Hybridní tenisové struny

Definitivní průvodce a nejlepší kombinaceDoufáme, že se vám tento článek bude líbit. Abyste věděli, TennisCompanion může shromažďovat malou část tržeb z odkazů na této stránce, aby pomohl udržet tento web v provozu. Další informace .

Když máte navlečenou raketu, můžete se rozhodnout použít stejnou strunu pro svislou síť i vodorovné kříže, nebo se můžete rozhodnout kombinovat dva různé druhy, označované jako hybridní výplet.I když je to poměrně běžný způsob, považuji to za podceňovaný způsob navlékání, který přináší prospěch široké škále hráčů, kteří chtějí ze své rakety dostat co nejlepší výkon.

V této příručce zkoumám téma hybridního navlékání ze všech úhlů, abych hráčům poskytl plán důkladného porozumění a maximálního využití této metody navlékání. Níže jsem zahrnoval výběr populárních hybridů, které stojí za to zkontrolovat, pokud jste na trhu.

HybridníTypy strun
Duo Wilson Champion’s Choice Dobrý + poly
Babolat VS Touch + RPM Blast Dobrý + poly
Volkl V-pojistka Dobrý + poly
Napájení Wilson Duo Multifilament + Poly
Výkon Babolat RPM + Xcel Multifilament + Poly
Volkl Psycho Multifilament + Poly
Solinco Tour Bite + Vanquish Multifilament + Poly
Gravitace hlavy Poly + Poly
Gamma TNT2 Fusion Plus Syntetické střevo + kevlar
Ashaway Crossfire Syntetické střevo + kevlar

Co je hybridní řetězec?Hybridní navlékání se týká metody navlékání, kde se při výpletu rakety kombinují dva různé struny, jeden pro vertikální síť a druhý pro horizontální kříže.

Běžně odkazovaných je pět typy tenisových strun : přírodní střevo, polyester, syntetické střevo, multifilament a kevlar, takže je typické, že si je hráči při šňůře hybridů kombinují.

Hybrid však může být také jednoduchý jako česání stejného řetězce různé měrky nebo tloušťky . Jinou cestou může být kombinace texturované nebo tvarované verze struny s jejím hladkým nebo válcovým protějškem. Zde jsou dva příklady: • Luxilon ALU Power a Luxilon ALU Power Rough
 • Wilson Revolve & Wilson Revolve Twist

V důsledku toho existují prakticky neomezené možnosti, které je třeba zvážit, což dává hráčům větší flexibilitu při hledání nastavení strun, které splňuje jejich potřeby.

Baleno vs. oddělené

V některých případech najdete oblíbené kombinace výpletů, které lze zakoupit jako jedno balení pro navlečení jedné rakety, jako je tomu v případě Wilson Champion’s Choice Duo, který kombinuje následující:

 • Přírodní střevo Wilson 1.30
 • Luxilon ALU Power Rough 1,25

Ačkoli je to výhodné, protože nemusíte kupovat dva samostatné balíčky, někdy zaplatíte prémii. Doporučil bych vám proto zakoupit si jednotlivé sady, jejichž kombinaci můžete použít k navlékání rakety dvakrát za snížené náklady.

Předem zabalené hybridní řetězce vám navíc neumožňují vyzkoušet blízké varianty stejného řetězce, tj. Luxilon ALU Power vs. Luxilon ALU Power Rough, ani vám neumožňují kombinovat různé měřidla.

V důsledku toho téměř vždy doporučuji hráčům, aby si koupili jednotlivá nebo oddělená balení dvou strun, která chtějí použít jako hybrid. Jedinou výjimkou by byl hráč, který neplánuje strkat raketu více než jednou stejným hybridem; možná to zkouší jen pro zábavu.

Proč používat hybridní tenisové struny?

Hybridní výplet umožňuje hráčům dosáhnout ideální rovnováhy mezi jedinečnými vlastnostmi, které nabízejí dva různé typy strun.

Jak se dalo očekávat, každý řetězec má svá pro a proti, takže jejich kombinace může pomoci zlepšit nebo zmírnit konkrétní vlastnosti ve snaze získat to nejlepší z obou světů.

