Jak si vyrobit Crop Top

Crop topy existují už desítky let a nezdá se, že by v nejbližší době opouštěly obchody. Pokud jste si někdy chtěli vyrobit vlastní, pak máte štěstí, protože tyto topy se snadno vytvářejí. Starou košili nebo pár legín můžete během pár minut proměnit na crop top, nebo si crop top ušít od nuly!

Metoda 1 ze 3: Výroba staré košile do crop topu (No-Sew)

 1. Obrázek s názvem Make a Crop Top Krok 1

  1 Vyberte si starou košili a proměňte ji v crop top. Oříznout můžete téměř jakýkoli typ košile nebo mikiny. Vyberte si top, který vám dobře padne, nebo který je trochu volný, pokud chcete přidat kravaty vpředu, nebo jděte s těsným, pružným topem, pokud chcete něco, co bude tvarově přiléhat.
  • Zkuste si z trička, starého trička na knoflíčky nebo tílka padnoucího na míru vyrobit crop top.
  • Ujistěte se, že jste si vybrali košili, se kterou si vystřihnete! Když s tím skončíte, bude to vypadat úplně jinak.


 2. Obrázek s názvem Make a Crop Top Krok 2

  2 Určete horní délku oříznutí. Oblečte si košili, kterou budete používat, a postavte se před zrcadlo. Sklopte spodní část trička a hrajte si s různými délkami, dokud nenajdete ten, který se vám líbí. Typická délka je několik palců nad pupkem, ale pokud chcete, můžete ji zkrátit nebo prodloužit. Látkovým perem nebo křídou označte délku, jakou chcete mít tričko.
  • Možná budete chtít, aby vám s touto částí pomohl přítel. Požádejte je, aby vystopovali čáru procházející celou horní částí, kde ji chcete oříznout.

  Spropitné : Plánujte nechat košili o něco déle, než chcete, abyste se ujistili, že se vám líbí její délka. Vždy to můžete zkrátit, ale už to nemůžete prodloužit.

 3. 3 Odřízněte spodní část košile na délku, kterou jste si vybrali. Odstraňte horní část a položte ji na rovný, tvrdý povrch, například na stůl, desku nebo podlahu. Uhlaďte košili tak, aby v látce nebyly žádné boule. Poté nůžkami ustřihněte rovnou linii, kterou jste vystopovali na košili.
  • Ujistěte se, že nejsou žádné zubaté hrany! Pro dosažení nejlepších výsledků je důležité tričko čistě nastříhat.
 4. 4 V případě potřeby si rezervujte 2 trojúhelníkové proužky látky k zajištění košile. Pokud ho chcete zajistit vpředu, nestříhejte ho úplně kolem! V přední části trička vytvořte 2 trojúhelníkové proužky látky, které můžete použít jako kravaty. Odřízněte od nové spodní části horní části ke staré spodní části horní části a vytvořte trojúhelníky.
  • Pokud vyrábíte crop top z knoflíkové košile, rezervujte si látku na obou stranách předních okrajů košile, kde jsou umístěny knoflíky a knoflíkové dírky.
 5. 5 Stříhejte podél vnitřku límce nůžkami na látku. Límeček můžete nechat na místě, pokud se vám líbí, jak vypadá, nebo jej sejmout pro nižší střih výstřihu. Než sundáte límec, položte tričko na rovný povrch. Ujistěte se, že linie švu košile jsou rovnoměrné a že v tkanině nejsou žádné vrásky. Dále odřízněte límec trička. Odřízněte asi 1,3 cm od lemu límce, abyste jej úplně odstranili.
  • Pamatujte, že vždy můžete u dolního výstřihu odstřihnout více látky, ale nemůžete ji znovu přidat. Nejprve nakrájejte jen malé množství a poté jej vyzkoušejte, než budete krájet další.
 6. 6 Odřízněte rukávy pro crop top bez rukávů. Pokud má vaše košile rukávy a chcete je svléknout, střihněte je na vnitřní straně každého z ramenních švů na košili. Nůžkami na látky odstřihněte přímku a tkaninu z rukávu odstraňte.
  • Chcete -li vytvořit otvory po stranách košile v oblasti podpaží, vystřihněte otvor s delším rukávem.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Proměna páru legín na Crop Top (bez šití)

 1. Obrázek s názvem Make a Crop Top Krok 7

  1 Přeložte legíny na polovinu tak, aby byly nohy zarovnané. Umístěte legíny na tvrdý povrch, jako je stůl, pracovní deska nebo tvrdá podlaha, a složte je tak, aby byly nohy naskládané. Vyhlaďte látku rukama, abyste se ujistili, že nikde v legínách nejsou žádné hrudky nebo boule.

  Spropitné : Legíny vytvoří velmi krátký, přiléhavý crop top. Pokud tento typ svršku nechcete, udělejte si z trička místo toho crop top.

