Jak měřit náhrdelník

Měření náhrdelníku je určeno na základě délky řetízku. I když existuje několik standardních délek náhrdelníků, při určování správné velikosti náhrdelníku pro vás byste měli zohlednit svá vlastní měření a podobné faktory. Chcete -li měřit náhrdelník, určete délku řetízku pomocí pravítka nebo svinovacího metru. Pomocí tohoto měření zjistíte, zda je náhrdelník vhodný pro vás nebo pro někoho blízkého.Část 1 ze 4: Měření délky řetězu

 1. 1 Uvolněte řetěz a položte jej rovně. Měření náhrdelníku jsou v podstatě řetězová měření. Pokud chcete řetěz změřit, budete jej muset otevřít a co nejrovnější. Rozložte jej na stůl nebo rovnou podložku, aby se dal snadno měřit.
 2. 2 Změřte délku pomocí pravítka nebo svinovacího metru. Prodlužte svinovací metr z jednoho konce řetězu na druhý. Nezapomeňte na sponu při měření. Celý řetěz, včetně spony, by měl být změřen, protože to určuje, jak dlouho visí.
  • Nezahrnujte délku žádného kouzla nebo přívěsku visícího z řetízku.
 3. 3 Všimněte si délky. Můžete si udělat mentální poznámku nebo si ji zapsat. Tato délka je prodejná velikost náhrdelníku. Pokud jste žili ve Spojených státech, měření jsou obvykle v palcích a centimetry se používají ve většině ostatních částí světa. Pokud však chcete, můžete provést měření v obou jednotkách.
  • Pokud získáte měření, které není přesným číslem, zaokrouhlete na další palec nebo centimetr.
  • Pokud je to délka, kterou chcete pro nový náhrdelník, můžete tuto délku přinést při hledání náhrdelníku
  reklama

Část 2 ze 4: Měření délky pravého náhrdelníku pro vás

 1. 1 Změřte si velikost krku. Velikost krku je pravděpodobně nejdůležitějším měřítkem pro určení, která délka náhrdelníku bude pro vás nejvhodnější. Chcete -li měřit, omotejte si kolem krku měkký svinovací metr a při měření mějte svinovací metr rovnoběžně s podlahou. Poté přidejte k měření krku 2 až 4 palce (5 až 10 cm), abyste vypočítali minimální doporučenou délku řetězu.
  • Pokud jste osoba s velikostí krku od 13 (33 cm) do 14,8 palce (36,8 cm), je pro délku náhrdelníku dobrou volbou náhrdelník 18 palců (45,7 cm).
  • Pokud máte velikost krku od 15 (38 cm) do 16 ½ palců (41,2 cm), 20 palců (50,8 cm) náhrdelník by byl dobrou volbou.
  • Pokud váš krk měří 17 (43,2 cm) až 18 ½ palců (47 cm), byl by pro vás dobrou volbou 22palcový (55,9 cm) náhrdelník.
 2. 2 Pokud nelze řetěz přizpůsobit, zvolte standardní délku. Pokud nemůžete délku náhrdelníku přizpůsobit své velikosti krku, jednoduše vyberte druhou velikost od velikosti krku jako minimální měření náhrdelníku. Pokud jste například osoba s velikostí krku měřící 17 palců (43 cm), váš minimální standard by měl být 20 palců (50 cm) místo 18 palců (45 cm).
 3. 3 Při výběru délky vezměte v úvahu svoji výšku. Kromě velikosti krku může vaše výška také změnit polohu náhrdelníku kolem krku. Dlouhé náhrdelníky mohou přemoci kratší lidi a krátké náhrdelníky se mohou ztratit u vyšších lidí.
  • Pokud je vaše výška nižší než 1,5 metru 4 palce (162 cm), držte se náhrdelníků měřících 40 až 50 cm mezi 16 a 20 palci.
  • U lidí s výškou mezi 1,5 metru 4 162 cm a 1,5 metru 7 palců (170 cm) by náhrdelníky jakékoli délky měly dobře fungovat.
  • Lidé s výškou 5 stop (1,5 m) 7 palců (170 cm) nebo vyšší vypadají nejlépe v delších náhrdelnících.
 4. 4 Vyberte si velikost, která bude lichotit vašemu typu postavy. Stejně jako různé oblečení lichotí různým částem těla, různé délky náhrdelníku zdůrazňují různé části těla. Pokud máte štíhlejší typ těla, krátký tenký řetízek je skvělou volbou. Pro plnější postavu lichotí o něco delší a silnější řetízek.
  • Pokud chcete zvýraznit poprsí, zvolte náhrdelník, který upoutá pozornost na oblast těsně pod klíční kostí a nad poprsím. K tomu obvykle postačí náhrdelníky 20 až 22 palců (50 až 55 cm).
  • Pokud máte plochější, méně výraznou poprsí, tenké řetízky měřící přibližně 55 cm mají obvykle elegantní vzhled.
 5. 5 Vyvažte délku podle tvaru obličeje. Náhrdelníky mohou v závislosti na přirozeném tvaru obličeje nenápadně působit širší, užší, delší nebo kratší. Různá měření náhrdelníků mohou lichotit určitým tvarům obličeje lépe než jiné. Některé styly, které dobře fungují na různých tvarech obličeje, jsou:
  • Náhrdelník s délkou náhrdelníku o rozměrech 25 až 40 cm mezi 10 a 16 palci může pomoci zmírnit ostrý úhel brady u lidí s tvářemi ve tvaru srdce. Tato taktika také funguje dobře pro ty, kteří mají obdélníkové a podlouhlé tváře.
  • Lidé s kulatým obličejem by se měli vyvarovat krátkých náhrdelníků, protože tyto řetízky mají tendenci tvářit ještě kulatěji. Delší náhrdelníky měřící mezi 66 a 91 cm mezi 26 a 36 palci (66 až 91 cm) lépe prodlužují čelist.
  • Pokud máte oválný obličej, měly by být všechny délky náhrdelníku stejně lichotivé.
  reklama

