Jak vyrobit vycházkovou hůl

Pokud rádi chodíte na túry nebo se jen procházíte po nerovném terénu, může být vycházková hůl velmi užitečným doplňkem. Dobrá vycházková hůl zlepšuje vaši rovnováhu, více zapojuje paže a lze ji mimo jiné použít k odstranění kartáče nebo drobných překážek. A pokud si vycházkovou hůl vyrobíte sami, může se z praktického nástroje stát pýcha. Skauti to zvládnou a vy také.tenisová čtyřhra

Část 1 ze 2: Výběr a řezání

 1. 1 Najděte si dobrou hůl. Dobrá vycházková hůl začíná samozřejmě dobrým kusem dřeva. Velikost, tvar, pevnost a stáří dřeva přispívají ke kvalitě potenciální vycházkové hole.
  • Dobrá vycházková hůl obvykle začíná jako docela rovný kus dřeva, který má průměr přibližně jeden až dva palce. Podívejte se na kus dřeva, který je stejně vysoký jako vaše podpaží (obvykle v rozmezí 55-65 palců); později jej můžete zkrátit na délku.
  • Tvrdé dřevo má tendenci vyrábět ty nejsprávnější a nejstabilnější vycházkové hole. Mezi dobré možnosti patří mimo jiné javor, olše, třešeň, osika a sassafras.
  • Hledejte čerstvé tvrdé dřevo, ale nikdy neřezejte ze živého stromu, abyste vyrobili vycházkovou hůl. Užívejte si přírodu, nepoškozujte ji. Když se trochu rozhlédnete, najdete vhodný klacek, který je ještě čerstvý, ale už nežije.
  • Vyhněte se klackům s otvory nebo jiným důkazem aktivity hmyzu. Hůl může být oslabena vyvrtáváním hmyzem nebo můžete nechtěně přenášet štěnice do svého domova.
 2. 2 Ořízněte to na délku. Pokud vyrábíte vycházkovou hůl pro vlastní potřebu, postavte hůl na zem a držte ji před sebou jako při chůzi s paží ohnutou pohodlně v lokti (zhruba v pravém úhlu). Označte hůl asi dva palce nad horní částí ruky (nebo více, pokud například hodláte přidat ozdobnou horní řezbu), a zkraťte ji na délku zvolenou pilou. (Poznámka: Děti nebo osoby, které nejsou obeznámeny s používáním pil, by měly vyhledat pomoc. Elektrické pily mohou v okamžiku vzít prst a ruční pily mohou také snadno způsobit hluboké řezy.)
  • Pokud chcete velikost hole pro někoho jiného, ​​než ji lokalizujete, nechte ho držet koště před sebou, jak je popsáno výše. Změřte výšku od podlahy až po několik palců nad jeho horní částí ruky. Při hledání vycházkové hole si s sebou vezměte svinovací metr nebo strunu.
  • Pokud vyrábíte vycházkové hole na prodej nebo je dáváte neurčeným příjemcům, pamatujte, že rozmezí 55-65 palců je dobrým obecným výchozím bodem pro délku hole.
 3. 3 Odřízněte kůru. Pokud chcete, můžete nechat kůru zapnutou, ale většina lidí dává přednost vzhledu a pocitu svlečeného klacku, který odhaluje vyhlazené zrno dřeva pod ním. Bez ohledu na to budete pravděpodobně chtít oříznout všechny větvičky nebo hrboly tím, že je odstraníte.
  • K odstranění kůry můžete použít kapesní nůž, větší nůž nebo dokonce letadlo. Použijte bičovací nástroj, který je pro vás nejpohodlnější.
  • Nejprve oholte větvičky a nerovnosti a poté se začněte holit z kůry. Používejte krátké, rychlé, mělké tahy. Nechcete kopat do dřeva. Dobré, bezpečné šlehání vyžaduje čas.
  • Vždy odřízněte od těla, s nohama mimo pohyb holení. Uzel ve dřevě by mohl způsobit, že vám nůž vyskočí a naporcuje nebo vás prorazí. Pokud nejste obeznámeni s šleháním, požádejte o pomoc někoho, kdo má zkušenosti.
  • Míchejte, dokud nebude odhaleno světlé dřevo pod ním. Některé stromy mají více vrstev kůry, takže se toho držte, dokud neuvidíte zrno dřeva.
 4. 4 Nechte hůl zaschnout. Čerstvé dřevo je lepší pro ořezávání a třepání, ale sušené dřevo poskytuje větší tuhost a trvanlivost. V tomto procesu jsou vašimi nejlepšími přáteli čas a trpělivost.
  • Doba schnutí závisí na řadě faktorů, včetně typu dřeva, podmínek prostředí a osobních preferencí. Někteří doporučují jako průměrný cílový čas dva týdny, jiní tvrdí, že jeden měsíc.
  • Nechte tyčinku zaschnout, dokud nebude tuhá, ale ne křehká. Možná budete muset jeho polohu otočit nebo dokonce připoutat na místo (například připnutím o plochý kus dřeva pomocí kovových spon používaných k zajištění potrubí nebo potrubí na místě), aby se nezkroutilo.
  • Dřevo, které schne příliš rychle, může křehnout, takže pokud je v interiéru extrémně suché, možná budete chtít nechat klacek vytvrzovat na krytém venkovním místě, jako je garáž nebo kůlna.
  reklama

