„Cítil jsem nízkou energii, vířil se mi žaludek, musel jsem kopat hluboko“ - Alexander Zverev po vítězství nad Tsitsipasem v Cincinnati SF

Alexander Zverev překonal žaludeční potíže, aby v posledních čtyřech porazil Tsitsipase

Alexander Zverev překonal žaludeční potíže, aby v posledních čtyřech porazil Tsitsipase

Alexander Zverev představil jeden z nejlepších comebacků své kariéry, když v sobotu v semifinále 2021 Western & Southern Open porazil Stefanose Tsitsipase.

Zverev, který bojoval s občasnými žaludečními problémy, se vrátil z dvojité přestávky v rozhodující sadě, aby si rezervoval místo ve finále. Zverev ve třetím setu táhl 4-1 40-30, ale dokázal kopat hluboko a zlomit Řeka, čímž dosáhl stavu 4-2.

tenisový míček a raketa

Zverev pak spěchal do koupelny a dokonce si vzal léky na žaludeční potíže. Jakmile se začal cítit lépe, ukázalo se to na hřišti, když zlomil Tsitsipase, když Řek podával zápas za stavu 5: 4, než se v následném tiebreaku dovrávoral domů.

Když byl Němec během své tiskové konference dotázán na své žaludeční starosti, prozradil, že mu během druhého setu začalo být špatně, což ovlivnilo jeho energetické hladiny.

'Ano, už v polovině druhého setu jsem se začal cítit ne tak skvěle,' řekl Zverev. „Cítil jsem velmi nízkou energii. Trochu se mi točil žaludek. '

Tsitsipas také hrál svou roli v rozrušování Zvereva tím, že si po prohrané úvodní sadě udělal delší přestávku v koupelně. Řek odešel od soudu se svým telefonem, zatímco jeho otec Apostolos byl viděn psát a mluvit s někým na svém mobilu.

Zverev pochopitelně nechal kynout a navrhl rozhodčímu, aby Tsitsipas využil přestávky k tomu, aby případně dostal pokyny od svého otce.

jak se hraje tenis
'Udělej něco, běž se podívat, už ho někdo doprovod, jeho táta je na tom šíleném telefonu, je to to samé v Paříži, totéž na každém jiném turnaji,' slyšel Zverev.

Když byl olympijský vítěz během své tiskové konference o této záležitosti informován, odpověděl diplomaticky a ocenil výkon Tsitsipase, dav a celkovou kvalitu zápasu.

'Ano, myslím, byl to letos velmi dramatický zápas s jedním z nejlepších hráčů na světě,' pokračoval Němec. „Myslím, že Stef hraje neuvěřitelný tenis a je na neuvěřitelné úrovni. Mám pocit, že zápas, který jsme dnes odehráli, bez davu, by nebyl tím zápasem, pokud víte, co tím myslím. Bylo by to úplně jiné. '

Zverev řekl, že zápas byl pro něj i pro dav díky horské dráze emocí mimořádně zábavný.

'Myslím, že to bylo velmi zábavné pro všechny lidi, ale bylo také zábavné to hrát, protože jsem prošel mnoha emocemi,' dodal Zverev. „Chci říct, zaprvé jsem vyhrál, hrál neuvěřitelný tenis. Pak jsem měl nějaké fyzické problémy. Pak jsem se musel vrátit. Musel jsem kopat hluboko. Vrátit se a vyhrát ten zápas je skvělý pocit. '

Poté byl Zverev požádán, aby osvětlil, co naklonilo váhy v jeho prospěch. Třetí nasazené si připsalo pár bodů v rozhodující sadě, což nakonec rozhodlo. Němec upozornil, že by možná nevyhrál zápas, kdyby Tsitsipas držel podání, aby se ujal vedení 5-1.

'Abych byl upřímný, jeden nebo dva body,' řekl Zverev. „Cítím, že pokud podrží podání, půjde nahoru 5: 1, pravděpodobně ten zápas nevyhraju. Ale jsem rád, jak to dopadlo. '

Zverev tvrdil, že začal věřit, že by mohl zápas vyhrát, jakmile dostane první přestávku podání zpět na konečný stav 4: 2. Němec přiznal, že i odchod z kurtu kvůli řešení jeho žaludečních problémů mu také zlepšil náladu.

'Myslím tím, že poté, co jsem zlomil 4-2 a vyšel před kurt, jsem se začal cítit o něco lépe, začal jsem si znovu věřit,' řekl Zverev. „Myslím, že ano, to byl klíčový moment, klíčový faktor. Myslím, že přestávka na 4: 2 ve třetím setu. '

„Znám Andreje Rubleva od 11 let, byli jsme nejlepšími přáteli po dlouhou dobu“ - Alexander Zverev

Alexander Zverev si ve finále zahraje s Andrejem Rublevem

Alexander Zverev si ve finále zahraje s Andrejem Rublevem

bílé tenisky Keds

Alexander Zverev bude uzamkněte rohy s dobrým přítelem Andrey Rublevem v nedělním finále. Rublev přišel ze setu, aby v druhém semifinále poprvé v kariéře porazil Daniila Medveděva.

Zverev na Rubleva nashromáždil chválu a řekl, že Rus hraje nejlepší tenis své kariéry. Také prozradil, že s Rusem měl dlouholeté přátelství, když společně vystoupili.

'Ano, hraje tenis svého života, myslím, že porazil Daniila, který je právě teď v neuvěřitelné formě.' Bude to samozřejmě těžký, ale také zábavný, “řekl Zverev.
'Znám Andreyho od našich 11 let,' dodal. 'Byli jsme po dlouhou dobu téměř nejlepšími přáteli.' Je skvělé vidět, jak dlouho jsme přišli, a že jsme takoví, víte, hrajeme největší zápasy a společně bojujeme o největší tituly. '

Populární Problémy

Vítězství Dustina Browna na Mouratoglou Open opět dalo fanouškům spoustu radosti. .

Novinky Netflix: novinky z měsíce dubna! Netflix vám přináší řadu filmů, dokumentů, komedií a spoustu dalších.

Zde je návod, jak streamovat nový politický dokument „The Swamp“ online, pokud nemáte kabel nebo nemáte HBO.

Pocta tenisové legendě Andre Agassi k jeho 47. narozeninám.

Dominanci Rafaela Nadala na Roland Garros podtrhuje ohromující prize money, kterou na turnaji vyhrál. Není překvapením, že Španěl má na hřišti claycourt Major nejvíce zápasových výher, finále a titulů ze všech hráčů.

Je čas na hru, protože OSU se ujímá Michiganu v jedné z nejlepších rivalit univerzitního fotbalu. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.