Rafael Nadal po porážce Jacka Socka ve 3hodinové bitvě: „Moje kondice je v pořádku, jen mě musí trochu bolet noha“

Rafael Nadal

Rafael Nadal

tenisová skica

Rafael Nadal ve druhém kole Citi Open 2021 zaregistroval ve středu výhru 6-2, 4-6, 7-6 (1) nad Jackem Sockem. A zápas to byl stejně těžký, jak naznačuje skóre; Nadal potřeboval více než tři hodiny - přesněji 184 minut -, aby dokázal překonat Sockovu výzvu.

Španěl je nyní ve třetím kole akce ATP 500, kde bude čelit Lloydovi Harrisovi . A přestože většinu střetnutí ve druhém kole hrál dobře, byl viditelně sužován problémem s nohou, který v průběhu zápasu stále více brzdil jeho pohyb.

Na otázku na své pozápasové tiskové konferenci Nadal tvrdil, že je celkově spokojený se svou kondicí, ale také se obává bolesti v noze.

'Moje kondice je v pořádku,' řekl Rafael Nadal. 'Jen musím být trochu - upřímně, musím mít trochu menší bolest v noze.' To je pravda. Ale fyzicky se cítím víceméně v pořádku. '

Mimochodem, čtyřiatřicetileté zranění nohy je považováno za jeden z důvodů jeho kolapsu ve čtvrté sadě semifinále Roland Garros proti Novakovi Djokovicovi. Mnozí také spekulovali, že Nadalovo rozhodnutí odstoupit z Wimbledonu a olympijských her bylo částečně ovlivněno stavem jeho nohy.

tenisová sukně dlouhá

Rafael Nadal však ve středu tvrdil, že abyste dosáhli plné kondice, musíte po přestávce hrát dlouhé a namáhavé zápasy. Rovněž poukázal na to, že se v tomto procesu dobře orientuje, vzhledem k tomu, že ho musel během své kariéry zažít mnohokrát.

Současně Mallorcan také vyjádřil naději, že brzy uvidí zlepšení své nohy.

'Samozřejmě potřebujete takové zápasy, abyste byli po měsíci bez soutěže fit,' vysvětlil Rafael Nadal. 'Ale to je součást procesu a já ten proces znám.' Během své kariéry jsem tím vším mnohokrát prošel. Takže je to něco, z čeho nemám obavy. '
'Takže jde o to vyhrát tento druh zápasů,' dodal. „To ti pomůže být lepší. Pak, pokud jsem schopen se zlepšit nohou, myslím, že zbytek věcí přijde krok za krokem. '

„Začal jsem příliš trpět“ - Rafael Nadal v zápase proti Jacku Sockovi

Jack Sock

Jack Sock

Rafael Nadal, který debutoval na Citi Open, odstartoval zářivě a úvodní set vyhrál 6: 2. Jak ale zápas postupoval, Nadal se začal opatrněji pohybovat mezi body; dokonce se zdálo, že kulhá k závěrečným fázím.

Nejlepší osivo během své tiskové konference tvrdilo, že se jeho úroveň ve druhém setu trochu snížila a že nakonec „trpěl“ více, než bylo nutné.

všechny červené tenisky
'Zápas nebyl snadný,' řekl Rafael Nadal. „Myslím, že jsem první set začal víceméně dobře. Pak jsem ve druhém odehrál špatnou hru. Je pravda, že když se blížil zápas, přišla i moje noha. Začal jsem příliš trpět. '

Rafael Nadal a Jack Sock skončili se stejným počtem vítězů (41), ale v jednu chvíli to vypadalo, že Španěl nebude mít na Američanův velký úder odpověď.

Sock vedl v rozhodující sadě 3: 1, kdy Nadal začal uvolňovat svůj nejlepší tenis. Pětatřicetiletý hráč se nakonec v následném tiebreaku vysmíval domů, protože ztratil pouhý jeden bod.

'Pak Jack zahrál několik skvělých bodů,' dodal Rafael Nadal. „Nemohl jsem ho svými střelami poškodit a nemohl jsem se vrátit k bodům, když měl iniciativu, ne? Byly těžké. Ale zápas jsem dohrál lépe, to je důležité. Doufám, že budu připraven na zítřek. '

Populární Problémy

Radio City Rockettes Christmas Spectacular se koná ve středu večer na stanici NBC. Pokud ale nemáte kabel, zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos pořadu.

S oblečením, které se nehodí, se dá dělat více věcí, než z něj udělat hadry. Zde je několik zábavných a kreativních způsobů, jak můžete předělat těsné oblečení a vytvořit nové oblečení, tašky a další. Položte si těsnou košili dolů. Změřte čáru ...

Trenéři vždy hledají dobré obranné cíle. Očekává se, že obranné konce budou silné a svalnaté a zároveň budou rychlé a hbité. Chcete -li růst jako hráč, strávíte spoustu času cvičením. Obranné konce jsou také velmi ...

ATP tour tento týden putuje do Washingtonu, což bude devátý turnaj roku ATP 500, který bude počátkem severoamerického hardcourtového švihu.

Dokáže se Serena tentokrát pevně udržet, aby ukončila své grandslamové sucho, nebo bude Andreescu prožívat svůj největší den, aby naštval šestinásobného šampiona?

Jannik Sinner odmítl vinit jeho ztrátu v prvním kole na Open Sud de France v Montpellier kvůli zranění zad.