Jak říct příteli, že jsi gay a miluješ je

Možná jste si uvědomili, že jste gay a že jste se zamilovali do svého přítele. Také jste si pravděpodobně uvědomili, že je toho hodně k řešení! Možná budete chtít být ke svému příteli upřímní ohledně své sexuality i svých romantických pocitů. Mějte na paměti, že to pravděpodobně není něco, co byste chtěli dělat najednou. Nejprve budete chtít vyjít za svým přítelem. Za druhé, určete, zda chcete svému příteli říct, jak se cítíte. A nakonec, pokud se rozhodnete, podělte se o své pocity se svým přítelem. Tento proces může trvat několik týdnů nebo měsíců.

východní forhendový grip tenis

Část 1 ze 3: Vychází

 1. Obrázek s názvem Předstírejte, že mluvíte do telefonu Krok 12

  1 Pracujte na porozumění a přijetí toho, kým jste. Prozkoumejte svou identitu a mějte na paměti, že prvním krokem, jak vyjít ven a říct svému příteli, že je milujete, je být spokojený se svými vlastními pocity. Kvůli společenským tlakům a očekáváním souvisejícím se sexuální orientací a genderovou identitou to není vždy snadný proces. Pracujte na tom, abyste se cítili pohodlněji ve své vlastní kůži, abyste mohli být silní a sebevědomí, když vyjdete.
 2. Obrázek s názvem Řekni to příteli

  2 Vyberte si správný čas a místo. Zvažte, jak byste chtěli vyjít svému příteli. Pamatujte si, že neexistuje žádný „správný“ způsob, jak vyjít ven. Dělejte jen to, co je vám nejpohodlnější. Můžete udělat velké oznámení nebo jen tak mimochodem vklouznout do konverzace. Věci, které byste mohli chtít zvážit:
  • Rozhodněte se, zda to raději řeknete svému příteli jednotlivě nebo ve skupině.
  • Přemýšlejte o místech, která byste svému příteli řekli pohodlně. Zvažte místo nebo aktivitu, která vás oba baví; například na kávu, tenis nebo na své oblíbené pizzerii.
  • Dopřejte svému příteli dostatek času na dotazy a odpovědi. Zajistěte, aby se mohli soustředit na to, co jim říkáte. Například je možná nebudete chtít informovat mezi vyučovacími hodinami nebo pokud budou mít zpoždění na schůzku.


 3. Obrázek s názvem Řekni to příteli

  3 Promluvte si se svým přítelem o své sexualitě. Než se podělíte o své romantické pocity vůči svému příteli, chcete, aby váš přítel věděl, že jste gay. Vyjděte ke svému příteli, než mu řeknete, že jste do něj zamilovaní. Dejte jim několik týdnů na zpracování této novinky.
  • Nejlepší je přijít a říct: „Matte, jsem gay“ nebo „Hej, jen jsem ti chtěl dát vědět, že jsem gay“. Pokuste se nenechat se tím zapracovat a čekat na „dokonalý“ okamžik.
  • Snažte se mluvit jasně, i když můžete být nervózní. Mohlo by být více stresující, když se budete muset opakovat!
 4. Obrázek s názvem Řekni to příteli

  4 Věnujte pozornost jejich reakci. To vám pomůže určit, zda se chcete později podělit o své romantické pocity. Mohou být pro vás šťastní, vyděšení nebo někde mezi nimi.
  • Možná si s vámi o tom budou chtít hodně promluvit, nebo prostě řeknou: „Dobře, to je skvělé“ a změní téma.
  • Odpovězte na jejich otázky. Mohou se vás zeptat, jak dlouho to víte, jestli jste to řekli někomu jinému, jak se cítíte nebo jak vám mohou pomoci. Buďte ke svému příteli upřímní a otevření.
  • Je možné, že váš přítel měl podezření, a pokud ano, pravděpodobně řekne, že nejsou překvapeni.
 5. Obrázek s názvem Řekni to příteli

