Jak mít důvěru v tělo v PE

Mít sebedůvěru při cvičení není nikdy snadné, ale ještě těžší to může být, když musíte cvičit v místnosti plné svých vrstevníků. Naštěstí existují způsoby, jak si během PE udělat větší pohodlí, například nosit dobře padnoucí oblečení, seskupovat se se svými přáteli a nesrovnávat se s ostatními. Pokud vyzkoušíte tyto věci, možná se budete moci na hodině tělesné výchovy pobavit a strávit příjemný čas.

Metoda 1 ze 3: Oblékání pro třídu PE

 1. Obrázek s názvem Mějte důvěru v tělo v PE Krok 1

  1 Noste cvičební oblečení, které vám pohodlně a volně padne. Pokud jste povinni nosit uniformu do třídy PE, ujistěte se, že ta, kterou si objednáte, má pro vás správnou velikost. Pokud jste ve třídě PE na vyšší úrovni, možná budete moci místo uniformy nosit vlastní cvičební oděv. Nošení oblečení, které vám dobře padne, vám během hodiny poskytne větší jistotu.

  Spropitné: Vyberte si tréninkové vybavení, které odvádí vlhkost a nebude se potit.

 2. Obrázek s názvem Mějte důvěru v tělo v PE Krok 2

  2 Rozložte si oblečení, abyste si je mohli rychle obléknout. Postávat napůl oblečené v šatně a hledat ztracené trenýrky nikdy není legrace. Ujistěte se, že máte všechny své oblečení na hromadě před sebou, abyste mohli ve svlečeném stavu strávit co nejméně času.
  • Umístěte své běžné oblečení někam, kde je snadno najdete, abyste se do nich mohli rychle převléknout i po vyučování.


 3. Obrázek s názvem Mějte důvěru v tělo v PE Krok 3

  3 Noste sportovní podprsenku pokud potřebujete další podporu pro vaše poprsí. Pohyb těla při cvičení může způsobit, že normální podprsenky budou nepohodlné. Pokud během hodiny tělocviku potřebujete další podporu, zvažte nákup sportovní podprsenky, kterou budete nosit při cvičení. Sportovní podprsenky pomohou udržet váš hrudník na místě, i když cvičíte.
  • Sportovní podprsenky koupíte ve většině obchodů s oblečením.
 4. Obrázek s názvem Mějte důvěru v tělo v PE Krok 4

  4 Používejte dámské výrobky, se kterými je příjemné cvičit, pokud je potřebujete. Pokud musíte během menstruačního cyklu chodit na hodinu tělesné výchovy, možná budete chtít nosit tampon nebo a menstruační kalíšek místo hygienické vložky. Mohou se cítit pohodlněji a uvolněněji a umožní vám pohybovat tělem normálně.
  • Tampóny a menstruační kalíšky také pomáhají předcházet únikům při cvičení.
  • Pokud má vaše škola studentské zdravotní středisko nebo školní zdravotní sestru, můžete se podívat a zjistit, zda nemají nějaké tampony, které byste mohli použít.
 5. Obrázek s názvem Mějte důvěru v tělo v PE Krok 5

  5 Perte své PE oblečení každý den. Hodina tělesné výchovy vás obvykle potí, proto je důležité, abyste si oblečení z PE přinesli domů na praní na konci hodiny. Dobrá vůně ve třídě může zvýšit vaši důvěru a učinit třídu PE trochu snesitelnější. Zkuste si své PE oblečení dát do batohu poté, co se převezete domů, a tu noc je vyperete.
  • Můžete si také nechat více oblečení na cvičení ve skříňce na nošení během týdne.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Pohodový pocit během hodiny

 1. Obrázek s názvem Mějte důvěru v tělo v PE Krok 6

  1 Seskupte se s lidmi, se kterými se cítíte dobře. Pokud hrajete týmové hry ve třídě tělesné výchovy, zkuste se spojit se svými přáteli nebo lidmi, které máte rádi. Tímto způsobem můžete ve třídě dělat činnosti a přitom být obklopeni lidmi, se kterými si můžete dělat legraci a bavit se. To vám zabrání přemýšlet o tom, jak vypadáte.

  Spropitné: Pokud ve své hodině tělesné výchovy nikoho neznáte, zkuste si promluvit s lidmi, se kterými máte další hodiny, nebo s lidmi, které vidíte v jídelně.

 2. Obrázek s názvem Mějte důvěru v tělo v PE Krok 7

  2 Procvičte si cvičení doma, abyste se ve třídě cítili jistěji. Pokud existují cvičení v tělesné výchově, která jsou pro vás obzvláště obtížná, zkuste je provádět doma v soukromí svého pokoje, abyste je zvládli. Cvičení jako kliky, sedy lehy, tajtrlíci, a výpady lze provést sami ve svém domě.
 3. Obrázek s názvem Mějte důvěru v tělo v PE Krok 8

  3 Soustřeďte se na to, co se vám na sobě líbí. To, že se ve svém těle necítíš sebevědomě, neznamená, že si nejsi jistý ani v jiných oblastech svého života. Pokud vás třída PE dostane dolů, zkuste si zapamatovat pozitivní atributy svého života. Možná máte skvělý smysl pro humor, nebo máte dobré známky, nebo umíte číst opravdu rychle. Pokud se ve svém těle začnete cítit špatně, snažte se udržet tyto myšlenky v popředí svého mozku.
  • Pozitivní myšlenky vám také mohou pomoci více si užívat život a zlepšit interakce s ostatními.
 4. Obrázek s názvem Mějte důvěru těla v PE Krok 9

