Ne příliš kuriózní případ Hsieh Su-wei

Inching Closer: Třiatřicetiletý muž dělá obrovské kroky k dosažení nejlepšího umístění v kariéře a jezdí na pozadí dobrých výsledků v prvním čtvrtletí roku 2019.

Inching Closer: Třiatřicetiletý hráč dělá obrovské kroky k dosažení nejlepšího umístění v kariéře, přičemž v prvním čtvrtletí roku 2019 jel za dobrými výsledky.

Je to plátek! Je to smeč! Je to obouruční drop shot s backspinem! Ne, to je ruční práce Hsieh Su-wei! Třiatřicetiletá tchajwanská hvězda hraje v aktuální sezóně jedny z nejlepších tenisů své kariéry. Se dvěma semifinále, které má již na svém kontě, jedním na turnaji Premier WTA, Hsieh dělá obrovské kroky ke zlepšení svého 23-ti umístění v kariéře.

Ohlédnutí za její ranou kariérou

Nejúžasnější na její cestě k tomuto bodu je, že ještě nedávno uvažovala o důchodu a nehledala nic jiného než suvenýry, aby se rozloučila s tenisem.

Hsieh v roce 2011 najala australského specialistu na čtyřhry Paula McNameeho s jediným cílem zlepšit její hru ve čtyřhře a získat grandslamový titul v disciplíně. Zatímco s Peng Shuai vyhrála dva grandslamové tituly, její čas s McNamee změnil i průběh její singlové kariéry.

Jak si Hsieh vzpomněla na jedné ze svých pozápasových konferencí během svého působení v McNamee, byl to právě Australan, kdo ji dotlačil k tomu, aby brala vážněji svou singlovou kariéru. Hsieh byla skeptická, ale výsledky se začaly projevovat, když se v roce 2012 probojovala ke dvěma titulům WTA ve dvouhře.

jak se dívat na nováčka roku

Hsieh pokračoval být trénován McNamee na částečný úvazek a těšil se úspěchu jako čtyřhra. Po grandslamovém úspěchu si vzala trochu volna a vrátila se do hry s obnovenou touhou po lepším výkonu ve dvouhře.

V tuto chvíli se pro Hsieha věci opět změnily. Začala cestovat se svým přítelem Fredericem Aniere, který ji a jejího bratra také trénoval. Od té doby si připsala svůj nový podpůrný systém pro zlepšení její mentální odolnosti a výkonu na okruhu jednotlivců.

Začala se více soustředit na jeho kondici a začlenila do svého režimu cvičení jógy. Jak poznamenala Aniere na Miami Open, Hsieh cvičila tenis mnohem méně než dříve ve své kariéře a více se soustředila na to, aby zůstala fit. Zdá se, že tato praxe přišla vhod, protože dokázala překonat, i když jí bylo 33 let, jedny z nejvážnějších hráček na kurtu, včetně bývalé světové jedničky Simony Halepové a Caroline Wozniacki.

Jedinečné: Hsieh používala jako dítě obouruční forhend jako kompenzaci nedostatku energie v předloktí a postupem času se vyvinul do osobitého stylu hry.

Jedinečné: Hsieh používala v dětství obouruční forhend jako kompenzaci nedostatku síly v předloktí a postupem času se vyvinul do osobitého stylu hry.

jak tiebreak funguje v tenise

Hraní her

Tím se konečně dostáváme k jejímu tenisu, jejímu hernímu stylu, který ji vždy odlišoval od zbytku sezóny. Hraje obouruční střely z obou křídel, což je prvek hry, který byl naposledy zkoumán během běhu titulu Wimbledonu Marion Bartoli.

Hsiehova hra se také téměř vždy vyznačuje skvělými přirozenými ručními dovednostmi. Získala velkou proslulost tím, že dokázala trefit jakýkoli výstřel v knize i z těch nejnepříjemnějších soudních pozic s naprostou lehkostí. Herní styl se pro Hsieh vyvinul velmi přirozeně, když od mládí hrála obouruční forhend, aby kompenzovala nedostatek síly v předloktí. Čas, kdy se učila základy hry, se teď může zdát navždy. Neměla tu výhodu, že zkoušela kratší a lehké rakety z uhlíkových vláken, a tak se držela obouručních úderů, které se v tuto chvíli vyvinuly do osobitého stylu.

