Jak natáhnout ocelové boty

Namísto lámání ocelových bot na noze nošením a bolestivých puchýřů v tomto procesu je možná budete chtít roztáhnout, než je budete nosit. Naštěstí existuje několik jednoduchých technik, které můžete použít k natažení bot až o polovinu větší. Zkuste použít koště na rychlý a levný způsob roztažení bot. Pokud máte více času, můžete zkusit zmrazit své boty sáčky s vodou v prstech nebo nahřát boty fénem, ​​pokud jsou vyrobeny z kůže. Můžete také použít obousměrné nosítko na boty k rozšíření a prodloužení vašich ocelových bot.Metoda 1 ze 4: Pomocí koštěti

 1. 1 Pokud jsou boty vyrobeny z kůže, použijte kožený kondicionér. 1 čistou suchou utěrku nalijte 1 polévkovou lžíci (15 ml) koženého kondicionéru. Poté začněte třením koženého kondicionéru po celé vnější straně bot. Krouživými pohyby zakryjte celou botu.
  • Toto je volitelné, ale je užitečné, pokud jsou boty vyrobeny z kůže. Kůže kondicionér může pomoci změkčit a chránit kůži a může také usnadnit natahování bot.
 2. 2 Vložte konec koštěte otvorem v zavazadlovém prostoru. Odeberte hůl z koštěte otáčením nástavce na smeták proti směru hodinových ručiček. Držte hůl asi 1/3 cesty shora, zatímco spodní část hole spočívá na zemi. Poté zasuňte horní část hole otvorem v zavazadlovém prostoru.
  • K tomu poslouží i mop nebo lopata. Pokud používáte lopatu nebo mop, nebudete muset nástavec odstraňovat. Je to nutné pouze s koštětem, protože štětiny koštěte nejsou příliš pevné, když je přitisknete k zemi.
  • Udělejte to venku, když stojíte na trávě nebo uvnitř na koberci. Díky tomu bude méně pravděpodobné, že koště vyklouzne.

  Varování : Vyhněte se tomu na kluzkých površích nebo površích, které by mohly být poškozeny přitlačením koštěte, jako je linoleum, tvrdé dřevo a laminátové podlahy.

 3. 3 Zatlačte na botu dolů a natáhněte ji. Zatlačte dostatečně na botu, abyste viděli, jak konec obrysu špičky koštěte prochází materiálem kolem vnitřní strany boty. Držte koště v každé poloze po dobu 10–20 sekund. Přestože rukojeť koštěte nemůže proklouznout ocelovou špičkou, může roztáhnout oblasti kolem ní. Ujistěte se, že jste se zaměřili na všechny oblasti boty, které se při nošení cítí těsné.
  • Poté, co dokončíte natahování prvního, přepněte na druhý boot.
  • Natažení každé boty může trvat několik minut.
 4. 4 Při natahování materiálu boty ohněte podrážku, aby se boty ještě více zlomily. Ohněte špičku a patu bot dopředu a dozadu, abyste je natáhli. Podržte podrážku v natažené poloze po dobu 10-20 sekund najednou. To pomůže učinit podešev boty flexibilnější a pohodlnější.
  • Opakujte to pro každou botu.
 5. 5 Opakujte 2–3krát, abyste v případě potřeby botu více natáhli. Vyzkoušejte ocelové boty na noze poté, co je protáhnete, abyste zjistili, zda se cítí pohodlněji. Pokud stále existují nějaké těsné oblasti, opakujte postup a roztáhněte je více. reklama

Metoda 2 ze 4: Zmrazení bot

 1. 1 Naplňte 2 plastové sáčky velikosti litru vodou a uzavřete je. Do každého z pytlů nalijte tolik vody, aby se naplnily do poloviny nebo více, aby se vyplnily špičkové části bot. Vytlačte vzduch ven a poté sáčky uzavřete. Držte je na několik sekund dnem vzhůru nad umyvadlem, abyste zajistili, že nedojde k úniku.
  • Pokud je to možné, rozhodněte se pro sáčky vhodné do mrazničky. U nich bude menší pravděpodobnost úniku.
  • Pokud nemáte pytle velikosti litru, můžete použít sáčky velikosti galonu. Upravte hladinu vody tak, aby vyplňovala špičky bot.
 2. 2 Zatlačte sáčky dolů do bot, aby vyplňovaly prsty. Rukou opatrně zatlačte tašky do prstů bot. Poté několikrát poklepejte prsty na tvrdý povrch, aby se do nich pytle dostaly až dolů. To pomůže zajistit, aby se boty roztáhly v oblasti prstů, jak voda zmrzne a expanduje.
 3. 3 Umístěte boty do mrazničky přes noc s podepřenými podpatky. Pod každou patu položte knihu nebo kus dřeva. To pomůže udržet sáček naplněný vodou v prstech bot. Zmrazení vody bude trvat několik hodin, ale pro jistotu je nejlepší dát botám 8 hodin.
  • Pokud jsou boty špinavé, vložte je do plastového sáčku s potravinami a poté je vložte do mrazničky. To pomůže zabránit tomu, aby se na vaše mražené potraviny dostaly nečistoty nebo úlomky.

