s názvem Fix Lumbar Lordosis Krok 9

  4 Seďte soustředěně na zadku, abyste lépe seděli. Chcete -li zlepšit držení těla, držte váhu rovnoměrně uprostřed mezi hýžděmi. Zvedněte hrudník a sklopte ramena dolů k bokům. Spodní břicho mějte zastrčené tak, aby vaše páteř byla co nejrovnější.
  • Pokud je to možné, vyhněte se sezení na jedné straně nebo s nohama pod sebou.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Získání lékařské pomoci

 1. Obrázek s názvem Fix Lumbar Lordosis Krok 10

  1 Navštivte lékaře, aby diagnostikoval příčinu vaší hyperlordózy. Pochopení příčiny vaší lordózy vám umožní přizpůsobit plán léčby, protože různé příčiny lordózy mohou vyžadovat různé léčby. Váš lékař může nařídit testy, jako je rentgen, CT nebo MRI, aby hledal možné příčiny. Domluvte si schůzku se zdravotníkem, který určí příčinu vaší lordózy a promluvte si o nejlepších možnostech léčby pro vás. Mezi běžné typy lordózy patří:
  • Posturální lordóza způsobená přenášením nadměrné hmotnosti v přední části těla.
  • Traumatická lordóza způsobená zlomeninami spojujícími články páteře.
  • Pooperační lordóza, ke které dochází po laminektomii.
  • Neuromuskulární lordóza způsobená širokou škálou nervosvalových poruch.
  • Lordóza způsobená kontrakturou kyčelních kloubů.
  • Porodní lordóza způsobená porodem dítěte, které je pro dělohu příliš velké.
 2. Obrázek s názvem Fix Lumbar Lordosis Krok 11

  2 Setkejte se s fyzickým terapeutem a procvičte si slabé svalové skupiny v zádech. Jakmile znáte příčinu své lordózy, fyzický terapeut může přizpůsobit léčebný plán, který vám pomůže opravit. Naučí vás cvičení, která pomáhají posílit vaše slabé svalové skupiny a léčit konkrétní příčiny vaší lordózy.
  • Lordóza způsobená nadměrným zatížením vpředu například vyžaduje cvičení, která posilují dolní část zad, zatímco lordóza způsobená problémy s kyčlí vyžaduje cvičení kyčlí. Váš fyzický terapeut vám pomůže najít správná cvičení pro vás.
 3. Obrázek s názvem Fix Lumbar Lordosis Krok 12

  3 Zeptejte se svého lékaře na operaci v extrémních případech. Chirurgický zákrok se doporučuje pouze v nejextrémnějších případech, kdy lordóza také způsobuje nervové problémy. Pokud vaše lordóza způsobuje bolest, která vyzařuje do vaší nohy nebo dolní části zad (radiální bolest), necitlivost, brnění, slabost nebo pocit pálení dostatečně silný, aby zasahoval do vašich každodenních funkcí, zeptejte se svého lékaře, zda je operace pro vás tou správnou volbou.
  • Pokud se váš lékař domnívá, že jste dobrým kandidátem na operaci páteře, doporučí vás chirurgickému specialistovi. Specialista může provést další hodnocení, aby se ujistil, že chirurgie je nejlepší volbou.
  • Po operaci páteře obvykle následuje fyzická terapie, která má pomoci urychlit proces obnovy.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • V některých případech může lékař doporučit zádovou opěrku, která pomůže zlepšit držení těla a nabídnout další podporu dolní části zad. Před zahájením ortézy byste se však měli vždy poradit se svým lékařem, protože se musíte ujistit, že je ortéza správně nasazená a že je to správný způsob léčby vaší lordózy.

reklama

Populární Problémy

VIDEO: Roger Federer vs. Andy Murray semifinále

Wofford, neporažený v konferenčním hraní, čeká ve čtvrtek velký test na ETSU. Zde je návod, jak sledovat hru online zdarma.

Sezóna antukových kurtů 2019 slibuje, že bude nejotevřenější za poslední roky, přičemž velká trojka, Thiem a Zverev jsou v souboji.

Lendale Johnson hovořil o tom, jak moc pro hráče LGBTQ znamená podpora Rogera Federera, Novaka Djokoviče a Murraye. Johnson také odhalil různé potíže, se kterými se potýkají sportovci, kteří přicházejí ke svým vrstevníkům a do světa.

V knihách a filmech o Harrym Potterovi je Luna Lovegood zbožňována pro svého bezstarostného ducha, lásku k pudinku a znalost Nargles. Luna má také jedinečný styl. Od jejích tištěných Conversek přes její ředkvičkové náušnice až po její Spectre Specs, Luniny ...

Jak najít fitness trenéra. Pokud hledáte pomoc, abyste zůstali motivovaní a na cestě ke svým fitness cílům, může být skvělým zdrojem osobní trenér nebo fitness trenér. Ať už dáváte přednost virtuální nebo osobní výuce, kouč ...