Jak zlepšit pleť

Mít hezkou pleť vyžaduje více než jen používání správných produktů. Musíte také dobře pečovat o svou pokožku a udržovat zdravý životní styl. Pokud máte problémy s kůží, které nelze zvládnout pomocí domácích prostředků a změn životního stylu, možná budete chtít vyhledat profesionální ošetření.Metoda 1 ze 4: Péče o vaši pokožku

 1. 1 Umyjte si obličej alespoň jednou nebo dvakrát denně. Mytí obličeje vám pomůže zbavit se všeho prachu, špíny, zrn a oleje, které se vám během dne dostanou na kůži. Příliš časté mytí obličeje však zbaví vaši pokožku vlhkosti a přírodních olejů. To způsobí, že vaše pokožka bude rovnoměrná více olej na kompenzaci. Na druhé straně to povede k ještě většímu počtu akné a akné.
  • Pokud se vám pokožka během dne mastí, zkuste mastná místa promazat pijavými papíry. Najdete je ve většině kosmetických obchodů.
  • Při mytí obličeje nepoužívejte horkou vodu. Horká voda může velmi vysušovat. Místo toho použijte teplou vodu a po dokončení opláchněte studenou vodou.
  • Před spaním si vždy umyjte obličej a odličte se. Pokud necháte make -up, můžete ucpat póry a skončit s odpočinkem.
 2. 2 Používejte jemný čisticí prostředek na obličej určený pro váš typ pleti. K dispozici jsou různé druhy čisticích prostředků a některé jsou určeny k tomu, aby pomohly určitým problémům, jako je akné, mastnota nebo suchost. Při výběru čisticího prostředku se vyhněte všemu, co je silně parfémované nebo barevné, protože to může vaši pokožku dráždit. Zkuste najít čisticí prostředek, který je také exfoliační. Exfolianty pomohou odlepit odumřelé kožní buňky a odhalí světlou pleť pod nimi.
  • Pokud máte suchou pokožku, podívejte se na něco, co říká „hydratační“ nebo „zvlhčující“.
  • Pokud máte mastnou pleť, podívejte se na něco, co je bez oleje, nebo je označeno jako „pro mastnou pleť“.
  • Pokud máte akné nebo černé tečky, zkuste použít něco, co říká „hloubkové čištění“ nebo „čištění“. Tyto produkty vypláchnou nečistoty uvnitř pórů.
 3. 3 Zkuste se nedotýkat obličeje příliš často. To je zvláště důležité pro ty, kteří bojují s akné. Čím více se budete dotýkat obličeje, tím více nečistot a bakterií se vám dostane do kůže. To povede k většímu akné a vyrážkám.
 4. 4 Bojujte s nutkáním objevit všechny pupínky, které se objeví. To by mohlo vést k většímu zarudnutí nebo ještě hůře: zjizvení. Zkuste místo toho použít ošetření pupínků na bázi síry.
  • Pokud musíte vyrážet pupínky, zjemněte pokožku nejprve párou nebo žínkou namočenou v horké vodě. Místo prstů použijte sterilizovaný extraktor pupínků. Až budete hotovi, jemně oblast očistěte alkoholem.
 5. 5 Použijte pleťový toner a zvlhčovač. Tonery pomáhají znovu vyrovnat pH vaší pokožky a stáhnout póry. Zvlhčovače pomáhají hydratovat vaši pokožku. Jsou skvělé pro všechny typy pleti, včetně mastné.
  • Pokud máte mastnou pleť, zkuste použít lehký, bezolejový zvlhčovač.
 6. 6 Vyberte správný základ. Některé základy mohou způsobit, že vaše pokožka bude nejen vypadat hůře, ale také se bude cítit hůře poté, co ji sundáte. Někdy také způsob, jakým se budete líčit, bude mít význam. Ujistěte se, že používáte základ vhodný pro váš typ pleti. Před položením základu také zkuste použít základní nátěr na obličej. Primery pomáhají vyplnit všechny póry a nedokonalosti a vaše pokožka bude vypadat hladší.
  • Pokud máte mastnou pleť, použijte make-up bez obsahu minerálů. Držte se dál od základů na bázi krému a místo toho sáhněte po práškovém nebo tekutém druhu. Ujistěte se, že štítek na vaší nadaci říká „nekomedogenní“ (to znamená, že neucpe vaše póry).
  • Pokud máte suchou pokožku, přeskočte na pudrový základ, protože díky tomu může vaše pokožka vypadat odlupovat. Místo toho použijte tekutý nebo krémový základ. Zkuste najít něco, co je také zvlhčující.
 7. 7 Udržujte štětce na make -up čisté. Špinavé štětce na make -up mohou šířit bakterie na obličej. To může vést k akné, vyrážkám a pupínkům. Štětce čistěte několikrát týdně mýdlem a vodou nebo čisticím prostředkem na štětce.
 8. 8 Užívejte si slunce, ale nezapomeňte se před ním také chránit. Sluneční světlo není špatné, protože vám dodá vitamín D, ale jeho příliš mnoho může vaší pokožce hodně uškodit. Zaměřte se na zhruba 20 až 25 minut slunečního světla denně. Příliš mnoho slunečního světla může vést k rakovině kůže a vzniku vrásek. Zde je několik tipů, jak se chránit před škodlivými slunečními paprsky:
  • Používejte opalovací krém s minimálně 15 SPF. Pro trvalou ochranu opakujte každé 2 hodiny.
  • Snažte se vyhýbat slunci mezi 10 a 14 hodinou. Je to nejsilnější za tu dobu.
  • Pokud se chystáte trávit hodně času na slunci, nezapomeňte se zahalit dlouhými rukávy a klobouky.
  reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 1 Kvíz