  5 Zvažte, jak zvládnete negativní reakci. Naštěstí bude váš přítel na vaše zprávy reagovat pozitivně, ale je šance, že ne. Připravte se, že to nemusí být přijato dobře.
  • Pokud se váš přítel kvůli zprávám rozzlobí nebo rozčílí, můžete říct: „Je mi líto, že tě to rozčílilo. Doufám, že mě stejně podpoříte. To jsem já.' Pak dejte svému příteli prostor ke zpracování novinek.
  • Váš přítel možná potřebuje trochu času na přijetí zprávy. Pamatujte si, že vám pravděpodobně dlouho trvalo, než jste přijali, kdo jste! Stejnou trpělivost můžete rozšířit i na svého přítele.
  • Pokud je nepodporují a nadále zůstávají nepodporující, pravděpodobně nebudete chtít pokračovat v přátelství. Bude to bolestivé, zvláště pokud máte k osobě romantické city, ale nechcete být v žádném typu vztahu s někým, kdo vás nepřijímá takovou, jaká jste.
 6. Obrázek s názvem Řekni to příteli

  6 Zastav se hned tam. V tuto chvíli je velmi normální mít pocity strachu, izolace a studu, ale můžete se také cítit osvobozeni, odvážní a šťastní, zvláště pokud vás váš přítel podporoval a nadchl pro váš coming out. Existuje mnoho emocí, které je třeba zpracovat a zpracovat, a to je spousta novinek, které musí zpracovat i váš přítel. Ještě na ně nepouštějte další bombu.
  • Počkejte několik týdnů, než určíte další kroky, umožníte svému příteli zpracovat vaše zprávy a vy uvidíte, jak to přijmou.
 7. Obrázek s názvem Řekni to příteli

  7 Zvažte, že přijdete k ostatním. Pokud jste to ještě neudělali, je dobré říct ostatním, že jste také gay, kromě svého přítele. Vyberte si pár lidí, které znáte a budete se cítit pohodlně, abyste to řekli jako první. Snažte se zůstat nadějní a optimističtí a pamatujte si, že ať už jsou reakce lidí pozitivní nebo negativní, jste hodný a hodnotný člověk. Především se ujistěte, že jdete svým vlastním tempem a vždy během této doby uděláte to, co je pro vás nejlepší. reklama

Část 2 ze 3: Zjistěte, zda bude váš přítel vnímavý

 1. Obrázek s názvem Řekni to příteli

  1 Mluvit s někým. Promluvte si s jiným člověkem kromě svého přítele, abyste zjistili, co cítíte, a zjistili, jaké kroky je třeba podniknout. Naslouchací ucho jiného blízkého přítele nebo důvěryhodného mentora vám může pomoci ujasnit si, co chcete dělat.
  • Zeptejte se na pohled svého přítele/mentora na situaci a na to, co by dělal, kdyby byl ve vaší kůži. Můžete se zeptat: „Co byste dělali, kdybyste byli homosexuálové a byli byste zamilovaní do svého přítele?“
  • Pokud máte vy a váš důvěrník tohoto přítele společného, ​​možná vám pomůže zjistit, jak vaše zamilovanost přijme novinky. Samozřejmě chcete mluvit s osobou, které důvěřujete a která nebude šířit vaše osobní podnikání ostatním. Pravděpodobně nechcete, aby vaše láska zjistila vaše pocity od někoho jiného.
  • Například můžete společnému příteli říci: „Myslím, že k Tomovi něco cítím. Opravdu mu to chci říct, protože jsme tak skvělí přátelé a myslím, že bychom byli tak dobrý pár. Ale nevím, jestli je to dobrý nápad. Co myslíš? Znáš ho tak dlouho jako já a já bych ocenil tvůj úhel pohledu. '
 2. Obrázek s názvem Řekni to příteli

  2 Sledujte svůj vztah. Poté, co svému příteli řeknete, že jste gay, věnujte velkou pozornost jeho chování, když jsou chvíli kolem vás. Mějte na paměti, že jejich počáteční chování k vám nemusí být jejich skutečnými city k vám, zvláště pokud vaše oznámení pro ně bylo šokem. Možná budete chtít počkat několik týdnů nebo měsíců, než uděláte další krok.
  • Sledujte jejich řeč těla kolem tebe. Pokud se k vám nakloní, usmívají se nebo se k vám dokonce chovají koketně, mohou být vůči vašim pocitům vnímaví. A naopak, pokud zjistíte, že se od vás vzdalují nebo neudělají oční kontakt, stále se možná přizpůsobí tomu, že jim řeknete, že jste gay. Možná budete chtít počkat, až se s vámi budou cítit pohodlněji, nebo neříkat vůbec nic.
 3. Obrázek s názvem Řekni to příteli

