Velká cena Porsche: Kristina Mladenovicová zastavila návrat Marie Šarapovové do fináleNapájení! Kristina Mladenovic prošla těžkým začátkem, aby dnes překonala Marii Šarapovovou

futuro pažní vzpěra

Odolná světová jednička č. 19 Kristina Mladenovic zastavila návrat Marie Šarapovové do sobotního finále Velké ceny Porsche Tennis ve Stuttgartu. Trojnásobná šampionka vypadala pod kontrolou setem a rozchodem, dokud Francouzka nepředvedla boj za hranu Ruska, 3-6, 7-5, 6-4 za 2 hodiny 38 minut.

Šarapovová tento týden neopustila ani set, protože obnovila soutěžní hru, když jí bylo zrušeno pozastavení. A zdálo se, že míří k dalšímu vítězství v přímých setech, protože Mladenovic, jeden z prvních hráčů, kteří kritizovali Rusa, si udělal čas na to, jak čelit náporu Šarapovové.

Mnohonásobná grandslamová šampiónka ve čtyřhře se potýkala s jejími podáními a brzy se umístila 1: 4, zatímco bývalá světová jednička naproti tomu během úvodního setu nečelila ani jednomu bodu zlomu.

Šarapovová nabrala ve druhé sadě, odkud odešla. Když se dostala do vedení 2: 0, v této soutěži se plně prosadila. To však bylo vše před 19thzařadila Madenovic, jedna z formálních hráček sezony, drápy zpět. Roztrhla si bekhend beznadějným opuštěním a začala přimět Šarapovovou, aby se pohybovala po celém hřišti, a to následně odhalilo její nedostatek tréninkových postupů kvůli její 15měsíční přestávce.

Mladenovic se vrátil na úroveň 3: 3 a její sebedůvěra a duševní odolnost jasně zářily. Šarapovová dostala po zbytek setu další čtyři příležitosti do brejku, jen aby viděla, jak její soupeřka přichází s brutálním podáním, které jí odepřelo druhý průlom.

lakované tenisky

Viditelně unavená Šarapovová nakonec praskla pod obrovským tlakem složeného Mladenoviče, který popadl druhou sadu 7-5, aby ji poslal k rozhodování. Rusova služba, která byla dosud jednou z jejích zbraní během jejího návratu, ji zklamala. Ze zisku 80% bodů za druhé podání v otvíráku zjistila pouze 29% úspěch ve druhé sadě.

Neschopnost proměnit body zlomu se ve třetím setu vrátila a Sharapovou znovu pronásledovala, protože nedokázala své šance využít naplno. Podařilo se jí prolomit Mladenovicovo podání pouze jednou ze šesti příležitostí, které dostala, a to také poté, co už byla prolomena šampionem Petrohradského otevřeného. Nakonec to byla vypálená Mladenovic a její báječné volejbalové dovednosti, které způsobily rozdíl, když se Sharapova rozpadla při podání na 4-5 ve snaze vyrovnat set.

jak se naučit tenis sám

Mladenovic se setká s vítězkou druhého semifinále mezi čtvrtou nasazenou Simonou Halepovou a loňskou dvojkou Laurou Siegemundovou.

Populární Problémy

Austrálie za ta léta vyprodukovala několik velmi kvalitních tenistů. Zde je pohled na 10 největších tenistů všech dob

Alexander Zverev získal minulý týden zlatou medaili na olympijských hrách v Tokiu, když porazil Novaka Djokoviče a Karen Chačanovovou na cestě k získání nejvyššího ocenění.

Paramount+ je oficiálně naživo a my jsme pro vás připravili podrobného průvodce, jak jej sledovat na streamovacím zařízení Roku nebo Roku TV.

Roger Federer dokončil rok 2020 jako světová jednotka č. 5, přestože odehrál pouze 1 událost v tomto roce, zatímco Jannik Sinner je číslo 37. Devětatřicetiletý Federer je jedním ze 41 hráčů ve věku 30 a více let, kteří skončili v první stovce tento rok.

Indické tenisové eso Sumit Nagal čelí Bradleymu Klahnovi ve svém zápase prvního kola na US Open 2020. Půjde o vůbec první setkání kariéry této dvojice na turné.

V nedávném rozhovoru Sania Mirza řekla, že cítí hlavní tíhu zablokování na hluboce osobní úrovni. Sania také udělala vše pro to, aby pomohla potřebným, protože hrozí, že pandemie COVID-19 vytvoří humanitární krizi.