Jak co nejlépe využít své dospívající roky

Vaše dospívající léta mohou být ošidná-je toho hodně, co se můžete naučit, a může se zdát, že potřebujete životní plán vymyslet co nejdříve. Nezapomeňte však, že vaše dospívající léta jsou časem zkoumání a objevování. Se správným myšlením se ve skutečnosti můžete dozvědět mnoho o sobě, svých vášních a světě, a to vše při výbuchu.

inzerovat tenis

Metoda 1 ze 4: Rozvoj smyslu pro sebe sama

 1. Obrázek s názvem Využijte co nejlépe své dospívající roky Krok 1

  1 Buďte k sobě věrní. Důvěřujte svým hodnotám, pocitům a názorům, i když se bojíte, že to povede k odmítnutí. To je obzvláště těžké jako dospívající, když se přizpůsobení může cítit opravdu důležité. Pravdivost sobě samému však přináší spoustu výhod, včetně vyššího sebevědomí, uspokojivějších vztahů a větší pravděpodobnosti dosažení vašich cílů.
  • Sledujte cíle nebo činnosti, které jsou pro vás smysluplné, bez ohledu na to, co si myslí ostatní.
  • Udělejte vše pro to, abyste se postavili za to, v co věříte, i když je váš názor nepopulární.


 2. Obrázek s názvem Využijte co nejlépe své dospívající roky Krok 2

  2 Nebojte se dělat chyby. Pokud nikdy nezklamete, nikdy se nebudete učit a růst. Nebojte se zkoušet nové věci a přijměte selhání jako příležitost k učení. Riskujte, jako například vstup do talentové show vaší školy, vyzkoušení sportovního týmu nebo požádání o svou zamilovanost.
  • Uvědomte si, že lidé obvykle věří, že jejich chyby budou mít horší výsledky, než ve skutečnosti dělají.
  • Když cítíte, že se stresujete chybou, udělejte krok zpět a zvažte chyby, kterých jste se v minulosti dopustili. Je pravděpodobné, že jste dokázali chybu překonat. Možná to byla dokonce pozitivní zkušenost!
 3. Obrázek s názvem Využijte co nejlépe své dospívající roky Krok 3

  3 Vyberte si strach a přemožte ho. Každý má něco, co ho děsí. Vyberte si jeden ze svých strachů a řešte ho čelem. Nemusí to být nic šíleného-mnohokrát jsou strachy malé, jako když se zamilujete do práce nebo půjdete sami na nové místo.
  • Pokud se například bojíte mluvit na veřejnosti, vezměte si hodinu, která vás donutí přednést ústní projev.
 4. Obrázek s názvem Využijte své dospívající roky co nejlépe Krok 4

  4 Zapojte se do aktivit, které vás zajímají. Možná vás kinematografie zaujala. Začněte blog s filmovými kritiky nebo se zúčastněte filmové třídy. Pokud jste vášnivým čtenářem, přidejte se do knižního klubu nebo začněte psát vlastní krátký román. Zkoumání vašich zájmů vám nyní pomůže najít věci, které vás v životě inspirují. Může vám také poskytnout nápady pro potenciální kariérní cesty.
  • Začínat s koníčkem je skvělý způsob, jak prozkoumat konkrétní zájem.
  • Jako bonus vás zapojení do zajímavých aktivit může spojit s chladnými, stejně smýšlejícími lidmi.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Obklopte se správnými lidmi

 1. Obrázek s názvem Využijte své dospívající roky naplno Krok 5

  1 Obklopte se kvalitními přáteli. Mít dobré přátele je důležité pro duševní i fyzické zdraví. A co víc, vaši přátelé ovlivňují vaše chování. Pokud si vyberete laskavé a motivované přátele, je pravděpodobné, že budete také laskavější a motivovanější. A co je nejdůležitější, bavte se se svými přáteli, ať už to znamená hraní videoher ve sklepě nebo spontánní výlet.
  • Bez ohledu na to, jak jste zaneprázdněni, vždy si najděte čas na udržení svých přátelství. Buďte proaktivní-nečekejte vždy, až vás vaši přátelé osloví.
  • Pokud máte potíže s nalezením dobré skupiny přátel, zkuste se přidat do klubu nebo jiné mimoškolní aktivity, která vás zajímá! Sdílené zájmy mohou poskytnout skvělý základ pro přátelství.
 2. Obrázek s názvem Využijte své dospívající roky naplno 6. krok