Pokud máte suchou pokožku, měli byste hledat čisticí prostředek, který ...Hydratační

Opravit! Pokud máte suchou pokožku, je nejlepší použít hydratační nebo zvlhčující čisticí prostředek. Tyto čisticí prostředky pomohou udržet vaši pokožku pružnou a zdravou. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Bez oleje

Ne nutně! Čistič bez oleje je důležitý, pokud je vaše pokožka přirozeně mastná. Lidé se suchou pokožkou se však nemusí vyhýbat olejům ve svých čisticích prostředcích, protože jejich tváře by mohly vlhkost používat. Vyberte jinou odpověď!

Čištění

Ani náhodou! Čisticí čisticí prostředky jsou dobré především v případě, že trpíte akné. Pokud máte suchou pokožku, ale nemáte akné, čisticí čisticí prostředek vaši pokožku více vysuší. Zkuste jinou odpověď ...Cokoli z výše uvedeného.

Nepřesně! Různé druhy čisticích prostředků jsou určeny pro lidi s různými typy pleti a kožními problémy. Pouze jeden z nich je zvláště vhodný pro lidi se suchou pokožkou. Vyberte jinou odpověď!

Chcete další kvízy?

Metoda 2 ze 4: Péče o vaše tělo

 1. 1 Pijte šest až osm sklenic vody denně. To smývá nečistoty a zanechává vaši pokožku zdravou záři. Voda také pomůže hydratovat vaši pokožku a bude vypadat pevnější a mladistvější. Pokud vaše pokožka vypadá matně a šedivě, musíte vypít více vody.
  • Zelený čaj je také skvělý pro vaši pokožku. Je bohatý na antioxidanty a má protizánětlivé vlastnosti. Může pomoci vaší pokožce vypadat jasněji. Zkuste pít ledový zelený čaj bez přidaného cukru. Horký zelený čaj může zvýšit zarudnutí kůže.
 2. 2 Ujistěte se, že máte sedm až osm hodin spánku. Spánek je důležitý jak pro vaši pokožku, tak pro vaše celkové zdraví. Poskytuje vaší pokožce čas na uzdravení a doplnění.
  • Zkuste spát na zádech, místo na boku nebo na bříšku. To pomůže zabránit vzniku vrásek, otoků a váčků pod očima.
  • Během spánku mějte hlavu mírně zvednutou, abyste zabránili hromadění tekutin v obličeji.
 3. 3 Jezte dobře pro zdravou pokožku. Některé potraviny jsou dobré nejen pro vaše tělo, ale také pro vaši pokožku. Obsahují vitamíny a antioxidanty, které pomáhají vaší pokožce vypadat zdravě. Zde je několik věcí, které byste mohli přidat do svého jídelníčku ke zlepšení zdraví své pokožky:
  • Zdravé tuky se nacházejí v avokádu, rybách, ořeších a semenech. Většina těchto potravin také obsahuje vitamín E. Pomáhají hydratovat pokožku a udržovat ji mladistvou.
  • Selen je antioxidant nacházející se v brokolici, vejcích, rybách, ořeších, měkkýších a rajčatech. Chrání vaši pokožku před rakovinou, poškozením sluncem a stařeckými skvrnami.
  • Vitamín C je antioxidant. Může rozjasnit vaši pokožku a dodat jí zdravou záři. Může také snížit kazy. Najdete ho v: černý rybíz, borůvky, brokolice, guava, kiwi, pomeranče, papája, jahody a sladké brambory.