  3 Zvažte sexualitu svého přítele. Pokud víte, že váš přítel je přímý nebo má jinou sexualitu, která není kompatibilní s vaší, nemusí stát za to riziko zničení přátelství sdílením vašich pocitů.
  • Pokud si nejste jisti sexualitou svého přítele nebo si myslíte, že je tekutější, můžete jim říct, že jste do nich zamilovaní.
 4. Obrázek s názvem Řekni to příteli

  4 Rozhodněte se, zda chcete svému příteli sdělit své pocity. Když někomu řeknete, že jste do něj zamilovaní, změní to povahu vztahu. Uvědomte si, že existuje riziko ukončení přátelství. Existuje také šance, že k vám váš přítel bude něco cítit.
  • Mysli na své přátelství. Myslíte si, že by se s vámi váš přítel stále přátelil, kdybyste řekl, že jste do něj zamilovaní? Bylo by v pořádku, kdyby váš vztah odhalil své pocity? Začali byste romantický vztah se svým přítelem, přestože riskujete rozchod po silnici?
 5. Obrázek s názvem Řekni to příteli

  5 Zvažte různé scénáře. Zamyslete se nad několika výsledky své konverzace a rozhodněte se, jak byste reagovali a jak s výsledky naložíte. Zamyslete se také nad tím, jak byste se cítili, kdybyste se rozhodli své pocity ohledně svého přítele nechat pro sebe.
  • Váš přítel může na vaše oznámení vřele reagovat, ale nemá zájem o romantický vztah. Dokázali byste zvládnout stále zbývající přátele, protože víte, že to dál nepůjde?
  • Možná si budete chtít představit svůj nejhorší scénář a určit, zda odhalení vašich pocitů stojí za riziko negativního výsledku: například zničení vašeho přátelství nebo vašeho přítele, který vás pomlouvá.
  • Představte si, jak byste si mysleli, že byste zachovali své tajemství. Myslíte si, že by ten pocit odezněl, jak čas plyne, nebo jak se změní život (například když se odstěhujete)?
 6. Obrázek s názvem Řekni to příteli

  6 Představte si ve své mysli nejhorší možný výsledek a rozhodněte se, jestli to za to riziko stojí. Můžete se rozhodnout, že ano, protože chcete být ke svému příteli otevření a upřímní.
  • Na druhou stranu můžete mít tušení, že se váš přítel necítí stejně jako vy a rozhodne se počkat.
  reklama

Část 3 ze 3: Řekněte svému příteli, že jste do něj zamilovaní

 1. Obrázek s názvem Řekni to příteli

  1 Rozhodněte se, jak jim to chcete říct. Určitě si se svým přítelem promluvte soukromě. Vyberte si čas a místo, kde můžete soukromě konverzovat.
  • Pokud je to vůbec možné, promluvte si osobně. Je snazší určit jejich reakci než prostřednictvím telefonu nebo SMS.
  • Nemluvte se svým přítelem, když jste pod vlivem alkoholu. Možná to bude snazší, ale váš přítel vás nebude brát vážně.
  • Pokud jste příliš nervózní na to, abyste to udělali osobně, můžete také napsat dopis svému příteli.
 2. Obrázek s názvem Řekni to příteli

  2 Promluvte si o tom, co pro vás váš vztah znamená. Sdílejte svou historii a důležitost svého přítele ve svém životě. Pomozte svému příteli pochopit, odkud pocházejí vaše pocity.
  • Dalo by se říci: „Jsme přátelé už dlouho. Vaše přátelství pro mě tolik znamená a já vám nemohu dostatečně poděkovat za to, že jste mě podpořili poté, co jsem vyšel. Máme spolu tolik legrace a já jsem opravdu rád, že jsem s vámi. “
 3. Obrázek s názvem Řekni to příteli

  3 Podělte se o své pocity. Dejte svému příteli vědět, že jste do něj zamilovaní (nebo se do něj zamilovali, ať už používáte jakýkoli jazyk). Uvědomte si, že to pro ně může být nepříjemné nebo nepohodlné.
  • Například: „Jsem do tebe zamilovaný. Vím, že by sis mohl myslet, že je to opravdu divné, ale chci být upřímný ohledně svých citů k tobě. “
  • Řekněme, že jste dlouho přemýšleli o tom, že jim to řeknete, protože jste se báli, že to zničí vaše přátelství. Například: „Chtěl jsem ti to říct už dlouho, ještě než jsi věděl, že jsem gay, ale čekal jsem, protože jsem na tebe nechtěl shodit všechny ty bomby najednou. Nechci zničit naše přátelství, ale také jsem se rozhodl, že k tobě chci být upřímný. '
  • Vyjádřete, jak se cítíte, když se podělíte o své pocity. Dalo by se říci: „Bojím se vám to říct, protože se bojím, že to necítíte stejně, a že ničím naše přátelství tím, že se o to s vámi podělím.“
 4. Obrázek s názvem Řekni to příteli

