Naléhavost Carlose Alcaraze ho opět přivádí k vítězství v Riu

Španělský teenager bojoval ze setu a porazil Nicolase Jarryho v semifinále turnaje ATP 500.

Carlos Alcaraz loni nevyšplhal jen na tenisovou horu. Sprintoval tam a stoupal na vrchol s takovou vášní a tak širokou škálou střel, jakou kdy uvidíte. Vzhledem k tomu, že Alcaraz je stále v pubertě, jeho šířka byla obzvláště oslnivá. Díky síle a přesnosti, umění a drzosti, úderům do země a voleje, nebojácnosti mládí a zaměření věku Alcaraz zvýšil ante ve všech kategoriích a nabízí první a nejlepší pohled na to, jak by mohl tenisový šampionát vypadat po Velkém Tři éry.

Ale na dvě hodiny dnes, v semifinále Rio Open, které představil Claro, byla budoucnost Alcaraze méně v jeho rukou a více v rukou impozantního, inspirovaného kvalifikanta. Nicolas Jarry, který se v roce 2019 umístil až na 38. místě na světě, v současnosti je na 139. místě, má 6' 6“ a po většinu tohoto zápasu hrál ten druh vysoce asertivního tenisu, který je nutný k tomu, abyste porazili Alcaraz. Velká podání, ostré forhendy a několik sladkých forhendových volejů z křížového kurtu opakovaně končilo jednu rozehru za druhou. To nestačilo, Alcaraz nakonec vyhrál 6-7 (2), 7-5, 6-0. Alcaraz je nyní jedno vítězství od zisku tohoto titulu již druhý rok v řadě.

Soudě podle skóre se vítězství Alcarazu jeví jednoduše jako případ lepšího hráče, který opotřeboval toho menšího. Při bližším pohledu je vidět, jak mu k vítězství pomohl další z mnoha atraktivních atributů Alcarazu: naléhavost, projevující se, i když to nečekal. Po 2-5 v prvním setu dokázal Alcaraz víc, než jen držet se. Viděli jsme hráče, jak se metodicky vracejí, jedno párátko po druhém je přivádí zpět do sporu. Ne Alcaraz. Z manka se probojoval přes 12 vítězných bodů v řadě, bleskové oživení, které vyrovnalo set. Od té chvíle Jarry věděl, že tohle nebude jeden z těch dnů, kdy špičkový hráč bude mít volno, nebo v Alcarazově případě zatuchlý a unavený teprve na svém druhém turnaji v roce.

 Alcaraz je nyní 8-0 od návratu po zranění před dvěma týdny.

Alcaraz je nyní 8-0 od návratu po zranění před dvěma týdny.

Ve sportu přicházejí vzácní šampioni. Baseball měl Willieho Mayse, přezdívaného „Say Hey Kid“. Basketbal měl Earvina „Magica“ Johnsona a v poslední době Steph Curry. Fotbal má v současné době Patrick Mahomes. Jsou to velikáni, kteří nejen vynikají, ale ovládají svůj sport charismatickou směsí angažovanosti a odpoutanosti, lesku a radosti, to vše jiskří najednou jako ohňostroj 4. července.

kolik let je povoleno ve stolním tenise

Tak je to s Alcarazem, se vším, od viscerální úrovně jeho intenzity až po potěšení, které má při stavbě a dokončení bodu, ať už jde o běžícího vítěze z obou stran, obratný drop shot nebo bouřlivý nad hlavou. Hlavní předností herního stylu Alcarazu je to, že bez ohledu na to, kdo hraje, určitě se stanou okouzlující okamžiky. Oproti Jarrymu jich bylo mnoho, včetně forhendové střely po lajně, kterou Alcaraz vyrazil mimo dosah kamery a málem obešel tyč.

V nedělním finále, druhý týden v řadě, se Alcaraz utká s Camem Norriem. V prvním poločase dne porazil britský levák Bernabe Zapatu Mirallese v tiebreaku na třetí set, což byl pro Norrieho obzvláště působivý postup do finále vzhledem k tomu, že antuka je povrch, na kterém je nejméně pohodlný. Tenisová logika velí, že Norrie byl nepochybně šťastný, když viděl Alcaraz hrát druhé semifinále a téměř tři hodiny laborovat. Ale jak Alcaraz ukázal v dnešním zápase, lidé mají své pomalé momenty. U šampionů však nevydrží příliš dlouho.

Populární Problémy

Sabine Lisicki drží rekord v nejrychlejším podání v historii ženského tenisu. Místo v seznamu najde i několik dalších pozoruhodných hráčů - včetně Venus a Sereny Williamsové.

Jak skrýt věci ve svém pokoji. Pokud máte milostný list, deník nebo jiný tajný předmět, který chcete držet stranou od nosných rodičů, sourozenců nebo spolubydlících, budete muset být kreativní. Vyhněte se zjevným úkrytům a ujistěte se, že ...

Při pohledu na to, aby zůstal neporažen, získává č. 8 Wisconsin v sobotu rozsáhlý test proti státu Michigan. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry Warriors vs Clippers Game 6 online bez kabelu.

Bílé boty jsou stylové a světlé, když jsou nové a čisté, ale mohou se snadno zašpinit běžným opotřebením. Aby vaše kopy vypadaly svěží, budete je muset často čistit. Ruční čištění obuvi je nejlepší pro zachování ...

Zde je návod, jak sledovat Jets vs Patriots online bez kabelu