  2 Spřátelit se s učitelem nebo profesorem. Mohou působit jako cenný mentor, který vám poskytne rady ohledně vysoké školy, potenciální kariéry a života obecně. Navíc studenti, kteří se spřátelí se svými učiteli, mají větší pravděpodobnost akademického úspěchu. Vyberte si učitele, se kterým se spojíte na osobní úrovni nebo který vyučuje předmět, který se vám líbí.
  • Začněte tím, že se ve třídě ukážete připraveni a připraveni se učit.
  • Naplánujte si osobní schůzku se svým učitelem. Můžete diskutovat o věcech, jako je váš pokrok ve třídě, kariérní příležitosti v předmětu učitele nebo na vysoké škole. Zeptejte se jich na jejich zkušenosti ve škole a na to, jak dorazili do svého současného zaměstnání.
  • Mějte na paměti, že učitelé neradi mluví jen o tom, co učí. Rádi také sdílejí své znalosti se studenty, včetně jejich životních zkušeností. Vaši učitelé vám mohou poskytnout nové pohledy na svět a dokonce i na váš potenciál.
 3. Obrázek s názvem Využijte své dospívající roky co nejlépe, krok 7

  3 Udělejte si čas na rodinu. Na konci dospívání jste se možná odstěhovali ze svého domova, což znamená, že svou rodinu uvidíte méně. Užijte si čas, který s nimi teď máte. Vyhraďte si každý den nějaký čas na setkání s rodiči a sourozenci. Naplánujte si zábavné výlety a aktivity o víkendech, jako je golf s golfovým hřištěm putt nebo den v zábavním parku.
 4. Obrázek s názvem Využijte své dospívající roky co nejlépe, krok 8

  4 Zamilovat se. Zamilovat se může být neuvěřitelný, matoucí a zdrcující zážitek. Kromě toho, že jste v romantickém vztahu, vás může naučit hodně o komunikaci a intimitě. Nebojte se dát se tam, pokud chcete romantický vztah. Pamatujte, že odmítnutí je také důležité pro růst. Pokud vás romantika právě nezajímá, je to také v pořádku.
  • Hledejte zdravé romantické vztahy charakterizované důvěrou, poctivostí a respektem. Vyvarujte se nezdravých vztahů, které jsou poznamenány kontrolou, nepoctivostí, majetnickým vztahem a fyzickým nebo slovním zneužíváním.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Učení se o světě a zábava

 1. Obrázek s názvem Využijte své dospívající roky naplno 9. krok

  1 Cestovat. Ať už vyrazíte na běžky nebo navštívíte nový kontinent, cestování vám může pomoci otevřít mysl tím, že vás vystaví novým kulturám, lidem a místům. Cestování může také posílit vaši kreativitu a posílit váš pocit sebe sama.
  • Můžete cestovat na domácí nebo mezinárodní úrovni-obojí přináší výhody. Důležité je, že se dostanete ze své komfortní zóny a zažijete způsob života, který se liší od vašeho vlastního.
  • Můžete si udělat sólo výlet nebo vyrazit s přáteli-obojí může být nesmírně přínosné.
  • Neomezujte se však pouze na turistické cestování. Spolupráce s komunitní organizací, která jde do jiných zemí, jako je Peace Corps (pokud je vám více než 18), může být neuvěřitelně pokorný způsob, jak vidět nová místa a kultury.
 2. Obrázek s názvem Využijte své dospívající roky co nejlépe, krok 10