  4 Buďte trpěliví s reakcí svého přítele. Váš přítel možná neví, co říct. Dejte jim vědět, že je to v pořádku, pokud nechtějí právě teď nic říkat a chtějí o tom přemýšlet.
  • Dalo by se říci: „Jsem si jistý, že to bylo opravdu zdrcující slyšet. Je v pořádku, pokud o tom teď nechceš mluvit. Ale rád bych věděl, co si myslíš. '
  • Mějte na paměti, že váš přítel nikdy nemusí reagovat přímo na to, co k vám cítí. Možná se necítí stejně, nebo jsou zmatení nebo jsou nepříjemní. Pokud ano, nechte toho a pokračujte. Řekl jsi, co jsi řekl, a míč je na dvoře tvého přítele.
 5. Obrázek s názvem Řekni to příteli

  5 Uzavřete mír s čímkoli, co se stane. Buďte na sebe hrdí, že sdílíte své pocity. Říkat, že se vám líbí, je velký problém, bez ohledu na to, protože jste se stali zranitelnými a sdílíte s nimi velmi hlubokou část toho, kdo jste. K tomu je potřeba hodně odvahy, takže klobouk dolů před vámi!
  • Pokud vaše oznámení neprošlo dobře, dejte svému příteli určitou vzdálenost a přijměte, že právě to musí udělat.
  • Vaše přátelství se může, ale nemusí odrazit od vyslovení vašich pocitů. Pokud váš přítel nechce romantický vztah, může chvíli trvat, než se mezi vámi dvěma věci zase budou cítit „normálně“.
  • Pokud to vašeho přítele nezajímá, může se stát, že se stejně posunete dál. Dostali jste to z hrudi a nyní se cítíte svobodnější věnovat se dalším romantickým příležitostem. Možná vám bude méně lámat srdce, než si myslíte.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak někomu řeknete, že jste gay? Lauren Urban, LCSW
  Licencovaná psychoterapeutka Lauren Urbanová je licencovaná psychoterapeutka v Brooklynu v New Yorku s více než 13 lety terapeutických zkušeností s prací s dětmi, rodinami, páry a jednotlivci. Získala magisterský titul v sociální práci na Hunter College v roce 2006 a specializuje se na práci s komunitou LGBTQIA a s klienty v rekonvalescenci nebo zvažuje zotavení z užívání drog a alkoholu. Lauren Urban, LCSW Expertní odpověď licencovaného psychoterapeuta Neexistují žádné správné ani špatné způsoby, jak vyjít ven. Někteří lidé dávají přednost tomu, aby přišli ke svým přátelům a rodině najednou, zatímco jiní dávají přednost tomu, aby vycházeli individuálně pro každého přítele a člena jejich rodiny. Vyberte si metodu, se kterou se osobně cítíte nejpohodlněji!
 • Otázka Můj přítel říká, že jsem na dívky velmi sexy. Znamená to, že je gay? Mohlo, ale ne nutně. Je možné, že váš přítel prostě uznává vlastnosti, které máte a které ženy velmi oceňují.
 • Otázka Jsem homofobní, ale můj nejlepší přítel se mi otevřel. Nechci ukončit naše přátelství, ale obávám se, že mi v tom bude překážet moje homofobie. Co můžu dělat? Je to tvůj nejlepší přítel! Kamarádi by měli držet spolu. Nenechte svou homofobii překážet vašemu přátelství. Musíte udělat nějaké hledání duše a zjistit, proč jste v první řadě homofobní, i když na tom, že jste gay, není vůbec nic špatného.
 • Otázka Jsem gay, když se podívám na gay porno a dostanu bonusy, když vidím penis svého přítele? Sleduji gay porno, ale nepředstavuji si sebe ve vztahu s chlapem. Zdá se, že možná jen zkoumáte svou sexualitu a zjišťujete věci. Na tom není nic špatného. Možná jste bisexuální, nebo jen procházíte pubertou a máte spoustu hormonů, které vedou k erekci. Vkus člověka v pornu nemusí nutně souviset s jeho skutečnými sexuálními preferencemi, takže bych se příliš nestaral o to, co by to mohlo znamenat. Vaše sexualita vám bude pravděpodobně jasnější, až budete starší, začnete chodit s někým atd.
