Jak hrát fotbal

Fotbal (fotbal) je zábavná, soutěžní hra a nejrozšířenější sport na světě. Někdy se mu říká „krásná hra“ kvůli oslnivé směsi technických dovedností, týmové hry a individuálního přínosu. Pokud máte zájem hrát fotbal, věnujte si čas, abyste se seznámili se základními pravidly a procvičili si nejnutnější techniky. Tvrdě trénujte, bavte se a mějte fotbalový míč vždy u nohou!espn tenis sledovat živě

Část 1 ze 3: Budování základních dovedností

 1. Obrázek s názvem Rozvoj dobrých fotbalových dovedností driblování Krok 1

  1 Praxe driblování míče . Driblování kontroluje míč při běhu. Pokud chcete mít míč v držení svého týmu, budete muset dobře driblovat. Driblování je o tom, že se dotknete míče dostatečně silného na to, abyste ho nesli dopředu, ale dostatečně lehkého, aby vám zůstal u nohou.
  • Můžete driblovat s vnitřní částí chodidla, nad špičkou (s chodidlem směřujícím dolů k zemi) a dokonce i s vnější částí chodidla. Nejjednodušší způsob, jak driblovat pro začátečníky, je pravděpodobně uvnitř vaší nohy.
  • Naučte se driblovat různými rychlostmi. Když běžíte po postranní čáře a porazili jste svého obránce, vaše driblování bude vypadat hodně odlišně, než když se postavíte čelně k obránci.
 2. 2 Pracujte na svém předávání dovedností . Přihrávka je o tom, dát míč přesně tam, kam chcete. Chcete -li přihrát fotbalový míč, kopněte do něj vnitřní stranu nohy. To vám poskytne menší výkon, ale větší přesnost. Jakmile zvládnete základní přihrávku, můžete se pokusit míč rozseknout a zaháknout, abyste jej mohli přihrát jednomu ze spoluhráčů.
  • Předvídejte, kde bude hráč. Pokud váš spoluhráč běží, vždy kopněte míč před sebe, aby mohli k míči rozběhnout krok za krokem.
  • Chcete-li míč zaháknout, použijte vnitřní část chodidla, ale při úderu míč otočte více dopředu (úhel 45 stupňů směrem k cíli, nikoli blíže 90 stupňů).
  • Krájení vyžaduje trochu více tréninku, protože musíte udeřit míč do vnější části chodidla, zatímco noha zametá hákovým pohybem.

  Spropitné: Projděte prsty špičkami nahoru a patou dolů. 3. 3 Zdokonalte své Střílení dovednosti. Pokud jste opravdu blízko cíle a potřebujete pouze přesnost, můžete střílet pomocí sladkého bodu uvnitř chodidla, jako přihrávkou. Za normálních okolností však budete dále a budete potřebovat sílu i přesnost.
  • Trefte míč nalevo od středních tkaniček boty tak, aby chodidlo směřovalo dolů k zemi. Při procházení mějte nohu namířenou dolů k zemi.
  • Pomocí boků se houpejte míčem. V případě potřeby přiveďte nohu přes tělo, abyste vytvořili ještě větší sílu. To by mělo způsobit zvednutí obou nohou ze země.
  ODBORNÁ TIP

  Walter Merino  Fotbalový trenér Walter Merino je mládežnický fotbalový trenér a spoluzakladatel Ole Soccer Club se sídlem mimo oblast Los Angeles, Kalifornie. Trénoval mládež od čtyř let na střední a vysokou školu. Walter hrál vysokoškolský fotbal za Cal Poly Pomona a Los Angeles Mission College. Mezi jeho úspěchy patří trénování fotbalového klubu Olé, který vyhrál titul divize Cal South State Cup Governors Boys 2007. Walter Merino
  Fotbalový trenér

  Expertní trik: Když cvičíte driblování míče ve fotbale, postavte dva malé góly proti sobě. Když pak kopete do míče, požádejte někoho jiného, ​​aby se pokusil míč dostat od vás. Tímto způsobem budete mít praxi měnící se směry a budete muset přijít s řešením, jak najít otevřený cíl.