Zde je několik vlastností často spojených s tenisovými strunami:

 • Napájení
 • Roztočit
 • Pohodlí
 • Trvanlivost
 • Cítit/Dotek
 • Pohyb strun
 • Údržba napětí

Jakmile hráč najde strunu, která ho baví, mohl by zvážit kombinaci s jiným strunou, aby vylepšil některou z výše uvedených vlastností. Podívejme se na několik konkrétních scénářů, které hráče přimějí zvážit hybridní výplet.

Přidána trvanlivost

Jedním z hlavních důvodů, proč hráči zvažují přechod na nastavení hybridního řetězce, je trvanlivost a hráč má dvě možnosti.

co použít místo tenisových míčků v sušičce

První cesta, kterou byste mohli zvážit, pokud milujete svůj řetězec, ale lámou se příliš rychle, je česání vašeho aktuálního řetězce nižším rozchodem, tj. Silnější verzí stejného řetězce, který byste navlékli do sítě.

Ano, celou raketu můžete navléknout pomocí silnější alternativy, ale s hybridem si můžete zachovat trochu extra citu, rotace a síly.

Bohužel ne všechny řetězce mají více měřidel, takže pokud již používáte nejnižší dostupné, není to možné. V tomto scénáři byste chtěli zvážit jiný řetězec, který je silnější nebo nabízí robustnější materiály a konstrukci.

Pokud například používáte vícevláknové vlákno, jako je Wilson NXT, můžete ke zlepšení odolnosti kombinovat silnější alternativu podobného řetězce, jako je Wilson Sensation 15. Alternativně můžete stejný typ výpletu kombinovat s odolnějšími materiály, jako je například Wilson NXT Control. V obou scénářích zachováváte plné nastavení více vláken a současně zlepšujete celkovou trvanlivost.

Pokud to nestačí, můžete se rozhodnout pro úplně jiný typ strun pro hybrid, jako je polyester jako Wilson Revolve.

Mějte na paměti, že pokud se rozhodnete pro výrazně trvanlivější strunu, než kterou již používáte, můžete zvážit snížení tloušťky této struny. Zde je příklad:

Aktuální nastavení: Wilson NXT 16
Hybridní nastavení: Wilson NXT 16 s Wilson Revolve 17

Vyšší rozchod Wilson Revolve může být více než dostačující pro odolnost, kterou si přejete, a zároveň nabízí lepší pocit a točení než tlustší verze. Není to nutné, ale je to možnost.

Vylepšený komfort

Dalším častým a stále rostoucím důvodem pro použití nastavení hybridních strun je zlepšení pohodlí.

nejlepší ženská tenisová raketa

V dnešní době jsou polyesterové tenisové struny velmi populární, a přestože mohou nabídnout vynikající výkon, jsou tuhé a málo výkonné, což může časem vést ke zranění. Použití polyesteru s a tužší tenisová raketa může problém ještě zhoršit.

Hráči, kteří mají problémy s polyesterovými tenisovými strunami, je mohou úplně opustit, což je v některých případech správné volání. Alternativou by však bylo kombinovat polyester, který používají, s měkčím provázkem, aby se zlepšilo pohodlí, aniž by se polyester zcela opouštěl.

V závislosti na závažnosti mohou hráči, kteří se ocitli v této situaci, zvolit jemný a samozřejmě méně obvyklý přístup ke kombinaci měkčího polyesteru s těmi, které již používají.

Typickou cestou by však bylo zkombinovat polyester s přírodním střevem nebo vícevláknem, aby došlo k výraznějšímu zvýšení pohodlí, přičemž je třeba mít na paměti, že jakýkoli řetězec, který umístí do sítě, bude dominovat celkovému pocitu.

Šetřit peníze

Dalším zcela dostačujícím důvodem pro uvažování o nastavení hybridního řetězce je snížení nákladů na navlékání.