 • Otázka Je mi 16, jsem gay a jsem trochu zamilovaný do svého nejlepšího přítele. Jak mu to řeknu? Myslím, že se chová, jako by mě měl také rád, ale nejsem si jistý. Buďte subtilní, zeptejte se ho, jestli má nějaké zamilovanosti. Pokud se začervenal, choval se stydlivě nebo vám to hned neřekl a neřekl vám, jsou to všechno dobré známky toho, že k vám něco cítí. Můžete také zkusit udělat koketní komentář nebo se ho během hovoru ležérně dotknout paže a zjistit, jak reaguje.
 • Otázka Nikomu jsem neřekl, že jsem gay, ale líbí se mi ten chlapík ve své třídě a nevím, jak mu to říct. Carolina kok V první řadě nemusíte nikomu nic říkat, pokud vám to není příjemné. Za druhé, ujistěte se, že tomuto člověku můžete důvěřovat a že se díky vám budete cítit v bezpečí, i když se k vám necítí stejně. Bylo by dobré se s ním nejprve spřátelit, abys mohl lépe porozumět tomu, jaký je.
 • Otázka Řekl jsem své přítelkyni, že se mi líbí a od té doby jsme se rozešli. Mám s ní mluvit? Je to na tobě. Na jedné straně byste se mohli pokusit promluvit se svým přítelem a omluvit se, že jste jim to znepříjemnili. Nezapomeňte zdůraznit, že budete respektovat jejich rozhodnutí, pokud nemají zájem být s vámi. Na druhou stranu, pokud s vámi váš přítel už nechce mluvit, možná bude lepší toto rozhodnutí respektovat.
 • Otázka Je mi 14 a jsem gay a opravdu se mi líbí tento chlapík ve škole, ale nejsme přátelé. Co mám dělat? Staňte se jeho přítelem. Jen jděte nahoru a pozdravte se. Promluvte si o čemkoli, co byste mohli mít oba společného (podobné zájmy, stejné třídy/učitelé atd.). Seznamte se s ním, než mu řeknete, jak se cítíte. Poté, co si s ním párkrát promluvíte, pravděpodobně budete mít představu, zda se zajímá o kluky a/nebo o tom, co k vám cítí.
 • Otázka Řekl jsem svému zamilovanosti, že jsem gay a že jsem do něj zamilovaný. Pak jsem mu řekl, že vím, že je přímý, ale zeptal jsem se ho, jestli chce randit a on neřekl ano nebo ne. Co bych měl dělat? Markey Foxtrot Pokud říká, že je přímý, měli byste to zkusit respektovat. Netlačte na nic, co je mu nepříjemné. Pravděpodobně si není jistý, co vám má říci. Pokud je heterosexuál, pravděpodobně nebude chtít být v homosexuálním vztahu. Vaše nejlepší možnost je jít dál.
 • Otázka Mám rád chlapa, který pracuje jako číšník v kavárně. Jsem si na 90% jistý, že je přímý. Mám k němu přijít? A jak? Měl by ses s ním zkusit spřátelit. Je zřejmé, že pokud je upřímný, vyjít mu vstříc za účelem randění nedává smysl, ale to je na vás.

Populární Problémy

„Big Brother“ 2018 začíná živé vysílání 24/7. Zjistěte, jak sledovat živé přenosy 20. sezóny online.

Jak předstírat zranění. Možná budete chtít předstírat zranění, abyste se na pár dní dostali z práce nebo z tělocviku, nebo možná zkoumáte, jak se při hře chovat zraněně. Můžete také chtít předstírat zranění, abyste se dostali z práce nebo ze školy ....

V horkém dni není nic jako venkovní sprcha. Ať už se chcete jen opláchnout před vstupem do domu, nebo si chcete užít příjemnou sprchu pod hvězdami, venkovní sprchu si zamiluje každý. Také, protože přicházejí v tolika ...

'The Conners' se vrací na premiéru 2. série v úterý večer. Zde je návod, jak sledovat nové epizody streamované online bez kabelu.

Eric Andre Show je konečně zpět. Zde je návod, jak sledovat nové epizody 5. série online zdarma.

Usměvavý Juan Martin del Potro nabídl pozitivní zprávu o svém uzdravení ze zranění kolena.