Jak nosit potítko

Potítka absorbují pot, což vám pomůže zůstat v pohodě a suchu při cvičení. Nejběžnějším druhem jsou potítka na zápěstí a potítka na hlavu. Potítka na zápěstí mohou zabránit nehodám způsobeným hladkými rukama a potítka na hlavě nasáknou potem, než vám mohou kapat do očí. Sweatbands také přicházejí v mnoha barvách a stylech, takže můžete vypadat skvěle a zároveň zůstat cool!

Metoda 1 ze 3: Výběr materiálu potítka

 1. Obrázek s názvem Noste potítko Krok 1

  1 Pořiďte si tepláky ze 100% bavlněné froté, aby absorbovaly nejvíce potu. Froté materiál je vyroben z bavlny, která je super savá. Je velmi účinný při nasávání veškerého potu, který by jinak kapal na obličej a tělo. Stinnou stránkou froté je, že není moc prodyšný, takže teplo, špína a vlhkost nebudou moci uniknout.
  • To může mít za následek kožní vyrážky, podráždění a akné pod a kolem potítka.
  • Terrycloth je pravděpodobně nejběžnějším potním materiálem na trhu. Pokud se hodně potíte, froté je pro vás nejlepší volba.
  • Tyto potítka perte každý den nebo obden, protože absorbují tolik potu. Obvykle můžete do tréninkového oblečení hodit froté tepláky do pračky a pověsit je na vzduch.


 2. Obrázek s názvem Noste potítko Krok 2

  2 Zkuste látky odvádějící vlhkost, jako je polyester, abyste zvýšili větrání. Na rozdíl od froté, které absorbuje vlhkost, má polyester schopnost odvádění, která umožňuje uvolňování tepla a vlhkosti skrz látku. Protože polyester zcela neabsorbuje vlhkost, schne mnohem rychleji než froté. Tato kvalita také umožňuje pokožce pod potítko dýchat.
  • Polyester je velmi odolný a nezkazí se tak snadno jako froté.
  • Pokud se hodně potíte, zvažte po každém tréninku vyprání potítka. Jinak je asi v pořádku umýt ho každých pár dní. Můžete jej prát v pračce, pokud štítek pro péči neuvádí ruční praní.
 3. Obrázek s názvem Noste potítko Krok 3

  3 Vyzkoušejte nylonový potítko pro prodloužení a odolnost. Nylon se snadno natáhne kolem zápěstí nebo čela a má tendenci držet to nejlepší, protože je silný. Nylon také nezachytává špínu ve svých vláknech, snižuje riziko podráždění pokožky a má vlastnosti odvádějící vlhkost, i když při odvádění vlhkosti není tak účinný jako polyester.
  • Pokud chcete extra streč, podívejte se na potítka vyrobená ze směsí nylonového spandexu.
  • Nylonové potítka si perte několikrát týdně nebo po každém tréninku, pokud se hodně potíte.
 4. Obrázek s názvem Noste potítko Krok 4

  4 Zvažte funkce, jako je ochrana proti UV záření a kontrola zápachu. Vysoce výkonné potítka s ochranou proti UV záření obvykle stojí o něco více, ale pokud cvičíte venku, utrácení peněz navíc může stát za to. Tkaniny odolné proti zápachu jsou dobrou volbou, pokud se potíte na veřejnosti a máte obavy ze zpocených pachů.
  • Tepláky s reflexními logy jsou skvělé pro lidi, kteří cvičí venku v noci.
  • Podívejte se na potítka se silikonovými gumovými držadly, pokud chcete, aby vaše zůstala na místě bez ohledu na to, jak moc se potíte.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Nosit tepláky na zápěstí

 1. Obrázek s názvem Noste potítko Krok 5

  1 Noste potní pásky na zápěstí, aby se pot nedostal do vašich rukou. Náramky jsou užitečné, pokud hrajete tenis, basketbal, baseball a jakýkoli jiný sport, který vyžaduje uchopení rukojeti nebo míče. Zpocené ruce mohou ohrozit váš výkon, ale potítko na zápěstí vás ochrání před nehodami souvisejícími s potem.
  • Většina tenistů má pocit, že náramky jsou nezbytné pro pevné uchopení jejich raket.
 2. Obrázek s názvem Noste potítko Krok 6

  2 Otřete si z čela a obličeje pot potními pásky. Náramky mohou zabránit tomu, aby se vám pot vlil do očí a po tváři. Jediné, co musíte udělat, je přejet si náramek přes čelo, aby rychle absorboval vlhkost. To je velmi užitečné, pokud sportujete nebo cvičíte a nemůžete si dát přestávku na otření obličeje ručníkem.
  • Můžete také nosit potítko na hlavu, aby vám pot nekapal do očí a obličeje, ale některým lidem připadá, že jsou potítka na zápěstí pohodlnější.
 3. Obrázek s názvem Noste potítko Krok 7

