Jak hrát Triball

Triball je zábavná variace na standardní volejbalovou formuli, která zahrnuje 3 týmy a 3 sítě. Každá hra trvá přibližně 15 minut, což z ní činí rychlou změnu klasické hry, kterou lze hrát na písku nebo trávě. Pokud máte nějaké přátele, kteří jsou ochotni hrát, vše, co musíte udělat, je nastavit sítě a naučit se pravidla!

Část 1 ze 2: Nastavení sítí

 1. Obrázek s názvem Play Triball Krok 1

  1 Položte předem připevněnou třícestnou síť a tyče naplocho do tvaru „Y“. Najděte oblast, která mezi kurty a jakýmkoli jiným předmětem umožňuje alespoň 6,1 m. Roztáhněte každou síť směrem ven od středového pólu-jednu přímo dolů a zbývající sítě do pravé horní a levé horní části vaší pozice. Ujistěte se, že konečným výsledkem je tvar „Y“.
  • Před rozšířením sítí se ujistěte, že jsou všechny pevně připevněny ke středové tyči. Pokud jsou ztraceny, sítě budou náchylnější k pádu a zničení vaší hry.


 2. Obrázek s názvem Play Triball Krok 2

  2 Upevněte středovou tyč 3-cestné sítě do písku nebo trávy. Umístěte středovou tyč na rozváděcí disk, který je součástí vaší triballové sady. Pevně ​​jej zatlačte dolů do písku nebo trávy a držte jej ve svislé poloze. Poté jemně pohněte doleva a doprava, abyste se ujistili, že je stabilní.
  • Upravte sítě podle rozložení disku, abyste se ujistili, že jsou ve správných pozicích.
 3. Obrázek s názvem Play Triball Krok 3

  3 Otočné spony na závěsných šňůrách zavěste na závěsné šrouby na vnějším pólu. Každý z vnějších pólů má nahoře velké oko. Otevřete horní část 1/4 palcové (0,64 cm) spony otočné a připevněte je k očním šroubům na každém z vnějších pólů.
  • Ke každému vnějšímu pólu musí být připevněna kotevní šňůra.
 4. Obrázek s názvem Play Triball Krok 4

  4 Uzemněte každou kotevní řadu 2,4 až 3,0 m 8 až 10 stop od vnějších pólů pomocí kovaných ocelových kolíků. Požádejte přítele, aby držel vnější tyč ve svislé poloze, zatímco vy najdete smyčku v dolní části její linie. Protáhněte koncovou smyčku kovaným ocelovým kolíkem 10 palců (25 cm) a držte jej v úhlu směrem k soudu. Držte ji pevně a udeřte ji do země paličkou nebo ji zatlačte rukama.
  • Ujistěte se, že každá kotevní linie svírá s vnějším pólem úhel zhruba 45 stupňů.
  • Ještě neutahujte kotevní lajnu!
  • Během tohoto procesu se ujistěte, že jsou vnější póly svislé.
 5. Obrázek s názvem Play Triball Krok 5

  5 Pro maximální napětí utáhněte kotevní lana na pólech sítě. Po připojení každé linky k vnějším pólům jste připraveni zajistit stejné napětí. Přesuňte základnu každé síťové tyče o 18 palců (46 cm) do středu hřiště. Nyní nechte přítele stáhnout napínací prstenec kotníku dolů a jemně přesuňte tyč vzpřímeně zpět do polohy.
  • Ujistěte se, že každá kotevní linie je utažena stejným napětím. Utáhněte všechny, které jsou volnější nebo těsnější než ostatní.
  reklama

Část 2 ze 2: Hrající Triball

 1. Obrázek s názvem Play Triball Krok 6

  1 Rozdělte hráče do 3 týmů po 4 až 6 hráčích. Umístěte tým do každé ze 3 sekcí vytvořených volejbalovými sítěmi. Rozhodněte o střídání podání číslováním každého hráče v chronologickém pořadí podání. Pamatujte, že všichni hráči musí udržovat stejnou rotaci a pozici při podávání. Zkuste rozdělit týmy podle volejbalových dovedností, aby se všichni bavili!
  • Náhradní hráči mohou hráče nahradit po každém kole. Tito hráči musí zaujmout stejnou pozici jako hráč opouštějící hru.
  • Pokud hrajete soutěžně, rozdělte týmy rovnoměrně podle pohlaví. U týmů s 5 hráči musí být alespoň 2 ženy. Každý tým se 6 hráči musí mít alespoň 3 ženy.
 2. Obrázek s názvem Play Triball Krok 7

