Jak vyrobit nekvašený chléb

Droždí, jedlá soda, prášek do pečiva a vaječné bílky jsou tradiční kvasnice. Pokud se vám s nimi nechce péct z náboženských důvodů nebo z časové tísně, můžete si i přesto vyšlehat nekvašený chléb. Když pečete v troubě, vyválejte tenké matzo, které se bude křupat, nebo připravte ohebné roti chlebové placky tím, že na sporáku uvaříte tenké válečky z těsta.

Ingredience

Ostré Matzo

 • 2 šálky (240 g) univerzální mouky, plus podle potřeby navíc
 • 1/2 čajové lžičky (2,5 g) košer soli
 • 1/3 šálek (79 ml) plus 3 polévkové lžíce (44 ml) vody
 • 2 polévkové lžíce (30 ml) plus 1 čajová lžička (4,9 ml) olivového oleje


Vyrobí 4 velké kusyJednoduché Roti Flatbreads

 • 3 šálky (390 g) celozrnné mouky
 • 1 čajová lžička (5,5 g) košer soli
 • 2 polévkové lžíce (30 ml) rostlinného oleje
 • 1 až 1 1/2 šálky (240 až 350 ml) vody
 • Rozpuštěné máslo nebo ghí na česání

Dělá 1 tucet rotiMetoda 1 ze 2: Pečení Crisp Matzo

 1. Obrázek s názvem Vyrobit nekvašený chléb Krok 1

  1 Vložte do trouby plech na pečení dnem vzhůru a zapněte troubu na 260 ° C. Budete matzo vařit na plechu a zahřívat, aby bylo matzo křupavé.
  • Pokud dáváte přednost, použijte místo plechu na pizzu kámen.
 2. 2 V míse smíchejte mouku, sůl, olivový olej a vodu. Do mixovací nádoby vložte 2 šálky (240 g) univerzální mouky a přidejte 1/2 čajové lžičky (2,5 g) košer soli spolu se 2 polévkovými lžícemi (30 ml) plus 1 čajovou lžičkou (4,9 ml) olivového oleje. Vmíchejte prsty nebo lžíci 1/3 šálek (79 ml) plus 3 polévkové lžíce (44 ml) vody.
  • Můžete použít panenský nebo extra panenský olivový olej nebo nahradit jiný olej, například řepkový, kokosový nebo rostlinný.
 3. 3 Matzo těsto hněteme 4 až 5 minut. Prsty sklopte a natáhněte těsto v míse, dokud se neodtáhne od boků mísy. Pokračujte ve skládání a natahování těsta, dokud nebude měkké a snadné hníst .
  • Pokud je těsto stále příliš suché, vmíchejte najednou 1 polévkovou lžíci (15 ml) vody.
 4. 4 Těsto rozdělíme na 4 kusy a každý rozválíme co nejtenčí. Těsto rozdělte na stejné kousky a položte na pomoučněnou pracovní plochu. Vezměte váleček a rozválte každý kus tak, aby byl tenký, jak jen jej můžete vyrobit. Pokud je to možné, srolujte matzos tak tence, abyste je mohli držet a vidět, jak jimi prochází světlo.
  • Smotejte matzos do libovolného tvaru, který se vám líbí, aby měly průměr alespoň 6 palců (15 cm). Vyzkoušejte například jednoduché ovály nebo obdélníky.
 5. Obrázek s názvem Vyrobit nekvašený chléb Krok 5

  5 Povrch matzů popíchejte vidličkou a pokud chcete, potřete je olejem. Zatlačte hroty vidličky na povrch každého matzo kousku, aby se při pečení příliš nenafoukly. Pokud chcete, aby matzos byl nahoře zlatý, namočte cukrářský štětec do rostlinného nebo olivového oleje a potřete ho vrchem každého matza.

  Spropitné: Pokud chcete extra chutná matzosa, posypte je trochou vločkové mořské soli nebo posypte sezamovými semínky, abyste si trochu pochrupovali.

 6. 6 Na horký plech položte 1 nebo 2 matzony. Pokud je váš list dostatečně velký, možná se vám vejdou 2 kusy. Pokud není dostatečně velká, budete muset péct 1 matzo najednou.
  • Je dobré umístit matzos blízko sebe na plech, protože se při pečení neroztahují. Jen se ujistěte, že se kousky nedotýkají.
 7. 7 Matzos pečte 3 až 4 minuty a v polovině doby pečení je otočte. Nechte matzos péct na plechu, dokud nebudou křupavé a hnědé. Abyste jim pomohli rovnoměrně vařit, v polovině doby vaření je pomocí kleští opatrně překlopte.
 8. Obrázek s názvem Vyrobit nekvašený chléb Krok 8