  • Vitamín E se nachází v avokádu, ořeších, semenech a rostlinných olejích. Pomáhá zpomalit stárnutí a dělá vaši pokožku zdravější.
  • Zinek pomáhá opravit poškození a udržuje pokožku jemnou. Najdete ho v rybách, libovém červeném mase, drůbeži, ořeších, semenech, měkkýších a celozrnných výrobcích.
 4. 4 Vyvarujte se potravin, které mohou poškodit vaši pokožku. Některá jídla dělají vaší pokožce více škody než užitku. Snažte se jíst méně mléčných výrobků, sacharidů, bílé mouky a cukru. Ty mohou vést k akné, ochabnutí a předčasnému stárnutí.
 5. 5 Cvičte alespoň 30 minut denně. Cvičení pomůže zvýšit prokrvení pokožky a udrží ji zdravou. Může také snížit stres. Příliš mnoho stresu může způsobit, že vaše kůže produkuje příliš mnoho oleje, což může vést k akné.
  • Zkuste jít do posilovny nebo se zapsat na hodiny tance nebo jógy. Pokud nemáte čas ani peníze, můžete se vždy jít projít nebo si zaběhat po bloku.
 6. 6 Pokuste se omezit stres. Stres může vést k akné a akné. Pokud můžete, zkuste si během dne nebo týdne vyhradit nějaký čas, kdy relaxujete, dekomprimujete a zbavíte se stresu. Zde je pár nápadů, co můžete dělat:
  • Projděte se nebo si zacvičte. To pomůže vaší mysli soustředit se na pohyb, spíše než na to, co vás stresuje.
  • Zkuste meditovat. Najděte si klidné místo a soustřeďte se na svůj dech. Buďte si vědomi svého okolí, ale nezaměřujte se na něj.
  • Poslechněte si relaxační nebo povznášející hudbu. Pokud jste hudebně nadaní, můžete také zkusit zpívat nebo hrát hudbu.
  • Zkuste dělat nějaké umění a řemesla, jako je kresba, malování nebo pletení.
 7. 7 Zkuste přestat kouřit. Studie ukázaly, že kouření může vést k předčasnému stárnutí a vzniku vrásek.
 8. 8 Omezit alkohol. Příliš mnoho alkoholu může být pro vaši pokožku těžké. Alkohol vás dehydratuje, což přispívá k suché pokožce, jemným liniím a vráskám. Může také zabránit tomu, aby vaše tělo absorbovalo dostatek vitaminu A, který je zásadní pro regeneraci pokožky. Alkohol rozšiřuje cévy v obličeji, což vede k zarudnutí, otokům a trvalým žilkám.
  • Pokud pijete alkohol, ujistěte se, že pijete hodně vody, a to jak během pití, tak po něm.
  reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 2 KvízCo je příkladem jídla bohatého na selen?

Avokádo

Ne tak docela! Avokádo je dobrým jídlem k podpoře zdraví pokožky, protože je zdrojem jak zdravých tuků, tak vitamínu E. Nejsou však nijak zvlášť bohaté na selen. Hádej znovu!

Papayové

Téměř! Papáje jsou dobrým zdrojem vitamínu C, což je antioxidant, který rozzáří vaši pokožku. Nejsou však dobrým zdrojem antioxidačního selenu. Hádej znovu!

Celá zrna

Zkus to znovu! Celá zrna, kromě toho, že jsou obecně zdravým způsobem, jak jíst sacharidy, jsou dobrým zdrojem zinku. Neobsahují však mnoho selenu. Zkuste jinou odpověď ...

