Mats Wilander vysvětluje, proč je Novak Djokovic a ne Rafael Nadal favoritem číslo 1 v RG

Rafael Nadal po vítězství na French Open 2019

Rafael Nadal po vítězství na French Open 2019

Před každým grandslamem se řada bývalých šampionů a tenisových odborníků snaží poskytnout své názory na favority titulu. A pro letošní titul dvouhry mužů na Roland Garros byli Rafael Nadal, Novak Djokovic a Dominic Thiem jednomyslně označeni za nejlepší uchazeče.

Pořadí klování, ve kterém se objevují na seznamu oblíbených lidí, se však liší.

Rafael Nadal je dvanáctinásobným šampionem Roland Garros a těžký favorit v Paříži každý rok. Ale letos kvůli pandemii a nedostatku tréninkových zápasů není tak zdrcujícím favoritem, jako obvykle.

Dokonce i Mats Wilander, trojnásobný šampion Roland Garros, předpovídá Španělovi mnohem těžší výzvu pro rok 2020. Ve skutečnosti si Wilander vybral jako svého favorita k zisku titulu Novaka Djokoviče - před Rafaelem Nadalem a Dominicem Thiemem.

Myslím, že to jsou Novak, Rafa a Dominic, kdo jsou tři favorité - dal bych Novaka Djokoviče mírně před ostatní dva, “ Wilander to řekl tiskové agentuře PA .

Novak Djokovic vyhrál French Open při jedné příležitosti - v roce 2016. A po svém dřívějším, než očekávaném odchodu z New Yorku, odskočil dobře, aby v pondělí získal titul v Římě.

Podívejte se také na: The Complete Rozpis French Open 2020


Novak Djokovic málem porazil Rafaela Nadala v době, kdy pršelo: Mats Wilander

Jedním z důvodů, které Wilander navrhl, aby mohly fungovat proti Nadalovi, jsou povětrnostní podmínky v tomto ročním období, které by byly mnohem chladnější a možná i vlhčí, než když se turnaj obvykle koná v květnu. Právě v podobně těžkých podmínkách Nadala minulý týden v Římě porazil argentinský Diego Schwartzman.

Rafael Nadal s titulem French Open v roce 2014, když ve finále porazil Novaka Djokoviče

Rafael Nadal s titulem French Open v roce 2014, když ve finále porazil Novaka Djokoviče

„Myslím si, že pole má letos mnohem větší šance než kterýkoli rok, který si pamatuji, protože Rafael Nadal začal vyhrávat. Pro Rafu je to obrovský, obrovský rozdíl. Je to pro něj obrovská výzva a bude se modlit za nějaké babí léto, “dodal Wilander.

Švéd poté vysvětlil, proč by se Novak Djokovic a další specialisté na hardcourt letos na pařížské antuce měli lépe než obvykle.

'Pro Novaka si myslím, že je to perfektní,' řekl Wilander. „Novak ho (Nadala) málem porazil, když pršelo (finále 2012). Ale i pole - myslím, že hráči tvrdého hřiště si povedou lépe, protože to není tak kluzké, když je trochu vlhčí a chladnější, míče se tolik netočí.
Dominic Thiem a Rafael Nadal na French Open 2019

Dominic Thiem a Rafael Nadal na French Open 2019

Dominic Thiem se mezitím za poslední dva roky dostal do finále Roland Garros, kde pokaždé prohrál s Rafaelem Nadalem. Má však čtyři vítězství nad Španělem ve 12 zápasech na antuce (druhá největší část ze všech aktivních hráčů po sedmi Novak Djokovic).

Rakušan přichází do Paříže poté, co na začátku tohoto měsíce vyhrál svůj první grandslamový titul na US Open, a poté, co se rozhodl nehrát žádnou z vyladěných akcí, bude odpočatý.

Wilander věří, že Dominic Thiem bude na letošním turnaji také velmi nebezpečný, a to i přes méně než hvězdný způsob, jakým vyhrál finále US Open.

Pokud dokáže zapomenout na finále (US Open) a vzít si vítězství a říct si: „Nevím, co se ten den stalo, ale šest zápasů jsem odehrál skvěle, ve finále jsem tvrdě bojoval a podařilo se mi domů trofej. ' To jsou pro Thiema ideální podmínky. Dokáže zasáhnout těžký antukový kurt. Myslím, že bude extrémně nebezpečný, “dodal Wilander.

Sledujte Sportskeeda a získejte nejnovější informace Výsledky French Open 2020 a Plán

Populární Problémy

Bitva mezi Colby Covingtonem a Robbie Lawlerem je v sobotu na titulcích UFC Newark. Zde je návod, jak sledovat všechny zápasy online bez kabelu.

Výběr správného druhu [https://skates.guru/products/ice-skates/ ice skates] může být matoucí. Brusle si vybírejte podle úrovně svých schopností a bruslení, kterému byste se chtěli věnovat. Mezi typy bruslí patří dětské brusle, rekreační ...

Pro cvičení na biceps, které nevyžaduje nic jiného než váhu a lavičku k sezení, vyzkoušejte koncentrační kadeře! Toto základní zvlnění koncentrace bicepsu procvičuje sval brachialis. Koncentrace bicepsu zahrnuje pomalu a plynule ...

Barcelona a Tottenham se setkávají v masivní bitvě skupinové fáze Ligy mistrů. Zde je návod, jak sledovat hru online, pokud jste ve Spojených státech.

Venus Williamsová nastoupí proti Karolině Muchové v prvním kole US Open 2020. Karolina Muchová, která poslední dva roky dosáhla třetího kola US Open, starší Williamsovou dříve nehrála.

Terapie za studena je také známá jako kryoterapie a je to metoda používaná ke snížení bolesti a otoku při úrazech bezprostředně po jejich vzniku. Existuje mnoho forem chladu a ledu, které lze použít na místo poranění, což činí z terapie chladem univerzální ...