Jak zkomplikovat prsty pro kytaru

Hrát na kytaru může to být radostný zážitek. Bohužel tuto radost často kazí frustrace bolavých a něžných prstů, zvláště pokud jste nedávno začali hrát. Pokud vás bolí prsty, nevzdávejte to! Můžete je posílit trochou vytrvalosti a TLC. Pokud vás prsty opravdu bolí, použijte jemný znecitlivující prostředek. Provedením určitých úprav kytary můžete také snížit bolestivost a zrychlit tvorbu mozolů.

koupit badmintonovou raketu

Metoda 1 ze 3: Rozvoj ochranných mozolů

 1. Obrázek s názvem Make Your Fingers Hard for Guitar Step 1.jpeg

  1 Cvičte často, ale sejděte se krátce. Cvičit na kytaru často a důsledně je nejlepší způsob, jak si zpevnit prsty a vybudovat si ty ochranné mozoly. Když se přizpůsobujete hře na kytaru, zkuste mít několik krátkých sezení během dne místo jednoho dlouhého.
  • Můžete například zkusit mít tucet 10minutových tréninků rozložených po celý den místo jedné 2hodinové relace.
  • Cvičit tak dlouho, až si poraníte prsty, je kontraproduktivní. Pokud si musíte dát dlouhé přestávky, abyste se mohli uzdravovat mezi tréninky, naruší to váš proces učení a zpomalí vývoj silných mozolů.


 2. Obrázek s názvem Make Your Fingers Hard for Guitar Step 2.jpeg

  2 Zastřihněte si nehty na rozčilené ruce, aby mozoly rostly. Vezměte si nůžky na nehty nebo nůžky na manikúru a ostříhej si nehty tak krátké, jak pohodlně můžete. To zabrání tomu, aby vám nehty při hře překážely, a také se vaše prsty lépe dotýkají strun - což umožní rychlejšímu vývoji mozolů.
  • Před stříháním si nehty umyjte a dávejte pozor, abyste je nestříhali dostatečně krátce, abyste odhalili nehtové lůžko. Nikdy nežvýkejte nehty, abyste si je zkrátili. S bolestivými nebo infikovanými nehty bude hraní jen těžší!
  • Mnoho kytaristů - zejména těch, kteří hrají na klasickou kytaru - drží nehty dlouho na brnkací ruce. To může vytvářet ostřejší zvuk a poskytne vám větší kontrolu při brnkání nebo vybírání strun.
 3. Obrázek s názvem Make Your Fingers Hard for Guitar Step 3.jpeg

  3 Zpevněte si prsty kreditní kartou nebo nástrojem na posílení prstů. Během přestávky mezi cvičeními vytáhněte kreditní kartu nebo jinou plastovou kartu s tenkým okrajem. Stiskněte konečky prstů podél okraje karty a pohybujte jimi tak, aby se karta zarývala na různá místa kolem povrchu každého prstu.
  • Rovněž můžete konečky prstů přejet po vyvýšených písmenech na přední straně karty.
  • Pokud dáváte přednost, můžete si zakoupit nástroje speciálně určené k budování síly prstů a podpoře růstu mozolů. Taková zařízení najdete buď v hudebních obchodech, nebo v obchodech, které prodávají horolezecké vybavení.
 4. Obrázek s názvem Make Your Fingers Hard for Guitar Step 4.jpeg

  4 3krát denně naneste na prsty třecí alkohol, abyste podpořili vysoušení. Namočte vatu do alkoholu nebo si pořiďte alkoholové dezinfekční ubrousky. Pomocí vatového tamponu nebo ubrousků naneste vrstvu alkoholu na každý prst a nechte jej odpařit. Tento postup opakujte 3krát denně.
  • Tření alkoholu na konečky prstů dehydratuje pokožku a podpoří tvorbu mozolů.
  • Tuto techniku ​​doporučuje legendární kytarista Eric Clapton.
 5. Obrázek s názvem Make Your Fingers Hard for Guitar Step 5.jpeg

  5 Odolávejte vybírání vašich mozolů, jakmile se vytvoří. Jakmile se mozoly konečně vyvinou, nechte je být! Nevybírejte je, neholte se, nehryzte, nepoškrábejte ani neukládejte. Na ochranu prstů potřebujete mozoly.
  • Vaše mozoly se mohou samy odlupovat a loupat, a to je v pořádku. Nechte tento proces probíhat přirozeně a nesnažte se mu pomoci.
  • V závislosti na tom, jak často cvičíte, může trvat několik týdnů až několik měsíců, než se vaše mozoly vyvinou.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Minimalizace bolesti a poškození prstů