 4. 4 Budujte své dovednosti jako obránce. Bránit cíl před nepřátelským útočníkem je podceňovaný úspěch. Při střežení hráče ve fotbale si musíte pamatovat 3 základní věci:
  • Nenechte se zmást, pokud váš soupeř začne a zastaví s míčem, předstírá jednu cestu, než vyrazí druhou, nebo zkusí jiné finty, triky nebo jukes. Místo toho neustále sledujte míč.
  • Zůstaňte mezi míčem a brankou. Jinými slovy, nenechte míč dostat za sebe.
  • Hned poté, co útočník zasáhne míč na dribling - to je doba, kdy byste měli zakročit a míč buď řešit, nebo kopnout směrem k otevřenému spoluhráči. Tomu se říká předvídání driblingu a je to zásadní pro sražení míče útočícího hráče.
  reklama

Část 2 ze 3: Hraní podle pravidel

 1. Obrázek s názvem Hrát fotbal Krok 11

  1 Pochopte předmět hry. Vyhráváte fotbalové zápasy tím, že vstřelíte více gólů, než dá soupeř. Gól je vstřelen, když celý míč projde soupeřovu brankovou čáru v oblasti sítě.
  • Brankáři, když jsou ve svém vlastním pokutovém území, jsou jedinými hráči na hřišti (také nazývaném hřiště), kteří mohou používat své paže nebo ruce. Všichni ostatní hráči mohou používat jakoukoli část svého těla kromě paží a rukou.
  • Regulační hra (nazývaná také zápas) je obvykle 90 minut dlouhá a skládá se ze dvou polovin po 45 minutách.
 2. Obrázek s názvem Hrát fotbal Krok 12

  2 Rozpoznat pozice ve fotbale. Ke hře je na hřišti celkem 11 hráčů (na tým). Přestože lze pozice přeskupit, jakkoli to trenér uzná za vhodné, obvykle jsou zde 4 obránci, 4 záložníci, 2 útočníci a 1 brankář.
  • Obránci obvykle zůstávají za středovou čárou ve snaze zabránit druhému týmu ve skórování. Potřebují udělat dobré přihrávky (zúčtování) a obvykle jsou fyzicky větší než ostatní hráči.
  • Nejvíce běhají záložníci, kteří hrají kombinaci obrany a útoku. Obvykle organizují útok a musí umět dobře držet míč a přihrávat.
  • Útočníci/útočníci dostávají při střelbě nejvíce trhlin. Musí být rychlí, obratní a schopni střílet se silou a přesností během několika sekund. Často jsou nejrychlejšími hráči na hřišti.
  • Brankář chrání pokutové území na 18 yardů a je jediným hráčem, který může použít své ruce (ale pouze ve svém vlastním pokutovém území). Brankář musí být obratný, flexibilní, rychle předvídatelný a dobrý v komunikaci.
 3. Obrázek s názvem Hrát fotbal Krok 13

  3 Všimněte si, že výkopy začínají hru a začátek druhé poloviny. V době výkopu musí být hráči každého týmu zcela na své polovině hřiště a opozice nesmí být ve středovém kruhu, protože při restartu je povinná vzdálenost 10 yardů. Jakmile zazní píšťalka a kopne se do míče, zákony mu umožňují pohyb dozadu nebo dopředu, hráči se mohou volně pohybovat do obou polovin hry.
  • Jeden tým začíná hru vítězstvím v hodu mincí, aby si vybral stranu, druhý tým začne výkop. Týmy v poločase mění strany a tým, který nezačal, tak učiní ve 2. poločase.