  8 Matzos ochlaďte na roštu a skladujte při pokojové teplotě až 1 týden. Uspořádejte matzos v jedné vrstvě na chladicí stojan. Podávejte matzos, jakmile jsou úplně vychladlé, nebo je vložte do vzduchotěsného skladovacího kontejneru a použijte do 1 týdne.
  • Matzos změkne, čím déle jsou skladovány, takže je rychle snězte, pokud je máte rádi křupavé.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 ze 2: Výroba jednoduchých chlebů Roti

 1. 1 V míse smíchejte celozrnnou mouku, sůl a olej. Do velké mísy dejte 3 šálky (390 g) celozrnné mouky a přidejte 1 čajovou lžičku (5,5 g) košer soli spolu se 2 lžícemi (30 ml) rostlinného oleje. Prsty nebo lžící míchejte, dokud se olej nerozdělí a směs se nedrobí.
  • Pokud dáváte přednost, nahraďte za rostlinný olej rozpuštěné máslo nebo ghí.
 2. 2 Smíchejte 1 šálek (240 ml) vody a vytvořte vláčné těsto. Nalijte 1 šálek (240 ml) vody a zbytek dejte stranou, protože možná nebudete potřebovat vše. Prsty nebo lžící směs promíchejte, dokud mouka nenasaje veškerou vodu a nezačne se odlepovat od boku mísy.
  • Pokud je těsto příliš suché, aby zůstalo pohromadě, pomalu přimíchejte zbývající část 1/2 šálek (120 ml) vody.
  • Vyvarujte se nalévání veškeré vody najednou, jinak by vaše těsto mohlo být příliš lepkavé na práci.
 3. 3 Roti těsto hněte 10 minut. Těsto v míse natáhněte a složte, dokud nebude hladké a pružné. Těsto bude snazší hníst jak budete pokračovat v práci.
  • Neexistuje správný způsob hnětení těsta, takže zkuste těsto složit a natáhnout, dokud nenajdete způsob, který vám vyhovuje.
  • Těsto nesypejte více mouky, protože by se mohlo příliš rozvinout.
 4. Obrázek s názvem Vyrobit nekvašený chléb Krok 12

  4 Těsto přikryjte a nechte 20 až 30 minut odpočinout při pokojové teplotě. Na těsto položte vlhký hadřík, aby nevyschl. Těsto nechte 20 až 30 minut při pokojové teplotě, aby se lepek v těstě uvolnil.
  • K přikrytí těsta můžete použít i převrácenou misku.
 5. Obrázek s názvem Vyrobit nekvašený chléb Krok 13

  5 Pánev nebo tawa zahřejte na středním ohni. Na sporák položte nenamazanou nebo nepřilnavou pánev a otočte hořák na střední stupeň. Pokud máte tawa, indickou pánev, použijte místo toho.
  • Nechte pánev nebo tawu zahřát, zatímco začnete rozvádět roti.
 6. Obrázek s názvem Vyrobit nekvašený chléb Krok 14

  6 Těsto rozdělíme na 12 kousků a z každého kusu vyválíme kouli. Těsto stáhněte, aby vzniklo 12 stejných porcí. Poté vsuňte kousek mezi dlaně a vytvořte hladkou kouli. Umístěte kuličky na pracovní plochu a položte na ně vlhký hadřík.
  • Pokud chcete, nakrájejte těsto na 12 stejných kusů.
 7. 7 Každou kouli stočte do kruhu o velikosti 15 až 20 cm. Zatlačte na 1 míč, aby se mírně vyrovnal. Namočte ji do trochy celozrnné mouky a položte na rovný povrch. Poté míč posuňte do tenkého kruhu.
  • Otočte kruh těsta při jeho válcování, aby se nepřichytilo k vaší pracovní ploše.
 8. Obrázek s názvem Vyrobit nekvašený chléb Krok 16

  8 Do pánve vložte 1 kruh a vařte 1 minutu. Pomalu dávejte 1 rozválených kousků těsta do horké, nenamazané pánve. Nechte roti vařit 1 minutu, aby se ve středu začalo nafouknout.

  Spropitné: Aby bylo více roti rychlejší, připravte 2 pánve, abyste mohli vařit 2 roti současně. 9. 9 Otočte roti a vařte ještě 1 minutu. Otočte roti pomocí kleští nebo špachtle. Vařte, dokud se na několika místech neroztvoří puchýře a už nevypadá těsto na obou stranách.
  • Pokračujte v vaření roti na pánvi 1 najednou.
 10. Obrázek s názvem Vyrobit nekvašený chléb Krok 18

