Rafael Nadal bude těžit, protože Rome Masters mění svůj rozvrh

Rafael NadalTenis byl v posledních několika týdnech svědkem poměrně bouřlivého období. Některé turnaje byly přesunuty, jiné byly zrušeny úplně a špičkoví hráči - včetně Rafaela Nadala - se stáhli z velkých akcí.

Rome Masters je jedním ze šťastných turnajů, které se podařilo přežít, ale nyní přišla zpráva, že se termíny turnaje posunuly. Turnaj na antuce byl nyní o týden, 14. září, stažen - což by pravděpodobně byla hudba pro uši Rafaela Nadala, protože by mu to poskytlo týdenní odpočinek před French Open.V nedávném rozhovoru pro SuperTennisTV ředitel turnaje Rome Masters - Sergio Palmieri - odhalil změnu termínů. Rovněž oznámil, že semifinalisté na US Open získají první kolo ahoj.

Posun termínů Rome Masters by mohl pomoci těm, kteří přeskočí US Open - zejména Rafael Nadal

Rafael Nadal slaví vítězství na Rome Masters 2018Rafael Nadal dříve odstoupil z letošního US Open s odvoláním na bezpečnostní obavy; Španěl řekl, že upřednostňuje zůstat v Evropě a připravit se na antukovou houpačku. Madrid Open - pro který svou účast dříve potvrdil - byl ale kvůli rostoucím případům COVID -19 v Madridu zrušen. To dalo Přípravy Roland Garros Rafaela Nadala v místě obtěžování; musel by vystydnout v Římě a pak hrát tři týdny nepřetržitě.

Nyní ale Řím využil mezery v kalendáři a posunul akci o týden zpět.Sám Sergio Palmieri učinil následující prohlášení (přeloženo do angličtiny):

„Turnaj se bude hrát bezprostředně po US Open: od 14. do 21. září. Kdokoli se v NY dostane do semifinále, bude mít v Římě sbohem. '

Římští mistři se dříve měli konat od 20. do 27. září. Finále by se konalo 27., což je mimochodem také datum zahájení French Open.

Pro hráče, kteří se neúčastní US Open - z nichž nejvýznamnějším je Rafael Nadal - by byla vyhlídka na to, že mezi dvěma turnaji nebude mít přestávku, obzvláště obtížná.

Za předpokladu, že by se Španěl dostal do Říma do finále, musel by hrát celé tři týdny v řadě, kdyby doufal, že získá 13. titul na French Open. A to navíc k cestování z Říma do Paříže, která vzhledem k nacpanému plánu není bez stresu.

na tenis

Rafael Nadal se bude snažit získat 13. titul na French Open

Naproti tomu ti, kteří hrají US Open, by byli připraveni na bitvu v době, kdy dorazili do Itálie. Týdenní odpočinek mezi US Open a Rome Masters by jim také pomohl dobít se; jejich těla již byla podmíněna náročností turné, nebyli by příliš rozrušeni hraním tři týdny v řadě.

Ale nyní je hrací pole mnohem vyrovnanější - k velké úlevě Rafaela Nadala.

Semifinalisté US Open se rozloučili v prvním kole v Římě

V tahu, který pravděpodobně neprospěje žádnému z nejlepších hráčů, Sergio Palmieri také oznámil, že semifinalisté ve Flushing Meadows se v Římě dočkají prvního kola.

Na základě jejich nasazení je 8 nejlepších hráčů v Římě již připraveno na shledanou. Hráči jako Novak Djokovic a Dominic Thiem by tedy nevydrželi z tohoto vývoje nic získat.

Na druhé straně hráči jako Diego Schwartzman, Roberto Bautista Agut a Andrey Rublev by na změně mohli vydělat, pokud se jim podaří dosáhnout na poslední čtyři v New Yorku.

Populární Problémy

20. sezóna seriálu The Voice má premiéru v pondělí večer. Pokud nemáte kabel, zde je několik způsobů, jak jej můžete sledovat online zdarma.

Jak si vyrobit Quiche Lorraine. Quiche Lorraine chutná dobře bez ohledu na hodinu dne a lze jej podávat při pokojové teplotě, horké i studené. Je to klasické francouzské jídlo v celé své kráse. Následující recept je návodem pro přípravu jakéhokoli typu ...

Dvanáctinásobný šampion Rafael Nadal se v neděli utká s kvalifikantem Sebastianem Kordou ve čtvrtém kole French Open. Korda je synem někdejšího světového č. 2 Petra Kordy, který se v roce 1992 dostal do finále French Open.