Mužský tenis: 5 hráčů s největším počtem es

John Isner a Nicolas Mahut po svém rekordním zápase ve Wimbledonu

John Isner a Nicolas Mahut po svém rekordním zápase ve Wimbledonu

Dobré podání je oblíbenou zbraní mnoha hráčů, kteří mají velké možnosti podávání. Pomáhá udržovat hry krátké, ztěžuje protivníkovi porušení služby a vyvíjí další tlak na soupeře, aby pořádali vlastní servisní hry.

chodítko s obrázky tenisových míčků

Tenis zaznamenal vývoj od podání a volejbalového stylu k otevřenějšímu základnímu soupeření. Ale hráči jako Ivo Karlovic, kteří se spoléhají především na svou servisní hru, se nadále daří pomocí přístupu podání a volejů.

Nejrychlejší podání zaznamenané v mužské hře je připsáno Australanu Samu Grothovi, který na turnaji Busan Challenger 2012 naservíroval neuvěřitelných 263 km/h (163,4 mph). Španělka Georgina Garcia Perez drží rekord ve hře žen o nejrychleji zaznamenané podání na Budapest Open 2018.

Dosáhla impozantních 220 km/h (136,7 mph). Pojem ‚eso‘ ve skutečnosti vytvořil americký tenisový novinář Allison Danzig.

Ve střetu 1. kola Wimbledonu 2010 mezi Američanem Johnem Isnerem a Francouzem Nicolasem Mahutem bylo podáno dohromady 216 es, což je historický rekord. Podíváme se na 5 hráčů s nejvíce naservírovanými esy:

sledujte velké malé lži online zdarma

# 5 Feliciano Lopez

Feliciano lopez

Feliciano lopez

Španěl Feliciano Lopez hodně na rozdíl od svých španělských protějšků preferuje rychlejší travnaté kurty. Je to dáno především jeho silnou servisní hrou, které odpovídá svými vynikajícími jednoručními bekhendovými údery.

Lopez debutoval na Grand Slamu na French Open 2001 a od té doby absolvoval 68 po sobě jdoucích účastí na grandslamových turnajích - rekord, který nyní drží pouze poté, co překonal součet 66 po sobě jdoucích vystoupení Rogera Federera.

kolik vydělávají tenisoví trenéři

Lopez se představil v největším počtu zápasů 5. setu, které v rozhodujícím setu přesáhly 6–6. Lopez sloužil 9170 dosavadní esa.

Populární Problémy

Průvodce, jak sledovat předsezónní hru Lions vs Steelers online, pokud nemáte kabel, s možnostmi pro diváky s pravděpodobným zájmem o koupi a mimo trh.

Hlavní rozhodčí US Open Soeren Friemel nedávno hovořil o kontroverzi kolem diskvalifikace Novaka Djokoviče. Friemel tvrdil, že i když světová jednička nechtěla zranit čárovou ženu, pravidla vyžadovala, aby ho vyřadili.

Vyvrtnutí kotníku může být běžným zraněním, ale není to o nic méně bolestivé, pokud se vám to stane. Naštěstí lze drobné podvrtnutí obvykle léčit doma. Poskytněte základní první pomoc a odpočívejte co nejvíce, aby vaše zranění ...

Turnaj MLS je zpět začíná ve středu. Pokud nemáte kabel, zde je návod, jak sledovat každý zápas turnaje online.

Jak vyrobit maltu na tenisový míček. Malty na tenisové míče - domácí děla, která dokážou vypustit tenisové míčky do vzduchu desítky stop - jsou zábavné, levné a snadno se vyrábějí. Tyto minomety pohánějí tenisové míčky, když plyn uvnitř rychle expanduje, ...

Olympijské kruhy v tokijském Ariake Tennis Parku byly v neděli obarveny odstíny německé trikolóry, když Alexander Zverev získal zlatou medaili v případě dvouhry mužů.