Jak žít bez přátel během školních let

jestli ty nemít přátele na střední škole, střední škole nebo vysoké škole je snadné se cítit sklíčený a smutný, zvláště pokud jste obklopeni odcházejícími lidmi s rušným sociálním životem. I když žít bez přátel může být někdy těžké, nepotřebujete mít velký sociální kruh, abyste byli šťastní a produktivní. Dokážete projít školními roky bez přátel tím, že budete rozvíjet uspokojivé koníčky, hledat jiné způsoby, jak uspokojit své sociální potřeby a starat se o své emocionální zdraví.

základní dovednosti v badmintonu

Metoda 1 ze 4: Péče o vaše emocionální zdraví

 1. Obrázek s názvem Žít bez přátel během školních let Krok 1

  1 Zvažte důvody, proč nemáte přátelství. Nemít přátele může mít různé příčiny. Udělejte si čas na zvážení svých důvodů. Mějte také na paměti, že se můžete rozhodnout změnit svou situaci a hledat přátele, pokud chcete. Některé otázky, které byste si mohli položit, abyste zjistili, proč v tuto chvíli nemáte přátele, zahrnují:
  • Prošli jste v poslední době výraznou změnou? Odchod na vysokou školu nebo přestěhování do nového města může být jedním z důvodů, proč možná ještě nemáte přátele. Stejně tak může mít padání s přáteli izolaci. Ztratili jste v poslední době z nějakého důvodu přítele nebo skupinu přátel?
  • Jste přirozeně introvertní? Pokud dáváte přednost tomu, abyste trávili čas sami s jinými lidmi, možná jste introvert. Pokud tomu tak je, pak to, že nemáš přátele, může být způsobeno preferencí samoty. Stále však můžete mít přátele a udržovat si samotu.
  • Potýkáte se v poslední době s emocionální vřavou? Pokud se na chvíli cítíte sklesle a nemůžete se motivovat jít ven a hledat přátelství, může to být také důvod, proč nemáte přátele. Pokud ano, je důležité vyhledat pomoc. Promluvte si se svým školním poradcem, někým v poradně na vaší škole nebo s důvěryhodným dospělým, jako je rodič, učitel nebo náboženský vůdce.


 2. Obrázek s názvem Žít bez přátel během školních let Krok 2

  2 Přijměte se takoví, jací jste. Je důležité, abyste se přijali takoví, jací jste právě teď. Uvědomte si, že na vás není nic špatného, ​​protože jste stydliví, odlišní nebo prostě ne příliš společenští. Vaše hodnota jako člověka není dána počtem přátel, takže nikoho nenechte, aby vám bylo ze sebe špatně.
  • Pokud se vám vaši vrstevníci snaží udělat si legraci, postavte se za sebe. Nepouštějte se do fyzického boje, ale dejte lidem najevo, že nejste pitomec.
  • Pokud si v budoucnu přejete získat více přátel, je přijetí prvního takového, jaký jste, důležitým prvním krokem.
 3. Obrázek s názvem Žít bez přátel během školních let Krok 3

  3 Rozhodněte se, zda chcete být více společenští nebo ne. Navzdory tomu, co vám společnost a ostatní lidé mohou říci, je naprosto v pořádku, když dáváte přednost trávení času sami. Není nic špatného na tom být tichý, introvertní a zdrženlivý. Pokud se rozhodnete, že vám nevadí, že nemáte blízké přátele, nenechte nikoho, aby vám řekl, že vaše preference je špatná.
  • Mějte však na paměti, že být sám po celou dobu také není zdravé. Možná nebudete chtít být tak společenští jako ostatní lidé, ale mít určitý stupeň socializace je zdravé.
 4. Obrázek s názvem Žít bez přátel během školních let Krok 4

  4 Zvažte, zda můžete mít sociální úzkost nebo jinou podmínku. Pokud vás okolní lidé znervózňují, zeptejte se sami sebe, zda vám sociální úzkost nemůže bránit v navazování přátelství. Jiné podmínky, jako je schizofrenie, bipolární porucha, ADHD a autismus, mohou také ztěžovat přátelství s ostatními.
  • Pokud si myslíte, že máte duševní poruchu, požádejte rodiče, aby vás vzali k lékaři nebo terapeutovi.
 5. Obrázek s názvem Žít bez přátel během školních let, krok 5

