„Novak Djokovič dokázal něco neuvěřitelného“ - trenér Vajda v sezóně Srb Srbů 2020

Novak Djokovic s trenérem Marianem Vajdou

Novak Djokovic s trenérem Marianem Vajdou

Trenér Novaka Djokoviče Marian Vajda věří, že jeho svěřenec má i přes občasné nezdary a krize úspěšnou sezónu 2020.

Srb vyhrál svůj 17. major na Australian Open, když v napínavém finále o pěti setech porazil Dominica Thiema. Po šesté také ukončil sezónu jako světová jednička, čímž se vyrovnal rekord Peta Samprase.

Novak Djokovič zahájil sezónu tím, že na svých prvních třech turnajích neporazil, vyhrál pohár ATP, Australian Open a mistrovství Dubaj Duty Free. Třiatřicetiletý mladík si však nevedl tak dobře, jak by doufal po návratu na turné po uzavření COVID-19.

Přesto se Vajda soustředil na pozitiva ze sezóny nahoru a dolů a zdůraznil, jak ‚neuvěřitelný‘ byl Djokovičův počin skončit jako jednička pošesté.

„Novak dokázal něco neuvěřitelného, ​​být pošesté světovou jedničkou na konci roku je fantastický úspěch. Splnil cíl, který si stanovil na začátku sezóny, ' Dostali to .

Pozastavení turné od března do srpna nebylo pro Novaka Djokoviče nejlepší. Při organizaci Adria Tour, kde byl spolu s několika dalšími hráči nakažen virem COVID-19, se setkal s vážnými reakcemi.

Ve druhé polovině sezóny Djokovič nevyhrál French Open ani US Open. Přesto se mu podařilo získat dva tituly Masters Series v New Yorku a Římě, což jeho trenéra potěšilo.

„Oceňuji, že dosáhl úspěšných výsledků i po restartu sezóny. Měl jsem trochu obavy, jak jeho kondice, on také překonal koronavirus, “dodal Vajda.
„Turnaj v New Yorku byl kvůli diskvalifikaci nešťastný, jinak by se tam také mohl dostat daleko. Na French Open podal Rafa ve finále vynikající výkon, měl neuvěřitelnou délku úderů. Novak nebyl úplně ve své kůži, “dodal Chorvat.

Novak Djokovič začne v prosinci trénovat na příští sezónu: Marian Vajda

Novak Djokovič na finále Nitto ATP

Novak Djokovič na finále Nitto ATP

Novak Djokovic zahájí přípravu na sezónu 2021 10. prosince, protože se uchází o zisk rekordního devátého titulu z Australian Open. Harmonogram australského léta ještě není potvrzen, Vajda však doufá, že biobublina v Melbourne bude podobná té v Paříži a New Yorku.

Hráči měli dovoleno trénovat, zatímco byli uvnitř bio-bubliny jak na US Open, tak na French Open.

„Z organizačního hlediska to bude velmi namáhavé. Uvidíme, kdy začne Australian Open a zda proběhnou přípravné turnaje. Bylo by skvělé, kdyby na Australian Open byla bublina jako New York a Paříž a všechno by se mohlo odehrávat přímo v kampusu v Melbourne, “řekl Vajda.

Populární Problémy

Jak odhadnout velikost porce. Pokud jsou vaše porce příliš velké, může být vaše strava vyvedena z rovnováhy nebo můžete mít potíže s udržením váhy. Mnoho lidí bude používat porci váhy nebo odměrku, aby bylo přesnější s porcí ...

Jak se rychle zbavit dlahy na holeně. Syndrom mediálního tibiálního stresu nebo holenní dlahy je běžným zraněním běžců, tanečníků a lidí, kteří najednou zvýší množství cvičení, kterého se jim dostává. Je to způsobeno nadměrnou silou ...

Jak se bavit o víkendu (dospívající). Když jste teenager, víkendy jsou vaší šancí na svobodu a zábavu! Celý týden trávíte prací se školou a domácími pracemi, ale víkendy vám dávají příležitost trávit čas s přáteli, ...

Jak naplánovat společensky vědomé líbánky. Líbánky jsou zábavné a vzrušující chvíle pro vás a vašeho partnera. Začínáte svůj společný život a podnikáte výlet na oslavu. Pokud je však pro vás společenské vědomí vědomé, ...

Jak vypadat jako roztleskávačka. O roztleskávačkách je známo, že jsou bublinkové, hezké a ve skvělé formě. Pokud chcete napodobit vzhled roztleskávačky, můžete podniknout řadu kroků. Snažte se zůstat fit díky kombinaci ...