 2. 2 V rozkroku ustřihněte kruh o průměru 10 palců. Pomocí ostrých nůžek na látky vystřihněte kruh přímo kolem rozkroku legín. Sekci můžete zvětšit, pokud chcete spodní střih, ale před zkrácením ji zkuste oříznout. Zasuňte ruce do otvorů pro nohy a hlavu skrz otvor, který jste prořízli, abyste zjistili, jak to sedí.
  • Pokud dáváte přednost tvaru písmene V, pak místo toho rozkrojte proužek 4 ​​palce (10 cm) podél rozkroku.
 3. 3 V případě potřeby nohy zkraťte. Ponechání nohou tak, jak jsou, bude mít za následek crop top s dlouhým rukávem. Nohy však můžete zkrátit, pokud chcete top s krátkým rukávem. Při nošení vršku označte rukávy tam, kde chcete, aby skončily, a poté svlékněte vršek. Legíny položte naplocho a ustřihněte rovně, kde jste je označili.
  • Vyzkoušejte legíny znovu, než je přestanete stříhat!
  • K výrobě crop topu s krátkým rukávem můžete také použít legíny ve stylu capri nebo šortky na kolo.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Šití crop topu

 1. Obrázek s názvem Make a Crop Top Krok 10

  1 Vyberte si 1 yard (0,9 m) látky, která má určitý úsek. Rozhodněte se pro bavlněný žerzej nebo jiný typ pružné látky, ze které chcete udělat svůj crop top. To pomůže zajistit, že plodinový top bude tvarově přiléhavý a lichotivý. Můžete použít potisk nebo pevnou látku.
  • Vyhněte se látkám, které jsou objemné nebo tuhé, jako je vlna, pleather a samet.
 2. 2 Změřte si obvod poprsí, pasu a nadloktí. Přesná měření vám pomohou vytvořit crop top, který vám dobře padne. Pomocí měkké, pružné měřicí pásky vyhledejte obvod (oblast kolem) pasu, poprsí a nadloktí. Zapište si měření.
  • Změřte oblast kolem pasu, kam chcete, aby spadla spodní část oříznutí. Pokud například chcete, aby oříznutí končilo u pupíku, změřte tuto oblast.
  • Měřte v nejširší části poprsí a nadloktí.
 3. 3 Vystřihněte 2 kusy pomocí rozměrů poprsí, pasu a požadované délky oříznutí. Složte látku na polovinu a nakreslete na ni obdélník, který je polovinou šířky vašeho poprsí na jedné straně a poloviny šířky pasu na druhé straně. Obdélníky by měly být délkou vzdálenosti mezi vaším poprsím a pasem.
  • Pokud by například vaše míra poprsí byla 34 palců (86 cm), pas byla 29 palců (74 cm) a vzdálenost mezi nimi 2 byla 13 palců (33 cm), pak by vaše obdélníky musely být 17 x 14,5 x 13 v (43 x 37 x 33 cm).
  • Ke každému z těchto rozměrů přidejte 2,5 cm (1 palec), pouze pokud plánujete lemovat látku.
  • Řezte podél linií, které jste na látku nakreslili, abyste zajistili rovnoměrný střih.
 4. 4 Na 2 rukávy vystřihněte 2 kusy. Nakreslete 1 obdélník na kus skládané látky, který je celkovou šířkou vašeho obvodu paže o požadovanou délku rukávů. Poté rozřízněte podél čar a získejte 2 stejně velké kousky. Rukávy můžete udělat tak dlouhé nebo tak krátké, jak chcete.
  • Pokud je například váš obvod paže 16 palců (41 cm) a chcete rukávy 6 palců (15 cm), ustřihněte 2 obdélníky o rozměrech 41 x 15 cm.
  • Pokud plánujete lemovat látku, nezapomeňte ke každému z obou měření přidat 1 palec (2,5 cm).
  • Postupujte podle čar, které jste na látku nakreslili, abyste zajistili, že ji rovnoměrně nastříháte.
 5. 5 Ušijte cikcak steh k zajištění boků 2 kusů těla. Skládejte 2 kusy těla tak, aby okraje byly rovnoměrné a špatná (zadní) strana látky směřovala ven. Poté přišijte cikcakový steh 0,5 palce (1,3 cm) od okrajů 2 kusů, které budou po stranách oříznutí.
  • Klikatý steh je nejlepší volbou pro šití pružné látky, protože se s tkaninou natáhne.
 6. 6 Přeložte každý z rukávů na polovinu a zajistěte je cikcakovým stehem. Přeložte rukávy tak, aby špatná (zadní) strana látky směřovala ven. Poté ze surových okrajů látky přišijte cikcakový steh 1,3 palce (1,3 cm). Tím zajistíte každý z rukávů v kruhu.
  • Poté, co dokončíte šití švů, odstřihněte přebytečné nitě z okrajů rukávů.
 7. 7 To podle potřeby okraje rukávů a těla. Většina strečových bavlněných tkanin nevyžaduje lem, ale v případě potřeby můžete lemovat okraje rukávů a těla. Přeložte surové okraje látky asi o 1,3 palce a sešijte, aby se složená látka zajistila na vnitřní straně košile a rukávů.
  • Ujistěte se, že je látka složená tak, aby byly nezpracované okraje skryté na vnitřní straně košile. Přeložte surové okraje směrem ke špatné (zadní nebo vnitřní) látce.
  • Poté, co dokončíte lemování košile, odstřihněte přebytečnou nit.
 8. 8 Připojte rukávy k bokům crop topu. Tělo a rukávy otočte naruby, zarovnejte roh vnitřního švu 1 rukávu s horním rohem crop topu. Šijte rovný steh ve tvaru čtverce nebo kosočtverce kolem okrajů, kde se rukáv a část těla překrývají. Poté opakujte na druhé straně kusu těla, abyste zajistili druhý rukáv.
  • Po dokončení odstřihněte přebytečnou nit a poté zkuste svůj crop top! Je to hotovo!
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co když o šití nic nevím? Můžete zkrátit starou košili, která se už nevejde na polovinu, udělal jsem to a dopadlo to skvěle.
 • Otázka Jak bych sundal crop top, když jsem tlustý? Crop top můžete nosit bez ohledu na velikost. Dokud jste sebevědomí, můžete to zvládnout!
 • Otázka Crop top, který jsem vyrobil, měl zubaté dno. Co bych měl dělat? Zkoušel jsem to řezat rovně, ale nefungovalo to. Pokud jste používali běžné nůžky, mají tendenci dělat zubaté řezy. Nůžky na látku jsou navrženy tak, aby relativně snadno prořízly látku a usnadnily její stříhání. Chcete -li dosáhnout co nejlepšího vzhledu, označte přední i zadní část, kde chcete stříhat, a poté jděte po bočním švu nahoru, abyste je mohli samostatně řezat.
 • Otázka Kde najdu nůžky na látku? Najdete je v každém obchodě s látkami nebo v jakémkoli obchodě s řemesly (jako Michael's nebo Hobby Lobby). Jsem si jistý, že je najdete také na Amazonu nebo eBay.
 • Otázka Jak udělám crop top bez ušití? Nepotřebujete lemovat tričko a mít hrubý střih. Pokud se vám opravdu nechce šít, použijte lepidlo na látky.
 • Otázka Mohu nechat rukávy a límec na tričku? Ano můžeš.
 • Otázka Musím použít šicí stroj? Můžete ji ušít ručně, nebo ji zastřihnout na libovolnou délku.
 • Otázka Jaký je nejlepší secí stroj pro úplného začátečníka? Šicí stroj, jako je Brother 6000 nebo Singer Tradition, bude mít většinu základních stehů pro začátečníky a často přichází s pokyny, jak stroj používat.
 • Otázka Jaký steh bych musel použít, kdybych ho šil ručně? Normální přes pod bude dělat. Ujistěte se, že jakýkoli steh, který použijete, je silný. Je jednodušší použít šicí stroj a použít trojitý strečový steh, ale určitě neudělejte chybu, protože bude těžké jej vrátit zpět!
 • Otázka Co mám dělat, když tričko zkrátím příliš krátce? Podle toho, jak je krátký, se vám ho možná podaří stáhnout.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Doporučuje se, abyste si svůj top udělali trochu delší, než chcete, abyste nechali prostor pro chyby.
 • Pomocí netrvalého nebo polotrvalého fixu nebo křídy označte, kde si oříznete tričko. Tímto způsobem, pokud ho omylem dostanete na nechtěnou část vašeho trička, bude se při praní snáze snášet než permanentní inkoust.
 • Vždy zkontrolujte, zda košile, kterou stříháte, skutečně sedí, jinak nebude mít smysl ji rozřezávat.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Buďte opatrní, protože řezačky a nůžky na látky jsou velmi ostré!
 • Než to uděláte, ujistěte se, že máte povolení snížit svůj vrchol.
reklama

