Jelena Ostapenková má stále číslo Igy Swiatekové, která vyřadila obhájce titulu US Open

Útočná Lotyška si proti světové jedničce polepšila na 4:0, když na cestě do čtvrtfinále ve Flushing Meadows způsobila seismický rozruch.SLEDUJTE: Je Frances Tiafoe ten, kdo je připravený ukončit sucho o hlavní mužský titul v USA? | Živý tenisový kanál

NEW YORK – U Jeleny Ostapenkové se rozlilo mnoho inkoustu perfektní vzájemný záznam proti světové jedničce Igovi Swiatekovi před jejich nedělním střetnutím ve čtvrtém kole US Open.tenisový bodovací list

Ale vzhledem k tomu, že všechna tři předchozí vítězství lotyšské velké hitparády přišla předtím, než se Swiatek stala nejlepší hráčkou světa, mohla by Ostapenková, šampionka Roland Garros z roku 2017 a věčný černý kůň, vykolejit její klidný postup přes obhajobu titulu na US Open? ?Odpověď přišla v podobě 31 vítězů a sedmi es na stadionu Arthura Ashe, protože nasazená dvacítka ohromila nejlepší nasazené 3-6, 6-3, 6-1 a poprvé se dostala do čtvrtfinále ve Flushing Meadows.

Porážkou končí čtvrtá obhajoba grandslamového titulu Swiateka a také zakončila svou 75týdenní jízdu jako světová jednička na okruhu WTA . Druhá nasazená Aryna Sabalenka, která se zítra ve čtvrtém kole utká s Dariou Kasatkinovou, by se měla vyšvihnout do čela žebříčku v pondělí 11. září.'Věděla jsem, že je skvělá hráčka a je velmi, velmi konzistentní, zvláště v posledních letech,' uznala Ostapenková na své pozápasové tiskové konferenci. 'Věděl jsem také, že bude mít veškerý tlak, protože je evidentně číslo 1. Myslím, že kdyby dnes proti mně prohrála, ztratila by místo číslo 1.''Jen jsem se jí to snažil ztížit a hrát svou hru a bojovat až do posledního bodu.'

  Ostapenková se proti Swiatekové zlepšila na 4:0, když se poprvé probojovala do čtvrtfinále US Open.

Ostapenková se proti Swiatekové zlepšila na 4:0, když se poprvé probojovala do čtvrtfinále US Open.

tenisky na klínku

Při příchodu do posledního grandslamu roku byla 26letá hráčka na radarech jen málo lidí po nenápadném vystoupení během severoamerického švihu na tvrdém hřišti. Prošla 1-2 přes Montreal a Cincinnati a podlehla vracející se Jennifer Bradyové a úřadující wimbledonské šampionce Eleně Rybakinové.

Ale krása herního plánu Ostapenkové je obecně přímočará: Odpalte míč co nejtvrději a doufejte, že na oplátku získáte buď čistého vítěze, nebo nevynucenou chybu soupeře. I když selhává, je těžké se prosadit – ve druhém kole proti 66. Elině Avanesyanové udělala 80 nevynucených chyb, ale získala 57 vítězů pro vítězství 6-3, 5-7, 7-5.

'Není to špatná statistika, v porovnání s 80 nevynucenými chybami a vítězným zápasem!' Ostapenková žertovala o svých 20 nedělních chybách. 'Chci říct, že se asi kolo od kola zlepšuji.'

Díky triu těžkých třísetových zápasů v New Yorku Ostapenková skutečně omezila chyby a každým kolem vytáčela agresivitu. Naproti tomu Swiatek byla stěží testována při postupu do čtvrtého kola – její zápasy v prvním a třetím kole skončily vítězstvím 6:0, 6:1 proti 86. Rebecce Petersonové a 145. Kaja Juvanové. Č. 322 Daria Savilleová ji posunula na skóre 6-3, 6-4.

Zdálo se, že bude pokračovat ve stejném rytmu proti Ostapenkové poté, co prošla úvodním setem tím, že odvrátila poslední čtyři z posledních pěti her, částečně díky chybám Lotyšky. Ale navzdory deficitu Ostapenková využila svůj herní plán k dokonalosti – a nakonec byla odměněna vedením 3:0 ve druhém setu, když pilovala forhend Swiatekové.

Ostapenková v prvním setu lapala po dechu svou palebnou silou a hloubkou střely, když její ploché údery sotva letěly přes síť. Ale ve druhém a třetím setu dav ztichl, zdánlivě ohromen scénami, kterých byli svědky: V posledním setu Swiatek prohrával 0-5 poté, co byl třikrát po sobě zlomen, a získal celkem jen 11 bodů.

'Jsem jen překvapený, že se moje úroveň tak drasticky změnila, protože obvykle, když hraji špatně, hraji špatně na začátku, pak to nějak doženu nebo prostě vyřeším problém. Tentokrát to bylo úplně naopak,' řekl Swiatek tisku po zápas.

'Vlastně nevím, co se stalo s mojí hrou. Najednou jsem necítil žádnou kontrolu. Musím se jen dívat a vidět, protože ano, vlastně jsem nevěděl, proč jsem začal dělat tolik chyb.'

Nasazená dvacítka Ostapenková se v úterý ve čtvrtfinále US Open utká s domácí oblíbenkyní Coco Gauffovou, nasazenou šestkou.

Populární Problémy

Podívejte se na žebříček ATP a WTA v týdnu od 23. srpna, který vedou Novak Djokovic a Ashleigh Barty. Zatímco Djokovič začíná svůj 335. týden jako světová jednička, pro Bartyho je to 90. takový týden.

Předsezóna NFL 2. týden pokračuje Rams vs Cowboys v sobotu večer. Zde je návod, jak sledovat hru online v Dallasu, Los Angeles a na dalších trzích.

Intenzivní soupeři River Plate a Boca Juniors nakonec v neděli uzavírají finále Copa LIbertadores. Zde je návod, jak sledovat zápas online, pokud jste v USA.

Dostat se a udržet se ve formě může být pro mnoho lidí obtížné. Existuje spousta informací, které vám říkají „perfektní“ dietu, rozvrh a cvičení pro zdravé tělo. Ale pravdou je, že starat se o sebe a ...

Státní soupeři a vůdci MAC Akron a Toledo se v úterý večer sejdou na důležitém zápase. Zde je návod, jak sledovat hru na ESPN Plus.