Jak pomoci chránit seniory před pády

Téměř jedna čtvrtina Američanů starších 65 let každoročně klesá a tyto pády často vedou ke zranění, které může mít trvalý dopad na zdraví a pohodu seniorů. Ve skutečnosti jsou pády hlavní příčinou zranění a smrti starších Američanů. Neexistuje žádný způsob, jak zaručit, že starší občan nikdy nespadne, ale existují opatření, která můžete udělat doma i mimo domov, abyste seniory ochránili před pádem. Tím, že zajistíte, aby byl domov v bezpečí, a aby se všechny překážky přesunuly, zajistíte, aby měl senior správnou obuv a pomůcky pro chůzi venku, solení zledovatělých oblastí a práci se seniorem na jejich rovnováze a celkovém zdraví, můžete pomoci chránit starší osobu před potenciálně nebezpečný pád.

dobré tenisky na problémy se zády

Metoda 1 ze 3: Nastavení domova

 1. Obrázek s názvem Pomozte chránit seniory před pády Krok 1

  1 Udržujte podlahy čisté. Podle Národní bezpečnostní rady se většina pádů odehrává doma a jedním z nejjednodušších způsobů, jak pomoci chránit seniora před pádem z domova, je odstranění překážek na podlaze. Udržujte podlahu mimo dosah věcí, jako jsou hračky, oblečení a dokonce i další čisticí prostředky, jako jsou košťata nebo vysavače.
  • Ukládejte předměty mimo nábytek mimo podlahu tak, že je umístíte do určených prostor, jako jsou skříně nebo překážek.
  • Udržujte šňůry z podlahy co nejvíce. Vyzkoušejte bezdrátové telefony a další bezdrátová zařízení, kde je to možné. V oblastech, kde jsou vyžadovány kabely, je držte přichycené ke zdi nebo k podlaze.
  • Schody a dveře udržujte vždy volné.
  • Snažte se, aby se váš senior vyhnul životu v domě se schody.
  • Pokud je to možné, zbavte se všech přehozů, protože jsou častou příčinou zakopnutí a pádu. Pokud je nezbytný koberec, použijte plochý nebo nízko vlasový koberec a okraje zajistěte hřebíky nebo lepidlem.
  • Odstraňte nepořádek a veškerý nábytek, který blokuje cesty.
  • Uchovávejte předměty používané denně na místě, kde jsou snadno dostupné. Zvažte nákup rozšířených pomůcek pro dosahování v případě, že vám něco spadne na místo kolem domu. Sklonění se, aby si něco vyzvedlo, je častou příčinou závratí a pádů u seniorů.


 2. Obrázek s názvem Pomozte chránit seniory před pády Krok 2

  2 Správně osvětlete své pokoje. Zajištění správného osvětlení v důležitých oblastech může pomoci zabránit výletům a pádům v domě. Zajistěte, aby alespoň dvě žárovky osvětlovaly důležité oblasti, jako jsou vchody a chodby, a aby byly spínače umístěny v přístupných výškách na obou stranách vstupu do místnosti nebo haly.
  • Pokud pomáháte pečovat o nezávislého seniora, zvažte pomoc s nákupem a instalací světel, která lze nastavit na časovači, aby se světla automaticky rozsvítila v důležitých částech dne, například za soumraku.
 3. Obrázek s názvem Pomozte chránit seniory před pády Krok 3

  3 Ujistěte se, že nábytek má správnou výšku. Nábytek, který je příliš vysoký nebo příliš nízký, zejména židle, pohovky a postele, může pro seniory představovat vážné nebezpečí zakopnutí a pádu. Zajistěte, aby senior mohl sedět vzpřímeně a nohy pohodlně sedět rovně na podlaze a aby kolena nezvedala nad boky.
  • Pokud jsou nohy nábytku příliš dlouhé, může být nutné je zkrátit nebo vyměnit nábytek. Pokud jsou nohy příliš krátké, můžete obecně zakoupit stoupačky nebo podpěry pro zvedání nábytku do správné výšky.
 4. Obrázek s názvem Pomozte chránit seniory před pády Krok 4