  10 Roti potřete rozpuštěným máslem nebo ghí. Přeneste vařené kolo na servírovací talíř a na něj rozetřete rozpuštěné máslo nebo ghí. Uvařené roti naskládejte na sebe a položte na ně čistý suchý ručník, aby byly teplé.
  • Zbylé roti skladujte ve vzduchotěsné nádobě při pokojové teplotě po dobu až 2 dnů.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jsou tortilly nekvašený chléb? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Zaměstnanci Odpověď Ano, tortilly jsou druhem nekvašeného chleba. Termín „nekvašený chléb“ se týká jakéhokoli druhu chleba, který neobsahuje kypřící látky, jako jsou kvasnice nebo prášek do pečiva.
 • Otázka Z čeho je nekvašený chléb? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpověď zaměstnanců wikiHow Zaměstnanci Zaměstnanci Minimálně můžete nekvašený chléb připravit s trochou mouky a vody. Mouku lze vyrobit z různých zrn a jiných rostlinných materiálů, jako je pšenice, oves nebo kukuřice.
 • Otázka Jak v Bibli vyrobili nekvašený chléb? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Chléb by byl upečen v hliněné peci, tvarem připomínající včelí úl, s otvorem nahoře. Jednoduchý chlebový chlebíček by byl vyroben z pšeničné mouky mleté ​​z kamene a trochy vody. Zploštělé kousky těsta by se pak na vaření přilepily přímo na vnitřní stěny trouby. Některé recepty vyžadují místo toho smažení chleba na oleji.
 • Otázka Je to stejné jako chléb shewbread nebo showbread nebo prezenční chléb? Ne. Tento chléb obsahuje vejce. Klasický biblický nekvašený chléb neměl vejce a med je ve skutečnosti kváskem, takže med nepřidávejte.
 • Otázka Jak lidé vyráběli nekvašený chléb před tisíci lety? Tehdy se mouka mlela ručně a prosívala. Lidé na jeho výrobu možná použili vodu, sůl a olej.
 • Otázka Může být židovský žitný chléb použit jako plochý chléb. Ano, židovský žitný chléb lze použít jako chleba.
 • Otázka Jak mohu připravit chléb pouze s vodou a kukuřičným škrobem? Nemůžete, protože ke správné konzistenci chleba byste kromě vody a kukuřičného škrobu potřebovali i mouku a sůl.
 • Otázka Moje máma by uvařila chléb, kterému říkala „válečný chléb“. Jediné ingredience, které si pamatuji, že používala, byla sůl, mouka a voda. Je to nekvašený chléb? Pokud to byl plochý chléb, pak je to nekvašený chléb. Mnoho receptů na chléb lze připravit bez kvasnic.
 • Otázka Kolik nekvašeného chleba dělá tento recept? Audrey Bond Tento recept je dost na to, aby nakrmil nejméně čtyři lidi, ale v konečném důsledku závisí na velikosti porce.
Nezodpovězené otázky
 • Mohu použít samokysnou pšeničnou mouku, pokud nemám univerzální mouku?
 • Je sůl považována za součást kynutí?
 • Je sůl považována za součást kynutí?
 • Vyrobil někdo takto kraut? V litrové nádobě utlačte drcené zelí do 1 palce prostoru nad hlavou. Do sklenice dejte nejprve 1 lžičku cukru. Poté 1 lžičku soli na zelí. Víčko. Vložte do tmy
 • Lze nepoužité těsto zmrazit?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Matzo pro Pesach se tradičně vyrábí za méně než 18 minut.
 • Mnoho kultur má svůj vlastní jedinečný nekvašený chléb. Prozkoumejte varianty různých kuchyní, pokud jde o varianty nekvašeného chleba.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

Ostré Matzo

 • Odměrky a lžíce
 • Plech na pečení nebo kámen na pizzu
 • Mísa na mixování
 • Lžíce
 • Váleček
 • Kartáč na pečivo
 • Vidlička
 • Kleště
 • Rošt

Jednoduché Roti Flatbreads

 • Mísa na mixování
 • Odměrky a lžíce
 • Lžíce
 • Skillet nebo tawa
 • Váleček
 • Kleště nebo špachtle

Populární Problémy

Oba zoufale potřebují své první vítězství, Vikingové a Texané se setkají v neděli v Houstonu. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.Jak založit rybářský klub. Založení klubu je skvělý způsob, jak sdílet koníček se skupinou stejně smýšlejících jedinců. Kluby mohou zahrnovat téměř jakýkoli zájem, ať už je to láska ke knihám, požitek ze hry jako šachy ...

Jak odstranit zápach kočičí moči z běžeckých bot. Kitty to opravdu špatně pochopila, když se rozhodl vyčůrat vaše oblíbené běžecké boty ... Nikdy se nebojte, tady je návod, jak ten smrad nadobro zažehnat! Najděte si plastový sáček dostatečně velký, aby se vešel ...Zde je několik různých způsobů, jak můžete sledovat film Lifetime „Sériový vrah na dlouhém ostrově“ online, pokud nemáte kabel.

Jak ukázat kozu za 4H. Pokud jste první časovač zobrazující zvíře ve 4-H, možná si nejste jisti, co dělat. Ukázat kozu dá hodně práce, ale může to být obohacující zážitek. Chcete -li ukázat kozu, budete muset vybrat a starat se o ...