Jak používat krimpovací korálky

Krimpovací korálky pomáhají zajistit smyčku na šperku, takže hotový kus lze připevnit k dalším součástem šperku. Pokud si vyrábíte vlastní korálkové šperky, pravděpodobně budete muset na obou koncích omotat drát, abyste se ujistili, že korálky nespadly. Abyste dosáhli nejlepších výsledků, měli byste investovat do páru krimpovacích kleští, ale bude fungovat i běžný pár kleští. Chcete -li použít krimpovací korálky, navlékněte na krimpovací korálky, vytvořte korálky a dokončete postup zajištěním dekorativních korálků ještě jednou krimpovací perličkou.

Část 1 ze 3: Navlékání krimpovacích korálků

 1. Obrázek s názvem Use Crimp Beads Krok 1

  1 Shromážděte své zásoby. Nejprve určete, jakou velikost drátu máte. Použijte online tabulku, abyste se ujistili, že máte pro svůj drát správné velikosti krimpovacích korálků. Vezměte v úvahu, kolik pramenů drátu nebo vlákna budete krimpovat najednou, protože to zvýší velikost korálků, které budete potřebovat.
  • Pokud například používáte jeden kus drátu 0,020 palce (0,51 mm), budete potřebovat korálek o průměru 0,02 palce (1,02 mm). Pokud však používáte dva prameny drátu, budete potřebovat korálek o průměru 0,08 ”.


 2. Obrázek s názvem Use Crimp Beads Krok 2

  2 Přidejte koncovku do svého drátu. Chcete -li zajistit jeden konec drátu tak, aby vám korálky nespadly, budete potřebovat nějaký koncový kus, například sponu. Když jste připraveni připevnit sponu, nejprve provlékněte konec korálkového drátu (bižuterního kabelu) skrz krimpovací korálek a poté očkem spony.
  • Váš design může vyžadovat další druhy koncových kusů, jako je uzavřený nebo pevný skákací prstenec nebo prodlužovací řetěz. Platí pro ně stejné metody jako pro spony.
 3. Obrázek s názvem Use Crimp Beads Krok 3

  3 Vytvořte smyčku. Vytvořte smyčku sponou a zvlněným korálkem. Po provlečení krimpu a spony protáhněte drát zpět skrz krimpovací korálek a vytvořte smyčku. Je dobré nechat ocas drátu o pár centimetrů delší, než si myslíte, že potřebujete, abyste měli nějaký drát, se kterým budete pracovat. reklama

Část 2 ze 3: Tvoření krimpovacích korálků

 1. Obrázek s názvem Use Crimp Beads Step 4

  1 Zasuňte krimpovací korálek dolů po drátu. Přesuňte krimpovací korálek blízko konce spony nebo koncovky. Zkontrolujte krimpovací korálek a ujistěte se, že není příliš blízko spony nebo koncovky. Chcete mít kolem poutka nebo koncovky malou smyčku, ale ne tak malou, aby držela sponu tak pevně, že se nemůže volně pohybovat.
 2. Obrázek s názvem Use Crimp Beads Krok 5

  2 Vyrovnejte korálek. K vyrovnání korálku použijte lisovací kleště. Stiskněte korálky plochějším zadním kanálem krimpovacích kleští, který je nejblíže rukojeti. Kleště jemně, ale pevně zmáčkněte. Tím se oba zploští a umístí promáčknutí uprostřed zvlněného korálku tak, aby se podobalo písmenu „C“.
 3. Obrázek s názvem Use Crimp Beads Step 6

  3 Zaokrouhlete korálek. Zaoblete jej pomocí lisovacích kleští. Umístěte promačkaný lemovací lem do předního, kulatějšího kanálu lisovacích kleští, nejblíže ke špičce. Umístěte „C“ vzpřímeně tak, že když zavřete kleště a zmáčknete, korálek se složí zavřený přímo na promáčknutí (uzavření „C“ do „O“). Stiskněte jemně, ale pevně, dokud se lemovací kroužek těsně nezavře kolem drátu.
  • Jemně zatáhněte, abyste se ujistili, že se drát volně nevytahuje. Pokud je to nutné, použijte kleště, aby byl těsnější.
 4. Obrázek s názvem Use Crimp Beads Step 7

  4 Použijte kleště na řetěz nebo jehlu. Pokud nemáte krimpovací kleště, můžete použít běžné kleště. Svou práci zvládnou, ale neposkytnou vám stejná kulatá, stejnoměrná krimpování, jako to udělají krimpovací kleště. Chcete -li použít tyto kleště, jednoduše uchopte zvlněnou patku plochou částí kleští a jemně, ale pevně ji stiskněte, aby se vlnovka rozdrtila naplocho na drát.
  • Používejte pouze ploché kleště nebo plochý díl kleští. Zuby v těchto kleštích také zanechají drážky na povrchu zvlněného korálku.
  reklama

