'Necítila jsem se bezpečně': Aryna Sabalenka dovolila vynechat tiskovou konferenci na Roland Garros

Po každé ze svých předchozích dvou výher v tomto týdnu byla nasazená dvojka z Běloruska dotázána na její postoj k válce na Ukrajině.PAŘÍŽ (AP) – Dva roky poté Naomi Ósakaová se odhlásila z French Open když dostala pokutu, poté jí hrozil diskvalifikací, za vynechání tiskových konferencí, další špičková tenistka — nasazená č. 2 Aryna Sabalenka , šampion Australian Open — se mohl vyhnout tradičnímu pozápasovému zasedání otevřenému všem akreditovaným novinářům a místo toho v pátek mluvit s tím, co bylo popisováno jako „pool“ vybraných tazatelů.Sabalenková, která pochází z Běloruska, se neobjevila na páteční tiskové konferenci poté, co se na Roland Garros poprvé probojovala do čtvrtého kola vítězstvím 6-2, 6-2 nad Kamillou Rakhimovou. Po každé ze svých předchozích dvou výher v tomto týdnu se Sabalenkové zeptali na její postoj války na Ukrajině , která začala v únoru 2022, kdy Rusko napadlo tuto zemi s pomocí Běloruska.

Sabalenka řekla, že se u ní 'necítila bezpečně'. středeční tisková konference a chtěla chránit své „duševní zdraví a pohodu“. Touhu Sabalenkové obejít standardní Q-and-A podpořil turnaj i WTA. Nedostane pokutu.

Téma války nastolila na obou předchozích tiskových konferencích Daria Meshcheriakova, novinářka z Ukrajiny na částečný úvazek pro sportovní kanál, který podle ní má 7 milionů zhlédnutí měsíčně. Meshcheriakova, která uvedla, že bývala zaměstnankyní německého velvyslanectví v Kyjevě, opustila Ukrajinu 10 dní po začátku války a přestěhovala se do Nizozemska.První zápas Sabalenkové na tomto French Open byla proti hráčce z Ukrajiny Martě Kostyuk, která poté odmítla podat ruku u sítě – jako to udělala proti všem soupeřkám z Ruska nebo Běloruska od začátku útoků. Fanoušci Kosťuk vypískali, aniž by věděli, proč obvyklé gesto odmítla.

French Open umožňuje Bělorusku Sabalenkovi vynechat standardní tiskovou konferenci po otázkách o válce na Ukrajině
/

Dva mluvčí Francouzské tenisové federace neřekli, kdo směl v pátek mluvit se Sabalenkou, ale přepis byl distribuován médiím. První „otázka“ zněla: „Než začneme, vím, že na vaší tiskové konferenci ve druhém kole byla napjatá situace, a jestli jste ji vůbec chtěli řešit.“

Odpověď podle přepisu: 'Po zápase jsem mluvil s médii jako normálně. Vím, že stále očekávají nějaké otázky, které se týkají spíše politiky a ne tolik mého tenisu. Už mnoho měsíců mám odpověděl na tyto otázky na turnajích a byl jsem velmi jasný ve svých pocitech a myšlenkách. Tyto otázky mě po zápasech netrápí. Vím, že musím médiím odpovídat na věci, které se netýkají mého tenisu nebo mých zápasů, ale Středa Na tiskové konferenci jsem se necítil bezpečně. Měl bych se cítit bezpečně, když dělám rozhovory s novináři po zápasech. Kvůli svému duševnímu zdraví a pohodě jsem se rozhodl z toho vystoupit dnešní situaci a turnaj mě v tomto rozhodnutí podpořil. Nebylo to pár dní lehkých a teď se soustředím na to, abych hrál dobře tady v Paříži.'Následovala témata jako jak Sabalenka hrála pátek, její předchozí traťový rekord na Roland Garros, její kondiční trénink a jaké typy filmů sledovala.

Na French Open v roce 2021 Ósakaová – čtyřnásobná major šampionka a bývalá jednička – posvítila na problém duševního zdraví sportovců, když řekla, že nechce během turnaje mluvit s médii. Dostala 15 000 dolarů za vynechání tiskové konference po vítězství v prvním kole v Paříži, poté jí hrozily všechny čtyři grandslamové turnaje s možným dodatečným trestem, včetně diskvalifikace nebo suspendace, pokud bude nadále odkládat tyto možnosti.

Ósaka poté ze soutěže odstoupila s tím, že zažívá „obrovské vlny úzkosti“, než promluvila do médií a odhalila, že „trpěla dlouhými záchvaty deprese“.

Populární Problémy

Konečná metoda, kterou použijete, bude zcela záviset na stylu a designu vaší zbroje; tyto kroky jsou míněny jako stručný nástin technik používaných k vytváření koženého brnění, nikoli jako pevné plány. Proveďte svá měření. Pro...

US Open klasika: Novak Djokovič vs Roger Federer, semifinále 2011

Všichni spisovatelé potřebují čas od času obnovit svou inspiraci. Každodenní život je plný inspirace pro psaní a nápady najdete také v knihách a příbězích. Kromě toho posílíte svou kreativitu prostřednictvím různých cvičení, jako ...

Přehlídka následuje Gaz Digzy, když se pokouší získat zpět svou bývalou slávu poté, co se objeví nějaké destruktivní události.

Jak recyklovat ponožky. Vyčistili jste zásuvku nebo vytáhli prádlo ze sušičky, abyste našli hromadu starých, zbytečných, neshodujících se ponožek. Namísto plýtvání materiálem vyhozením ponožek je raději použijte v domácnosti ...