  2 3krát otočte mincí a rozhodněte, který tým slouží jako první. Když si můžete vybrat ze 3 týmů, 3krát házením mince získáte každému stejnou šanci vyhrát. Pokud jsou výsledkem hlavy, ocasy, ocasy, první tým podává jako první. Pokud jsou výsledkem ocasy, hlavy, ocasy, druhé týmy slouží jako první. A pokud jsou výsledkem ocasy, ocasy, hlavy, třetí tým podává jako první.
  • Pokud je výsledkem 3 mincí jiná kombinace hlav a ocasů, začněte znovu.
 3. Obrázek s názvem Play Triball Krok 8

  3 Podejte míč do soupeřovy oblasti zpoza obslužné čáry. Obslužná čára je hned za středem každé oblasti týmu. Odhadněte čáru a označte ji v písku nebo trávě pomocí vlajky pro přesnost. Slabou rukou držte míč v úrovni očí a bicí ruku položte na vrchol. Vyhoďte míč vzhůru, stáhněte svou údernou paži tak daleko, jak jen můžete, a švihněte ho do míče.
  • Nesledujte celou cestu, když se houpáte na míč - zastavte pohyb, když vaše ruka zasáhne míč.
  • Vyhoďte míč tak vysoko, aby se vaše úderná ruka dotkla míče na trajektorii jeho švihu dolů.
 4. Obrázek s názvem Play Triball Krok 9

  4 Vraťte míč, pokud váš tým obdrží salvu. Jakmile je míč podán, hra začíná. Hráči mohou míček přihrávat, nastavovat a bodat, dokud nedopadne do oblasti týmu. Poté, co míč dopadne do oblasti jiného týmu, ukotvěte body jeho skóre a vraťte míč příslušnému týmu.
  • Hráči mohou vyběhnout mimo hřiště, aby zasáhli míč, aby zabránili jeho přistání.
 5. Obrázek s názvem Play Triball Krok 10

  5 Přihrajte míč mezi hráči a koordinujte svou strategii. K předání míče použijte předloktí jako platformu pro kontakt s míčem asi 2 až 6 palců (5,1 až 15,2 cm) nad vašimi zápěstími. Mějte chodidla o něco více než na šířku ramen a kolena trochu pokrčená. Sevřete slabou ruku v pěst a položte na ni palec. Nyní si zakryjte pěst pěstí úderovou rukou a ujistěte se, že vaše palce jsou vedle sebe a paže rovně k sobě.
  • Držte ruce pohromadě a mimo tělo.
  • Nezasahujte míč pěstmi.
 6. Obrázek s názvem Play Triball Krok 11

  6 Nastavte míč tak, aby jej vedl směrem k útočníkům. Setři jsou zodpovědní za vypuštění míče do vzduchu směrem k útočníkům. Zvedněte ruce o 4 až 6 palců (10 až 15 cm) nad čelo a pomocí ukazováků a palců vytvořte trojúhelník. Dotkněte se míče těsně nad hlavou a pusťte jej konečky prstů. Když ho stisknete nahoru, ujistěte se, že se vaše ruce pohybují pouze jedním směrem.
  • Před provedením sady položte pravou nohu dopředu a ujistěte se, že ramena směřují k cíli.
  • Po nastavení míče mějte paže zmrazené a plně natažené ve směru cíle.
  • Poté, co se dotknete míče, udržujte ruce ve stejné vzdálenosti od sebe.
 7. Obrázek s názvem Play Triball Krok 12