Například hráč, který si užívá pohodlí, pocitu a síly prémiového vícevláknového tenisového výpletu Tecnifibre X-One Biphase, ale bojuje s cenovkou, by mohl zvážit kombinaci s jinou levnější variantou, jako je Tecnifibre Multifeel.

Další cestou by bylo zkombinovat ultraprémiové přírodní střevo, jako je Babolat’s VS Touch, s prémiovou, a přitom méně nákladnou možností více vláken, jako je X-One Biphase.

Mějte na paměti, že v obou scénářích byste chtěli zapojit vyšší nebo kvalitnější verzi do sítě, protože tento výběr bude dominovat celkovému pocitu a zkušenostem s bít.

Přechod juniorů na polyester

Před změnou musí rodiče v první řadě zvážit zdravotní dopad a dlouhověkost svých dětí. Polyesterové struny jsou tuhé a na paži hráče mohou být drsné, zvláště v kombinaci s mnoha moderními a tužšími tenisovými raketami.

Výsledkem je, že příliš brzy přechod dětí na polyester může mít za následek dlouhodobé zranění a komplikace, které snižují jejich schopnost hrát a užívat si tento sport, takže to není rozhodnutí, které by rodiče měli brát na lehkou váhu.

Když tedy vaše dítě dosáhne věku a úrovně dovedností, kde by byla nižší síla, vysoký potenciál roztočení a trvanlivost polys prospěšné, může být užitečné začít s hybridním řetězcem.

U většiny bych doporučil ani neuvažovat o polyesterové struně pro silné středně pokročilé až pokročilé juniory, dokud jim nebude nejméně 16 let. Přesto je důležité nespěchat a hodnotit vývoj vašeho dítěte.

Existují alternativní možnosti řetězců, které by do tohoto věku měly být více než dostatečné. Kvůli přetržení strun můžete chodit na strunu rok nebo dva častěji, ale budete chránit zdraví a dlouhověkost svého dítěte.

Když budete připraveni, může být skvělým výchozím bodem nastavení hybridních strun s vícevláknovým nebo přírodním střevem v kombinaci s polyesterem. Navlékání multi nebo střeva do sítě zajistí maximální pohodlí, zatímco polyester zpevní lůžko struny, aby se snížil výkon a hlavní struna se bude snáze klouzat a přidávat topspin.

Můžete si vybrat, nebo se vaše dítě může rozhodnout přejít na úplné poly nastavení, jakmile mu bude 18 let, ale nemusí to být nikdy nutné. Mnoho profesionálních tenistů používá celou svou kariéru přirozené střevo a poly.

Výhody a nevýhody hybridního řetězce

Všechny řetězce mají své výhody a nevýhody a nastavení hybridních řetězců se neliší, ale skutečné klady a zápory se liší v závislosti na konkrétním použitém nastavení hybridního řetězce.

Profesionálové

Místo toho, aby se hráči spoléhali na výkonnostní charakteristiky jednoho tenisového výpletu, mohou kombinovat dvě různé možnosti, aby vyvažovali preferované vlastnosti každého provázku.

Jiným způsobem, hráč může použít hybridní výplet ke zlepšení určitých požadovaných vlastností, o kterých si myslí, že zlepší jejich hru.

V zásadě může hybridní výplet sloužit jako vynikající mechanismus jemného doladění, který pomáhá hráčům dosáhnout požadovaného výkonu.

Nevýhody

Na druhou stranu hráči, kteří používají hybridní řetězec, nebudou maximalizovat výkonnostní vlastnosti konkrétního řetězce.

Například, když jsou všechny věci stejné, hráč využívající úplnou polyesterovou šňůru bude schopen vygenerovat více topspinů s úplným nastavením poly než poly a vícevláknovým nebo přírodním nastavením střeva.

Stejně tak hráč využívající plně přirozené střevo nebo vícevláknové nastavení si užije větší pohodlí a sílu než hráč, který kombinuje jeden z nich s poly, takže jde jen o to dát a vzít.