Část 2 ze 2: Přizpůsobení vaší tyče

 1. 1 Přidejte kreativní prvky. Možná jste viděli vycházkové hole s komplikovaně vyřezávanými vrcholy; tvář dlouhosrstého vousatého muže se zdá být oblíbenou volbou. V závislosti na své úrovni dovedností s kapesním nožem a/nebo jinými dřevozpracujícími nástroji si můžete vyzkoušet zdobení horní části hole. Pamatujte si, že pokud to zpackáte, můžete zkrátit hůl o něco kratší!
  • Pro poněkud jednodušší dekorace můžete do tyčky vyřezat své jméno nebo iniciály. K vytvoření těchto efektů můžete použít také nástroj na spalování dřeva. Buďte opatrní bez ohledu na to, jakou metodu používáte.
  • Praktickou hodnotu můžete také najít při vyřezávání drážek v oblasti rukojeti. Zvlněné zářezy na mnoha volantech automobilů mohou sloužit jako jeden typ inspirace, ale spirálová drážka, která se obepíná kolem hůlky, může také zajistit pohodlný úchop.
 2. 2 Obarvěte a utěsněte dřevo. Jakmile dokončíte ořezávání, drobení, vytvrzování a řezbářství, je načase chránit svůj výtvor, aby vydržel po mnoho dalších let. Těsnění a zejména barvení dřeva je volitelné, ale doporučuje se zlepšit vzhled a trvanlivost vaší tyče.
  • Ať už tyčinku barvíte / tmelíte nebo ne, pro pohodlí ji uhlaďte hrubým a poté jemným brusným papírem. Otřete veškeré piliny hadříkem nebo hadříkem navlhčeným ředidlem na barvy.
  • Podle pokynů na obalu naneste libovolnou mořidlo na dřevo. Počítejte s tím, že necháte každou vrstvu skvrny přes noc zaschnout a mezi aplikacemi lehce zbrousíte a setřete. Čím více vrstev přidáte, tím bude povrch tmavší.
  • Přidejte tři vrstvy (nebo doporučený počet podle pokynů k balení) čirého uretanového laku. Lehce přebrouste ultrajemným brusným papírem a mezi aplikacemi otřete.
  • Jakékoli barvení nebo utěsňování provádějte v dobře větraném prostoru. Vždy používejte rukavice a zvažte také nošení ochranných brýlí a ochranu dýchání.
 3. 3 Chytit se. Pokud jste do vycházkové hůlky nevyřezali úchop (viz výše uvedený krok dekorativní řezby), můžete místo toho použít úchop po dokončení barvení a utěsňování. Tento krok je opět volitelný.
  • Praktické a vizuálně přitažlivé rukojeti mohou být vyrobeny z pásků kůže, motouzu, nylonu nebo spleteného lana, omotány kolem oblasti úchopu a zajištěny špendlíky nebo malými hřebíky. Stejně tak bude fungovat i lepicí úchopový obal používaný pro tenisové rakety nebo golfové hole, nebo dokonce úchopová páska používaná na hokejkách.
  • Pro další pomoc při držení vycházkové hole můžete v případě potřeby také přidat poutko na zápěstí. Do tyčinky vyvrtejte otvor (ideálně před barvením nebo těsněním) těsně nad oblastí úchopu. Protáhněte proužek kůže nebo jiného upřednostňovaného materiálu a přivažte jej do poutka, které pohodlně padne přes zápěstí.
 4. 4 Chraňte základnu. Spodní špička vycházkové hole bude trpět největším opotřebením, které může mít za následek popraskání, rozštěpení, tříštění nebo hnilobu. Špičku můžete ponechat v přirozeném stavu a čistit, brousit nebo ořezávat podle potřeby nebo na dno přidat volitelnou ochranu.
  • Gumové krytky používané pro hole a chodítka představují snadné a dostupné řešení. Hledejte je všude tam, kde se prodává zdravotnický materiál. Můžete také použít velké gumové zátky. Do zátky a spodní části tyče vyvrtejte otvor tak, aby každý přijal dřevěnou hmoždinku, a lepte spoje na místo.
