Rafael Nadal a Phil Mickelson: Levice má pravdu

Říká se, že 70-90% lidí na světě jsou přirozeně praváci. Předpokládejme však, že později v životě budete muset změnit svůj přirozený instinkt, abyste vynikli ve svých výkonech. Kolik z vás by zkusilo riskovat přechod a pokud ano, jak obtížný by byl přechod?

Zde je případ dvou moderních sportovních velikánů, oba mistři ve svých sportech. Jedno mají společné: Oba jsou přirozeně praváci a kromě hraní se žádná z jejich činností neprovádí levou rukou.

sloužím tenisu


Mickelson: Chycen v písku

Phil Mickelson, čtyřnásobný hlavní šampion, golf

hra raquetball

Přezdívaný jako Levičák , je zvláštní, že kromě hraní golfu je ve všem ostatním pravák. V mladém věku tří let se Mickelson začal učit hry od svého otce Phila Mickelsona staršího. Většinu svého golfu se naučil sledováním houpání svého pravého otce, a tak nakonec, když se stal profesionálním golfistou, ve skutečnosti měl zrcadlově styl jeho otce. Jeho koncentrace byla tak neuvěřitelná, že jen viděl a cvičil to, co měl před očima. Občas se pokusil utéct z domova, protože si jeho rodiče nemysleli, že je dost starý na to, aby se připojil k otci na víkendovou golfovou hru na místním veřejném hřišti.

Mickelson je skutečný šampión na hřišti i mimo něj se značkou People's Favorite za sebou a proč ne, většinu kariéry strávil za Tigerem Woodsem jako druhým nejlepším hráčem světa golfu. Na svém kontě má až 47 výher na PGA a dalších turnajích, které zahrnují 4 hlavní (3 Masters a 1 PGA Championship). Nicméně agónie dokončení 2ndpětkrát ve svém domovském Major US Open ho stále pronásleduje. Doufejme, že v příštích letech Big Phil získá své jméno na trofeji a zaplatí celý svůj dluh svému otci za to, že ho naučil sport jako perfektní dárek ke Dni otců.

Rafael Nadal, desetinásobný vítěz grandslamu, tenisNadal uvolnil svůj forhend

Pravděpodobně největší levák, kterého tenis zažil po skvělém Johnu McEnroe, je zajímavé poznamenat, že Nadal nebyl levák, když začal hrát tento sport. Začal hrát tenis ve čtyřech letech pomocí obouruční forhend a bekhendový úchop. Ve dvanácti letech mu jeho strýc a trenér Toni Nadal navrhl, aby přijal konvenčnější levák. Nakonec se Nadal zbavil obouručního forhendu, ale rozhodl se držet obouruční bekhend.

Téměř deset let od jeho přechodu na hru levého hráče je jeho největším přínosem ničivý forhend. Množství rotace, které generuje, v kombinaci s tempem, které na míč dává, je pro soupeře tak obtížné zvládnout. Je to schopnost řadit, převádět obranu na útok a přepínat na forhend z bekhendu, což často vedlo ke zrušení protivníků. Jeho pozoruhodný součet 11 grandslamů, 19 titulů Masters, dominance na antukovém hřišti, Career Grandslam, zlatá olympijská medaile je jasným důkazem toho, že levice je pro Rafa pravá.

roztočení stolního tenisu

Populární Problémy

Váš průvodce sledováním Jump In! online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Ve středu se Sharks a Golden Knights setkají v odvetě play -off ve svém otvíráku pro rok 2019. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu v USA.

Vyslovte slova - Australian Open a mnoho Nadalských fanoušků by se pravděpodobně šklebilo, nebo přinejlepším pokrčilo rameny pochybností, stejně jako Nadal. Happy Slam je pro Nadala a jeho legie fanoušků po celém světě jednou z nadějí, víry a inspirace, po níž následuje úzkost, bolest, zlomené srdce a agónie.

Jak se drhnout pro chirurgii. Operační sály musí vždy zůstat sterilním prostředím, aby byli pacienti během lékařských zákroků chráněni před vystavením škodlivým bakteriím. Vystavení těmto bakteriím během lékařského zákroku by mohlo ...

Stát Jižní Dakota a Jižní Dakota obnovují svou intenzivní rivalitu v sobotu ve Vermillionu. Zde je návod, jak sledovat hru naživo online.