Jak odejít do důchodu

Pro některé znamená odchod do důchodu úlevu od celoživotní práce a šanci na tolik potřebnou relaxaci. Pro ostatní to znamená nudu. Proto stále více lidí volí „polodůchod“ jako možnost pro své pozdější roky. Když vstoupíte do polodůchodu, můžete omezit množství práce, kterou děláte, než se úplně zastavit, což vám poskytne více příležitostí pro volný čas a zároveň poskytne cennou finanční pomoc.

Část 1 ze 3: Udělejte si pořádek ve svých financích

 1. Obrázek s názvem Semi -Retire Krok 1

  1 Začněte šetřit peníze. Pokud jste tak ještě neučinili, zvyšte si pravidelně odkládat část příjmů, které vám pomohou připravit se na budoucnost. Tímto způsobem budete mít rezervu, kterou můžete čerpat, jakmile se prodlouží prostoje. Čím více peněz budete moci nashromáždit, tím hladší bude váš přechod do polovičního důchodu.
  • Otevřete si samostatný spořicí účet a dejte si záležet na tom, abyste se do něj neponořili, pokud to absolutně nepotřebujete.
  • Zaměřte se na splacení veškerého dluhu, který můžete mít, jakmile se rozhodnete odejít do důchodu. V opačném případě to může bránit vaší schopnosti vybudovat finanční záchrannou síť.


 2. Obrázek s názvem Semi -Retire Krok 2

  2 Vytvořte si rozpočet. Zničte některá čísla a vymyslete realistickou figurku, o které si myslíte, že ji dokážete přežít a přitom méně pracovat. Odhad vysoko, jen pro jistotu. Váš plánovaný rozpočet bude užitečným průvodcem během prvních několika měsíců, kdy se přizpůsobujete novým výdajovým zvyklostem.
  • Omezte tolik zbytečných výdajů, kolik můžete - omezte počet, kolikrát týdně budete chodit na jídlo, a snižte tarif svého kabelového balíčku nebo plánu mobilního telefonu.
  • Pokud máte nějaké dotazy ohledně struktury rozpočtu, poraďte se s finančním plánovačem nebo odborníkem na spoření a půjčky ve své bance.
 3. Obrázek s názvem Semi -Retire Krok 3

  3 Žijte podle svých možností. Pokud je to možné, držte se nezbytností spolu se všemi prostředky, které potřebujete pro příležitostný impulzní nákup nebo poznávací výlet. V závislosti na vaší nové výši příjmu to může znamenat prodej vozidla nebo dokonce snížení velikosti z domu do bytu nebo bytu. Být v polodůchodu znamená naučit se žít s méně.
  • Dokud nevyhrajete jackpot nebo nebudete mít ohromné ​​množství úspor, možná nebudete moci dopřát své drahé chutě tak, jak jste kdysi udělali.
 4. Obrázek s názvem Semi -Retire Krok 4

  4 Vyhněte se drahým nákupům. Odolejte nutkání utrácet své peníze za frivolní hračky a pomůcky. Myšlenka na vlastnictví lodi nebo luxusního nového auta se může zdát atraktivní, protože budete mít více času na hraní, ale nakonec takové věci budou jíst jen vaše úspory a nutí vás seškrabávat společně v jiných oblastech, abyste se dostali .
  • Přemýšlejte dvakrát, než se odhodláte k čemukoli, co vyžaduje dlouhodobé financování.
  reklama

Část 2 ze 3: Hledání způsobů, jak pokračovat v práci

 1. Obrázek s názvem Semi -Retire Krok 5

  1 Začněte s vlastním podnikáním. Vložte část peněz, které byste jinak použili na exotický útěk, do svého vlastního startupu. Může to být cokoli od vývoje aplikace po provozování osobního školení nebo údržbářské služby. Vzhledem k tomu, že do svého nového podniku budete moci investovat veškerý svůj čas a pozornost, nikdy nebyl lepší čas to zkusit.
  • Pokud potřebujete inspiraci, začněte tím, že si vytvoříte seznam svých oblíbených způsobů, jak trávit čas, a využijete celou škálu vášní a zájmů.
  • Identifikujte mezeru ve vaší komunitě, která čeká na vyplnění, jako je auto detailing nebo catering.
 2. Obrázek s názvem Semi -Retire Krok 6

  2 Najděte si brigádu. Největší výhodou zaměstnání na částečný úvazek je flexibilita, kterou nabízí. Můžete pracovat tolik nebo tak málo, jak jen chcete, a vybírat si směny navíc, když se věci stáhnou. Hledejte práce, které splňují vaše potřeby, pokud jde o hodiny, strukturu plateb, umístění a plánování.
  • Pokud pocházíte z kvalifikované profese, můžete být dokonce schopni vyjednat konkurenceschopnější mzdu, což bude velkou pomocí, když se blíží první měsíc.
  • Staňte se administrativním nebo lékařským asistentem, požádejte o místo u neziskové organizace, jeďte pro Uber nebo si založte vlastní blog.
 3. Obrázek s názvem Semi -Retire Krok 7

  3 Přepněte do méně náročné polohy. I když se rozhodnete odstoupit ze stávajícího zaměstnání, možná tam pro vás ještě bude místo. Můžete například přesunout své povinnosti z řízení týmu zaměstnanců na školení nových zaměstnanců. Nižší úroveň odpovědnosti přijde s kratšími hodinami a menším celkovým tlakem, ale přesto vám umožní sloužit společnosti.
  • Pokud jste svou kariéru strávili na vedoucí pozici ve společnosti, můžete pro ni nadále pracovat v poradenské nebo poradenské roli.
  • To může být moudrý kurz pro oddané profesionály, kteří ještě nejsou připraveni to všechno vzdát.
 4. Obrázek s názvem Semi -Retire, krok 8