Ořechy

Přesně! Ořechy jsou skvělým zdrojem antioxidantu selenu. Jsou také bohaté na zdravé tuky, vitamín E a zinek, díky čemuž jsou fantastické pro zdraví pokožky. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Metoda 3 ze 4: Používání obličejových masek a dalších přírodních prostředků

 1. 1 Jako zvlhčovač použijte bambucké máslo. Bambucké máslo je zcela přírodní a neobsahuje žádné škodlivé syntetické chemikálie. Také zmírňuje zarudnutí a záněty a může být velmi uklidňující. Jednoduše naneste tenkou vrstvu bambuckého másla na obličej, jako každý jiný zvlhčovač. Dávejte pozor, abyste se vyhnuli citlivým oblastem kolem očí a úst.
  • Pokud máte mastnou pleť, nepoužívejte na obličej bambucké máslo. Může přispět k prasklinám nebo způsobit, že bude vaše pokožka mastná.
 2. 2 Vytvořte banánovou pleťovou masku na ošetření mastné pokožky. Budete potřebovat 1 zralý banán, 1 čajovou lžičku (5 ml) medu a 2 čajové lžičky (10 ml) citronové šťávy. Vše promíchejte v malé misce a uhlaďte ji na obličej. Nechte masku působit 15 minut, poté ji smyjte studenou vodou.
 3. 3 Rozjasněte suchou, matnou pleť maskou z řeckého jogurtu. Smíchejte 2 až 3 polévkové lžíce (29,6 až 44,4 ml) řeckého jogurtu s 1 až 2 čajovými lžičkami (5-10 ml) medu. Směs naneste na obličej a dávejte pozor, abyste se vyhnuli oblasti kolem očí. Nechte působit 20 minut, poté smyjte teplou vodou.
  • Můžete přidat několik kapek citronové šťávy, abyste ještě více rozzářili obličej, ale několik hodin poté se budete muset vyhýbat slunci.
  • Můžete přidat i borůvky. Jsou plné antioxidantů, což je činí skvělými pro léčbu akné. Abyste vše vyhladili, budete muset obličejovou masku namíchat v mixéru.
  • Můžete také použít čistý jogurt bez medu, citronu nebo borůvek.
 4. 4 Vyzkoušejte metodu čištění oleje. Začněte se suchou tváří. Vaše pokožka nemusí být čistá. Smíchejte některé oleje ze seznamu níže a vmasírujte si čtvrtinu kapky na obličej. Vyvarujte se očí a úst. Masírujte plynulým krouživým pohybem jednu až dvě minuty. Navlhčete žínku v horké vodě a přitiskněte si ji na obličej. V případě potřeby opakujte s druhou stranou hadříku. Pomocí rohů odstraňte přebytečný olej z těžko dostupných částí obličeje, jako je nos. Můžete si všimnout mastných zbytků, což je normální a ve skutečnosti užitečné. Mějte na paměti, že může trvat několik dní, než si vaše kůže na to zvykne; vaše kůže se může zhoršit, než se zlepší. Zde je několik kombinací, které můžete začít:
  • Pokud máte mastnou pleť, použijte 1 díl ricinového nebo lískového oleje a 2 díly slunečnicového, hroznového nebo sladkého mandlového oleje. Lískový ořech a slunečnicový olej jsou skvělou kombinací pro akné.
  • Pokud máte smíšenou pleť, použijte 1 díl ricinového nebo lískového oleje a 3 díly slunečnicového nebo jiného oleje.
  • Pokud máte suchou pokožku, jděte na čistý avokádový, meruňkový olej, jojobový nebo hroznový olej. Používejte velmi málo až žádný ricinový olej. Mějte na paměti, že jojobový olej může ucpat póry.
  • Vyhněte se používání kokosového nebo olivového oleje. Oba mají tendenci ucpávat póry, což vede k výpadkům.
 5. 5 Proveďte peeling na obličej, který vaši pleť rozjasní a rozjasní. Místo toho, abyste si šli koupit peeling na obličej, můžete si zkusit vyrobit svůj vlastní doma. Většinu ingrediencí můžete mít dokonce ve spíži. Jednoduše smíchejte olej a sůl nebo cukr v malé misce. Osekejte ovoce nebo zeleninu podle svého výběru a přidejte ji dovnitř. Chcete -li ke zhuštění křoviny použít jen tolik ovoce nebo zeleniny, ale ne tolik, aby se stala hrudkovitou. Masírujte peeling na vlhký obličej po dobu několika minut, poté jej opláchněte teplou vodou. Jakékoli zbytky skladujte v chladničce až 2 týdny. Zde je pár receptů, jak začít:
  • K výrobě hydratační masky budete potřebovat 2 díly soli, 1 díl olivového oleje a rajčatovou dužinu.
  • K vytvoření vyjasňující masky budete potřebovat 2 díly cukru, 1 díl světlicového oleje a oloupané kiwi.
  • K rozjasnění pokožky budete potřebovat 2 díly cukru, 1 díl mandlového oleje a jahody.
  • Pokud máte citlivou pokožku, zkuste si vytvořit zklidňující masku. Budete potřebovat 2 díly hnědého cukru, 1 díl avokádového oleje a oloupanou okurku.
  reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 3 Kvíz

Měli byste zůstat několik hodin mimo slunce, pokud přidáte jakou přísadu do masky z řeckého jogurtu?