  Poznámka: Dojde také k výkopu poté, co každý gól vstřelí tým, který byl vstřelen.  jak získat disney plus na lg smart tv
 4. Obrázek s názvem Hrát fotbal Krok 14

  4 Zjistěte, kdy a jak postupovat vhazování . K vhazování dochází, když míč zcela přesáhne 1 ze 2 dotykových čar. Držením je tým, který nebyl poslední, kdo se toho dotkl. Tento tým bude vhazovat míč z místa, kde vyšel mimo hřiště.
  • Vhazující hráč může běžet, ale musí správně provést vhazování.
  • Hráč musí zvednout míč oběma rukama za hlavu a oběma rukama uvolnit míč nad hlavu.
  • Hráč při házení míče nemůže zvednout ani jednu ze svých nohou, i když hráči při vypouštění míče obvykle táhnou 1 stopu (0,30 m).
 5. Obrázek s názvem Hrát fotbal Krok 15

  5 Rozpoznejte rozdíl mezi rohovým kopem a kopem na branku. Pokud míč projde brankovou čáru (ale ne do branky) a naposledy se jej dotkl bránící tým, míč se dostane do rohu nejbližší brankové čáry a stane se rohovým kopem, přičemž držení míří do útočícího týmu.
  • Pokud míč projde brankovou čáru (ale ne do branky) a naposledy se jej dotkl útočící tým, stane se kopem na branku, přičemž držení míří do bránícího týmu. Brankář často střílí gól, ale každý z 11 hráčů může. Při jakémkoli volném kopu z brankového prostoru 6 yardů mohou obránci umístit míč kamkoli v této oblasti. Míč není ve hře, dokud zcela neopustí 18 yardů PA (pokutové území).
 6. Obrázek s názvem Hrát fotbal Krok 16

  6 Rozpoznat, když je hráč v ofsajdu. Ofsajd je jedním z nejdůležitějších pravidel ve fotbale a je navržen tak, aby fotbalové týmy nemusely sbírat třešně nebo balit do trestného pásma 18 yardů hráče. Hráč je odhodlán být v ofsajdu, pokud jsou splněny všechny následující podmínky:- v době dotyku spoluhráče míč: jsou před míčem, na polovině soupeře a blíže k protilehlé brankové čáře, druhý poslední soupeř (všimněte si, že brankář je pouze 1 z 11 soupeřů; ačkoli je často jedním ze dvou posledních obránců, toto je ne vždy tomu tak je).
  • Držení druhého týmu je dáno, pokud se hráč, který je omezen kvůli svému postavení mimo hru, zapojí do aktivní hry, kde rozhodčí udělí INDFK (nepřímý volný kop) z místa, kde k zapojení dojde, a to i na vlastní polovině hráče pole.

  Spropitné: Ofsajdová pozice je osvobozena od vhazování, rohových kopů a kopů na branku. 7. Obrázek s názvem Play Soccer Step 17

  7 Zjistěte rozdíl mezi přímým a nepřímým volným kopem. Přímý volný kop je, když můžete kopnout míč přímo do brány a dosáhnout skóre, aniž by se míč dotkl jiného hráče jako prvního. Než se nepřímý volný kop započítá jako skóre, musí se dotknout jiného hráče.
  • Přímé volné kopy jsou obecně udělovány z důvodu kontaktní chyby nebo míče rukou druhého týmu. Nepřímé volné kopy uděluje rozhodčí kvůli jiným druhům přestupků nebo přerušení hry.
  • Při nepřímém volném kopu bude rozhodčí držet jednu paži zvednutou, dokud se míče nedotkne druhý hráč.
 8. Obrázek s názvem Hrát fotbal Krok 18

  8 Uvědomte si, že pouze faul DFK (přímý volný kop) v pokutovém území 18 yardů má za následek pokutový kop. K pokutovému kopu dojde, když obránce fauluje soupeře ve vlastním poli na 18 yardů (nebo penaltách). Všichni ostatní hráči kromě brankáře a hráče provádějícího pokutový kop se seřadí mimo pokutové území za místem PA. Brankář musí mít část obou nohou na brankové čáře a nesmí se z ní pohnout, dokud není míč kopnut.
  • Míč je umístěn na určené místo 12 yardů (11 m) od brankové čáry zvané trestné místo. Poté, co je míč vyhozen dopředu, je živý, což znamená, že jej nyní může hrát jakýkoli hráč z kteréhokoli týmu kromě kickera. Musí počkat, dokud tak neučiní jeden z ostatních hráčů (včetně protihráče), než bude moci hrát míč podruhé.
  • Trestný kop může provést každý hráč, nejen hráč, který byl faulován.
 9. Obrázek s názvem Hrát fotbal Krok 19