V této fázi stojí za zmínku, že některá nastavení hybridních řetězců obětují více než ostatní. Abychom to uvedli na pravou míru, pokud se hráč rozhodne kombinovat vícevrstvé vlákno s levnější variantou, pak bude dopad pro většinu hráčů minimální ve srovnání s úplným lůžkem špičkového multi.

Totéž by platilo, kdyby hráč strunoval hybrid s různými měřidly stejného řetězce. Ano, bude to mít vliv na výkon, ale bylo by to minimální, takže ve skutečnosti to může být scénář oboustranně výhodný.

Nápady pro hybridní řetězce

Možnosti pro vytvoření vlastního nastavení hybridních řetězců jsou prakticky neomezené, ale podívejme se na některé populární možnosti a proč se hráči mohou rozhodnout je použít.

Mějte na paměti, že některé z těchto hybridních kombinací, které pokrývám, nejsou neuvěřitelně populární. S tím je řečeno, cílem je přimět vás přemýšlet o různých způsobech, které byste mohli mít prospěch.

Poly & Poly

Jedním z nejzákladnějších hybridů by bylo kombinovat silnější verzi stejného řetězce pro větší odolnost. Přestože jsou polyesterové tenisové struny známé svou odolností, stále se mohou zlomit.

Pokud jste našli poly, které vás baví, ale zjistíte, že jste strhli struny ještě předtím, než ztratíte jejich odolnost, pak může být napínání sítě silnější verzí stejného poly nebo odolnějšího polynu skvělým řešením.

Pokud své napětí nezměníte, zjistíte, že je strunové lůžko o něco tužší a přidává se na ovládání, a možná budete cítit dotek méně, než cítit a točit se, ale může to být hodný kompromis pro prodloužení jejich životnosti a záchranu některých peníze.

Můžete také zvážit navlečení měkčího poly s tužší verzí stejného rozchodu nebo případně standardní válcovou verzi s takovou, která má texturu nebo tvar.

Multifilament & Multifilament

Hráči, kteří zasáhnou vícevláknové tenisové struny, se často setkávají s problémy s trvanlivostí. Ačkoli jsou vynikající pro pohodlí, mohou se snadno zlomit, zvláště když zasáhnete spoustou topspinů.

jak rychle podávat v tenise

Jednoduchou opravou je navléknout síť silnější verzí stejného vícevlákna, pokud je k dispozici. Pokud jeden není k dispozici a vy se chcete držet plné postele z více vláken, můžete uvažovat o odolnějším nebo na ovládání více orientovaném. Některé multis nabízejí odolnější konstrukci, nátěry nebo kombinaci materiálů pro větší pevnost při zachování vynikajícího pohodlí.

Dalším důvodem, proč byste mohli uvažovat o hybridním vícevláknovém nastavení, je snížení nákladů na vaši strunovou práci. Pokud jste našli prvotřídní multifilament, který se vám líbí, ale nedokážete vynaložit náklady pokaždé, když potřebujete odpočívat, můžete drahou strunu držet v síti a použít levnější multifilamentový kříž.

Přírodní Gut & Poly

Nejpopulárnějším hybridním nastavením strun na turné je přírodní střevo a polyester. Přírodní střeva byla až do 90. let zlatým standardem pro profesionální tenisty celé rakety.

Nicméně, v průběhu 90. let, polys stal se zvýšeně populární, což umožňuje hráčům dva houpat těžší a generovat více topspin. Tento trend pokračoval, protože hráči zesílili a rakety se staly silnějšími a nyní je poly nejoblíbenější strunou na turné.

Navzdory tomu převládají také přírodní střevní a polyesterové hybridy. Tato kombinace nabízí výjimečnou hratelnost, fantastický topspin, solidní pohodlí a výkon střední třídy, který může fungovat neuvěřitelně dobře.

Hráči, kteří bojují s pohodlím kompletního polystringového nastavení, mohou díky tomuto přepínači najít vynikající výkon a vylepšené pohodlí. Největší nevýhodou tohoto nastavení jsou však přirozené střevní náklady, které jsou u vysoce kvalitního setu drahé.