  • Krátká délka měděné trubky může být také elegantní základní ochranou pro vaši vycházkovou hůl. Vezměte měděnou trubku o průměru jeden palec o průměru tři čtvrtiny palce nebo jeden palec a vybělte základnu své tyče, dokud se trubka jen stěží klouže po špičce. Zajistěte trubku na místě rychleschnoucím epoxidovým lepidlem.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mám větve ze stromu magnólie. Mohu s nimi vyrobit vycházkovou hůl? Ano, ale ujistěte se, že schnou pomalu; jinak nemusí být dostatečně stabilní.
 • Otázka Mohu použít mandlové větve k výrobě turistické hole? Zdá se, že pokud se kůra odstraní, rychle uschnou a rozštěpí se. Ne, snadno se zlomí, takže pokud na tyč zatlačíte, může prasknout. Pokud použijete opravdu silnou, ne větvičku, mohlo by to fungovat. Pokud použijete silný, měli byste jej vyleštit, jinak vám dřevo může na ruce způsobit puchýře.
 • Otázka Máme okrasný kaučukovník, který musíme často kácet. Růst je velmi přímý a má průměr asi jeden palec. Funguje toto dřevo na vycházkovou hůl? Ano, pokud tam dáte něco, co pomůže zabránit třískám.
 • Otázka Mám několik větví černého ořechu, které jsem nedávno ořezal. Kamarád mi řekl, abych zařezal odříznuté konce voskem nebo barvou a počkal asi měsíc, než kůru svléknu, aby byla vytvrzená. Je to pravda? Ano, to je skvělý nápad.
 • Otázka Mohu použít dřevěnou tyč a poté ji nařezat na správnou velikost? Samozřejmě můžete.
 • Otázka. Mohu použít větev Holly jako klacek? Nikdy jsem neviděl použít Holly k ničemu, ale růst je ve většině případů naprosto přímý. Ano, pokud to uděláte správně a zkontrolujte, zda je to bezpečné.
 • Otázka Pokud je klacek prasklý, mám dostat další a začít znovu? Donagan Nejlepší odpovídač To není špatný nápad. V určitém okamžiku možná budete chtít na hůl naložit značnou váhu.
 • Otázka Kde mohu získat ořech pro svou vycházkovou hůl? Podívejte se na místní skládku dřeva. Každé město má jednu. Zeptejte se místního oddělení vodních děl nebo radnice.
 • Otázka Mohu použít naplavené dříví na výrobu vycházkové hole? Niko Hawke Ano, naplavené dříví je skvělý způsob, jak si vyrobit vlastní jedinečnou vycházkovou hůl. Lidé to dělají pořád, ale musíte mít správné nástroje, abyste si to přizpůsobili.
 • Otázka Je eukalyptus dobrým dřevem pro vycházkové hole? Eukalyptus funguje a je také docela módní. Na pomoc s prasklinami můžete použít smirkový papír nebo je vyplnit epoxidem.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Pokaždé, když odstřihnu tyče a nechám je okořenit, zjistím, že skončí u dřevokazu. Jak tomu mohu zabránit?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pomocí nástroje na spalování dřeva můžete vypalovat přizpůsobené designy do své turistické hole.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Když brousíte hůl svým ostrým kapesním nožem, vždy odřízněte od těla a nikdy ne dovnitř. Jinak můžete uklouznout a těžce se zranit, a když jste na procházce lesem, jste daleko od lékařské péče.
 • Nikdy nezabíjejte strom, jen abyste z jeho větví vytvořili vycházkovou hůl. Vždy používejte hůl na zemi.
 • Pokud jste dítě, při práci na turistické hůlce by měl být vždy přítomen dospělý.
reklama

Populární Problémy

Takto můžete sledovat premiéru filmu Married at First Sight: Couples Cam online bez kabelu. První epizoda se koná ve 20 hodin. ET na celý život.Pokud vás na konci dne často bolí v krku nebo v rameni, můžete mít technologický krk. Shrbená pozice, kterou tolik z nás zaujímá při pohledu na svůj telefon nebo počítač, může vést k bolesti, ztuhlosti a ...Napříč mužským a ženským tenisem se díváme na 5 nejzajímavějších výher v historii antukového grandslamu.