  5 Navštivte poradce nebo terapeuta. Pokud se cítíte trvale smutní nebo beznadějní, promluvte si se svým školním poradcem nebo terapeutem. Mohou vám pomoci dostat se na dno svých pocitů a vyvinout některé strategie pro společenské zvládání. reklama

Metoda 2 ze 4: Pěstování koníčků

 1. Obrázek s názvem Žít bez přátel během školních let, krok 6

  1 Být kreativní. Využijte svůj volný čas k rozvoji kreativních dovedností, jako je kreslení, psaní, šití nebo sochařství. Pokud vás baví spíše technologie než umění, zkuste upravit obrázky ve Photoshopu nebo kódovat vlastní videohry. Kreativita vám poskytne východisko pro vaše emoce a vaše dovednosti vám mohou dokonce někdy pomoci získat práci.
 2. Obrázek s názvem Žít bez přátel během školních let, krok 7

  2 Trochu si zacvičit Cvičení je skvělý osamělý koníček, který vám zlepší náladu, sebevědomí i zdraví. Pokud se nechcete připojit ke sportovnímu týmu, zkuste běhat, jezdit na kole nebo plavat. Můžete také získat členství v posilovně a zvedat činky nebo používat kardio stroje.
  • Pokud si chcete zacvičit s kamarádem, můžete požádat někoho z rodiny, aby s vámi hrál fotbal nebo tenis, nebo si vezměte psa na dlouhou procházku.
  • Vstup do sportovního týmu může být zastrašující, ale může to být skvělý způsob, jak poznat nové lidi.
 3. Obrázek s názvem Žít bez přátel během školních let, krok 8

  3 Prozkoumejte své město. Nepotřebujete skupinu přátel, abyste se dostali z domu a užili si to. Pokud je ve městě muzeum, které jste nikdy nenavštívili, nebo nová restaurace, kterou byste chtěli vyzkoušet, dopřejte si sólový den. Můžete si také zajít do kina, nakoupit ve svém oblíbeném obchodě nebo se jen za pěkného dne projít parkem.
  • Pokud můžete, zvažte možnost změnit scenérii tím, že na jeden den pojedete autobusem nebo vlakem do jiného města.
 4. Obrázek s názvem Žít bez přátel během školních let, krok 9

  4 Naučte se nové dovednosti. Zaměstnejte se tím, že zvládnete něco, co jste se vždy chtěli naučit. Zvažte studium nového jazyka, zapracování na kuchařských dovednostech nebo bezplatný online kurz na téma, které vás zajímá. Když budete dělat pokroky, budete se cítit dobře a vaše dovednosti se mohou hodit i v budoucnu. reklama

Metoda 3 ze 4: Společně přežít

 1. Obrázek s názvem Žít bez přátel během školních let, krok 10

  1 Buďte zdvořilí a přemýšliví. Nemusíte se s nikým spřátelit, ale je chytré zůstat v dobrém vztahu se svými vrstevníky a učiteli. Používejte ve svém každodenním životě dobré způsoby a chovejte se k druhým lidem tak, jak chcete, aby se oni chovali k vám.
  • Když se dobře chováš k ostatním lidem, tvoji vrstevníci nebudou mít proti tobě co použít, a pokud budeš chtít, budeš si v budoucnu snáze dělat přátele.
 2. Obrázek s názvem Žít bez přátel během školních let, krok 11

  2 Připojte se k klubu nebo skupině pro něco, co vás zajímá. Střední a vysoká škola nabízí spoustu příležitostí, jak se zapojit do zajímavých aktivit. Podívejte se na programy, které nabízí vaše škola nebo komunitní centrum. Účast v klubu nebo skupině může být dobrým způsobem, jak zůstat ve spojení s ostatními lidmi, aniž byste se s nimi museli spřátelit.
  • Můžete se například připojit k vědeckému klubu, diskusní skupině o knihách nebo sportovnímu týmu.
  • Můžete se také podívat na Meetup.com, kde najdete lidi, kteří budou sdílet vaše zájmy.
 3. Obrázek s názvem Žít bez přátel během školních let, krok 12