Miláček

Ani náhodou! Med je dobrou přísadou do jogurtové masky, protože je to přírodní zvlhčovač. A nereaguje se sluncem, takže si nemusíte dělat starosti se sluncem. Hádej znovu!

Citronová šťáva

Ano! Citronová šťáva je skvělá pro rozjasnění tváře. Pokud se však po použití citronové šťávy na obličej vydáte na slunce, můžete se popálit. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Borůvky

Ne tak docela! Borůvky jsou plné antioxidantů a jsou zcela bezpečné před sluncem. Pamatujte však, že pokud budete chtít použít borůvky, budete si muset masku udělat v mixéru. Hádej znovu!

Chcete další kvízy?

Metoda 4 ze 4: Profesionální ošetření

 1. 1 Ošetřete hluboké vrásky výplněmi. Výplně jsou látky, které lze vstřikovat do pokožky k vyplnění vrásek a stimulaci produkce kolagenu plného pokožky. Léčba výplní může trvat od šesti měsíců do několika let. Mezi běžné plniva patří:
  • Radiesse, plnivo vyrobené z drobných vápenatých kuliček (vydrží asi 18 měsíců)
  • Sculptra, syntetická kyselina mléčná (vydrží asi 2 roky)
  • Kyselina hyaluronová, plnivo s krátkodobějšími účinky, které vydrží asi 6 měsíců
 2. 2 Vylepšete vrásky pomocí laserového resurfacingu. Laserové ošetření může výrazně zlepšit vzhled vrásek a účinky mohou trvat několik let. Laserový resurfacing má několik různých forem: neablativní (což je relativně jemné a povrchní) a ablativní (která odstraňuje horní vrstvy pokožky).
  • Zatímco laserový resurfacing je velmi účinný při léčbě hlubokých vrásek, ošetření jsou bolestivé a mohou vyžadovat několik dní zotavení.
 3. 3 Vyčistěte zarudnutí a zánět pomocí topických léků. Zčervenání na tváři může mít mnoho různých příčin, od poškození sluncem nebo alergií až po infekci. V závislosti na základní příčině zarudnutí můžete být schopni ji léčit antibiotickou mastí (jako je MetroGel nebo Sulfacet) nebo léky, které snižují imunitní reakce, jako je Elidel.
  • Poraďte se s dermatologem, abyste zjistili příčinu zarudnutí, a navrhněte léčebný plán.
 4. 4 Pro změnu barvy a zarudnutí použijte laser KTP nebo intenzivní pulzní světlo. Laserová terapie KTP a intenzivní pulzní světlo (IPL) jsou účinné při snižování zarudnutí způsobeného shluky krevních cév poblíž povrchu kůže. Mohou být také použity k léčbě zabarvení způsobeného poškozením sluncem, hormonálními změnami nebo poraněním kůže.
  • Abyste dosáhli požadovaného výsledku, bude možná nutné během několika týdnů provést několik ošetření laserovou terapií KTP nebo terapií IPL.
 5. 5 Pořiďte si chemický peeling, který zlepší celkový vzhled vaší pokožky. Chemický peeling může zlepšit celou řadu kožních problémů, včetně vrásek, jemných linek, změny barvy, poškození sluncem a mírného jizvení. Pokud byste chtěli dosáhnout čerstvější, vícerovnoměrný tón pleti, zvažte pořízení chemického peelingu.
  • Dbejte na ochranu obličeje před sluncem po chemickém peelingu, protože citlivost vaší pokožky na slunce se dočasně zvýší.
  • Někteří lidé mohou po chemickém peelingu zaznamenat zjizvení nebo změnu barvy kůže.
 6. 6 Léčte akné předepsanými léky. Pokud máte tvrdohlavé akné, které nereaguje na volně prodejné léčby nebo změny životního stylu, promluvte si se svým dermatologem. Mohou být schopni předepsat lék, který vám bude fungovat. Mezi běžné lékařské ošetření akné patří:
  • Aktuální léčba retinoidy.
  • Antibiotické masti, často používané v kombinaci s retinoidy.
  • Perorální antibiotika.
  • Léčba na bázi hormonů, jako jsou perorální antikoncepce (pilulka) nebo antiandrogenní látky.
  • Isotretinoin. Tento lék je velmi účinný, ale vzhledem k riziku závažných vedlejších účinků se používá pouze k léčbě extrémně závažných a obtížně léčitelných případů akné.
  reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 4 Kvíz

