Jak nasadit jemného vůdce na psa

Je váš pes na stezce trochu divoký? Táhne na vodítku, jako by byl v závodě, nebo se zastavil u každé rostliny v dosahu čichání? Jemný vůdce vám může pomoci udělat procházky se psem mnohem příjemnější. Jemní vůdci čerpají z instinktu psí smečky a pomohou mu pochopit, že na procházce musí dodržovat vaše povely. Nejlepší ze všeho je však skutečnost, že jemní vůdci nezpůsobují vašemu psovi žádnou škodu. Nebudou však zdaleka tak účinné, pokud je postavíte na špatnou cestu. Přejděte dolů na krok 1 a zjistěte, jak na svého chlupatého přítele správně nasadit něžného vůdce.


Část 1 ze 2: Nasazení vůdce

Než si koupíte jemného vůdce, měli byste ho nasadit na svého psa, abyste se ujistili, že správně sedí a že rozumíte tomu, kam má každá část směřovat. 1. Obrázek s názvem Nasadit jemného vůdce na psa Krok 1

  1 Připevněte vodítko k ovládacímu kroužku. Pokud vodítko nemáte, kupte si ho při nákupu něžného vůdce. Ovládací kroužek je kovový kroužek, který je umístěn na konci popruhu, vyčnívající z popruhu kolem krku a nosní smyčky. Připněte si vodítko, aby jakmile svého psa dostanete do něžného vůdce, neutekl.
 2. Obrázek s názvem Nasadit jemného vůdce na psa Krok 2

  2 Otevřete popruh na krk oběma rukama. Když to uděláte, vaše vodítko a nosní smyčka by měly viset přímo uprostřed, takže celý jemný návazec vytvoří tvar „T“. Umístěte řemínek na krk kolem krku vašeho psa. Středový tyčový prstenec (který spojuje řemínek na krk, nosní smyčku a řemínek s vodítkem) by měl být pod bradou vašeho psa, nad Adamovým jablkem, zatímco zadní část řemínku na krk by měla spočívat na spodní části jeho lebky za ušima.
 3. Obrázek s názvem Nasadit jemného vůdce na psa Krok 3

  3 Odepněte řemínek na krk, jakmile je správně nasazen na vašeho psa. Nasazením před odepnutím zajistíte, aby správně seděl (hůře se nastavuje, když je nosní smyčka na vašem psu). ovládací kroužek. Jakmile budete mít řemínek na krk nastavený na správnou velikost (viz část druhá), odepněte jej. Poté, co nasadíte nosní smyčku na psa, je snadnější připnout řemínek na krk zpět na místo.
 4. Obrázek s názvem Nasadit jemného vůdce na psa Krok 4

  4 Držte nosní smyčku otevřenou. Ujistěte se, že je váš pes buď mezi nohama, nebo po vašem boku, abyste ho mohli držet na místě a přitom poprvé nasadili jemného vůdce. Nasuňte nosní smyčku na základnu tlamy vašeho psa tak, že saháte pod hlavu vašeho psa. Jakmile budete mít nosní smyčku nasazenou, dopřejte svému štěněti lahůdku, abyste mu řekli, že si vede skvěle, a trochu ho rozptýlili.
 5. Obrázek s názvem Nasadit jemného vůdce na psa Krok 5

  5 Zaklapněte popruh na krk zpět na místo v předem namontované poloze. Jakmile je vaše štěně zaklapnuto, ujistěte se, že jsou všechny části něžného vůdce na svém místě (viz část druhá). reklama

Část 2 ze 2: Osazení Gentle Leader

Jakmile získáte na svého psa jemného vůdce, ujistěte se, že každá část pasuje vašemu psovi tak, aby byla stejně účinná, jak jen může být, a zároveň psovi způsobovala malé nepohodlí.

Obrázek s názvem Nasadit jemného vůdce na psa Krok 5

Nasazení popruhu na krk

 1. Obrázek s názvem Nasadit jemného vůdce na psa Krok 6

  1 Podívejte se, že jemný vůdce má správnou velikost. Jemný popruh na krk vůdce musí být dostatečně dlouhý, aby byl co nejvyšším na krku vašeho psa. To znamená, že přední část popruhu na krk by měla být nad Adamovým jablkem vašeho psa, zatímco záda by měla sahat kolem a dotýkat se základny lebky přímo za ušima vašeho štěněte.
  • Těsnost popruhu na krk můžete upravit posunutím nastavitelné západky směrem dolů k ovládacímu kroužku (kroužek, kde připnete vodítko k jemnému návazci).
 2. Obrázek s názvem Nasadit jemného vůdce na psa Krok 7

  2 Zajistěte, aby návazec těsně seděl v horní části krku. Měla by být dostatečně utažená, aby se vám pod řemínek vešel sotva jeden prst. Je to jako „obojek“ něžného vůdce-omotá se kolem krku vašeho psa a pomůže vám psa vést. Mějte na paměti, že to vašemu psovi nezpůsobuje žádné nepohodlí-odolávejte nutkání ponechat popruh na krku volný, protože to sníží účinnost jemného vůdce.
 3. Obrázek s názvem Nasadit jemného vůdce na psa Krok 8

