Není to jen Rafael Nadal: Odchod do důchodu je ve vzduchu, když Roland Garros začíná

Spousta úspěšných hráčů se připravuje na brzké rozloučení se sportem, včetně trojnásobného grandslamového šampiona Andyho Murrayho, hlavní finalistky Danielle Collinsové a oblíbené francouzské fanynky Alizé Cornetové.  GettyImages-2154777254

PAŘÍŽ (AP) – Není to jen tak Rafael Nadal kdo si klade otázku, kolik tenisových zápasů zbývá v jeho kariéře.tenisky, které vás udělají vyšší

S Roland Garros začíná v neděli a spousta úspěšných hráčů se připravuje na brzké rozloučení se sportem, včetně trojnásobného grandslamového šampiona Andy Murray , hlavní finalista Danielle Collinsová a oblíbená francouzská fanynka Alizé Cornetová.

„Není to vaše ‚věčná‘ kariéra,“ řekl 30letý Collins z Floridy, který byl vicemistrem na Australian Open 2022. 'Do 50 ti nikdo nehraje.'

Seznam také pokračuje: Dominic Thiem , šampion US Open z roku 2020 a dvojnásobný vicemistr na Roland Garros, prohlásil, že to bude jeho poslední sezóna, stejně jako Diego Schwartzman, další bývalý člen Top 10, který se kdysi na Roland Garros dostal do semifinále. Oba prohráli v kvalifikaci ve středu v Paříži.Přečtěte si více:  'Zkusíme to ještě jednou': Dominic Thiem a Diego Schwartzman se znovu sešli před rozloučením na Roland Garros

„Všichni tito lidé měli skvělý běh. Neodcházejí do důchodu proto, že měli autonehodu nebo proto, že záda vypadla. Takže to je,“ řekla Martina Navrátilová, 18násobná mistryně světa, která nyní pracuje pro Tenisový kanál .

'Myslím, že je to jen náhoda, že všichni tito skvělí hráči odcházejí do důchodu ve stejnou dobu.'SLEDUJTE: Dominic Thiem pronáší dojemnou řeč po posledním vystoupení na Roland Garros

Roger Federer a Serena Williams oba oznámili, že skončili v roce 2022, po dovršení 40 let – Federer skončil s Dvojzápas Laver Cupu po boku rivala a kamaráda Nadala , který 38. června oslaví 38 let a naznačil, že toto je pravděpodobně jeho poslední sezóna; Williamsová byla oslavena na posledním US Open .

Nynější skupina také zvolila různé způsoby a časy, jak dát všem vědět o svých plánech.

Nadal, 14násobný vítěz titulu na Roland Garros, ale limitovaný zraněními v posledních dvou sezónách, a Murray, který má umělou kyčli a původně zamýšlel odejít před několika lety do důchodu, oba byli vágnější a nechali trochu prostoru pro pohyb.

'Pravděpodobně nebudu hrát toto léto,' řekl Murray, kterému bylo minulý týden 37 let, v únoru, což vedlo fanoušky k přesvědčení, že se chce poklonit ve Wimbledonu, který Brit vyhrál v letech 2013 a 2016.

Cornetová, 34letá Francouzka, oznámila, že Roland Garros bude pro ni a umožnila domácímu publiku, aby se s ní pořádně rozloučili. Bude to již 20. rok v řadě, kdy hraje v Paříži, kde v roce 2005 debutovala na grandslamu.

'Tady jsem se chtěl rozloučit s profesionálním tenisem,' řekl Cornet. 'Jsem rád, že jsem ve svém životě dosáhl bodu, kdy se mohu rozloučit před svými fanoušky a rodinou.'

Podívejte se na tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Diego Schwartzman (@dieschwartzman)

Jsou i tací, kteří pro některé drží naději na návrat.

Jak Sebastian Korda, 23letý Američan nasazený na 27. místě v Paříži, řekl na dotaz ohledně Thiemova nadcházejícího odchodu: 'Možná si to na konci roku rozmyslí a bude pokračovat.'

jak vysoký je juan martin del potro

To je jistě vždy možnost v jakékoli oblasti života – a tenis je sport s bohatou historií návratů. Například Navrátilová. původně odešel v roce 1994, ale později se vrátil a skončil v soutěži až do roku 2006.

Collinsová například říká, že je připravena jít dál. Třicetiletá rodačka z Floridy tento sport v lednu zaskočila, když řekla, že rok 2024 bude její poslední sezónou hned po prohře s jedničkou Igou Swiatekem na Australian Open.

„Tento životní styl není vždy snadný. Vím, že to vypadá velmi okouzlující a opravdu luxusní, ale ve skutečnosti to tak není. Nemyslím si, že je to vždy udržitelný životní styl s tím, kolik cestujeme,“ řekl tento měsíc Collins. 'Je těžké sladit svůj každodenní život s pracovním, když cestujete více než 30 týdnů v roce... To si vybírá daň.'

  „Lidé mě chtějí vidět hrát déle. Myslím, že lidé se cítí špatně kvůli mému zdraví,“ řekla Danielle Collinsová."For me, I want to go out playing my best tennis, because I certainly wouldn’t want to go out playing my worst tennis."

„Lidé mě chtějí vidět hrát déle. Myslím, že lidé se cítí špatně kvůli mému zdraví,“ řekla Danielle Collinsová. 'Chci jít ven hrát svůj nejlepší tenis, protože určitě bych nechtěl chodit hrát svůj nejhorší tenis.'

Hrála stejně dobře jako kdykoli předtím a získala po sobě jdoucí tituly v Miami a Charlestonu během úseku, kdy šla 19-1.

To vedlo k otázkám, zda by přehodnotila odchod. Trvá na tom, že to není možné, částečně proto, že její rozhodnutí přestat souvisí se zdravím: Collinsová podstoupila v roce 2021 operaci endometriózy, která zahrnuje abnormální růst tkáně z dělohy, který může způsobit silnou bolest a neplodnost. Nyní touží založit rodinu.

„Lidé mě chtějí vidět hrát déle. Myslím, že lidé se cítí špatně kvůli mému zdraví... Každý má jiné způsoby, jak ukončit svou profesní cestu. Pokud jde o mě, chci jít ven hrát svůj nejlepší tenis, protože bych určitě nechtěl chodit hrát svůj nejhorší tenis,“ řekl Collins. „Je pro mě důležité, abych se cítil jako: ‚Dobře, jako sportovec jsem ze sebe dostal všechno, co jsem mohl‘ a skončil pozitivně, než abych řekl: ‚Ach, bože. Co se stalo?''

Howard Fendrich je tenisovým spisovatelem AP od roku 2002. Sportovní spisovatel AP Andrew Dampf v Římě přispěl k této zprávě.

Populární Problémy

Ivan Ljubicic, který má za sebou mnoho úspěchů při koučování Rogera Federera, nenabídne své služby žádnému jinému hráči. Ljubicic ale potvrdil, že se Švýcarům plně věnuje právě teď.

Roger Federer je připraven tento týden uskutečnit svůj dlouho očekávaný návrat do profesionálního tenisu na turnaji Qatar Open v Dauhá.

V sobotu se Notre Dame ujme státu Iowa v Camping World Bowl. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.

Roland Garros byl zásadním turnajem v kariéře světové jedničky Novaka Djokoviče. Srb ji vyhrál pouze jednou (v roce 2016), ale tento titul mu pomohl dokončit dlouho očekávaný kariérní grandslam.