Část 3 ze 4: Učení standardních velikostí

 1. 1 Znáte standardní délky pro ženy. Standardní řetízky na náhrdelníky určené pro ženy se dodávají v pěti základních velikostech. U většiny žen tyto velikosti padnou kolem stejného místa na těle. Standardní velikosti jsou:
  • Délka obojku je 16 palců (40 cm).
  • Délka princezny je 18 palců (45 cm), ale tato velikost se ve skutečnosti může pohybovat kdekoli mezi 17 a 19 palců (43 až 48 cm). Tato délka obvykle vypadává u klíční kosti.
  • Délka matiné je 20 palců (50 cm), což obvykle sahá jen kousek pod klíční kost.
  • Pokud potřebujete řetízek, který padá na střední část hrudníku, rozhodněte se pro řetěz o délce 20 palců (55 cm).
  • Pro náhrdelník, který padá kolem poprsí, zvolte řetízek o délce 24 palců (60 cm).
 2. 2 Všimněte si standardních délek řetězu pro muže. Náhrdelníkové řetízky určené pro muže se dodávají ve čtyřech základních velikostech. Stejně jako dámské náhrdelníky, pánské náhrdelníky obvykle padají na stejné místo na každého muže. Standardní délky pro pánské náhrdelníky jsou:
  • Muži s menší velikostí krku si mohou vybrat 18palcový (45 cm) řetízek. Tato délka by měla klesat až k základně krku.
  • Nejběžnější délka pro průměrného muže je 20 palců (50 cm), která klesá až ke klíční kosti.
  • Vyberte si 22palcový (55 cm) řetěz, pokud chcete něco, co přistane těsně pod klíční kostí.
  • Pokud jde o náhrdelník, který klesá až nad hrudní kost, použijte řetízek o délce 24 palců (60 cm).
 3. 3 Pamatujte, že dětské náhrdelníky mají samostatné standardy. Děti mají obvykle menší výšku a rám, takže standardní velikosti pro délky náhrdelníků se liší od standardů pro dospělé. Většina náhrdelníků vyrobených pro děti spadá do jednoho rozmezí: 14 až 16 palců (35 až 40 cm). reklama