  3 Zkontrolujte, zda se řemínek na krk neotáčí. Je důležité, aby byl popruh na krk dostatečně těsný, aby se neotáčel, protože hrotem popruhu na krku je diktovat směr, kterým se váš pes vydává. Pokud se váš pes může otočit v popruhu kolem krku, je popruh příliš velký a nebude efektivní. reklama

Nasazení nosní smyčky

 1. Obrázek s názvem Nasaďte jemného vůdce na psa Krok 9

  1 Ujistěte se, že nosní smyčka volně přiléhá. Nosní smyčka, na rozdíl od popruhu na krk, by měla být dostatečně volná, aby váš pes mohl otevřít tlamu tak široce, jak se mu líbí-dokonce dostatečně široká, aby chytila ​​tenisový míček. Měli byste se však ujistit, že není tak volný, aby jej bylo možné přetáhnout a vysunout z nosu.
 2. Obrázek s názvem Nasaďte jemného vůdce na psa Krok 10

  2 Zkontrolujte, zda se nosní smyčka může pohybovat. Jak je uvedeno výše, nechcete, aby se nosní smyčka mohla uvolnit z nosu, ale měla by se pohybovat těsně nad místem, kde mokrá (nebo masitá) část nosu vašeho štěněte začíná přímo před jeho oči. Tento pohyb umožní vašemu psovi být pohodlný a pomůže vám ho vést.
 3. Obrázek s názvem Nasadit jemného vůdce na psa Krok 11

  3 Všimněte si, že kolem úst správně sedí. To znamená, že jemný vůdce by se měl vejít za koutky tlamy vašeho psa. Pokud tomu tak není, pravděpodobně jste vybrali vůdce, který je pro vaše štěně příliš malý. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mám nechat vůdce na svém štěněti, aby si na to zvykl? Pokud ano, jak dlouho jej mám nechat působit? Jemný vůdce ztěžuje psům běh. Pokud je váš pes aktivnější a rád si hraje venku na dvoře, noste jej pouze na procházky.
 • Otázka Jak zamezím tomu, aby se můj pes při chůzi pokoušel strhnout jemné vodítko? Budete mu muset dát čas, aby si na to zvykl. Mluvte s ním jemně, jak si ho oblékáte, a chválte ho, jakmile je zapnutý. Posilte i krátké pramínky klidné chůze pamlsky.
 • Otázka Spona na krk se zasekla poté, co jste se ji pokusili připnout, když byl popruh zkroucený - jak to opravím? Budete to muset opatrně odříznout, ale nejdřív bych zkusil uvolnit sponu.
 • Otázka Jak otevřete klip na nosní smyčce, pokud zaklapl? Je to spona; jednoduše uchopte sponu a stisknutím ji uvolněte.
 • Otázka Jak zamknu klip na nosní smyčce? Měl by být dodáván s návodem k použití. Pokud to však nefunguje, může dojít k poškození klipu.
 • Otázka Jak poznám, zda je to správný jemný vůdce, kterého mohu použít pro svého psa? Zajistíte, aby měl správnou velikost a byl dostatečně volný, aby mohl pes otevřít tlamu.
 • Otázka Mohu stále používat jemného vůdce, pokud má můj pes místo obojku postroj? Ano, jen se ujistěte, že je vašemu psovi pohodlné. Ujistěte se také, že používáte spoustu pozitivních posil.
Nezodpovězené otázky
 • Co mám dělat, když nosní smyčka na mém psu stále klouže?
 • Spodní západka nemůže fungovat. Nebude klip. Nějaké návrhy?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Jak testovat napnutí hadovitého pásu. U vozidel vybavených hadovitým pásem může mít běžné opotřebení za následek napnutí pásu a ztrátu napětí. Serpentinový pás může být umístěn v přední, zadní nebo boční části motoru jako ...Jak vyrobit nudle Hibachi. Hibachi nudle jsou chutným pokrmem, který se snadno a rychle připravuje, a je vítanou změnou vašich klasických jídel kdykoli. Sladké a slané, tyto nudle jsou lahodné a jednoduché na přípravu, skvělé jídlo k ...Jak udělat Hunch Punch. Hunch Punch, také známý jako Jungle Juice nebo Purple Jesus, je silný koktejl. Koktejl je na univerzitách extrémně oblíbený především pro svou sílu, ale někteří si také pochutnávají na lahodné, ovocné chuti. Ale ty ...

Wii U, podobně jako současné herní konzole, má online komunitu. Přidání přátel do seznamu přátel vám umožní komunikovat a hrát hry s přáteli online. Pokud máte Nintendo Network ID svých přátel, můžete je přidat ...Jak cvičit v práci každý den. Může být těžké najít si čas na cvičení během pracovního týdne. Kromě toho, i když cvičíte před nebo po práci, pravděpodobně stále trávíte většinu dne zaseknutí v křesle a cítíte se nezdravě. Ale...