Hsieh nikdy nespoléhal na hru založenou na moci. Žádnou neměla; během svého působení na hřišti vyvinula přesné načasování a umění dobře umístit míč. Její silné ruce jí zajišťovaly schopnost využívat tempo protihráčů proti nim; dokáže bez námahy obléct ty nejsilnější útoky přesměrováním koulí směrem ke svým soupeřům a navíc k tomu vytvořit nádherné úhly, což bylo jednoznačně vrcholem jejího předváděcího vystoupení proti Naomi Osaka v Miami v tomto roce.

Nemluvě o její podivné schopnosti předvídat další tah jejích protivníků, díky nimž bude její impozantní soupeřka hrát, i pro ty nejstrategičtější hráče.

tenisové podání pro začátečníky

Většina z těchto vlastností charakterizuje její hru dlouho, ale nelze si nevšimnout dodatků, které během své kariéry do své hry přinesla. Během let coby specialistky na čtyřhru se její netplay exponenciálně zlepšila. A je pravda, že je v nejlepší mentální kondici, aby mohla hrát tenis s novým systémem podpory.

Co ji dělí od toho, aby se dostala na velkou scénu?

Zatímco víra, že by mohla dosáhnout úspěchu ve dvouhře, v jejím raném já nápadně chyběla, zdá se, že Hsieh tuto překážku překonává. Hraje s větší vírou v její vítězné schopnosti, jak zdůraznila na své pozápasové konferenci poté, co porazila Osaku. Řekla, že se nikdy necítila „mimo“ zápas, i když stála čelem ke zdi. To je v příkrém rozporu s jejími dřívějšími názory na její schopnosti.

Hsieh dokázala najít touhu vyhrát více v zajímavém bodě své kariéry.Po dosažení všech svých krátkodobých cílů, o které se po celou dobu svého turné snažila, má nově nabytou svobodu, s níž nyní přistupuje ke svým zápasům. I když nutně neobjevila žádnou konkrétní část své hry, podařilo se jí vyčistit si hlavu od všech pochybností a začala si uvědomovat své přednosti lépe než kdy dříve.

Jak svět pokračuje v oslavách, jeden po druhém, příchod mladých lidí, jako je Osaka a Bianca Andreescu, kteří se staví na svých těžkých základních zápasech, Hsieh pokračuje v hledání své velké přestávky od síly k síle. Komentátoři, experti a hráči na turné si ji začali uvědomovat jako něco víc než hrozbu zabíjení obrů, jako někoho, kdo skutečně patří do velké ligy. Je načase, aby nastal její zásadní průlom pro Hsieh, který bude oslavován celý.

Populární Problémy

Jak zhubnout: Vaše nejčastější otázky zodpovězeny. Chtít zhubnout je společný cíl, takže nejste sami! Je těžké vymyslet nejlepší způsob, jak spalovat tuky a dosáhnout cílové hmotnosti, zvláště pokud se o nic nepokoušíte ...

Hříbata a Bengálci se setkají ve čtvrtek v předsezónním finále. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Zde je návod, jak můžete online sérii 4 seriálu „American Horror Story“ s názvem „True Killers“ sledovat online bez kabelu.

Jak založit rybářský klub. Založení klubu je skvělý způsob, jak sdílet koníček se skupinou stejně smýšlejících jedinců. Kluby mohou zahrnovat téměř jakýkoli zájem, ať už je to láska ke knihám, požitek ze hry jako šachy ...

Ohlédnutí za rokem, kdy Novak Djokovic poprvé začal ukazovat známky toho, že byl dobře a opravdu KOZÍ kandidát.

Servisní statistiky Rogera Federera jsou na míle před svými kolegy z GOAT kandidátů Rafaelem Nadalem a Novakem Djokovičem. Podání Švýcara je pravděpodobně nejvíce podceňovaným aspektem jeho hry.