Část 4 ze 4: Další úvahy

 1. 1 Přizpůsobte délku náhrdelníku příležitosti a oblečení. Šperky by měly doplňovat vaše oblečení a vaše oblečení je obvykle definováno podle příležitosti. Obecně platí, že delší náhrdelníky by měly fungovat s oblečením, které má vysoký krk, jako rolák. Kratší řetízky obvykle fungují nejlépe s formálním oblečením, zvláště pokud je řetízek dostatečně krátký, aby seděl dobře nad výstřihem outfitu.
  • Správné měření náhrdelníku pro ležérní halenku nemusí dobře fungovat u společenských šatů.
 2. 2 Zdvojnásobte svůj řetěz jako volbu stylu. Mnoho náhrdelníků často přichází v měřeních, která daleko přesahují standardní řetízky. U pozoruhodně dlouhých náhrdelníků budete muset náhrdelník omotat kolem krku dvakrát, třikrát nebo dokonce čtyřikrát. To by mělo být provedeno ze stylistické volby, nikoli z nutnosti.
  • Náhrdelník o rozměrech 28 až 34 palců (71 až 86 cm) visí na poprsí nebo pod ním a obvykle je dvakrát omotán kolem krku.
  • Náhrdelníky o délce 40 palců (101 cm) nebo delší obvykle přistávají u pupku nebo pod ním a možná bude potřeba jej dvakrát až třikrát omotat kolem krku.
  • Pokud náhrdelník měří 48 palců (122 cm) nebo delší, bude obvykle omotán kolem krku třikrát až čtyřikrát.
 3. 3 Při výběru perlových náhrdelníků se rozhodněte pro kratší délky. Ve většině případů by pramen perel neměl být choker nebo dlouhý. Ideální měření by umožnilo náhrdelníku spadnout těsně nad klíční kost nebo těsně pod výstřih. Ideální délka je obvykle 18 palců (45,7 cm).
  • Pokud však chcete nosit perly na méně formální příležitost, pozoruhodně dlouhé prameny mohou stále dobře fungovat. Můžete získat pramen perel o délce až 100 palců (254 cm). U dlouhých náhrdelníků, jako je tento, oviňte pramen kolem krku třikrát až čtyřikrát, aby perly nepřesahovaly horní část břicha.
 4. 4 Počítejte s tím, že přívěsky prodlužují náhrdelníky. Přívěsky mohou ovlivnit celkovou délku i hmotnost náhrdelníku. Když je přívěsek umístěn na řetízek o známé délce, spodní část přívěsku - a náhrdelník celkově - se rozšíří po vaší přední straně o délku přívěsku. Jinými slovy, pokud máte přívěsek 2 palce (5 cm) umístěný na řetězu 18 palců (45 cm), náhrdelník přistane 2 palce (5 cm) pod klíční kostí.
  • Zejména těžké přívěsky mohou řetěz strhnout ještě dále, protože váha kouzla způsobí, že vám řetěz bude viset napnutý kolem krku.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak velké jsou články řetězu v řetězu 4,2 mm? Tam je přibližně 25 mm v palci; 4,2 mm je tedy asi 1/6 palce, takže větší než 1/8 palce, ale menší než 1/4 palce.
 • Otázka Jak měříte průměr (šířku) řetězu? Položte řetěz naplocho a změřte šířku zleva doprava. Šířka bude v milimetrech; například: 3 mm, 5 mm, 6 mm, 7 mm.
 • Otázka Mám měřit pouze délku řetízku nebo korálků, přičemž z měření ponechávám kouzla, přívěsky a střapce? K naměřené délce řetízku vždy přidejte přívěsky atd., Čímž získáte správnou délku pro místo, kde chcete, aby konec náhrdelníku seděl na vašem těle.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud si nejste jisti měřením, které jste provedli, můžete jít do klenotnictví a nechat si poradit ohledně správné délky řetězu.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Pokud nosíte náhrdelník v délce náhrdelníku, ujistěte se, že se pohodlně vejde a není tak těsný, že brání dýchání.
reklama

Populární Problémy

Zenga TV streamuje US Open na mobilních zařízeních

Vzestup Dominica Thiema za posledních několik let provázela jedna stálost - ocenění jeho tvrdé práce a intenzity, od odborníků i od jeho vrstevníků.

I když s žonglováním s fotbalovým míčem nemáte mnoho zkušeností, stále můžete na ostatní udělat dojem vyvažováním míče. Se správným umístěním chodidla se vyvažování fotbalového míče snadno naučíte. Vylepšete svou techniku ​​pomocí ...

Německo se na olympijských hrách 2020 postaví Španělsku v házené mužů. Pokud žijete v USA, můžete zápas sledovat živě.Madison Keys-nejvyšší semeno zbývající v New Yorku-ve středečním čtvrtfinále porazila Carlu Suarez Navarro 6-4 6-3.