  4 Nainstalujte madla. Nechte instalovat madla do vany, sprchy a vedle toalety, aby senior pomohl zvednout se a udržet se v často kluzkém prostředí. Lze je snadno zakoupit v obchodě s domácími potřebami nebo nainstalovat odborníkem.
  • Spolupracujte se starší osobou a zajistěte, aby madla byla ve správné výšce pro jejich potřeby. Nechte je sedět nebo stát v potřebných oblastech, aby změřili, kde byste měli instalovat tyče.
  • Nainstalujte si zvýšené toaletní sedadlo, protože to může usnadnit sedání a vstávání, pokud není dotyčný velmi nízký.
 5. Obrázek s názvem Pomozte chránit seniory před pády Krok 5

  5 Získejte výstražný systém. Pro seniory je k dispozici řada výstražných systémů, aby mohli nahlásit pád. Některé jsou připevněny na zeď, jako jsou tlačítka nebo přepínače, zatímco jiné lze nosit. Promluvte si se seniorem a nechte ho rozhodnout, jaký systém je pro něj správný.
  • Osobní výstražný náhrdelník nebo hodinky jsou často vhodnější, protože spínače a tlačítka je třeba nainstalovat do každé místnosti v celém domě a mohou být stále nedostupné i poté, co senior spadne.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Prevence pádů venku

 1. Obrázek s názvem Pomozte chránit seniory před pády Krok 6

  1 Osolte chodník. Pokud se nacházíte v zasněženém nebo zledovatělém prostředí, ujistěte se, že chodníky a schody jsou co nejvíce zbaveny sněhu a ledu a silně solené, aby poskytly lepší trakci. Samostatně žijící jednotlivci mohou požádat o pomoc sousedy, blízké nebo své město, aby jim pomohlo udržovat čisté venkovní prostředí.
  • Pokud pomáháte starat se o starší osobu, nabídněte, že přijdete a pomůžete jim v zimě vyčistit oblasti, jako je chodník a příjezdová cesta, a odložit sůl.
 2. Obrázek s názvem Pomozte chránit seniory před pády Krok 7

  2 Získejte dobrou výbavu. Správná obuv a hole nebo chodítka mohou pomoci starším lidem zůstat stabilnější, když jsou mimo dům. Zajistěte, aby chodci a holí měli gumová dna, která pomáhají udržovat trakci, a aby senior nosil boty s gumovou podrážkou s úchyty. Nasazení tenisových míčků na přední dvě nohy může chodci pomoci klouzat po koberci, aniž by se lepilo, a potenciálně by mohlo dojít k nevyváženosti uživatele. .
  • Kvalitní boty s gumovou podrážkou lze často najít za rozumnou cenu v mnoha obchodech s obuví a často se prodávají jako pracovní obuv.
  • Požádejte lékaře nebo zdravotníka o doporučení správných asistentů chůze pro venkovní použití.
  • Navštivte obchod se zdravotnickými potřebami, kde získáte další nápady a návrhy týkající se produktů, které by mohly být použity.
 3. Obrázek s názvem Pomozte chránit seniory před pády Krok 8

  3 Vyhněte se místům s prasklinami nebo výmoly. Pokud existuje oblast, o které je známo, že má velký počet trhlin, výmolů nebo jiných nerovných povrchů, mělo by být seniorům doporučeno, aby se této oblasti vyhnuli, dokud nebude kompletní. Velká nebezpečí by měla být hlášena městu k okamžité opravě.
  • Pokud blízký park nebo pěší stezka nevyhovují bezpečnostním obavám seniora, pomozte jim najít nový venkovní prostor, ke kterému se snadno dostanou pěšky nebo zajištěnou dopravou.
  • Nahlaste jakékoli velké výmoly nebo okamžité zakopnutí v blízkosti domova seniorů na místní samosprávu a požadovat, aby oblast byla co nejdříve opravena z důvodu bezpečnosti staršího obyvatele.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Cvičení a práce s lékařem

 1. Obrázek s názvem Pomozte chránit seniory před pády Krok 9

  1 Zkuste pravidelné balanční cvičení. Cvičení jako Tai Chi, která podporují sílu a rovnováhu, mohou pomoci snížit riziko seniora z nezvládnutelného pádu. Pokud jste senior, zvažte možnost přihlásit se do třídy síly a rovnováhy s malým dopadem prostřednictvím komunitního centra nebo centra služeb pro seniory.
  • Pokud pomáháte starat se o seniora, promluvte si s ním o cvičební rutině s malým dopadem, která se zaměřuje na sílu a rovnováhu. Pomozte jim najít třídu, jako je Tai Chi, která je zaměřena na seniory.
  • Zkuste cvičit alespoň 30 minut třikrát týdně, abyste udrželi rovnováhu v rovnováze.
 2. Obrázek s názvem Pomozte chránit seniory před pády Krok 10