  9 Znát důvody opatrnosti, za které je zobrazena žlutá karta. Rozhodčí vydává varování a ukazuje žlutou kartu, a to jak pro hráče, tak pro ostatní hráče jako poučení o tom, co není tolerováno nebo nepřijatelné chování. Dvě žluté karty mají za následek červenou kartu, poté musí tento hráč hru natrvalo opustit. Všimněte si, že žlutá i červená karta se hromadí po celou sezónu. Důvody pro upozornění zahrnují:
  • Jakékoli akce USB během zápasu, ať už je míč ve hře nebo ne (pochybení).
  • Bezohledná hra, jakýkoli faul nebo akce během hry, která ohrožuje bezpečnost soupeře.
  • Taktické fauly určené ke zmaření nebo rozbití útoku.
  • Zpoždění restartů nebo nerespektování vzdálenosti při volných kopech.
  • Odstranění dresu po vstřelení gólu, nadměrná oslava.
  • Jiné přestupky.
 10. Obrázek s názvem Hrát fotbal Krok 20

  10 Pochopte důvody pro červenou kartu. Hráč je vyloučen a je mu ukázána červená karta, jeho tým je snížen o hráče, pokud provede faul nadměrným, nebezpečným nebo násilným způsobem, přičemž je ohrožena bezpečnost soupeře. Pokud hráč obdrží v zápase 2 varování, bude udělena také červená karta. Důvody pro červené karty zahrnují:
  • JAKÝKOLI faul DFK byl proveden nadměrně.
  • Plivání na hráče.
  • Záměrnou manipulací s míčem popírá zřejmý gól.
  • Odmítá zjevnou příležitost ke vstřelení gólu faulem.
  • Pokud hráč musí opustit hru kvůli 2 žlutým nebo červeným kartám, nemůže být nahrazen, takže jejich tým postrádá hráče (např. 10 na 11).
  reklama

Část 3 ze 3: Rozvoj vašich dovedností a stylu

 1. Obrázek s názvem Hrát fotbal Krok 5

  1 Přemýšlejte o pohybu mimo míč. Některé odhady uvádějí, že profesionální fotbalisté během 90minutové hry zaběhnou 9,7 až 12,9 km. To je hodně běhání a většinu z toho uděláte, když nemáte míč. Zjistěte, jak se dostat do otevřeného prostoru, jak utéct tam, kde to váš spoluhráč očekává nebo chce, a jak utéct kolem obránce, který vás střeží.
 2. Obrázek s názvem Hrát fotbal Krok 6

  2 Uvolněte se míření míče, pokud je to povoleno nebo požadováno. Zkuste odpálit hlavu hlavou přesně tam, kde se vaše vlasy dotýkají čela. Nepoužívejte temeno hlavy! Když se chystáte vyrazit na míč, nezvedejte hlavu dozadu; místo toho posuňte horní část trupu zpět. Získáte tak větší sílu a nebudete tolik namáhat krk. Musíte trefit míč, nenechat ho zasáhnout vás.
  • Mnoho mládežnických lig zakazuje směřování míče kvůli obavám z otřesů a jiných poranění hlavy nebo krku. Pokud hrajete jen pro zábavu, zvažte, zda je míčení míče nezbytnou součástí vaší hry.
 3. Obrázek s názvem Hrát fotbal Krok 7

  3 Praxe žonglování s míčem nohama a tělem. Žonglování zahrnuje přijímání a ovládání míče ze vzduchu pomocí kombinace hlavy, ramen, hrudníku, nohou a chodidel. Ve hře pravděpodobně nebudete muset často žonglovat, ale je to velmi důležitá dovednost, kterou můžete rozvíjet, protože vám pomáhá rozvíjet dotek a ovládání.
  • Pokud víte, jak žonglovat se svými doteky na míči, bude to mnohem delikátnější. Váš první dotek míče je ve fotbale nesmírně důležitý.

