Maria Sakkari odsunuje stranou pochybnosti, myšlenky „těžko překonatelné“, aby vládla v Guadalajaře

Ona a Caroline Dolehide udělaly svou budoucnost v Guadalajaře mnohem slibnější: Sakkari vyhrála svůj první titul po čtyřech letech; Dolehide tím, že dal USA dalšího hráče v Top 50.Guadalajara je bohužel stále ždímaná. V roce 2021 se v mexickém městě konalo nejbouřlivější finále WTA v historii. V roce 2022 prohrála finále, ale byla utěšena říjnovou událostí 1000 úrovní, na které se představilo šest z Top 10 turné. V roce 2023 uspořádala stejnou událost 1000 úrovní, ale tentokrát se hrálo jen týden po US Open. Není divu, že chyběly všechny top 6 WTA.Turnaj se stal obětí návratu tohoto sportu do Číny, který začal minulý týden a potrvá do poloviny října. Přes všechny tyto změny a downgrady však fanoušci v Guadalajaře stále zaplňovali místa, nepřestávali vydávat své nadšené zvuky – a stále pomáhali jedné ze svých oblíbených hráček, Marii Sakkari. V roce 2021 se zde dostala do semifinále a v roce 2022 do finále.Letos se svým sobotním vítězstvím 7-5, 6-3 nad Caroline Dolehide vyhrála svůj první WTA 1000 a svůj první titul jakéhokoli druhu od roku 2019.

mii tenis

'Mám pocit, že každý den říkám to samé, ale je to velmi užitečné,' řekla Sakkari o podpoře, které se jí v Guadalajaře dostává. „Je to něco, čeho si opravdu vážím. Čas tady si opravdu užívám, je to velmi zvláštní.'  Sakkariová naposledy vyhrála titul, první ve své kariéře, na malém turnaji WTA 250 v marockém Rabatu v roce 2019.

Sakkariová naposledy vyhrála titul, první ve své kariéře, na malém turnaji WTA 250 v marockém Rabatu v roce 2019.Sakkari potřebovala po letošním US Open trochu pomoci navíc. Do tohoto turnaje vstoupila poté, co se dostala do finále dříve v létě v DC, ale ve svém úvodním zápase v New Yorku šla hned po setech proti 71. Rebece Masarové. Byla to její třetí prohra v prvním kole na majoru v řadě; poté se Sakkari v místnosti pro rozhovory rozbrečela a dokonce uvažovala o tom, že si vezme čas na turné.nejlepší tenisové boty pro artritická kolena

Ale představa Sakkari na dně vyvolala u fanoušků a ostatních hráčů vítanou lásku.'Spousta hráčů se mnou opravdu cítila,' Sakkariová řekla WTA Insider z Guadalajary . „Nedokážu slovy popsat množství lásky a podpory, které se mi dostalo. ... To byl hlavní důvod, proč jsem pokračoval.“

Sakkari pokračovala a pokračovala v Guadalajaře, kde byla nasazenou druhou. V pěti zápasech neztratila ani set a v semifinále porazila nasazenou č. 3 Caroline Garciaovou 6:3, 6:0. Kolik by ale znamenaly její první čtyři výhry, kdyby týden neukončila pátým?

Sakkari prohrál šest po sobě jdoucích finále, více než dost na to, aby u každého hráče vyvolal fobii. V Guadalajaře měla dav za zády a v Dolehide se střetla s hráčkou na 111. místě světového žebříčku. Ale Sakkariho nervy byly stále patrné. Vrátila brzkou přestávku; podání na set za stavu 6-5, zdvojnásobila chybu a prohrála 0-30; a ve třetí šanci na dvojitý brejk se jí zmocnila paže a vsítila snadné forhendové podání.

Tentokrát ale všechny neúspěchy překonala a ve druhém setu o titul zlomila Dolehide za stavu 5:3.

kreslení tenisových bot

'Nemám slov,' řekla Sakkari poté. „Je to čtyři a půl roku, co jsem vyhrál svůj první titul, a právě jsem konečně vyhrál svůj druhý. Všechny tyto myšlenky, které jsem celou tu dobu měl, bylo velmi těžké překonat a jsem na sebe velmi hrdý, že jsem to tento týden dokázal.'

Sakkariová skončila s 19 vítězi k Dolehideovým osmi a téměř vše zvládla o něco lépe a důsledněji než její soupeřka. Ale pokud bylo vítězství Řeky průlomové, byl průlomový i postup Američanky do jejího prvního finále na 1000 bodů. Dolehideová měla vždy silnou základní hru, ale ve svých 25 letech se zkušeným trenérem Jorgem Toderem v koutku zeštíhlela a naučila se efektivněji využívat svou atletiku. Má jedno z nejlepších podání kopu ve hře – Sakkari musela skočit, aby na něj dosáhla – a naučila se na to navázat silným forhendem při dalším úderu a přechodovou hrou, která jí umožňuje využít její 5 stop – 10 výška a dosah u sítě.

Mohl by Dolehide sledovat kariérní oblouk někoho, jako je Jennifer Brady, další hráčka, jejíž zlepšená kondice vedla k mnohem lepším výsledkům?

„Dovednost, řemeslo, lstivost v její hře,“ nadchl Dolehide 2.0 jeden komentátor Guadalajary. V pondělí se stane další Američankou, která vstoupí do Top 50.

  Dolehide v pondělí stoupne z 111. místa do Top 50.

Dolehide v pondělí stoupne z 111. místa do Top 50.

můžete odemknout dveře auta tenisovým míčkem

Sakkari a Dolehide společně využili Guadalajaru – její slabší remízu a její jásající fanoušky – k tomu, aby jejich bezprostřední budoucnost byla mnohem slibnější, než tomu bylo před týdnem.

Populární Problémy

Jak se přípravek Hydroxycut užívá. Produkty Hydroxycut tvrdí, že vám pomohou zhubnout tím, že podpoří váš metabolismus. K tomu se spoléhá hlavně na kofein, který vám pomůže zhubnout jen krátkodobě. Neexistuje žádný důkaz, že Hydroxycut ...

Rafael Nadal obdržel od členů akademie ke svým 34. narozeninám dort s tematikou jílu. Nadal strávil lépe část posledních dvou desetiletí oslavou svých narozenin na Roland Garros, ale ne letos.

Naomi Osaka v sobotu překonala Jennifer Bradyovou, aby získala svůj druhý titul na Australian Open a celkově čtvrtý grandslamový titul.

Můžete se naučit snadné cvičení, které zlepší vaše dovednosti a sebevědomí.