Jako vždy budou hlavní struny dominovat celkovému pocitu a výkonu rakety. Hráči, kteří hledají větší pohodlí, by měli strčit přirozené střevo do sítě, zatímco ti, kteří touží po větší kontrole, by strčili poly do sítě.

Vícevrstvé a poly

Pokud máte rádi zvuk přirozeného střevního a polyesterového hybridu, ale shledáváte, že je to finančně náročné, pak je multifilamentový a polyhybridní hybrid skvělou volbou.

Konstrukční a výkonnostní charakteristiky multifilamentů jsou podobné zlomkům nákladů za přirozené střevo, což je skvělá náhražka a jeden z mých oblíbených hybridů.

Hráči obvykle přejdou na tento hybrid z úplného nastavení poly, aby zvýšili pohodlí. Může to však také fungovat neuvěřitelně dobře pro hráče, kteří ocení plyšový pocit multifilamentů, ale touží po trochu větší odolnosti, ovládání a topspin.

Vícevrstvé a syntetické střevo

Syntetické střevo je nejlevnějším typem tenisových výpletů, které nabízejí dobrou sílu a mírný všestranný výkon. V důsledku toho je to populární výchozí nastavení pro začátečníky a rekreační hráče.

Hráči, kteří nechtějí utrácet mnoho za své struny, ale touží po troše síly, pohodlí a pocitu, jsou vynikajícími kandidáty na syntetický střevní a vícevláknový hybrid. Hráči, kteří se rozhodnou pro toto nastavení strun, by obvykle napnuli vícevlákno do sítě.

Syntetické střevo a poly

Hráči, kteří používají syntetické střevo, ale chtějí vládnout u moci, aby měli trochu větší kontrolu a zároveň vylepšovali topspin, by mohli uvažovat o tomto hybridu. Všichni hráči, kteří se rozhodnou pro toto nastavení, najdou slušný komfort a vylepšený topspin za dostupnou cenu.

Syntetické střevo a kevlar

I když už nejsou tak populární jako kdysi, syntetické střevo a kevlar poskytnou hráčům výjimečnou odolnost a úctyhodné otáčení.

V dnešní době je polyester běžnější jako součást hybridního nastavení pro odolnost. Chronické strunové kladiva se však stále spoléhají na kevlar jako odolnější variantu, aby se vyhnuli neustálému odpočinku.

Díky nízkému výkonu a extrémně tuhému pocitu nenajdete lidi, kteří by šňůrovali s plnou postelí z Kevlaru, jako to děláte s polyesterem. Místo toho je obvykle kombinován s přiměřeně pohodlným syntetickým střevem nebo vícevláknem.

Když jsem vyrostl, použil jsem Gamma TNT2 Fusion Plus s kevlarem v síti a syntetickým střevem v křížích. Ačkoli bych nakonec přestal rozbíjet síť, vydržely podstatně déle než cokoli na trhu a zároveň dobře udržovaly napětí.

Hybridní výplet a napětí

Stejně jako u opakování, důsledky napětí se neliší u hybridního nastavení strun oproti použití jednoho řetězce, takže se vyplatí seznámit se s jak napětí ovlivňuje výkon .

Ačkoli to není nutné, mnoho hráčů se rozhodlo použít jiné napětí pro síť a kříže. Podle tohoto scénáře hráči typicky zvolí napětí v síti a poté shodí kříže o 2-3 libry (0,9-1,4 kg), ale ne více než 5 liber (2,3 kg).

Živý přenos titánů vs patriotů

Logika, jak to udělat, je, že tento přístup dává hlavním řetězcům trochu větší volnost pohybu, a tím pomáhá topspin. Doporučuji hráčům, aby se při změně napětí vyhnuli překročení 2,3 kg ze dvou důvodů.

Za prvé, pravděpodobně skončíte s nevyrovnaným a méně konzistentním řetězcem. Příliš velká odchylka však bude mít za následek nadměrný pohyb struny a řezání hlavní struny, což pravděpodobně povede k předčasnému zlomení.