  2 Procházejte se po svém rodném městě. Poté, co vyrostete a odstěhujete se, už možná nikdy nebudete žít ve svém rodném městě. Trochu děsivá myšlenka, že? Udělejte si čas a prozkoumejte oblast, kde jste vyrostli. Jděte do obchodů, parků nebo muzeí, které jste nikdy předtím nenavštívili.
  • Zeptejte se přátel, příbuzných a rodičů na jakákoli zvláštní nebo zajímavá místa, která by podle vás měli navštívit.
 3. Obrázek s názvem Využijte co nejlépe své dospívající roky Krok 11

  3 Učit se řídit. Ano, existuje mnoho způsobů, jak se obejít, aniž byste se naučili řídit, ale řízení poskytuje jedinečný pocit svobody. Navíc je těžší se to naučit jako dospělý.
  • Pokud nemáte auto, můžete se naučit řídit. Vyhledejte program pro řidiče ve svém okolí nebo požádejte o pomoc rodiče přítele nebo jiné důvěryhodné dospělé.
 4. Obrázek s názvem Využijte své dospívající roky co nejlépe, krok 12

  4 Hlasování. V závislosti na tom, kde žijete, pravděpodobně získáte volební právo někdy v dospívání. Využijte toho. Zapojit se do politického procesu a vyjádřit svůj názor je nejen informativní, ale také posilující.
 5. Obrázek s názvem Využijte své dospívající roky naplno Krok 13

  5 Dostat se do formy. Jste mladí jen jednou, tak využijte svého těla, dokud je na vrcholu! Zvažte zahájení pravidelného tréninkového režimu nebo připojení ke sportovnímu týmu. Ideální je hodina fyzické aktivity každý den. Fyzická výzva vás nejen dostane do kondice, ale může pomoci zlepšit vaši náladu a duševní fungování.
  • Pokuste se přijít s cílem souvisejícím s fitness a dopracovat se k němu. Možná budete chtít spustit 5K, naučit se hrát tenis nebo zvládnout zadní handpring.
 6. Obrázek s názvem Vychutnejte si své dospívající roky nejlépe 14. krok

  6 Bavte se! V dospívání můžete pociťovat tlak na dosažení určitých sportovních, akademických nebo profesionálních cílů, ale nezapomeňte se bavit. Toto je období života, kdy můžete prozkoumat své vášně a zájmy s malou odpovědností. I když je důležité myslet na svou budoucnost, je také důležité žít v přítomnosti. Nebojte se dát si pauzu, uvolnit se a strávit čas s přáteli.
  • Být ambiciózní je skvělé, ale dělat příliš mnoho může být pro vás špatné. Příliš mnoho aktivit ve vás může vyvolat pocit stresu, zdrcení nebo dokonce deprese.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Připravte se na úspěch

 1. Obrázek s názvem Využijte své dospívající roky naplno Krok 15

  1 Vyzvěte se ve škole. Tvrdá práce a soustředění na střední a vysoké škole je důležité pro profesionální úspěch a může vám poskytnout náhled na vaši ideální profesní dráhu. Nevyhýbejte se obtížným třídám. Současně se úplně nezahlcujte prací v kurzu. Pokuste se najít rovnováhu mezi náročnými a zajímavými kurzy.
  • Zkuste například absolvovat několik kurzů AP nebo ocenit kurzy, které vás zajímají, ale přihlaste se také do zábavných kurzů, jako je například fotografování.
  • Vezměte si druhý (nebo třetí) jazyk. Učení jazyků je těžké, ale může to být také zábava a naučit vás různé způsoby, jak vidět svět. Učení němčiny, čínštiny nebo arabštiny vám představí nová slova, ale také nové perspektivy, nové lidi a nové kultury.
 2. Obrázek s názvem Využijte své dospívající roky naplno 16. krok

  2 Pokud jde o vaši profesní dráhu, mějte otevřenou mysl. Můžete si myslet, že víte, co chcete dělat profesionálně, ale je důležité mít své možnosti otevřené. Jak získáte nové zkušenosti, profesionální i jiné, váš plán do budoucna se může změnit.
  • Nedovolte, aby vás členové rodiny nebo přátelé tlačili k výběru určité kariéry. Pokud cítíte, že se vzdáváte, pamatujte, že nechat ostatní, aby si vybrali kariéru, může vést k lítosti a neštěstí.
  • Nebojte se, pokud si nejste jisti svou profesní dráhou-to je zcela normální. Mnoho dospívajících neví a ti, kteří ano, často mění názor.
 3. Obrázek s názvem Využijte své dospívající roky naplno Krok 17

