Polský prezident Duda vítá evropské hry bez Ruska

Polsko bude brzy hostit multisportovní Evropské hry s vyloučením Ruska a BěloruskaŽENEVA (AP) – Před tím, než jeho země brzy uspořádá multisportovní Evropské hry bez ruských nebo běloruských sportovců, poděkoval polský prezident Andrzej Duda v pondělí olympijským představitelům za vyloučení vojenských útočníků na Ukrajině.Prezident Duda týden po ní přijímal plamen míru pro hry od evropských olympijských výborů se sídlem v Římě

Podrobně MOV jak chce, aby se Rusové a Bělorusové vrátili do mezinárodních soutěží před olympijskými hrami v Paříži v roce 2024.

Polsko během války soustavně naléhalo na sportovní vůdce, aby zakázali Rusko a Bělorusko, a Duda prozradil, že by uvítal ukrajinského prezidenta na návštěvě za dva dny.„Jako hostitel Evropských her,“ řekl Duda v přeložených komentářích o soutěži, která bude zahájena 21. června, „budu moci pohlédnout do očí prezidenta Volodymyra Zelenského a říci mu: ‚Volodymyre, tyto hry se chystají být Hry míru a Hry klidu bez předstírání, bez napodobování, že je všechno v pořádku.'

Zdálo se, že „předstírání“ a „napodobování“ je zaměřeno na vyhlídku některých Rusů a Bělorusů, kteří se připravují na to, aby mohli soutěžit jako neutrální sportovci ve více olympijských sportech kvůli aktualizovaným radám Mezinárodního olympijského výboru pro řídící orgány.

dříve v pondělí,Světové taekwondo řekl, že může vidět, že někteří sportovci – kteří by měli být prověřeni, aby se zajistilo, že aktivně nepodporovali válku, ani nejsou „najati“ vojenskými nebo národními bezpečnostními agenturami – se koncem května vracejí na jeho mistrovství světa.

MOV a jeho prezident Thomas Bach změnili postoj od doby, kdy během dní po válce, která začala v únoru loňského roku, naléhaly na sportovní orgány, aby zakázaly Rusku a Bělorusku hrát nebo pořádat mezinárodní sporty. Tenisté a cyklisté těchto zemí nadále soutěžili.

MOV se vzepřel Zelenskému, který říká, že Rusko a Bělorusko nemají v Paříži „žádné místo“, zatímco válka pokračuje, a nyní cituje doporučení odborníků uznávaných OSN, že by bylo diskriminací vyloučit sportovce na základě jejich pasů.

'Rusko je vetřelecký stát, stát, který je agresorem, který napadl Ukrajinu a momentálně vede na Ukrajině válku,' řekl Duda v pondělí představitelům Olympicu a Itálie a popsal Bělorusko jako 'režim, který podporuje tento nápor.'

Více než 7 000 sportovců má soutěžit na Evropských hrách v polském Krakově od 21. června do 2. července.

Polský prezident Duda vítá evropské hry bez Ruska
/

Kvalifikační cesta na olympijské hry v Paříži je zahrnuta v 18 sportech na programu, řekl prezident Evropského olympijského výboru Spyros Capralos v pondělí agentuře AP.

'Je nemožné mít ruskou a běloruskou účast,' řekl v telefonickém rozhovoru z Říma a uznal, že polská vláda odmítla je hostit.

definovat smečový řez

Taekwondo má nadcházející mistrovství světa v Ázerbájdžánu, kam mohou Rusové svobodněji cestovat a který hostil úvodní Evropské hry v roce 2015. Druhý ročník v roce 2019 hostilo Bělorusko.

Čtyřletá sportovní akce zamířila do Polska, člena Evropské unie, který Rusům uvalil finanční, cestovní a vízové ​​limity.

'Je to kombinace všech těchto věcí,' řekl Capralos, který patří mezi 100 členů MOV v čele s Bachem. 'Nyní je tolik logistických problémů a problémů, a protože většina sportovců se již kvalifikovala.'

Ukrajina by mohla postavit tým asi 200 sportovců v Polsku, kde asi dva miliony jejich krajanů žijí jako uprchlíci, kteří uprchli před válkou.

'Podpora pro ukrajinské sportovce bude pocházet od všech,' řekl Capralos o hrách. 'Myslím, že Ukrajina sklidí velké ovace. Bude to skvělý okamžik.'

___

Další zpravodajství AP o olympijských hrách v Paříži: https://apnews.com/hub/2024-paris-olympic-games a https://twitter.com/AP—Sports

Populární Problémy

Berani a Packers se v sobotu setkají v divizním kole NFC. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat živý přenos ze hry online.

Gilles Simon otevřeně hovořil o relativním nedostatku popularity Novaka Djokoviče na turné v nedávném rozhovoru. Podle Francouze není světová jednička tak diplomatická jako Roger Federer nebo Rafael Nadal.

„Silicon Valley“ se vrací na 6. sezónu v neděli. Zde je návod, jak sledovat nové epizody streamované online bez kabelu.

Jak namapovat síťový disk. Tento wikiHow vás naučí, jak proměnit složku ve vaší počítačové síti na sdílený disk. Chcete -li to provést, musí být váš počítač ve stejné síti jako počítač, ve kterém je umístěna složka jednotky. Vy...