Jak chodit s vycházkovou holí

Vycházkové hole jsou opravdu užitečné pro udržení rovnováhy a distribuci větší části tělesné hmotnosti do paží. Vycházkové hole můžete použít, pokud máte poraněnou nohu nebo na turistiku. Ať už používáte jakoukoli vycházkovou hůl, ujistěte se, že jste ji nastavili na správnou délku, abyste mohli chodit pohodlně.Metoda 1 ze 2: Použití rákosky se zraněnou nohou

 1. 1 Zeptejte se lékaře, zda je vycházková hůl správná pro vaše konkrétní zranění. Pokud máte zraněný bok, koleno nebo nohu, může vám lékař doporučit použít vycházkovou hůl (hůl). Někdy lékaři doporučí další pomocná zařízení, jako jsou chodítka nebo berle. Pokud dostanete předpis na hůl od svého lékaře, můžete obvykle získat náklady hrazené ze zdravotního pojištění, i když hůl budete muset získat sami.
  • Výběr pomocného zařízení závisí na vašem zranění, síle, kondici a úrovni rovnováhy.
  • Medicare pokrývá hole, pokud jsou váš lékař i dodavatel hůlky zapsáni do Medicare.
 2. 2 Upravte své hůl nebo hůl tak, aby ti to přišlo na zápěstí. Postavte se zpříma a nechte ruce spadnout na bok. Upravte výšku hůlky tak, aby se dotýkala vašeho zápěstí, nebo ji nechte upravit někým jiným. Když se hůl dostane k vašemu zápěstí, nebudete se muset hrbit, abyste ji mohli použít, ale měla by být také dostatečně nízká, abyste na ni mohli přiložit váhu.
  • Volba správné výšky pomůže snížit tlak na ramena a zápěstí.
  • Fyzický terapeut vám může pomoci upravit hůl do správné výšky.
 3. 3 Vycházkovou hůl držte v opačné ruce jako zraněná noha. Mnoho lidí si myslí, že hůl má jít na stejnou stranu jako vaše zranění, ale ve skutečnosti funguje mnohem lépe, když ji držíte na opačné straně. Pokud je vaše levá noha zraněná, měli byste držet hůl v pravé ruce, zatímco pokud je vaše pravá noha zraněná, měli byste ji v levé ruce.
  • To přenese více vaší tělesné hmotnosti na silnější stranu vašeho těla.
 4. 4 Pohybujte hůlkou současně s poraněnou nohou. Když vykročíte se zraněnou nohou, zasaďte před sebe hůl. Nemusí to být přímo před vámi, ale mělo by to být více než 2 palce (5,1 cm) před vámi. Udělejte malý krok se zraněnou nohou a rákoskou a poté vykročte dobrou nohou.
  • Tímto způsobem bude vaše vycházková hůl a zraněná noha sdílet zátěž.
  • Může chvíli trvat, než si zvyknete na pohyb hole a nohy současně, ale s procvičováním to půjde snáz.
 5. 5 Nejprve vylezte po schodech s dobrou nohou. Ujistěte se, že vaše vycházková hůl je jako vždy v opačné ruce než vaše zraněná noha. Pokud je to možné, držte se druhé ruky za madlo. Zvedněte svou dobrou nohu a poté pokračujte zraněnou nohou a holí.
  • Nezapomeňte hýbat zraněnou nohou a hůlkou současně.
 6. 6 Sestupte po schodech počínaje hůlkou. Položte hůl na schod pod sebou. Poté ustupte se zraněnou nohou. Sejděte dolů na stejný krok se svou dobrou nohou. Pokud je k dispozici zábradlí, můžete jej přidržet pro další podporu.
  • Ujistěte se, že jdete po schodech pomalu, abyste se vyhnuli pádu.
 7. 7 Odstraňte z domu nebezpečí zakopnutí. Používáte -li po domě vycházkovou hůl, ujistěte se, že jsou schody čisté a nábytek je uspořádán tak, abyste se mohli snadno pohybovat. Přesuňte (nebo někoho požádejte, aby se pohnul) elektrickými kabely, vhoďte koberečky a krabice, aby se o ně vaše hůl nepřichytila.
  • Také byste si mohli dát madlo do sprchy a použít gumovou podložku, aby bylo méně pravděpodobné, že uklouznete.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Pěší turistika s vycházkovou holí