zničí mi tenisové míčky sušičku

Jak dlouho vydrží výplně?

Šest měsíců.

Nepřesně! Plniva vyrobená z kyseliny hyaluronové vydrží zhruba šest měsíců. Jiné typy plniv (vyrobené z různých materiálů) však mohou vydržet mnohem déle. Zkuste jinou odpověď ...

Rok a půl.

Zavřít! Pokud dostanete výplně vyrobené z drobných kalciových kuliček (nazývaných radiesse), vydrží asi 18 měsíců. Jiné typy plniv vydrží různě dlouho. Zkuste jinou odpověď ...

Dva roky.

Pěkný! Nejdelší plniva jsou vyrobena ze sochy, syntetické kyseliny mléčné. Tato plniva jsou stále dočasná, ale vydrží asi dva roky. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak důležité je mytí obličeje pro udržení zdravé pleti?Margareth Pierre-Louis, MD
  Dermatolog certifikovaný na palubě Dr. Margareth Pierre-Louis je certifikovaný dermatolog a dermatopatolog, lékař podnikatel a zakladatel dermatologického centra Twin Cities a péče o pleť Equation v Minneapolis, Minnesota. Twin Cities Dermatology Center je komplexní dermatologická klinika ošetřující pacienty všech věkových kategorií prostřednictvím klinické dermatologie, kosmetické dermatologie a telemedicíny. Společnost Equation Skin Care byla vytvořena s cílem poskytnout to nejlepší z přírodních produktů péče o pleť založených na důkazech. Dr. Pierre-Louis získal bakalářský titul z biologie a titul MBA na univerzitě Duke University, MD z University of North Carolina v Chapel Hill, absolvoval pobyt v dermatologii na univerzitě v Minnesotě a absolvoval stáž v oboru dermatopatologie na Washingtonské univerzitě v St. Louis. Dr. Pierre-Louis je certifikován radou pro dermatologii, kožní chirurgii a dermatopatologii u American Board of Dermatology and Pathology.Margareth Pierre-Louis, MDOdborný dermatolog odpovědný na palubě Pro zdravou pokožku byste si měli každý den umýt obličej. Naše pokožka má na sobě přírodní oleje a náš obličej má olejové žlázy. V průběhu času mohou v těchto olejových žlázách a na povrchu vaší pokožky růst kvasinky. Pokud si tedy obličej nemyjete denně, můžete začít s mírnou kvasinkovou infekcí kůže, která může vést ke svědivé, šupinaté pokožce.
 • Otázka Právě mi bylo 32 a začínám vidět, jak prochází několik řádků (většinou na čele). Jaký druh léčby by pro to fungoval nejlépe?Laura Martinová
  Licencovaná kosmetička Laura Martin je licencovaná kosmetička v Gruzii. Od roku 2007 je kadeřnicí a od roku 2013 učitelkou kosmetologie.Laura MartinováRetinoly s licencovaným kosmetickým expertem jsou skvělou volbou pro boj proti stárnutí. Můžete najít volně prodejné přípravky, které je obsahují, nebo si nechat udělat recept na vyšší dávku. Použití chemického exfoliantu, zejména beta-hydroxykyseliny, pomůže odstranit odumřelé kožní buňky a udrží vaši pokožku zářivou. Měli byste také použít zvlhčovač pokaždé, když si umyjete obličej a denně použijete opalovací krém.
 • Otázka Jak rozzářím obličej? Peelingujte pokožku jednou nebo dvakrát týdně v závislosti na typu pokožky. Navlhčit. Použijte pleťový toner. Pijte hodně vody a hodně spěte.
 • Otázka Jak mohu pomoci suché a aknózní pokožce? Vždy používejte zvlhčovač. Na obličej nepoužívejte pěnivé přípravky, jako je mýdlo, protože ty akné jen zhorší.
 • Otázka V zimě je moje pokožka suchá a matná. Existují na to nějaké prostředky? Ano. Použijte nějaké tělové mléko, které obsahuje kokosový olej. To pomůže napravit suchost. Odlupujte pro tupost.
 • Otázka Můj tón pleti je mastný a mám akné. Co bych měl dělat? Použijte metodu čištění oleje s kokosovým olejem. Jedná se o „dobrý“ druh oleje, který neucpe vaše póry a pomůže vyčistit akné.
 • Otázka Jak zajistím, aby byla moje tmavá kůže světlá? Vyzkoušejte metody vZískejte přirozenou pleť.
Nezodpovězené otázky
 • Jak mohu opravit barvu pleti zpět, pokud je můj obličej tmavší než barva těla?
 • Moje kůže není ani mastná, ani suchá, ale mám akné. Co bych měl dělat?
 • Jak si vybělím obličej jednoduchým balzámem na obličej?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Zvažte návštěvu dermatologa. Budou schopni předepsat léky, které mohou pomoci vaší pokožce.
 • Složky v ochucené zubní pastě (jako je skořice a jahoda) mohou vést k podráždění pokožky. Pokud máte kolem úst akné a používáte ochucenou zubní pastu, zkuste přejít na obyčejnou.
 • Vzduch uvnitř vašeho domova může ovlivnit vaši pokožku. Pokud máte suchou, šupinatou pokožku, zkuste si pořídit zvlhčovač. Pokud máte akné a váš domov je velmi prašný, zkuste si pořídit čističku vzduchu.
 • Pokud máte v blízkosti vlasové linie akné nebo podráždění, zkontrolujte si přípravky na vlasy. Produkty, které tyto věci způsobují, obvykle obsahují minerální olej, včelí vosk nebo mikrokrystalický vosk. Výrobky na vodní bázi obvykle způsobují nejmenší podráždění.
 • Některé léky, jako jsou antihistaminika, diuretika a antidepresiva, mohou způsobit suchou kůži nebo akné. Pokud se vám to stane, promluvte si se svým lékárníkem nebo lékařem a zjistěte, zda místo toho můžete použít alternativu nebo dostat nižší dávku.
 • Udržujte si vlasy čisté a snažte se vlasy co nejvíce držet mimo obličej. Mastné vlasy, které přijdou do styku s vaší pokožkou, mohou vést k vypadávání.