  4 Pracovat a zapínat. Spíše než pracovat na částečný úvazek týden co týden, zvažte nalezení práce, která vám umožní pracovat na krátkou dobu, a poté si vzít pár týdnů nebo měsíců volno. Velké bloky volna mohou rozbít monotónnost děrování hodin a zabránit nudě, aby se dostavila v důsledku nečinnosti.
  • Pravidelná práce může zahrnovat sezónní nebo smluvní zaměstnání nebo speciální práce, jako je organizování výletů a akcí.
  • Některé typy zaměstnání umožňují zaměstnancům volno, což v zásadě pozastaví vaši kariéru na dobu neurčitou.
  reklama

Část 3 ze 3: Využití polodůchodu na maximum

 1. Obrázek s názvem Semi -Retire, krok 9

  1 Plánujte nečekané. Nehody a zranění jsou bohužel realitou života. Ať už se dostanete do ohýbače blatníků nebo se zápalem plic, budete se chtít ujistit, že máte dostatek finančních prostředků na pokrytí výsledných nákladů, aniž byste se zbankrotovali. Pokud si nedáte pozor, trocha smůly by vás mohla úplně vymazat.
  • Dobrá pojistka je nepostradatelná, zvláště když stárnete a zdravotní problémy se stávají běžnějšími.
  • Nikdy nevyčerpávejte své úspory do té míry, že si nemůžete dovolit starat se o sebe.
 2. Obrázek s názvem Semi -Retire, krok 10

  2 Zůstaň aktivní. Mnoho důchodců dělá chybu, že se stanou sedavými, když se najednou ocitnou s více času na ruce. Bojujte proti tomu pravidelným cvičením, i když je to jen každodenní procházka parkem. Socializace s přáteli a rodinou vám také pomůže zůstat v kontaktu s lidmi kolem vás a udrží vás mentálně bystrý.
  • Nikdy není pozdě věnovat se zdravému koníčku, jako je tenis, jízda na kole nebo tai chi.
  • Nečinnost může mít zásadní negativní dopady na vaše fyzické a duševní zdraví, včetně zvýšeného rizika srdečních chorob, cukrovky a deprese.
 3. Obrázek s názvem Semi -Retire, krok 11

  3 Zpomalte a užívejte si života. Když se rozhodnete pro skok napůl v důchodu, získáte zpět svůj drahocenný čas, tak ho dobře využijte. Studujte jiný jazyk, vydejte se šnorchlovat do Karibiku nebo se naučte hrát na trombon. Koneckonců, smyslem důchodu je konečně se věnovat tomu, co jste nemohli, zatímco jste byli příliš zaneprázdněni prací.
  • Nyní je dobrá příležitost naučit se nové dovednosti, vyzkoušet nové věci a vyškrtnout pár položek ze svého seznamu.
  • Přihlaste se na lekce malování ve svém místním uměleckém studiu, zapojte se do sportu komunitní ligy nebo se přihlásíte jako dobrovolník pomocí programu sociální péče ve vašem městě.
  • Mějte na paměti, že existuje mnoho splňujících úkolů, které nemají cenu - vydat se na túru, psát si vzpomínky nebo trávit čas se svými blízkými vás nebude stát ani korunu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Kdy je možné nejdříve odejít do důchodu a pobírat dávky sociálního zabezpečení? Donagan Nejlepší respondér Typicky je to věk 62. Existují okolnosti - zahrnující postižení nebo manželské vztahy -, kdy někdo mladší 62 může sbírat výhody SS.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Je dobré dát si alespoň 3–5 let na to, abyste se začali připravovat na poloviční důchod, než se pustíte do toho.
 • Přechod do polovičního důchodu lze provést v mnohem kratším časovém rámci než definitivní odchod do důchodu, ale stále to vyžaduje, abyste předem plánovali a dělali chytrá finanční rozhodnutí.
 • V některých zemích můžete získat státní podporu, jakmile dosáhnete určitého věku. To může pomoci snížit zátěž spojené s vyděláváním peněz.
 • Podívejte se na zakázky, které vám umožní pracovat z domova ve svůj vlastní čas, například webový design, úpravy nebo technická podpora.
 • Pro větší finanční jistotu zkuste diverzifikovat svůj příjem. Můžete například pracovat několik dní v týdnu jako obchodní zástupce a ve svém volném čase prodávat ruční práce na internetu.

reklama

Populární Problémy

Co by mohlo být nejlepší hrou 11. týdne, Packers se v neděli odpoledne vydají na hříbata. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos ze hry bez kabelu.

Jak navštívit ředitelství Google. Sídlo společnosti Google, které se nachází v Mountain View v Kalifornii, je přístupné veřejnosti a putování po kampusu je zábavný způsob, jak strávit několik hodin. Ačkoli neexistují žádné oficiální prohlídky a většina ...

Hledáte živý přenos z Food City 500. Zde je souhrn toho, jak v neděli sledovat veškerou akci z Bristol Motor Speedway.

Správné držení flétny se může zdát obtížné, protože je spousta věcí, které si musíte zapamatovat. Pokud cvičíte polohy prstů a držení těla, jste na dobré cestě ke hře a cítíte se lépe. Naučením se několika klíčových tipů ...

Češi se setkají se Švýcary v semifinále Fed Cupu bez Kvitové a Šafářové

Jak umýt chrániče kolen. Chrániče kolen jsou důležitou součástí většiny sportovních potřeb a mohou být užitečné při mnoha koníčcích a aktivitách v domácnosti. Mohou však rychle páchnout a špinit, zejména z potu, takže je nejlepší ...