 1. Obrázek s názvem Make Your Fingers Hard for Guitar Step 6.jpeg

  1 Zatlačte na struny co nejlehčí. Odolejte nutkání zaseknout si prsty silně o struny. Cílem je postupně zpevnit prsty, ne je roztrhat. Uvolněte prsty a stiskněte dolů jen tak silně, jak potřebujete, abyste se spojili s pražci.
  • Příliš silný stisk může roztrhat vaše mozoly, jakmile jsou vybudovány, a může také způsobit další problémy pro vaše prsty a ruce, jako je zánět šlach.
  • Pokud si nejste jisti, zda tlačíte příliš silně, začněte tak silným tlakem, jak byste normálně měli, a zabrnkejte na strunu. Potom se trochu uvolněte a znovu brnkněte. Pokud i přes lehčí dotek stále získáte dobrý zvuk, znamená to, že byste měli zapracovat na hraní s uvolněnějšími prsty.
 2. Obrázek s názvem Make Your Fingers Hard for Guitar Step 7.jpeg

  2 Vyhněte se hře na kytaru poté, co máte ruce ve vodě. Hydratovaná pokožka je jemnější a náchylnější k trhání, takže nehrajte na kytaru hned po sprše nebo umytí nádobí. Než nástroj znovu vezmete, počkejte, dokud vaše ruce úplně nevyschnou.
  • Dokonce i použití zvlhčovače může dostatečně změkčit prsty, aby se zvýšilo riziko poškození.
 3. Obrázek s názvem Make Your Fingers Hard for Guitar Step 8.jpeg

  3 K úlevě od bolesti použijte jablečný ocet. Vaše prsty mohou být velmi bolestivé a citlivé během prvních 1 až 2 týdnů důsledného cvičení, takže použití mírného prostředku zmírňujícího bolest může být v tomto bodě užitečné. Zkuste prsty namočit do jablečného octa asi na 30 sekund před a po každém sezení, aby byly vaše prsty o něco méně citlivé.
  • Můžete také vyzkoušet jemné léky proti bolesti, jako je aspirin nebo topické anestetikum obsahující benzokain. Dávejte si však pozor, abyste to nepřehnali - musíte si být schopni všimnout, zda si prsty skutečně poškozujete.
 4. Obrázek s názvem Make Your Fingers Hard for Guitar Step 9.jpeg

  4 Naneste kapku superglue na každý prst, abyste vytvořili umělý mozol. Někteří kytaristé otupělí a chrání si prsty přidáním malého superglue nebo tekutého náplastního roztoku na konečky prstů na jejich vzteklé ruce. Pokud to uděláte, před zvednutím kytary nechte kapalinu zcela zaschnout!
  • Používání superglue nebo tekuté náplasti na konečky prstů vám může ulevit od bolesti, ale také může zabránit rychlému hromadění mozolů.
 5. Obrázek s názvem Make Your Fingers Hard for Guitar Step 10.jpeg

  5 Pokud vás bolí prsty na brnkání, použijte trsátko. Zatímco většina bolestí prstů pochází z tlaku tlačení strun na pražce vaší fretující rukou, vaše brnkání nebo vybírání ruky může také zabít. Dejte prstům pauzu a na chvíli přepněte na trsátko.
  • Pokud máte rádi zvuk brnkání nebo sbírání prstů, možná budete chtít také vyvinout mozoly na své brnkací ruce. Zkuste často střídat mezi trsátkem a prsty, aby vaše prsty měly šanci přitvrdit.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Nastavení vaší kytary

 1. Obrázek s názvem Make Your Fingers Hard for Guitar Step 11.jpeg

  1 Vezměte si kytaru pro doladění. Pokud musíte silně tlačit prsty dolů, abyste spojili struny s pražci, možná budete muset upravit akci na vaší kytaru. Vezměte kytaru do opravny a nechte akci zkontrolovat a v případě potřeby spustit.
  • Vyhledejte ve své oblasti opravnu kytar nebo obecných nástrojů. Akci vaší kytary můžete také upravit ve velkém obchodním řetězci, jako je Guitar Center nebo Sam Ash Music.
 2. Obrázek s názvem Make Your Fingers Hard for Guitar Step 12.jpeg

