„Porazil jsem Rogera Federera v Basileji“-Aisam-ul-Haq Qureshi vzpomíná na svůj okamžik slávy

Roger Federer

Roger Federer

nejdražší raketa na stolní tenis

Roger Federer je kolosem sportovního světa. Vyhrál 20 grandslamů, nejvíce v historii pro mužského hráče , a držel světovou jedničku v Žebříčku ATP celkem rekordních 310 týdnů. Svou stopu v análech tenisové historie však zanechal i jinými způsoby než statistikami.

Včera se pákistánský nejlepší hráč Aisam-ul-Haq Qureshi objevil v podcastu „Ovládejte ovladatelné“ s Danem Kiernanem a dlouze hovořil o různých tématech-včetně vzpomínek na hraní Rogera Federera.

Porazil jsem Rogera Federera, ale nikdo neznal mé jméno doma: Qureshi

Aisam-ul-Haq Qureshi (L)

Aisam-ul-Haq Qureshi (L)

Asi před několika týdny, Roger Federer trumfl žebříček nejlépe placených sportovců na světě podle časopisu Forbes poprvé v kariéře se ziskem 106,3 milionu dolarů. Tento nepolapitelný seznam ho viděl před fotbalovými hvězdami Cristianem Ronaldem a Leem Messim.

Roger Federer je přinejmenším globální ikona. Ale málokdo ví, že se jednou dostal na druhé místo za Aisam-ul-Haq Qureshi.

Pákistánec na toto setkání během podcastu vzpomínal, ale také zkazil, jak se mu nepodařilo zvýšit jeho popularitu v jeho domovské zemi.

badminton kolem mě
„V roce 2007 jsem se kvalifikoval do hlavního losování dvouhry mužů z Wimbledonu, kde jsem vyhrál první kolo. Byl jsem prvním hráčem z Pákistánu po 50 letech, který se kvalifikoval na Grand Slam. V roce 2009 jsem skončil tak, že jsem v Basileji porazil Rogera Federera ve čtyřhře. A myslel jsem si, že je to velká věc, kterou je v tenise třeba udělat, a že mě poznají doma. Ale nebylo tomu tak, “řekl Qureshi.

Ve spolupráci s Jamie Cerratani porazil Qureshi Roger Federer a Marco Chiudinelli ve dvou setech ve švýcarských interiérech. V té době Qureshi oslavoval vítězství nad Rogerem Federerem jako největší úspěch své kariéry.

Chci motivovat děti ve své zemi jako Roger Federer: Qureshi

Aisam-ul-Haq Qureshi s Rogerem Federerem

Aisam-ul-Haq Qureshi s Rogerem Federerem

Když byl Qureshi dotázán, jak se vypořádal s nedostatečným uznáním tenisu v Pákistánu, odpověděl: „Vždy jsem měl tlak, abych dosáhl a byl uznán. Chtěl jsem hrát tenis, propagovat tenis a být ikonou v Pákistánu. '

průvodce nákupem tenisových raket

Aisam-ul-Haq Qureshi si užil úctyhodnou kariéru jako tenista a v současné době je nejlepším hráčem Pákistánu. Pákistánský nejvyšší žebříček jednotlivců byl svět č. 125, ale většina jeho významných kariérních úspěchů je ve čtyřhře.

Qureshi uzavřel partnerství s indickým tenisovým esem Rohanem Bopannou, aby dosáhl finále mužské čtyřhry na US Open 2010. Duo bylo nazváno 'Indo-Pak Express' a během svého partnerství dosáhli řady nezapomenutelných vítězství.

Když hovořil o tom, že je v Pákistánu vzorem, Qureshi tvrdil, že jeho „cílem bylo být v mé zemi uznán jako tenista“. Nikdy se mu však úplně nepodařilo zachytit představivost svých krajanů, dokud tento průlomový běh s Bopannou v New Yorku.

'Když jsem se dostal do finále USO 2010, byl jsem konečně uznán nejen ve světě tenisu, ale také v Pákistánu!' Řekl Qureshi. „Lidé znají lidi jako Imran Khan, Waqar Younis a Jahangir Khan. Chtěl jsem, aby moje jméno přišlo s nimi, když lidé mluvili o tenisu. '
Mám zodpovědnost být vzorem ve své zemi, být otvírákem dveří. Nevidím se jako Roger Federer ve Švýcarsku, ale chci motivovat děti v mé zemi, aby udělaly z tenisu kariéru, stejně jako to udělal Federer, “dodal.

Populární Problémy

Jak napsat hit. Napsat hit je práce lásky. Mnoho skladatelů tráví svou kariéru snahou dostat se do top 10, ale to neznamená, že to nemůžete udělat. S odhodláním a úsilím by vaše píseň mohla být dalším hitem ...

Může Nadal připlout k další rutinní výhře, nebo ukáže Kokkinakis trochu srdce, aby do Nadalova tábora vložil několik zděšení?

Club América a Monarcas se setkají v semifinále Liga MX Apertura. Zde je návod, jak sledovat živé přenosy první etapy online ve Spojených státech.

Vévodský basketbal se v sobotu v předsezónní exhibici ujímá státu Northwest Missouri. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Gonzalo Lama zpochybnil práci Rogera Federera, Rafaela Nadala a Novaka Djokoviče pro hráče s nižším umístěním. Chilský tenista cítí, že Big 3 žije v bublině, a zapomíná na problémy těch méně úspěšných.

Zde je návod, jak sledovat dnešní zápas Portland Timbers vs Minnesota United online bez kabelu.