  Příklad: Přihrávku můžete obdržet ze vzduchu přesměrováním z hrudníku na jednu z vašich nohou, abyste mohli rychle získat kontrolu nad míčem.

 4. Obrázek s názvem Hrát fotbal Krok 8

  4 Zapracujte na tom, abyste dobře využívali svoji nedominantní nohu. Je opravdu důležité umět driblovat, přihrávat a střílet míč nedominantní nohou. Dobří obránci vám vezmou dominantní nohu a donutí vás hrát s vaší nedominantní nohou. Pokud nemůžete použít nedominantní nohu, budete hrát s jasnou nevýhodou.
  • Cvičte pouze s použitím nedominantní nohy během tréninku nebo když střílíte nebo žonglujete sami. Aklimatizace vašeho těla na tuto svalovou paměť je důležitou součástí dovednosti s nedominantní nohou.
 5. Obrázek s názvem Hrát fotbal Krok 9

  5 Procvičte si braní rohové kopy a volné kopy . Chcete být schopni posílat rohové kopy přímo do středu pokutového území, obvykle do vzduchu, aby spoluhráč mohl hlavičkovat nebo kopat míč dovnitř. Volné kopy lze buď rychle vzít a jednoduše předat nedalekému spoluhráči, nebo můžete uspořádat „set play“, při kterém kopnete míč do určité oblasti, zatímco vaši spoluhráči provedou hru.
  • Rohové kopy se odehrávají z jednoho ze 4 rohů hřiště, podle toho, kam míček mířil mimo hřiště. Volné kopy se mohou vyskytovat kdekoli v oblasti hry.
  • Rohové kopy jsou často udeřeny buď háčkem (z vnitřní strany chodidla), nebo řezem (z vnější strany chodidla) v závislosti na tom, kterou nohu používáte a na které straně pole jste.
  • Volný kop lze zaháknout, rozřezat na plátno nebo vyrazit přímo vpřed, nebo jej jednoduše klepnout na spoluhráče podle toho, jak se ho rozhodnete hrát.
 6. Obrázek s názvem Hrát fotbal Krok 106 Buďte originální a spontánní se svým herním stylem. Pokuste se rozvíjet svůj vlastní herní styl, který vám bude vyhovovat. Jste záludný hráč, který se spoléhá na to, že vystrkuje ostatní hráče? Jste dost rychlí na to, abyste každého porazili naprostou rychlostí? Jste skvělí v používání svého těla a síly k dosahování cílů? Jste odborníkem na to, aby se soupeři nedostali ze střely?
  • Zjistěte, jaký jste hráč, stanovte si cíle, jak se můžete stát více zaobleným hráčem, a nezapomeňte se bavit!
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu zlepšit svůj přestupek? Zatímco jste sami, trénujte driblování s oběma stranami chodidel, držte míč co nejblíže a samozřejmě trénujte střelbu. Když jste s týmem, procvičte si předávání a přijímání a ujistěte se, že si všichni navzájem dáváte pozor.
 • Otázka Jak se mohu stát dobrým fotbalistou? Praxe často, to nelze příliš zdůraznit. Naučte se nové dovednosti a požádejte svého trenéra, jakéhokoli hráče nebo svého přítele, aby vám ukázal úžasné dovednosti. Sledujte také fotbalová videa na YouTube. Viz dále Jak být dobrý ve fotbale pro další rady.
 • Otázka Jsem dívka. Mohu stále hrát fotbal? Samozřejmě můžete. Nenechte se nikým soudit, pokud hrajete fotbal. Pokud vás aktivita baví, hrajte ji tak dlouho, jak chcete. Můžete se tomu věnovat dokonce jako koníčku.