  Spropitné : Boty můžete také umístit venku, když teplota klesne pod 0 ° C. Je to dost studené na to, aby voda zmrzla, a nebudete k tomu muset zabírat místo v mrazáku. 4. 4 Vyndejte boty z mrazáku a rozmrazte je po dobu 20 minut. Boty rozmrazte položením na ručník nebo koberec na podlahu. Ujistěte se, že to děláte uvnitř nebo na místě, kde je teplá teplota. Umístěte boty v blízkosti radiátoru nebo větracího otvoru, aby byl proces ještě rychlejší.
  • Nečekejte, až se led úplně rozmrazí. Led stačí rozmrazit natolik, aby snadno odstranil pytle z prstů bot.
 5. 5 Vyjměte sáčky a opakujte postup, abyste boty více natáhli. Vyndejte sáčky naplněné ledem z bot, až se dostatečně rozmrazí, aby je mohly dostat ven. Poté vyzkoušejte boty, abyste zjistili, jak sedí. Pokud jsou boty stále pohodlné, můžete postup opakovat. Pokaždé, když to uděláte, boty se trochu protáhnou.
  • Pokud jsou boty stále docela pohodlné, možná budete muset postup opakovat ještě 2-3krát, abyste dosáhli požadované velikosti.
  • Tato metoda funguje dobře pro většinu typů bot, jako je gumové holínky , kožené boty atd.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Topné kožené boty

 1. 1 Nasaďte si 2 páry silných ponožek a poté si obujte boty. Teplo ze sušičky pronikne kůží, která vám může popálit nohy. Abyste je ochránili, obujte si 2 páry silných ponožek. To také pomůže natáhnout kůži, když ji zahřejete fénem.
  • Jeden pár velmi tlustých vlněných ponožek může také stačit k ochraně vašich nohou před teplem.

  Varování : Nepoužívejte tuto metodu na nekožené boty. Teplo z foukací sušičky může poškodit syntetické materiály, jako je vinyl a podšívka.

  loketní pásky nike
 2. 2 Umístěte fén na těsné oblasti bot na 30 sekund. Zapněte sušičku na střední teplotu nebo použijte nízké nastavení, pokud vaše sušička nemá střední nastavení. Poté držte trysku sušičky asi 7,6 cm od kůže. Umístěte jej na 30 sekund na všechna těsná místa na botách a poté přemístěte teplo do nové oblasti.
  • Opakujte to, dokud se boty necítí pohodlně.
 3. 3 Poté, co skončíte, naneste na boty kožený kondicionér. Teplo může způsobit, že kůže uschne, proto se ujistěte, že jste po tepelném ošetření pokračovali nanesením koženého kondicionéru na vnější stranu bot. Na čistý a suchý hadřík naneste zhruba 1 polévkovou lžíci (15 ml) koženého kondicionéru. Poté krouživými pohyby vetřete kožený kondicionér po celé vnější straně boty. Opakujte to pro druhé spuštění.
  • Mějte na paměti, že je to volitelné, ale doporučuje se chránit kůži a kondicionér může také pomoci kůži změkčit a ještě více ji natáhnout.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Použití obousměrného nosítka obuvi

 1. 1 Pokud jsou boty vyrobeny z kůže, použijte kožený kondicionér. Nalijte asi 1 americkou polévkovou lžíci (15 ml) koženého kondicionéru na čistý a suchý hadr. Poté začněte třením koženého kondicionéru po celé vnější straně boty. Krouživými pohyby zakryjte celou botu a poté to opakujte u druhé.
  • Pokud jsou vaše boty kožené, je to užitečné. Kožený kondicionér změkčuje a chrání kůži a může také usnadnit roztahování bot.
 2. 2 Otočte rozšiřující a prodlužovací držadla proti směru hodinových ručiček. Ujistěte se, že dostanete 2cestné nosítko, abyste zajistili, že rozšíří boty. Jinak je může roztáhnout pouze podélně. Tím se nosítka zmenší. Otáčejte držadly, dokud nebude nosítko dostatečně malé, aby se snadno vešlo do zavazadlového prostoru.