  3 Trávit čas s domácím mazlíčkem. Zvířata mohou být skvělými společníky, zejména psi. Někteří lidé dokonce zjišťují, že zvířata jsou lepší přátelé než lidé. Pokud ještě nemáte domácího mazlíčka, zeptejte se rodičů, jestli si ho pořídíte.
  • Zvažte přijetí útulkového psa nebo kočky. Tato zvířata často těžko hledají dobré domovy, ale mohou si z nich udělat velmi loajální mazlíčky.
  • Mít psa vám také může pomoci prolomit ledy, když jste venku se svým psem. Někdo může například pochválit vašeho psa a může to být dobrá příležitost k navázání konverzace, například slovy: „Děkuji! Máš psa?'
  • Mít psa nebo kočku vám také může poskytnout něco, o čem byste si mohli povídat se sousedy nebo novými známými. Pokud například někdo vychová svého mazlíčka, můžete říci: „Ach, právě jsem si adoptoval kočku/psa. Opravdu si tu společnost užívám. “ Poté byste mohli ukázat obrázek vašeho domácího mazlíčka a promluvit si s touto osobou o vašich domácích mazlíčcích.
 4. Obrázek s názvem Žít bez přátel během školních let, krok 13

  4 Práce nebo dobrovolník. Hledejte pracovní pozice a stránky dobrovolníků na internetu, kde najdete pozice, které vás zajímají. Práce a dobrovolnictví jsou dobré způsoby, jak se zapojit do své komunity a pravidelně komunikovat s ostatními lidmi.
  • Začněte v malém. I práce v McDonald’s nebo Starbucks vám pomůže ušetřit peníze do budoucna.
  • Dobrovolnictví pro věc, na které vám záleží, vám udělá dobrý pocit a tato zkušenost vám pomůže při hledání zaměstnání nebo při podávání přihlášky na vysokou školu.
 5. Obrázek s názvem Žít bez přátel během školních let, krok 14

  5 Procvičte si své sociální dovednosti. Pokud netrávíte čas s přáteli často, vaše sociální dovednosti mohou být rezavé. Hledejte příležitosti k procvičení představování se lidem, vedení konverzace a zajištění toho, aby se lidé kolem vás cítili příjemně.
  • Pokud si nejste jisti, proč nemáte přátele a víte, že vaše sociální dovednosti jsou trochu rezavé, pak by to mohlo být potenciální vysvětlení. Mějte však na paměti, že rezavé sociální dovednosti často svědčí o hlubším problému, jako je strach z odmítnutí. Promluvte si s dospělým, kterému důvěřujete, jako rodič nebo učitel, a promluvte si o tom, proč byste mohli mít nějaké problémy se sociálními interakcemi.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Rozhodnutí hledat přátele

 1. Obrázek s názvem Žít bez přátel během školních let, krok 15

  1 Jednat se zájmem. Pokud se chcete spřátelit, existuje několik tipů, které můžete dodržovat, abyste zvýšili své šance na úspěch. Obecně lidé o sobě rádi mluví. Jako pravidlo se můžete spojit s ostatními tím, že se jich zeptáte na jejich příběhy.
  • Rozhodněte se pro otevřené otázky nebo prohlášení, která člověku umožní sdílet tolik, kolik chce, na rozdíl od otázek, které vedou k jednoduchým odpovědím „ano“ nebo „ne“. Na akci se můžete zeptat: „Jak tedy poznáte hostitele?“ nebo 'Jaké věci děláte pro zábavu?'
 2. Obrázek s názvem Žít bez přátel během školních let, krok 16

  2 Buď aktivní posluchač . Kromě toho, že můžete navázat konverzaci a přimět lidi mluvit, musíte být také aktivním posluchačem. Udržujte příležitostný oční kontakt, souhlasně přikyvujte a pomocí zvuků donuťte osobu, aby pokračovala v rozhovoru.
  • Angažovaní posluchači získají skvělé přátele, protože mnoho lidí si často chce ventilovat své problémy nebo sdílet své úhly pohledu. Procvičujte si plné nasazení při poslechu a buďte připraveni odpovědět prohlášením, které shrnuje, co jste právě slyšeli.
  • Můžete například říci: „Vypadá to, že jste měli opravdu náročný den“, abyste to shrnuli poté, co mluvčí promluvil.
 3. Obrázek s názvem Žít bez přátel během školních let Krok 17