Část 3 ze 3: Dokončení lemování

 1. Obrázek s názvem Use Crimp Beads Step 8

  1 Navlékněte ozdobné korálky. Použijte jakékoli korálky, se kterými navrhujete náramek, náhrdelník nebo jiný šperk. Navlečte svůj první korálek na drát. Protáhněte extra ocas drátu otvorem pro korálky. Pomocí splachovacích nožů odřízněte volný konec kabelu co nejblíže korálku. Navlékněte zbytek korálků podle svého návrhu, dokud nedosáhnete druhého konce.
 2. Obrázek s názvem Use Crimp Beads Step 9

  2 Utáhněte korálky. Když jste připraveni připevnit svou konečnou sponu na konec dílu, provlékněte lemovací korálek a sponu stejně jako dříve, ale nyní budete chtít utáhnout všechny korálky zatažením za zadní konec volného drátu. Díky tomu se všechny vaše korálky spojí dohromady a ve vašem designu nezůstanou žádné mezery.
  • Pokud máte ve svém designu dlouhé trubkové korálky, budete muset mezi korálky nechat malou mezeru na délku nehtu.
  • Pokud vyrábíte náramek, musíte se ujistit, že korálky a drát tvoří malý obvod kolem zápěstí.
  • Potřebujete -li větší páku k utažení drátu, použijte kleště; jeden držet sponu a druhý uchopit a zatáhnout za drát.
 3. Obrázek s názvem Use Crimp Beads Step 10

  3 Pro příjemný dotek přidejte krimpovací kryt. Pokud chcete skrýt své krimpovací korálky, můžete získat krimpovací kryty. Krimpovací kryt vypadá jako větší, kulatý korálek, který jde na horní část krimpovacího korálku nebo trubky, aby mu poskytl profesionální povrch. Chcete -li přidat krimpovací kryt, jednoduše jej nasuňte na krimpovací korálek a sevřete jej pomocí kleští. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co mohu použít k zajištění konců mých náramků, pokud nit proklouzne krimpovacím korálkem? To znamená, že musíte použít krimpovací korálek jiné velikosti. Tato tabulka vám pomůže zjistit vhodnou velikost vašeho drátu: http://www.firemountaingems.com/resources/encyclobeadia/charts/e94n
 • Otázka Co mám dělat, když jsem již navlékl všechny korálky? Budete je muset sundat z drátu, začít s krimpovacím korálkem a poté korálky znovu přidat.
 • Otázka Jak lze krimpovací korálky použít s náušnicemi? Náušnice můžete vyrobit pomocí navlékacího drátu a můžete je krimpovat stejně jako náramek nebo náhrdelník.
Nezodpovězené otázky
 • Existují krimpy dostatečně velké pro použití s ​​1 mm koženou šňůrkou?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Někdy nedostanete dokonalé krimpování. Buď se to hezky nepřeložilo, nebo se drát uvolnil. Pokud k tomu dojde, odřízněte zvlňovací korálek z konce a začněte znovu od začátku s novým novým zvlněným korálkem.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Při stříhání lemovacího drátu noste ochranné brýle. Ocelový lemovací drát může prasknout a létat kolem.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Dvě krimpovací korálky
 • Volba zapínání
 • Délka flexibilního šperkařského drátu (také známého jako korálkový kabel nebo navlékací kabel)
 • Korálky
 • Kleště na krimpovací nástroj nebo řetězový nos (plochý nos)
 • Kryty krimpovacích korálků (volitelně)

Populární Problémy

Jak udělat nové ručníky savějšími. Nadýchané, čerstvé ručníky se cítí skvěle, když se s nimi osušíte, ale často se zdá, že místo toho, aby je vsakovaly, jen pohybují vodou kolem vašeho těla. Důvodem je, že ručníky v obchodě často ...

Jak vykrmit prase. Prasata, ať už divoká nebo chovaná na farmě, mohou dodat obrovské množství masa. Vědět, jak správně sklízet prase, oblékat ho a řezníka, udrží vaši chladničku zásobenou na další měsíce. Se správnými nástroji můžete ...

„Undertale“ je v herní komunitě fenomén. Je známý pro složitou a zábavnou příběhovou linii. Ve hře si můžete vybrat buď Pacifist Route, Neutral Route nebo Genocide Route. Trasa genocidy, jedna z dalších ...

Jak používat Shiatsu při menstruačních křečích. Shiatsu je typ japonské akupresurní masáže, která vychází ze starověké čínské medicíny. Používá tlak prstů k přístupu k tlakovým bodům v celém těle, což by mohlo zmírnit bolest, stres, ...