  3 Noste tepláky na zápěstí, abyste si chránili předloktí před zraněním. Opakované narážení na volejbal s odhalenou kůží může začít docela rychle štípat. Jiné kontaktní sporty mohou také způsobit odřeniny a pohmožděniny. Silný materiál potítka může chránit kůži na pažích a zjemňovat rány.
 4. Obrázek s názvem Noste potítko Krok 8

  4 Vytvořte módní doplněk nebo ukažte podporu pomocí tepláků na zápěstí. Tepláky jsou praktické, ale mohou být i zábavným doplňkem! Vyrábějí se v mnoha barvách a stylech. Můžete je také použít k podpoře svého oblíbeného profesionálního sportovního týmu houpáním jejich barvy nebo loga na náramku.
  • Vyberte si potítko, které je doplňkovou nebo kontrastní barvou, abyste svému outfitu dodali šmrnc.
  • Pokud jsou vaše cvičební oděvy například purpurové, noste k doplnění potítko v podobném fialovém odstínu. Pokud dáváte přednost kontrastním barvám, můžete také spárovat purpurové oblečení se žlutými náramky.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Používání potních pásek

 1. Obrázek s názvem Noste potítko Krok 9

  1 Noste potní pásky na hlavě, aby se pot nedostal z obličeje a očí. Umístěte potítko mezi čelo a vlasovou linii, abyste zachytili pot, než vám může spadnout do obličeje a očí. To může být velmi užitečné pro lidi, kteří často sportují nebo cvičí, zvláště pokud máte ruce jinak zaměstnané míčem, raketou nebo pálkou.
 2. Obrázek s názvem Noste potítko Krok 10

  2 Udržujte si ofinu a vlasy z obličeje pomocí potítka na hlavě. Když sportujete nebo cvičíte, je nutné, aby vám vlasy nepřekážely. Potní pásky na hlavu jsou super pružné a efektivně zadržují vlasy a ofinu, takže si s nimi nemusíte dělat starosti.
  • Pro lepší pokrytí vyzkoušejte potítko na jógu, které je o něco širší než obvykle. Navíc přicházejí v mnoha skvělých potiscích a barvách, které doplní vaše tréninkové oblečení.
 3. Obrázek s názvem Noste potítko Krok 11

  3 Vyhněte se vlasovému akné tím, že si ofinu sundáte z čela. Neustálý kontakt mezi vlasy a pokožkou na čele může způsobit nešťastné výpady. Potní kapsy na hlavě vám tento problém snadno odstraní.
  • Ihned po cvičení si sundejte potní pásek z hlavy a umyjte si obličej jemným čisticím prostředkem obsahujícím kyselinu salicylovou, abyste minimalizovali výpady z čela.
 4. Obrázek s názvem Noste potítko Krok 12

  4 Podpořte svůj oblíbený tým nebo přizpůsobte potítko na hlavě vašemu oblečení. Nosit čelenku v barvách svého oblíbeného týmu je snadný způsob, jak ukázat podporu a udržet si vlasy mimo obličej. Spousta potních pásků na hlavě má ​​týmová loga a další ozdobné prvky, aby byly zajímavější.
  • Přinejmenším zkoordinujte potítko na hlavě, aby odpovídalo vašemu oblečení do tělocvičny, aby vypadalo poskládané, zatímco se potíte!
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud se rozhodnete nosit současně náramky a čelenku, jděte po pásech, které k sobě ladí a vypadají dobře! Mohou mít dokonce úplně stejnou barvu.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Jak zhubnout: Vaše nejčastější otázky zodpovězeny. Chtít zhubnout je společný cíl, takže nejste sami! Je těžké vymyslet nejlepší způsob, jak spalovat tuky a dosáhnout cílové hmotnosti, zvláště pokud se o nic nepokoušíte ...

Nejlepší světoví golfisté jsou na Chapultepec na WGC-Mexico 2019. Zde je návod, jak sledovat turnaj online.

Jaguáři a Texané se setkají v neděli ve 2. týdnu AFC South. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.

V současné podobě se zdá, že Federer má náskok. Pokud však Isner dokáže vzít sady do tie-breaků, pak to může být hra kohokoli.

Zbývá 5 epizod v pozdní reality show Eddieho Money 'Real Money' a AXS TV je vysílá ve čtvrtek večer v 8: 30/7: 30c.

Jak zasáhnout rychlým pohybem v badmintonu. I začínající badmintonisté pravděpodobně vědí, že podání provádí hráč na začátku hry nebo po bodu. Flick serve je však pokročilá úroveň servírování, která dokáže zachytit ...