  2 Provádějte pravidelné kontroly zraku. Zajistěte, aby překážky a překážky byly jasně a pohotově viditelné naplánováním ročních zkoušek zraku. Je důležité, aby si starší občané nechali zkontrolovat zrak alespoň jednou za rok a aby jejich předpisy na brýle a kontakty byly aktuální.
  • Problémy, jako je makulární degenerace, katarakta a glaukom, to vše může ztížit vidění překážek. Poraďte se s oftalmologem o možnostech dlouhodobé léčby a řízení jako součásti celkového wellness plánu pro seniory.
 3. Obrázek s názvem Pomozte chránit seniory před pády Krok 11

  3 Monitorujte léky. Mnoho nezbytných léků může mít vedlejší účinky, které mohou ovlivnit vidění, rovnováhu nebo sílu. Ať už jste senior nebo pomáháte pečovat o jednoho, ujistěte se, že jsou léky užívány ve správných dávkách a ve správnou dobu každý den.
  • Požádejte lékaře nebo lékárníka, aby zkontroloval všechny aktuální předpisy pokaždé, když bude vydán nový předpis, aby bylo zajištěno, že všechny současné léky mohou fungovat společně.
  • Použijte zařízení, jako je načasovaný dávkovač pilulek, abyste se ujistili, že jsou správné pilulky užívány ve správný čas ve správné dny.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co mohu udělat, abych ochránil své starší členy rodiny před pády doma? Justin Barnes
  Specialista na domácí péči Justin Barnes je senior specialista na domácí péči a spoluvlastník Presidio Home Care, rodinné a provozované organizace domácí péče se sídlem v oblasti metra v Los Angeles v Kalifornii. Presidio Home Care, která poskytuje nelékařské podpůrné služby, byla první agenturou ve státě Kalifornie, která se stala licencovanou organizací pro domácí péči. Justin má více než 10 let zkušeností v oblasti domácí péče. Má bakalářský titul v oboru technologie a řízení provozu z Kalifornské státní polytechnické univerzity - Pomona. Justin Barnes Senior Specialista na domácí péči Expertní odpověď Ujistěte se, že po podlaze nevedou žádné kabely, protože představují nebezpečí zakopnutí. Pokud se obáváte uklouznutí v koupelně, nainstalujte madla nebo na podlahu položte protiskluzové podložky.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Mluvte otevřeně se seniorem o tom, jak vnímáte jeho riziko pádu a jak to vnímá, než implementujete plán bezpečnosti při pádu
 • Zajistěte, aby byl pro nouzovou osobu snadno dostupný seznam nouzových čísel pro případ, že by došlo k pádu.
 • Před zahájením nového cvičení vždy promluvte s lékařem.
 • Zvažte systém First-Alert nebo něco podobného v případě pádů v domácnosti. Pojištění může platit část nebo všechny měsíční náklady. Tyto služby hovoří se seniorem přes interkom a kontaktují nouzovou pomoc, aby se senior nemusel plazit k telefonu.

reklama

Populární Problémy

Takto můžete sledovat premiéru seriálu My Big Fat Fabulous Life v sezóně 7 bez kabelu.

Znovu v kondici se Miloš Raonic ujal amerického veterána Sama Querreyho v 64. kole na turnaji Indian Wells BNP Paribas Open 2019. .

Jak opravit bolest kolena. Bolesti kolen jsou běžnou stížností mezi Američany a postihují všechny věkové kategorie, ale často z různých důvodů. U mladších lidí je bolest kolena obvykle důsledkem poranění, jako je podvrtnutí vazu, zánět šlach nebo přetržení ...

Státní soupeři Nebraska a Creighton se v pátek večer setkají ve velkém zúčtování. Zde je návod, jak můžete sledovat hru živě online, pokud nemáte kabel.

Pohled na cesty Nadala a Djokoviče, když se pokoušejí bojovat o trofej mistrů Monte Carla.