  7 Poté, co získáte praxi, bodněte míč dolů na nepřátelské území. Udělejte 3 kroky směrem k síti a poté vyskočte z obou nohou a zasáhněte míč dolů přes síť. Pokud jste pravák, postupujte podle následujících kroků: vlevo, vpravo, vlevo. Pro hráče s levou rukou je vzorec: vpravo, vlevo, vpravo. Po posledním kroku vyskočte a natáhněte paži, která bije, a držte ji rovně s nataženým loktem. Dotkněte se míče tím, že co nejsilněji přichytíte zápěstí do míče.
  • Nezapomeňte kontaktovat míč buď nad, nebo mírně před tělem.
  • Nezkoušejte tuto techniku, dokud vám nebudou vyhovovat všechny ostatní volejbalové techniky.
 8. Obrázek s názvem Play Triball Krok 13

  8 Procvičujte týmovou strategii, která vyvažuje útok a obranu. Klíčem k triballu je dobrá obrana, která brání týmům snižovat vaše skóre a agresivní útok, který snižuje skóre týmů soupeřů. Další skvělý tip je zaměřit se na snížení bodů týmu, který má více bodů než vy.
  • Vyměňte pozice mezi hrami a podívejte se, kdo je nejlepší v obraně a útoku.
 9. Obrázek s názvem Play Triball Krok 14

  9 Pro postup v každém kole se 4 po sobě jdoucími podáními pro každý tým. Během prvního kola odeberte 1. a 2. hráče každého týmu - nejpřednější hráče nejblíže síti - 2 po sobě jdoucí podání. Ve druhém kole si třetí a 4. hráč - nejzadnější hráči nejdále od sítě - vezmou 2 po sobě jdoucí podání. Nakonec ve třetím kole si 1. a 2. hráč vezmou po sobě 2 porce. Jedinou výjimkou je, pokud existují týmy s 5 nebo 6 hráči - v tomto případě se nacházejí za 3. a 4. hráčem a slouží jako poslední.
  • Po každých 4 podáních se vždy pohybujte ve směru hodinových ručiček mezi týmy.
  • Hráči mohou sloužit týmu podle svého výběru.
  • U týmů, které mají pouze 4 nebo 5 hráčů, rozhoduje tým, který obdrží salvu nebo podání, kterému týmu bude míč volejbal.
 10. Obrázek s názvem Play Triball Krok 15

  10 Ukotvěte 1 bod po každém podání od týmu, který nedokázal trefit míč. Sledujte body jako tým, pokud nemáte přítele ochotného rozhodovat. Každý tým musí držet co nejvíce bodů. Přestože týmy nikdy nezískávají body, ztrácí 1 bod pokaždé, když:
  • Vyrazte míč mimo hřiště nebo jej minete
  • Nechte míč spadnout do jejich oblasti
  • Dopustit se porušení porce nebo sítě (podání mimo pořadí, dotýkání se sítě, nedovolené přenášení míče)
  • Nepodaří se bezpečně vrátit míč soupeři
  • Trefte míč do sítě, která odděluje jejich protivníky
  • Podávejte mimo otáčení
 11. Obrázek s názvem Play Triball Krok 16

  jedenáct Po 3 kolech sečtěte body každého týmu a určete vítěze. Po 3 kolech měl každý tým provést celkem 12 podání. Sečtěte počet bodů, které má každý tým - vítězí tým s největším počtem. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Předem připevněná 3cestná síť
 • 1/4 palec (0,64 cm) guylines s napínacími kroužky
 • 10 cm (25 cm) kované ocelové kůly
 • Gumová palička

Populární Problémy

Očekávaný lehký souboj o titul mezi Khabibem Nurmagomedovem a Dustinem Poirierem bude v sobotu titulkem UFC 242. Zde je návod, jak sledovat boj na ESPN Plus.

Průvodce, jak sledovat živý přenos Purdue vs Villanova v 32. kole turnaje NCAA 2018-19.

Šampión na hřišti i mimo něj.

vzestup-pád-pánské-americké-tenisové connors mcenroe sampras agassi kurýr roddick blake isner.

Ať se vám to líbí nebo ne, k dosažení mužství je zapotřebí více než pár cojones. Kultury po celém světě mají obřady průchodu, které ji symbolizují, a zvyky, které ji zachovávají. Ačkoli neexistuje žádný způsob, jak kategorizovat mužnost, existují určité ...