  3 Prozradit něco osobního. Zranitelnost je nezbytná a opravdu krásná přísada do přátelství. Odhalení sebe sama je jednou z mnoha věcí, které odlišují přátele od známých. Možná řeknete svému příteli o rozvodu rodičů, ale tyto informace nesmíte sdílet s náhodnou osobou. Proveďte menší odhalení, abyste ukázali osobě, že jí důvěřujete.
  • Přemýšlejte o něčem malém, co můžete o sobě sdílet s druhým člověkem jako: „V minulém školním roce jsem měl dost drsný termín. Moji rodiče se rozvedli. ' Pak se podívejte, jak to zvládají, abyste zjistili, zda přátelství jde ještě dál.
 4. Obrázek s názvem Žít bez přátel během školních let, krok 18

  4 Riziko odmítnutí. Pokud jste připraveni přenést své spojení s někým do fáze přátelství, budete muset být ochotni riskovat. Pokud jste se s potenciálním přítelem potloukali ve skupinovém prostředí, pozvěte danou osobu na osobní schůzku. To ukazuje, že byste je chtěli poznat mimo skupinu.
  • Řekněte: „Hej, vypadáš opravdu skvěle. Chtěli byste spolu tuto sobotu stihnout film? '
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je příliš pozdě na spřátelení? Katie Styzek
  Profesionální školní poradkyně Katie Styzek je profesionální školní poradkyně pro chicagské státní školy. Katie získala bakalářský titul v základním vzdělávání se zaměřením na matematiku na University of Illinois v Urbana-Champaign. Předtím, než se stala poradkyní, působila tři roky jako učitelka matematiky, přírodních věd a sociálních studií na střední škole. Je držitelkou titulu Master of Education (M.Ed.) ve školním poradenství na univerzitě DePaul a magisterského titulu v oblasti pedagogického vedení na Northeastern Illinois University. Katie je držitelkou licence na potvrzení školního poradce Illinois (servisní personál typu 73), hlavní licence Illinois (dříve typ 75) a učitelské licence na základní vzdělání Illinois (typ 03, K - 9). Je také národní radou certifikovanou ve školním poradenství od National Board for Professional Teaching Standards. Katie Styzek Profesionální školní poradce Odborná odpověď Určitě ne! Můžete zkusit vstoupit do klubu ve škole nebo do dobrovolnické skupiny a setkat se s dalšími lidmi, kteří mají podobné zájmy.
 • Otázka Moji spolubydlící nejsou mí přátelé. Co můžu dělat? Paul Chernyak, LPC
  Licencovaný profesionální poradce Paul Chernyak je licencovaný profesionální poradce v Chicagu. V roce 2011 absolvoval Americkou školu profesionální psychologie. Paul Chernyak, LPC Licencovaný profesionální poradce Odborná odpověď Udělejte si život pro sebe a věnujte se lidem a aktivitám, které vás baví, nezávisle na spolubydlících. Naučte se být vnitřně spokojení a bude jedno, jestli se k vám přidají spolubydlící nebo ne.
 • Otázka Co když nemám žádné přátele? Paul Chernyak, LPC
  Licencovaný profesionální poradce Paul Chernyak je licencovaný profesionální poradce v Chicagu. V roce 2011 absolvoval Americkou školu profesionální psychologie. Paul Chernyak, LPC Licencovaný profesionální poradce Odborná odpověď Pokuste se zjistit, co je příčinou toho, že nemáte přátele a pracujte na vylepšení těchto věcí malými kroky.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Pokud nosíte připínací náušnice, pravděpodobně jste si všimli, že existuje více možností pro propíchnuté uši než pro vás. Naštěstí můžete pomocí převaděče převést jakýkoli pár propíchnutých náušnic na náušnice. Typ převaděče, který používáte ...

Jak sledovat ESPN online. ESPN je jedním z nejpopulárnějších kabelových kanálů na světě a nabízí několik kanálů, které poskytují 24hodinové sportovní přenosy. Pokud se přihlásíte k odběru ESPN prostřednictvím svého poskytovatele kabelových služeb, můžete se přihlásit do aplikace ESPN nebo ...

Soupeři Jižní Dakota a Severní Dakota se v neděli setkají na turnaji Summit League. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

13. sezóna seriálu Sister Wives je zpět na kanálu TLC. Získejte přehled o tom, jak sledovat show online prostřednictvím živého streamování bez kabelů.

V sobotu se na roštu setkají dlouholetí nepřátelé Ivy League Cornell a Harvard. Zde je návod, jak sledovat fotbalový zápas online.