Jekatěrina Alexandrovová navázala na vítězství v Miami nad Igou Swiatekem a vytlačila Jessicu Pegulaovou

Devětadvacetiletý hráč nikdy neporazil soupeře z Top 10 od setu až do středečního večerního čtvrtfinálového souboje.Dva dny po sesazení Igy Swiateka za její první vítězství nad světovou jedničkou Alexandrova na to navázala tím, že páté Jessice Pegulové odepřela návrat do semifinále.

Alexandrovová se zpočátku snažila najít kurt a získala větší kontrolu v rozehrávkách dvojice, aby si ve středu večer na Hard Rock Stadium zajistila vítězství 3-6, 6-4, 6-4. Bylo to její první vítězství v setu nad nepřítelem z Top 10 ve 26 pokusech (podle World Feed).badmintonová tréninková videa

„Myslím, že je pro mě důležitější, že jsem vyhrál tento konkrétní zápas. Bylo to neuvěřitelné, bylo tak těžké proti ní hrát,“ řekla Alexandrovová v rozhovoru na kurtu s Andrewem Krasnym. „Odehrát tento zápas až do konce a vyhrát, je to pro mě dnes největší úspěch na tomto kurtu a semifinále je skvělý bonus. Momentálně jsem super spokojený.'

Alexandrova slavila své třetí vítězství v Top 5 v sezóně.live stream fox sportstime ohio

Pegula v úvodním setu ztratil pouze jedno první podání a umístil hluboké terče, aby bojoval s návratovou pozicí soupeře na základní čáře. Z 28 bodů, které získala v těchto devíti odehraných hrách, bylo 18 způsobeno nevynucenými chybami z koncovky Alexandrovové na kurtu.

Seed č. 14 se s přestávkou okamžitě resetoval na otevřený set dva. Alexandrovová našla větší rozsah a efektivně využila forhendu crosscourtem a nakonec podala na rozhodnutí 5-2. Přestože její soupeřka smazala jeden výpadek brejku ze skóre, Alexandrovová jej naservírovala podruhé.

Poté, co poslední set zahájily čtyři chyty, Alexandrovová při základním tlaku vystřelila Pegula rychlostí 73 a 69 m.p.h. druhá slouží za sebou. Rus udeřil dva hluboké returny uprostřed, aby získal oba body za přestávku. Pegulaová prokázala svou odvahu v následující hře, když se vrátila na podání poté, co proměnila svou čtvrtou šanci na brejk.O dvě hry později Pegula vymazala bod brejku právě takovou změnou tempa na forhendovém kapači, aby vytáhla dlouhou odpověď. Ale Alexandrovová stále přicházela s velkými údery a snažila se vytvořit další příležitost. Přesměrovaný bekhend po lajně vytvořil další forhendový úder křížem, který Pegula nezvládla, aby se zápas dostal na raketu Alexandrovové – a zavřela dveře, když Pegulův poslední úder našel síť.

Podívejte se na tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Tennisem (@tennischannel)

Alexandrovová skončila se 40 vítězi a 61 nevynucenými chybami a získala o tři body méně než Pegula. Vítězstvím se zlepšila oproti své výstavě v Miami v roce 2023 poté, co v osmifinále spadla s pozdější držitelkou titulu Petrou Kvitovou.

Mueller podpora tenisového lokte

Před vyřazením Swiatekové a Peguly ve svém druhém semifinále WTA 1000 devětadvacetiletá hráčka předtím vyřadila Donnu Vekic a Anastasii Pavljučenkovovou.

Danielle Collins stojí mezi Alexandrovovou a největším finále kariéry. Bývalá vicemistryně Australian Open se do této fáze turnaje vrátila poprvé od roku 2018 poté, co vyřadila Caroline Garciaovou 6-3, 6-2.

'Právě teď načasuji míč opravdu dobře.' Myslím, že jsem také provedl nějaké fyzické úpravy, které mi trochu pomohly být schopen více ovládat své střely a zasáhnout je s větší přesností a precizností. Chvíli jsem na tom pracoval,“ řekl Američan tisku

Collinsová usiluje o svůj první titul od roku 2021 v San Jose, kdy v rozmezí tří týdnů vyhrála svou druhou trofej WTA v kariéře.

Populární Problémy

Dlouhý a silný běh je ve fyzických schopnostech téměř každého, ale vyžaduje určitý trénink, rozcvičku a pečlivou techniku. Jednou z nejdůležitějších věcí, které je třeba rozhodnout, je `` co je pro vás dlouhodobý běh``, což vám poskytne dobrou ...

Jak zlepšit rutinu studia cvičením. Studium a absolvování vašich hodin může být obtížné a najít efektivní způsoby studia se může zdát nemožné. Nedávné studie nalezly silné vazby mezi kognitivními funkcemi, vybavováním paměti, ...

Sania Mirza věří, že Roger Federer je největším hráčem všech dob, protože jeho talent je vyšší než u kohokoli jiného.

Dědeček Novaka Djokoviče Zdenko Zagar hovořil o dietě a zdraví světové jedničky, ale domnívá se, že je příliš hubený. Zdenko Zagar také prozradil, že je silným kritikem Novaka Djokoviče.