Častěji než ne, zjistíte, že se doporučuje, abyste kříže nenavazovali těsněji než síť s hybridem. Je to však jedna z oblastí, kde zcela nesouhlasím a můj přístup k měnícímu se napětí se mírně liší.

Obvykle, pokud budu měnit napětí, vyberu napětí pro silnější strunu, a pokud se tak rozhodnu, napětí méně silné struny upustím bez ohledu na to, zda řetězec je v síti nebo křížcích.

Pokud například navlékám poly v síti a multifilament v křížích, nastavím napětí multilamentů a poté upravím poly dolů. Dělám to, protože chci snížit sílu multifilamentu s vyšším napětím a zároveň dát poly více volnosti pohybu, a zjišťuji, že tímto způsobem dosáhnu lepšího topspinu oproti naopak.

Nakonec neexistují žádná pravidla, jen užitečné pokyny, takže musíte experimentovat, abyste zjistili, co funguje nejlépe.

Obnovující hybridy

Bezpochyby obecná doporučení pro podepření tenisové rakety platí pro hybridy, ale existuje několik nuancí, se kterými se setkáte.

Při kombinaci dvou různých strun můžete skončit s různým stupněm udržování napětí nebo po dobu, po kterou drží napětí. V extrémním případě přirozené střevní struny neuvěřitelně dobře udržují napětí, zatímco polyester ne.

S ohledem na to, pokud poly zemře dobře před přirozeným střevem, můžete se ocitnout v pozici, kdy potřebujete vyříznout drahé střevo, abyste udrželi celkový výkon vaší strunové práce. Výměna pouze jednoho řetězce bohužel není možná, protože může poškodit rám.

Samozřejmě, pokud používáte stejný řetězec a měníte měrku, nebudete si dělat starosti, protože rozdíl v udržování napětí bude zanedbatelný. V každém případě je dobré mít na paměti potenciální důsledky.

Jak vybrat hybridní řetězce

S tisíci tenisových strun na trhu to může být složité nejlépe zúžit a najděte kombinaci, která vyhovuje vaší hře. Pokud nakupujete sadu tenisových provázků poprvé, doporučuji vám podívat se na můj podrobný průvodce jak si vybrat tenisové struny .

V této části budu předpokládat, že již máte řetězec nebo hybridní nastavení, které již používáte jako referenční bod.

Krok 1: Vyhodnoťte aktuální nastavení

Při výběru nastavení hybridního řetězce se vyplatí věnovat čas tomu, co se vám na aktuálních řetězcích líbí a co nelíbí. Zde je několik charakteristik, které vám pomohou vést vaše myšlení:

 • Napájení
 • Roztočit
 • Pohodlí
 • Trvanlivost
 • Cítit/Dotek
 • Pohyb strun
 • Údržba napětí
 • Náklady

Chtěli byste některý z nich vylepšit nebo snížit spotřebu nebo náklady? Jakmile to zvládnete, můžete vyhledat řetězec, který přináší funkci, kterou byste chtěli zlepšit.

Pokud milujete své aktuální struny a chcete zvýšit odolnost, zkontrolujte, zda je k dispozici nižší rozchod tohoto řetězce, a vyzkoušejte jej v síti - měli byste být připraveni. Pokud není k dispozici silnější verze, přejděte ke kroku č. 2.

Krok 2: Určení vaší priority

Když se ohlédnete za stejnými charakteristikami v předchozím kroku, která funkce je pro vás nejdůležitější? Můžeš mít jen jeden :)

Jakmile se pro to rozhodnete, přejděte k dalšímu kroku.

Krok 3: Vyberte svůj hlavní řetězec

Řetězec, který si vyberete do sítě, bude dominovat celkovému pocitu a výkonu rakety - provádí zvedání těžkých břemen, a proto hráči obvykle přerušují síť.

Na základě priority, kterou jste nastavili v kroku 2, vyberte řetězec, který zdůrazňuje tuto vlastnost kvality nebo výkonu. Zde je rychlý „cheat sheet“ pro referenci.