Věci, které budete potřebovat

Výroba staré košile do crop topu (No-Sew)

 • Starý top, jako je tričko, košile s knoflíkem nebo tílko
 • Nůžky na látku
 • Křída

Proměna páru legín na Crop Top (bez šití)

 • Legíny
 • Nůžky

Šití crop topu

 • 1 yard (0,9 m) strečové bavlněné látky
 • Nůžky na látku
 • Značkovač látek
 • Šicí špendlíky
 • Šicí stroj
 • Měřicí páska

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Podle posledních zpráv Rafael Nadal přijal návrh prezidenta Realu Madrid Florentina Pereze hrát exhibiční zápas na nově vypadajícím stadionu Santiaga Bernabeua.

Enrique Hernandez předvedl ve velkém stylu pro Los Angeles Dodgers proti Chicago Cubs.

Frances Tiafoe a Andreas Seppi se mají v úterý setkat v prvním kole US Open. Setkání je druhým mezi oběma hráči poté, co Tiafoe porazil Seppiho v pěti setech na Australian Open 2019.

Zdá se, že stejně jako Osaka v předchozím vydání vše ukazuje na zrod další tenisové superstar v kalifornské poušti v tomto roce.

Těchto 5 legend hry odešlo do důchodu příliš brzy.

Oslava Dne Země se koná 22. dubna. Od roku 1970 se rozrostla na celosvětovou událost, kterou uznává více než 192 zemí. Věnovat zvláštní den pomoci Zemi je způsob, jak ukázat, jak moc nám záleží na budoucnosti našich ...