  2 Cvičte na ocelové strunné kytaru a budujte si mozoly rychleji. Zatímco si stále budujete mozoly, může být užitečné cvičit na nástroji s relativně hrubými, těžkými strunami. Akustické kytary s ocelovými strunami jsou skvělé pro rychlé zpevnění prstů. Poté můžete přejít na jemnější elektrickou kytaru nebo klasickou kytaru s nylonovými strunami.
  • Můžete také vytvořit své mozoly rychleji pomocí středních nebo těžkých řetězců. Jakmile se objeví mozoly, přepněte na řetězce lehčího rozchodu.
  • Zatímco lehounké struny se hrají snadněji než struny těžkého rozchodu, jsou také tenčí a vystavujete se většímu riziku pořezání prstů, pokud ještě nemáte ochranné mozoly.
 3. Obrázek s názvem Make Your Fingers Hard for Guitar Step 13.jpeg

  3 Naladit celý krok dolů, aby se snížilo množství tlaku, který potřebujete. Pokud máte velké potíže s bolestí a něhou nebo máte roztržené mozoly, můžete se zbavit tlaku tím, že se naladíte. To sníží napětí v strunách a usnadní jejich zatlačení na pražce.
  • Pokud například obvykle používáte ladění EADGbe, nalaďte se na DGCFad.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co když nemám grip grip a nemohu si ho koupit? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Pokud nemáte mistra rukojeti, zkuste přitisknout konečky prstů na hranu tenké plastové karty, jako je kreditní karta nebo občanský průkaz.
 • Otázka Jak udržím prsty v kondici, když nejsem schopen hrát na kytaru? Pokud máte na palcích nehty, střídavě přitlačte nehty na konečky ostatních prstů.
 • Otázka Jak mohu posílit své prsty, kromě toho, že používám Grip Master nebo více cvičím? Pokud máte na mysli, jak vyvinout mozoly na konečcích prstů, neexistuje žádná zkratka. Hrajte, hrajte, hrajte!
 • Otázka Jak mohu posílit svůj prstíček? Procvičte si hraní a nakonec vaše prsty zesílí. Případně můžete zkusit stisknutí tenisového nebo podobného míče na posílení celé ruky.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Může trvat asi měsíc důsledného tréninku, než se vaše mozoly vyvinou do bodu, kdy hraní nezpůsobí výraznou bolest.
 • Pokud vám některý mozol slzí a vy musíte bezpodmínečně hrát dál, položte na něj tekutou náplast, aby držel na místě a dal mu šanci se uzdravit.

reklama

Varování

 • Je dobré vybudovat si mozoly, ale snaha hrát si s puchýři nebo škrábnutím na prstech vám jen způsobí silnou bolest a zpomalí proces hojení. Pokud jsou vaše prsty pohmožděné, řezané, s puchýři nebo extrémně bolestivé nebo křehké, udělejte si přestávku a dejte jim šanci se uzdravit.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak hrát uprchlíka (noční hra). Fugitive je noční stíhací hra, která je křížením mezi schovávanou, označováním a chycením vlajky. Hra se hraje ve 2 týmech: policajti a uprchlíci. Oba týmy se musí propracovat z bodu A ...

Zde je vše, co potřebujete vědět o Sereně-přemožitelce Plíškové, která dnes večer hraje své první finále Grand Slamu.

Jak odebrat náplast. Au! Vyjmutí náplasti může bolet. Každý člověk prožívá bolest jinak a neexistuje žádný univerzální přístup. Kolik vlasů je v oblasti, typ náplasti, jak dlouho je na kůži a jak ...

Caroline Garcia cvičila v akademii Rafaela Nadala a na toto zařízení nemá nic jiného než chválu. Garcia také hovořil o tom, jak Nadal sám trénuje na akademii a jaký druh energie je v areálu přítomen.

Zdokonalování stojky je předpokladem pro naučení se dalších úžasných gymnastických triků. Stoj na ruce není jen zábava, je to skvělá forma cvičení - navíc to vypadá opravdu působivě. Když to vezmete jeden den po druhém a budete pracovat na ...

Po svém dlouho očekávaném návratu do soutěžního tenisu Roger Federer prohlásil, že jeho hlavní cíle pro sezónu 2021 jsou Wimbledon a olympijské hry v Tokiu.