  Spropitné : Do otvorů v nosítkách byste v tuto chvíli mohli také vložit bunionové zátky, pokud trpíte puchýři. Ne všechna nosítka je obsahují, ale pokud ano, může to být užitečný způsob, jak natáhnout boty v cílených oblastech.

 3. 3 Vložte do bot nosítka a upravte délku a šířku. Otáčejte prodlužovacím kolečkem, dokud se nosítka v zavazadlovém prostoru nepřilepí, a proveďte totéž pro ostatní nosítka v druhé botě. Poté stejným způsobem upravte šířku. Jakmile jsou nosítka v botách pohodlná, otočte prodlužovací a rozšiřující kolečka na každém nosítku ještě 3krát. To pomůže zajistit, aby se bota pořádně natáhla.
  • I když nepotřebujete, aby bota byla delší, prodloužení spolu s rozšířením pomůže vytvořit ještě větší šířku.
 4. 4 Ponechejte nosítka na místě po dobu 24 hodin nebo déle. Nesnažte se nosítka hned vyjmout, i když se zdá, že mají požadovanou velikost. Nosítka na boty vyvíjejí na vaši botu velký tlak, ale příliš brzké vyjmutí nosítka může způsobit, že se materiál přichytí zpět do původní velikosti.
  • Čím déle můžete čekat na vyjmutí nosítek, tím větší je šance, že se materiál nezacvakne zpět do své původní velikosti.
 5. 5 Vyzkoušejte boty, jestli lépe sedí. Pokud jsou boty stále příliš těsné, opakujte postup, abyste je ještě více natáhli. Pokud jsou boty velmi těsné, bude možná nutné proces opakovat ještě 2–3krát, abyste získali požadovanou velikost. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Vždy si boty před koupí vyzkoušejte, abyste snížili šance na pořízení přiléhavých bot. Pokud si objednáte boty online, podívejte se do tabulky velikostí bot, abyste zjistili, zda jsou malé nebo velké.
 • Vaše boty se přirozeně časem protáhnou, pokud je nosíte pravidelně, ale pokud jsou boty příliš těsné, může to mít za následek puchýře a bolestivé nohy.
 • Zkuste tyto strategie vylepšit pomocí spreje na protažení obuvi.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

Pomocí koštěti

 • Koště
 • Kožený kondicionér (volitelně)
 • Hadr (volitelně)

Zmrazení bot

 • 2 uzavíratelné plastové sáčky na litry
 • Kniha nebo kusové dřevo
 • Ručník nebo koberec

Topné kožené boty

 • 2 páry silných ponožek
 • Fén
 • Kožený kondicionér (volitelně)
 • Hadr (volitelně)

Pomocí nosítka obuvi

 • 2cestné nosítko na boty
 • Kožený kondicionér (volitelně)
 • Hadr (volitelně)

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

Jedna věc je být dobrým týmovým hráčem, druhá věc je být dobrým kapitánem. Jen málokdo bude mít příležitost převzít tak důležitou vůdčí roli. Pokud máte to štěstí, že se stanete kapitánem týmu, budete muset být vůdcem ...

Ashleigh Barty a Coco Gauff se připraví na US Open účastí v exhibičním zápase na Winston-Salem Open v srpnu.

Protože se česnek používá v tolika receptech, je důležité, abyste věděli, jak ho nasekat! Naštěstí vše, co musíte udělat, je rozdrtit hřebíček, abyste ho oloupali. Dávejte pozor, abyste nůž drželi, abyste se omylem neporezali a poté neřezali ...Vše, co potřebujete vědět o závěrečném turnaji Masters 1000 roku před US Open.

Rafael Nadal postoupil do finále Stuttgart Open 2015.

Chcete sledovat ESPN Plus na svém telefonu? Zde je kompletní průvodce krok za krokem, jak sledovat na zařízení iOS nebo Android.