Typ řetězceCharakteristika
Přírodní střevoSíla, pohodlí, pocit, napětí
MultifilamentSíla, pohodlí, pocit, napětí
PolyesterOvládání, Spin, Trvanlivost
Syntetické střevoMírný všestranný výkon
KevlarOdolnost, kontrola

Samozřejmě, pro každý typ struny existuje docela dost rozmanitosti, ale tyto vlastnosti obecně platí.

Užitečný tip
Mějte na paměti, že váš nový hybridní hlavní může být jiný rozchod stejného typu řetězce, který již používáte. Pokud například milujete své vícevláknové nastavení a chcete větší odolnost, ale ve vašem aktuálním multifunkčním zařízení není nižší rozchod, možná budete muset najít jiný tlustší multi.

Pokud se vám líbí řetězec, který již používáte, a splňuje vaše kritéria vybraná v kroku č. 2, pak je to skvělý kandidát pro vaše hlavní. Považuji to za případ mnoha hráčů.

Krok 4: Vyberte křížový řetězec

Při výběru křížového řetězce se budete chtít vrátit ke kroku č. 1 a k funkcím, které jste chtěli vylepšit, a identifikovat řetězec, který splňuje tato kritéria. Pokud například používáte poly a chcete zlepšit pohodlí, pak je multifilament v křížích skvělou volbou.

nejlepší nové tenisové rakety

Alternativně, pokud milujete své současné vícevláknové struny, ale chcete přidat trochu více kontroly, pak by vám poly v křížích mohlo dobře fungovat.

Krok 5: Vyberte napětí

Jakmile přibijete hlavní strunu a kříže, jste připraveni zvolit napětí. Ulehčím vám to.

Obvykle při výměně strun doporučuji hráčům vyhnout se současně úpravě napětí, aby se omezily proměnné. Při zachování stejného napětí budete mít lepší pozici k vyhodnocení nových řetězců.

Pokud vás nové nastavení baví, ale možná hledáte trochu větší kontrolu nebo sílu, můžete použít napětí jako mechanismus ke zdokonalení výkonu svých nových strun.

Hybridy, které profesionálové používají

Přestože mě baví sledování a poznávání řetězců a napětí, které profesionálové používají, je důležité mít na paměti, že to, že je používá někdo na turné, neznamená, že je pro vás ideální. Možná, stejně důležité, stejné struny vás nedonutí hrát jako oni.

S ohledem na to je zde výběr hráčů ATP a WTA a nastavení hybridních řetězců, které používají. Řetězec uvedený jako první je síťový, zatímco druhý řetězec jsou kříže.

Hráči ATP

HráčŘetězce
Roger FedererWilson Gut + Luxilon ALU Power Rough
Novák DjokovicBabolat VS Gut + Luxilon ALU Power Rough
Andy MurrayLuxilon ALU Power + Babolat VS Gut
Dominic ThiemBabolat RPM hrubý + Babolat VS Gut
Grigor DimitrovWilson Gut + Luxilon 4G
Alexandr ZverevBabolat VS Gut + Head Hawk Touch
Marin ČiličBabolat VS Gut + Luxilon ALU Power
Kei NishikoriLuxilon 4G + Wilson Gut
Jo-Wilfried TsongaBabolat VS Gut + Babolat RPM Blast
Kevin AndersonBabolat VS Gut + Luxilon ALU Power Rough

Hráči WTA

HráčŘetězce
Serena WilliamsováWilson Gut + Luxilon 4G
Venus WilliamsováWilson Gut + Luxilon 4G
Angelique KerberováTour Babolat VS Gut + Yonex Poly
Sofie KeninBabolat RPM Blast + Babolat VS Gut
Účty JoannaBabolat VS Gut + Babolat RPM Blast
Nicole GibbsováLuxilon ALU Power + Wilson Gut
Caroline WozniackiBabolat Revenge + Babolat VS Gut
Jelena JankovicLuxilon ALU Power + Babolat VS Gut
Sabine LisickiLuxilon ALU Power + Wilson Gut
Dominika CibulkovaLuxilon ALU Power + Babolat VS Gut

Udělal jsem, co bylo v mých silách, abych správně získal síť a kříž pro každého hráče, ale ve svém výzkumu jsem viděl určité nesrovnalosti.

