„Cítím se, jako bych byl na okruhu na rozloučenou od Roland Garros 2009“ - Roger Federer

Roger Federer

Roger Federer

Pro Rogera Federera bylo několik dní rušných, protože 20násobný grandslamový šampion právě uvedl na trh vlastní řadu tenisek s názvem 'Roger' ve spolupráci se švýcarským obuvnickým gigantem 'On'.

Roger Federer, který se zotavuje z artroskopických operací zad na zádech na pravém koleni, minulý měsíc oznámil, že bude sedět po zbytek sezóny 2020. Zpráva o druhé operaci způsobila, že mnoho jeho fanoušků si udělalo starosti, a znovu vyvolalo otázky týkající se jeho odchodu do důchodu.

nejlepší loketní ortéza na tenisový loket

Roger Federer nyní prozradil, že už nějakou dobu přemýšlel o odchodu do důchodu, i když jen v koutku mysli. Mluvit na podcastu s Obchod s módou aby Federer propagoval své tenisky z limitované edice společností On, vyjádřil své myšlenky o budoucnosti a o tom, jak se vyrovnává s mentální stránkou rychle se blížícího konce své kariéry.

Roger Federer poté, co vyhrál French Open v roce 2009

Roger Federer poté, co vyhrál French Open v roce 2009

Pro Rogera Federera začaly zvonky na rozloučenou zvonit hned, když zvedl nepolapitelnou trofej French Open poté, co ve finále porazil Robina Soderlinga, čímž dokončil svůj Career Slam. Ve věku pouhých 28 let si Federer myslel, že to je ono, a že možná je čas zavěsit raketu.

live stream hry unc duke

Netrvalo dlouho a Federer se ocitl v epickém wimbledonském finále proti Andymu Roddickovi, kde vyhrál 5–7, 7–6 (8–6), 7–6 (7–5), 3–6, 16–14. To dalo Švýcarům další pocit úplnosti, zvláště když se to také shodovalo s narozením jeho dvojčat.

'Už mám pocit, že jsem byl na tom rozlučkovém okruhu, protože jsem vyhrál Roland Garros v roce 2009,' řekl Federer. „Pak jsem vyhrál Wimbledon v epickém finále proti Roddickovi a moje dcery se právě narodily. Říkal jsem si, že je konec, po tomto létě jsem skončil. Ale pak jsem si uvědomil, že je mi teprve 28 let a že mám ještě hodně práce. '

Od té výhry uplynulo více než deset let. A Roger Federer, kterému je teď měsíc plachý do 39 let, tam stále je, prominentní člen Velké 3. Jeho láska k tenisu ani přes zranění a únavu ani trochu nevybledla - což bylo překvapením pro něj stejně jako pro fanoušky.

„Tenis mě stále bavil, ale pravdou je, že kdyby mi v té době (když mu bylo 28) řekli, že v 38 nebo 39 letech budu stále hrát tenis, že v roce 2016 by mi operovali koleno a že 2019 ještě dva na druhé koleno, odpověděl bych: „Zbláznil ses?“ “Řekl Roger Federer.

Roger Federer by neodešel do důchodu, i kdyby vyhrál finále Wimbledonu 2019

Roger Federer poté, co vyhrál 2017 Australian Open

Roger Federer poté, co vyhrál 2017 Australian Open

Otázka, kdy Roger Federer odejde do důchodu, se v poslední době objevuje velmi často, a ještě více poté, co se objevily zprávy o jeho problémech s kolenem. Federer však potvrdil, že jeho rehabilitace probíhá dobře a že pokud vše půjde dobře, v roce 2021 se vrátí.

'Pracuji na své rehabilitaci a mým cílem je být v prosinci nebo v lednu stoprocentní, abych mohl v roce 2021 závodit celou sezónu,' uvedl Roger Federer.

Mnozí navrhli odchod do důchodu poté, co vyhrál finále Australian Open 2017 nad Rafaelem Nadalem, protože v tu chvíli už neměl co dokazovat. Myšlenka na ukončení kariéry slavným finále ale Švýcary moc neláká.

„Nevěřím na finále snů, protože je velmi snadné se mýlit. Kdybych chtěl takový konec, odešel bych do důchodu poté, co jsem v Austrálii v roce 2017 porazil Nadala v pěti setech, stejně jako kdybych porazil Djokoviče loni ve Wimbledonu, ani bych nebyl v důchodu, “otevřeně prohlásil Federer.

Roger Federer plánuje hrát tak dlouho, jak mu to zdraví dovolí

Roger Federer hodlá hrát dál, dokud mu to zdraví dovolí

Roger Federer hodlá hrát dál, dokud mu to zdraví dovolí

Jak se věk pomalu plíží, sám Roger Federer ví, že mu na hodiny moc času nezbývá. Ale Švýcar Maestro, který si užil 23letou kariéru většinou bez úrazů, stále hledí vpřed s pozitivními myšlenkami.

Myšlenka na odchod do důchodu se mu každou chvíli vynořuje v hlavě, ale když vidí, jak je v jeho životě vše ostatní vyřešeno, rozhodne se pokračovat.

tie break tenis
„Pravdou je, že dokud nebudu mít vážné zdravotní riziko, moje čtyři děti a moje žena budou i nadále šťastní a podporují mě při plnění tohoto snu, pokud se mi podaří vše zvládnout a pokračovat soutěžit proti nejlepším a bojovat o skvělé turnaje, upřímně, budu hrát dál, “řekl Roger Federer.

To musí fanoušci Rogera Federera považovat za skvělou zprávu, kteří nyní budou doufat, že se Švýcar Maestro v roce 2021 vydá na rázný návrat.

Populární Problémy

Guillermo Vilas: Král bez koruny

Mod nebo moderní subkultura získala popularitu v šedesátých letech v Londýně v Anglii. Mezi rané vlivy patří jazzová hudba a evropské umělecké filmy a mnoho módů jelo na skútrech Vespa nebo Lambretta. Oblékat se jako na mod znamená nosit stylové a ...

Zde je návod, jak sledovat online přenos Blazers vs Warriors Game 1 online bez kabelu.

Roger Federer nedávno hovořil o přestávce od tenisu a o tom, jak rád trávil čas se svou rodinou. Švýcarská hvězda si také posvítila na život poté, co jeho slavná tenisová kariéra skončila.

Jak stylizovat pončo. Ponchos jsou splývavé oděvy, které mají obvykle pouze otvor pro vaši hlavu a foukají vám přes ruce. Styling ponča může být obtížný, protože nedrží tvar. Pokud máte pončo, které byste chtěli nosit ...

Třetí nasazený Stefanos Tsitsipas sestoupil v sobotu 6: 7 (2), 7: 6 (4) a 6: 4 proti Reilly Opelkovi v semifinále National Bank Open 2021.