  4 Neporovnávejte své kondiční výsledky s výsledky ostatních. Někdy ve třídě tělesné výchovy musíte absolvovat standardizovaný test zdatnosti, který má ukázat, jak jste fyzicky zdatní. Při různých aktivitách, jako je běh, sedy-lehy a přítahy, se snažte své výsledky nesrovnávat s výsledky ostatních. Vy a vaši vrstevníci jste na různých úrovních kondice, takže byste se neměli cítit špatně, pokud vaše skóre není tak vysoké jako u ostatních lidí ve vaší třídě.
 5. Obrázek s názvem Mějte důvěru v tělo v PE Krok 10

  5 Zkuste se pobavit. I když vám PE způsobí ze svého těla špatný pocit, může vás aktivita bavit natolik, že vás odvede od přemýšlení. Zkuste jít do každé třídy s otevřenou myslí. Využijte hodinu tělesné výchovy jako příležitost vyzkoušet si věci, které byste normálně neměli.
  • Pokud nemáte rádi žádné sportovní aktivity, nenechte se odradit. Někdy vás hodiny PE naučí náhodné hry, které nejsou tak aktivní nakládaná koule nebo ping pong.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Jednání s tyrany

 1. Obrázek s názvem Mějte důvěru v tělo v PE Krok 11

  1 Pokud můžete, ignorujte lidi, kteří dělají zlí komentáře. Pokud někdo šikanuje tě ve třídě PE, zkuste na ně nereagovat. Pokud neodpovíte, oznámí jim to, že se vás jejich slova netýkají a bude pro vás méně pravděpodobné, že na vás budou znovu zlí.
  • Někdy je těžké nedovolit, aby se k vám dostala slova jiných lidí, ale zkuste si pamatovat, že jsou na vás jen zlí, protože jsou smutní ze svého vlastního života.
 2. Obrázek s názvem Mějte důvěru v tělo v PE Krok 12

  2 Vyhněte se sezení během hodiny sami. Pokud jste ve skupině, je nepravděpodobné, že by se na vás tyrani zaměřili. Pokuste se najít alespoň jednu další osobu ve třídě, se kterou byste si mohli popovídat. Může to být někdo, koho znáte mimo třídu, nebo si můžete vytvořit nového přítele, se kterým se potkáte pouze na hodině tělesné výchovy.
  • I když nikoho ve své třídě neznáte, posezení ve velké skupině nebo kolem ní z vás udělá menší cíl.
 3. Obrázek s názvem Mějte důvěru těla v PE Krok 13

  3 Přesuňte se na bezpečné místo mimo tyrany. Pokud vás šikanují v oblasti, jako je šatna, kde nejsou žádní učitelé, přesuňte se do osídlenější oblasti, abyste se vyhnuli šikanům. Lidé jsou mnohem méně pravděpodobní, že k vám budou zlí kolem ostatních dětí a dospělých.
 4. Obrázek s názvem Mějte důvěru těla v PE Krok 14

  4 Pokud vaše šikany nepřestanou, řekněte to učiteli. Pokud vás každý den na hodině tělesné výchovy šikanují, řekněte to svému učiteli. Váš učitel vás bude moci oddělit od vašich šikanujících nebo dokonce potrestat děti, které jsou na vás zlé. Není v pořádku, když vám někdo dělá špatný pocit ze sebe, takže byste měli někoho informovat, pokud se to stane hodně.

  Zkuste říct věci jako ...

  'Mám potíže s některými lidmi ve třídě.' Můžu s tebou o tom mluvit? '

  'Mohl bych s tebou soukromě mluvit o některých věcech, které jsem řešil ve tvé třídě?'

  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku vzdělávacího obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Svou zamilovanost vidíte vždy online, ale bojíte se začít chatovat. Máte strach, že neřeknete správnou věc, nebo vám dojdou věci, o kterých budete mluvit. Nebojte se tolik-flirtování se svou zamilovaností online by mělo být zábavné a ...

Jak vyhrát tenisový turnaj. Soutěžit v tenisovém turnaji je úžasný způsob, jak ukázat své dovednosti a soutěžit s hráči z různých prostředí a úrovní dovedností. Vítězství v tenisovém turnaji vyžaduje odhodlání, atletiku a ...

Zde je návod, jak by mohlo dopadnout semifinále mezi Djokovičem a Nishikorim.

Ohlédnutí za milostným vztahem mezi Rafaelem Nadalem a Roland Garros ve formě výsledků a čísel.

Jak natáhnout kotníky. Dynamické protahování zahřívá svaly a zvyšuje prokrvení kloubů, svalů a pojivových tkání. To jim pomáhá připravit se na intenzivnější akci a protahování. Abyste si řádně zahřáli kotníky, ...

Jak zlepšit citlivost na inzulín. Pokud máte nízkou citlivost na inzulín, může to vést k řadě zdravotních problémů, včetně cukrovky, vysokého krevního tlaku a srdečních chorob. Naštěstí můžete zlepšit citlivost na inzulín na ...