Rafael Nadal bude těžit, protože Rome Masters mění svůj rozvrh

Rafael Nadal

Rafael Nadal

Tenis byl v posledních několika týdnech svědkem poměrně bouřlivého období. Některé turnaje byly přesunuty, jiné byly zrušeny úplně a špičkoví hráči - včetně Rafaela Nadala - se stáhli z velkých akcí.

Rome Masters je jedním ze šťastných turnajů, které se podařilo přežít, ale nyní přišla zpráva, že se termíny turnaje posunuly. Turnaj na antuce byl nyní o týden, 14. září, stažen - což by pravděpodobně byla hudba pro uši Rafaela Nadala, protože by mu to poskytlo týdenní odpočinek před French Open.

V nedávném rozhovoru pro SuperTennisTV ředitel turnaje Rome Masters - Sergio Palmieri - odhalil změnu termínů. Rovněž oznámil, že semifinalisté na US Open získají první kolo ahoj.

Posun termínů Rome Masters by mohl pomoci těm, kteří přeskočí US Open - zejména Rafael Nadal

Rafael Nadal slaví vítězství na Rome Masters 2018

Rafael Nadal slaví vítězství na Rome Masters 2018

Rafael Nadal dříve odstoupil z letošního US Open s odvoláním na bezpečnostní obavy; Španěl řekl, že upřednostňuje zůstat v Evropě a připravit se na antukovou houpačku. Madrid Open - pro který svou účast dříve potvrdil - byl ale kvůli rostoucím případům COVID -19 v Madridu zrušen. To dalo Přípravy Roland Garros Rafaela Nadala v místě obtěžování; musel by vystydnout v Římě a pak hrát tři týdny nepřetržitě.

Nyní ale Řím využil mezery v kalendáři a posunul akci o týden zpět.

Sám Sergio Palmieri učinil následující prohlášení (přeloženo do angličtiny):

„Turnaj se bude hrát bezprostředně po US Open: od 14. do 21. září. Kdokoli se v NY dostane do semifinále, bude mít v Římě sbohem. '

Římští mistři se dříve měli konat od 20. do 27. září. Finále by se konalo 27., což je mimochodem také datum zahájení French Open.

Pro hráče, kteří se neúčastní US Open - z nichž nejvýznamnějším je Rafael Nadal - by byla vyhlídka na to, že mezi dvěma turnaji nebude mít přestávku, obzvláště obtížná.

Za předpokladu, že by se Španěl dostal do Říma do finále, musel by hrát celé tři týdny v řadě, kdyby doufal, že získá 13. titul na French Open. A to navíc k cestování z Říma do Paříže, která vzhledem k nacpanému plánu není bez stresu.

otevírání dveří auta tenisovým míčkem
Rafael Nadal se bude snažit získat 13. titul na French Open

Rafael Nadal se bude snažit získat 13. titul na French Open

Naproti tomu ti, kteří hrají US Open, by byli připraveni na bitvu v době, kdy dorazili do Itálie. Týdenní odpočinek mezi US Open a Rome Masters by jim také pomohl dobít se; jejich těla již byla podmíněna náročností turné, nebyli by příliš rozrušeni hraním tři týdny v řadě.

Ale nyní je hrací pole mnohem vyrovnanější - k velké úlevě Rafaela Nadala.

Semifinalisté US Open se rozloučili v prvním kole v Římě

V tahu, který pravděpodobně neprospěje žádnému z nejlepších hráčů, Sergio Palmieri také oznámil, že semifinalisté ve Flushing Meadows se v Římě dočkají prvního kola.

Na základě jejich nasazení je 8 nejlepších hráčů v Římě již připraveno na shledanou. Hráči jako Novak Djokovic a Dominic Thiem by tedy nevydrželi z tohoto vývoje nic získat.

Na druhé straně hráči jako Diego Schwartzman, Roberto Bautista Agut a Andrey Rublev by na změně mohli vydělat, pokud se jim podaří dosáhnout na poslední čtyři v New Yorku.

Populární Problémy

Fotbal SMU zahájil v sobotu 2: 0 a hostil Stephena F. Austina. Takto můžete hru sledovat.

Jak začít cvičit. Ačkoli téměř každému se líbí myšlenka pravidelně cvičit nebo chodit do posilovny, udržení motivace pravidelně cvičit je jiný příběh. Začít a udržovat trénink může být těžké ...

Jak uběhnout 6 minutovou míli. Uběhnout 6minutovou míli je hodným cílem mnoha běžců. Většina lidí to bez tréninku a odhodlání na nějakou dobu nezvládne - sakra, většina lidí by to nikdy ani nezkusila! Budete muset vybudovat ...

Zde je návod, jak sledovat online přenos sezóny 2 Roswellu v Novém Mexiku. Premiéru má v pondělí 16. března ve 21 hodin. ET/PT na CW.

Simon věří, že zatímco Roger Federer je výjimečný, aspirující hráči by se neměli snažit napodobit jeho styl hry. Podle Francouze by se mladým lépe učilo být v tlakových situacích konzervativnější.

Zde je návod, jak sledovat čtyřdílný dokumentární seriál Epic Yellowstone, který zkoumá úžasný národní park.