  3 Vydělávejte si vlastní peníze. Vydělávání peněz je nejen praktické, ale dává vám pocit svobody a úspěchu při vštěpování silné pracovní morálky. Najděte si práci po škole nebo v létě. Můžete hlídat děti, pracovat jako servírka, trénovat fotbalový tábor nebo si najít stáž.
  • Pokud si nejste jisti svou profesní dráhou, zkuste získat letní brigádu nebo stáž v oblasti profesního zájmu. Může vás to posunout o krok blíže k tomu, abyste zjistili, co chcete dělat.
  • I když jste zaneprázdněni, možná budete moci získat práci na částečný úvazek.
 4. Obrázek s názvem Využijte své dospívající roky co nejlépe, krok 18

  4 Stínujte profesionála v oblasti, která vás zajímá. To vám může pomoci zjistit vaši profesní dráhu, zvláště pokud nemůžete získat stáž. Máte zájem být lékařem? Zvažte zastínění místního lékaře několik dní v týdnu. Ačkoli nebudete technicky „pracovat“, získáte zasvěcený pohled na profesi.
 5. Obrázek s názvem Vychutnejte si své dospívající roky 19. krok

  5 Stanovte si hmatatelné cíle. Je důležité sepsat si své cíle, abyste je zhmotnili a konkrétněji zrealizovali. Pokud máte velký cíl, rozdělte ho na několik menších kroků. Tak bude lépe ovladatelný.
  • Pokud je vaším cílem například naučit se hrát na kytaru, může být prvním krokem nalezení dobrého učitele ve vaší oblasti.
 6. Obrázek s názvem Využijte své dospívající roky co nejlépe, krok 20

  6 Požádejte o pomoc, když ji potřebujete. I když možná budete chtít své problémy vyřešit sami, uvědomte si, že i ti nejúspěšnější lidé někdy potřebují pomoc. Možná budete potřebovat pomoc s vyřešením záludného vztahu, výběrem vysoké školy nebo studiem na zkoušku. Ať už je to cokoli, důvěryhodní přátelé, rodina a mentoři mohou být skvělým zdrojem. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Varování

 • Mějte na paměti, že co nejlépe využít své dospívající roky, neznamená zapojit se do nebezpečného nebo impulzivního chování. Bavte se, ale vždy se ujistěte, že vy a ostatní jste v bezpečí.
reklama

Populární Problémy

Jak šít záhyby. Záhyby jsou klasickým doplněním sukně, šatů nebo dokonce záclon. Záhyby fungují nejlépe, když pracujete s pevnými tkaninami, jako je vlna, bavlna a hedvábí. Https://digitalcommons.unl.edu/cgi/viewconten ...

Nejlepším nástrojem chovatele ve hře jsou jeho rukavice a jeho nástroj se může čas od času zabahnit. Pěkné vlhké rukavice také zlepší přilnavost. Tyto tipy vám ukážou, jak vyčistit a osvěžit své brankářské rukavice! Získejte malou ...

Jak hodit úder. Ať už se chcete umět bránit, nebo vás zajímá bojový sport, jako je box nebo MMA, vědět, jak hodit pořádnou ránu, je zásadní krok. Umět házet kontrolovaně, přesně a ...

Pokud nemáte kabel, zde je několik způsobů, jak můžete sledovat živý přenos Cowboys vs Cardinals, s různými možnostmi v závislosti na tom, kde žijete.

Světová jednička Novak Djokovič byl mezi řadou hráčů, kteří popřáli Rogerovi Federerovi k nedělním 40. narozeninám.

Podívejte se, jak sledovat online MTV Europe Music Awards, alias MTV EMA, online prostřednictvím živého streamování bez kabelů.