Murray porazil Federera v pěti setech, aby se dostal do finále

Andy Murray hraje ránu proti Rogeru Federerovi během jejich zápasu na Australian Open v Melbourne 25. ledna 2013

Britský Andy Murray hraje ránu proti švýcarskému Rogeru Federerovi během semifinále dvouhry mužů na Australian Open v Melbourne 25. ledna 2013. Murray sestřelil Federera v pěti setech, aby se dostal do finále Australian Open.

MELBOURNE - Britský Andy Murray v elektrizujícím pětisetovém thrilleru narazil na svého grandslamového nemesis Rogera Federera, aby se v pátek dostal do finále Australian Open.

bellator 214 jak se dívat

Mistr US Open nakonec ukončil běh grandslamových neúspěchů proti švýcarské světové dvojce, když vyhrál jejich semifinále 6: 4, 6: 7 (5: 7), 6: 3, 6: 7 (2: 7), 6-2 přesně za čtyři hodiny.

Murray je nyní ve svém třetím australském finále a v neděli se utká s obhájcem titulu Novakem Djokovičem, což je odveta rozhodujícího US Open, když Skot vyhrál svůj první grandslamový titul v září.

Murray prodloužil svůj rekord nad Federerem, 17násobným hlavním šampionem, na 11: 9, ale bylo to jeho první vítězství nad Federerem ve čtyřech grandslamových zápasech.

Bude to Murrayovo šesté grandslamové finále a je prvním Britem, který dosáhl tří finále Australian Open.

Proti Rogerovi je to vždy těžké a na Grand Slamech je nejlepší, a když je zády proti zdi, a (když) jsem sloužil na zápas v 6–5, vytvořil několik skvělých střel, řekl Murray.

Pokračoval jsem v boji a on udělal několik volných ran na začátku pátého setu a já se zasekl.

Murray začal lépe a ve Federerových úvodních dvou servisních hrách měl pět brejkbolů, které vyvrcholily zlomením Švýcarů ve třetím zápase.

Skot držel Federerův bekhend a získal další dva brejkboly, než Federer držel v sedmém.

Murray pokračoval v úvodním setu za 45 minut, ale Federer se vrátil ve druhém. Hry šly podáním na tiebreaker a Federer dostal brzký skok na zadní dvě chyby forhendu.

Murray dostal zpět jeden z mini-brejků, ale Federer chytil mishit smash a vrazil domů forhendovým vítězem na set point a vyrovnal zápas na přetáčivý forhend.

Murray vypadal, že má ve třetí sadě potíže s lýtkovými svaly, ale v šestém zlomil Federera a esem pokračoval ve dvou setech na jeden náskok.

Skot šel dolů na kurtu, když ve čtvrtém setu stíhal brzký brejk, ale udeřil Federer. Murray vybojoval dva brejkboly, ale široký forhend dal Švýcarům brejk.

V osmém se mu vrátil brejk a podruhé zlomil Federera, aby sloužil na zápas, ale byl zlomen kvůli forhendové chybě.

tlakový pás tenisového lokte

Federer zahrál skvělého tiebreakaře se třemi minibrejky, aby poslal zápas do páté sady.

Murray byl ale v rozhodující sadě se dvěma přestávkami na podání příliš silný na to, aby zápas zvládl.

Populární Problémy

Roger Federer velmi oceňuje Guillerma Vilase v dokumentu Netflix o bývalé tenisové hvězdě. S názvem 'Settling The Score', film také vidí Rafaela Nadala, jak si vzpomíná na rady, které mu dal Vilas.

Francie a Nizozemsko se v pátek setkají v zápase Ligy národů UEFA. Zde je návod, jak sledovat hru online ve Spojených státech

Seznam nejkratších hráčů, kteří v historii zdobili tenis.

Štír je dovednost roztleskávání, při které stojíte na jedné noze a druhou nohu táhnete dozadu a nahoru za sebe oběma rukama. I když zvládnutí této dovednosti vyžaduje hodně praxe, můžete to udělat, pokud jste oddaní ....

Tenis: Pět nejneočekávanějších grandslamových finále v otevřené éře