reklama

Varování

 • Pokud se u produktu, masky nebo drhnutí objeví alergická reakce, okamžitě jej přestaňte používat a promluvte si se svým lékařem.
 • Kůže každého je jiná. Co funguje pro vašeho přítele, nemusí pro vás.
 • Některé čisticí prostředky na obličej je třeba použít několikrát, než začnete vidět jakékoli efekty. Pokud se nejprve nic nestane, produkt nevyhazujte. Zkuste to ještě několikrát.
 • Typ vody, kterou máte doma, může ovlivnit váš čisticí prostředek na obličej. Měkká voda například příliš špatně máchá, zatímco tvrdá brání pěnění mýdel. Pokud se vám to stane, zkuste použít méně čisticího prostředku nebo jděte na takový, který tolik nepění.
reklama

Populární Problémy

Zjistěte vše, co potřebujete vědět o postoji k podání tenisu. Pokrýváme platformu a přesné, polohování nohou, výhody a nevýhody každého postoje a další!

10. sezóna seriálu „Masterchef“ má premiéru 29. května 2019. Zjistěte více o nové sezóně a o tom, jak ji sledovat online prostřednictvím živého přenosu.

Jak trávit čas venku s přáteli. Příchod sociálních médií a televize vedl mnohé ke stále usedlejšímu životu. Ačkoli existuje mnoho aktivit, které můžete dělat uvnitř, které jsou zábavné, poznávání přírody venku může ...

Ramkumar Ramanathan se k tomuto nepolapitelnému seznamu velmi přiblížil.

Několik lidí chodí do světa, aby udělali něco, co by nikdo jiný nedokázal. V polovině 70. let byl Wimbledon svědkem jednoho z největších konkurentů v historii tohoto sportu. Mnozí ho považovali za první rockovou hvězdu profesionálního tenisu. Švéd Bjorn Borg hrál každý úžasný tenis.