 • Otázka Kam se mám dívat při hraní, na míči nebo směrem k hráči? Nejprve se musíte podívat na míč - pokud se budete neustále dívat na hráče, obránce toho využije, ale pokud chcete míč přihrát, můžete se podívat na hráče, kterým chcete přihrát.
 • Otázka Jaké jsou nejlepší techniky ovládání míče, které mohu použít jako začátečník nebo nováček ve fotbale? Ovládejte míč ve vzduchu tím, že jej zastavíte nártem. Ujistěte se, že máte oči na míči a tlumíte dopad míče.
 • Otázka Jak mohu sklouznout? Utíkejte po boku svého protivníka. Jakmile uvidíte svou šanci, sklopte se na zem a vytlačte míč nohou, která je nejblíže vašemu soupeři. Při tom pokrčte druhou nohu, jinak byste si mohli zlomit kost. Uvědomte si, že to může být extrémně bolestivé, pokud na vás soupeř šlápne. Nikdy neposunujte nářadí zezadu, což je automatická červená karta.
 • Otázka Jak dlouho trvá zvládnutí fotbalu? Fotbal nikdy nezvládnete, i když jste začali, když vám byly dva roky. Každý bude dělat chyby, i když jsou pro. Pokuste se udělat maximum a poučit se ze svých minulých chyb.
 • Otázka Jak otáčíte míč, zatímco vás hráči blokují? K tomu existuje mnoho různých technik, ale tady je jedna. Když je obránce před vámi, zkuste přetáhnout míč zpět nohou, poté otočte druhou nohou a začněte driblovat druhým směrem.
 • Otázka Co dělá gólman po vstřelení gólu? Nic ve skutečnosti, pokud je míč stále v síti, mohou jej sebrat a dát svému týmu k restartu na poloviční čáře. V opačném případě se dostanou zpět na své místo.
 • Otázka Co je to přátelský zápas? Přátelský zápas se hraje pouze za účelem zábavy.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Cvičte pomalu, pak stále rychleji, abyste doladili své dovednosti.
 • Zapracujte na zlepšení své kardiovaskulární kondice. Běhat hodinu až hodinu a půl může odčerpat spoustu energie.
 • Když střílíte na brankáře, předstírejte, že budete kopat do míče. Brankář se s největší pravděpodobností bude pohybovat, když bude předstíraný. Když kopete, zamiřte do jednoho z rohů.
 • Nedotýkejte se míče rukama, pokud nejste brankář nebo vhazujete!
 • Jíst vyváženou stravu. Pomáhá vám udržovat energii, kterou potřebujete ke cvičení.

reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Fotbalový míč
 • Kopačky (USA) nebo kopačky (Spojené království)
 • Chrániče holení/chrániče
 • Fotbalové ponožky (dlouhé)
 • Kraťasy, které se snadno běhají
 • Láhev s vodou
 • Hrací plocha se spoustou otevřeného prostoru

Populární Problémy

Jak získat důvěru psa. Psi komunikují jinak než lidé, takže pokud si chcete získat jejich důvěru, musíte mluvit jejich jazykem! Pokud nejste zvyklí být kolem psů, nebojte se. I když máte velmi malé zkušenosti s ...Chcete sledovat ESPN+ na Apple TV? Připravili jsme pro vás tohoto úplného průvodce krok za krokem.Zakořenění pro Jennifer Capriati

Jak říci „My Name Is“ ve francouzštině. Naučit se někoho představovat je pravděpodobně jednou z prvních věcí, které se v jakémkoli jazyce naučíte. Ve francouzštině je nejběžnějším způsobem, jak někomu sdělit své jméno, říct je m'appelle (zhuh ...

Leander Paes a Matthew Ebden čeká těžká výzva, protože musí čelit druhému nasazenému velmi úspěšnému duu Dodig/Polasek !.