Pokud uvidíte nějaké nepřesné nebo máte jiného hráče, o kterém si myslíte, že bych ho měl přidat, dejte mi vědět v níže uvedených komentářích.

Nejlepší kombinace hybridních řetězců

Jak jsme se zabývali, jakékoli dva řetězce mohou vytvořit hybrid, ale některé páry jsou lepší než jiné a jsou kombinovány častěji.

Zde je rychlý pohled na některé z nejpopulárnějších předem zabalených kombinací hybridních řetězců, které stojí za to vyzkoušet.

Chcete -li získat další nápady na řetězce, nezapomeňte se podívat na moje průvodce vícevláknová a polyesterové tenisové struny , kde sdílím některé své oblíbené tipy pro další skvělé nápady.

Přírodní Gut & Poly

 • Babolat VS Touch & RPM Blast
 • Klip X-Plosive
 • Volkl V-pojistka
 • Wilson Champion’s Choice

Vícevrstvé a poly

 • Výkon Babolat RPM + Xcel
 • Head Velocity MLT + LYNX Tour
 • Prince Warrior Touch
 • Solinco Tour Bite + Vanquish
 • Tecnifibre X-One Biphase + Ice Code
 • Volkl Psycho
 • Napájení Wilson Duo
 • Ovládání Wilson Duo
 • Wilson Duo Feel
 • Wilson NXT Duo II
 • Efekt Wilson Spin

Poly + Poly

 • Head Gravity Hybrid
 • Prince Vortex Triad
 • Weiss Cannon Blue Rock + Power

Syntetické střevo a kevlar

 • Gamma TNT2 Fusion Plus
 • Ashaway Crossfire
 • Prince Pro Blend

Vícevrstvé a syntetické střevo

 • Řada motocyklů TNT2

Máte nastavení hybridního řetězce, které vás baví? Rád bych slyšel, co používáte, v sekci komentáře níže.

Balení

Od středně pokročilých až po profesionální túry jsou hybridní tenisové struny skvělou volbou pro hráče, kteří je mohou prozkoumat při navlékání rakety.

Ačkoli není nic špatného na použití jediného řetězce, kombinace dvou různých řetězců poskytuje hráčům větší rozmanitost a zároveň slouží jako vynikající mechanismus jemného doladění.

Naštěstí vám tato příručka pomohla lépe porozumět této metodě navlékání a zároveň poskytuje inspiraci pro typy nastavení hybridních řetězců, které byste mohli zvážit.

Samozřejmě, pokud máte nějaké dotazy k tomuto tématu, budu rád, když se ozvete v níže uvedených komentářích.

Populární Problémy

Jak si objednat kávu Dunkin Donuts. Ať už toužíte po čerstvém šálku kávy nebo sáčku domů, Dunkin Donuts usnadnilo zadání objednávky. Získejte požadovaný druh kávy tím, že budete konkrétní s objednávkou a naučíte se některé běžné ...

Každý z nás má v sobě trochu průzkumníka. Ať už chcete prozkoumat své okolí nebo si z něj udělat kariéru, wikiHow vám to vysvětlí. Od zabalení batohu až po financování dalšího projektu vám svět leží u nohou. Pojďme...

Jak se připojit k armádě. Vstup do armády je ušlechtilá kariéra. Pokračujte v čtení, abyste se dozvěděli více o tom, jak to udělat ve Spojených státech, Kanadě, Velké Británii a Austrálii. Znát požadavky na způsobilost. Než se připojíte k americké armádě, nejprve ...

Jak zacházet s kukuřicí nebo mozolem. Kukuřice nebo mozol je oblast silné, ztvrdlé, mrtvé kůže, způsobené třením a podrážděním. Na bocích a na špičkách prstů se tvoří kukuřice a mohou být docela bolestivé. Kalus se obvykle tvoří na dně nebo ...

Zde je náhled do přizpůsobeného sportu tenisu na invalidním vozíku.