 1. 1 Rozhodněte se, zda chcete použít jednu nebo dvě vycházkové hole. Většina lidí dává přednost výletu se dvěma hůlkami nebo turistickými holemi, aby mohli snáze balancovat. Jedna vycházková hůl však může být užitečná pro mírnější terén, kde vám starosti s rovnováhou nedělá tolik starostí.
  • Pokud se rozhodnete použít jen jednu vycházkovou hůl, možná budete chtít každou chvíli vyměnit ruce.
 2. 2 Pořiďte si vycházkovou hůl, která se zvedne o 6 až 8 palců (15 až 20 cm) nad váš loket. I když je výška vycházkové hole osobní preferencí, mnoho lidí rádo používá hůl, která je asi o 15 až 20 cm vyšší než loket, aby mohli hůl uchopit částečně dolů. Pokud jsi dělat si vlastní , ořízněte jej na příslušnou délku. Pokud kupujete vycházkovou hůl, držte ji v ruce a zkontrolujte, zda je výška správná.
  • Dřevěnou vycházkovou hůl můžete vždy ořezat více dolů, a pokud si nejste jisti, snažte se, aby byla trochu dlouhá.
 3. 3 Držte loket v pravém úhlu a rukou uchopte vycházkovou hůl. Pokud zjistíte, že dáváte přednost držení hole o něco výše nebo o něco níže než pravý úhel, je to také v pořádku. Vycházkovou hůl můžete držet v jakékoli ruce, která se vám líbí, ačkoli mnoho lidí dává přednost použití dominantní ruky.
  • Pokud používáte turistickou hůl se smyčkou, protáhněte ruku smyčkou zespodu a poté držte rukojeť.
 4. 4 Pohybujte hůlkou současně s opačnou nohou. Vaše paže se tak budou houpat v přirozeném rytmu chůze a pomohou rovnoměrně rozložit váhu. Pokud například držíte vycházkovou hůl v pravé ruce, měli byste ji posunout dopředu současně s vykročením levou nohou vpřed.
  • Tento způsob pohybu by se měl cítit přirozeněji než pohyb nohou a rukou na stejné straně těla současně.
 5. 5 Při přecházení potoků přitlačte hůl na koryto potoka. Když kráčíte po skalách přes potok, vysaďte vycházkovou hůl tak, aby se dotýkala dna toku. Pokud omylem stoupnete na uvolněnou nebo kluzkou skálu, pevně zasazená vycházková hůl vám pomůže udržet rovnováhu.
  • Hůlkou můžete také vyzkoušet hloubku vody.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Ujistěte se, že je gumový hrot vaší hůlky v dobrém stavu. Pokud spadne, vaše hůl snadněji uklouzne.
 • Pokud se při používání hůlky stále necítíte na nohou, zvažte fyzickou terapii.
 • Turistické hůlky můžete také použít k postavení plachty.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Billie Jean Kingová, průkopnice WTA Tour, nedávno vyjádřila názor, že Asociace profesionálních tenistů (PTPA), spoluzakládaná Novakem Djokovičem a Vaskem Pospisilem, musí být vAtlanta a Minnesota se v úterý večer setkají ve finále US Open Cup 2019. Zde je možné sledovat zápas.

Jak vypadat dobře v šortkách. Když začne teplota stoupat, je nošení krátkých kalhot jednoduchým způsobem, jak se ochladit. Bohužel mnoho lidí má sebevědomí a vyhýbá se nošení šortek. Pokud se zdráháte nasadit pár, můžete si postavit ...

Tento wikiHow vás naučí, jak přidat nového člena do vaší rodinné skupiny Nintendo Switch Online. Dokud má kterýkoli člen vaší rodinné skupiny Nintendo Switch Online rodinné členství, všichni členové vaší rodiny mohou používat Switch Online. ...Tři bývalí vítězové - Elina Svitolina, Petra Kvitová a Belinda Bencic - vedou pole na tenisovém šampionátu Dubai Duty Free Tennis Championship 2021, druhé zastávce WTA tour na Blízkém východě.

Jak jíst špagety. Špagety-dlouhé, hubené italské nudle, které se nejvíce proslavily s červenou omáčkou-jsou jedním z nejznámějších jídel na planetě. Tato popularita však neznamená, že je snadné jíst! Pokud jsi...