Roger Federer - Inspiruje miliony a další prostřednictvím svého tenisu a chováníRoger Federer

Zdroj inspirace

Bylo mi 10 let, když jsem začal sledovat tenis na trávě, a okamžitě mě nadchlo to tempo, energie, přesnost a emoce ve hře. Více než to, že jsem byl ohromen osobnostmi, které nesly hru na ramenou a hrály ji v tak impozantním duchu, nikde jinde v jiných sportech, které jsem sledoval, jako je fotbal, kriket, badminton atd.

S rozvojem zájmu o tenis jsem začal sledovat a získávat znalosti o této hře. Hra 100. semene byla podle mě nejlepší, dokud jsem se nezeptal svého otce, kdo je hráčem číslo 1 na světě, na což odpověděl Roger Federer.

jak sloužit ve stolním tenise

To bylo ono! Sledoval jsem jeho hru ve Wimbledonu a opravdu jsem nemohl přestat obdivovat tuto osobnost. Jeho hedvábně plynulý pohyb, bezchybné podání, nedosažitelný silný forhend, elegantní bekhend, úžasná práce nohou - to všechno bylo docela úžasné. Začal jsem kvůli němu hrát tenis; byl nepochybně mým vzorem. Sledoval jsem jeho kariéru na tenisovém kurtu i mimo něj a dozvěděl jsem se o něm věci, které ze mě opravdu udělaly lepšího člověka v životě.

Z každého úderu, který Federer zahraje, je cítit radost a z každé činnosti, kterou dělá, ať už jde o rozhovor, tiskovou konferenci, cvičení na hřišti nebo pouhé podepisování tenisových míčků pro fanoušky, pocit vzrušení. Nikdy není nudný okamžik, kdy je poblíž, což každého inspiruje k tomu, aby byl v životě šťastný a radostný v čemkoli, co dělá. Jedna z nejdůležitějších věcí na něm, která mě inspiruje, je jeho smysl pro humor.

Vždy uctivý, vždy přímočarý

K vtipné odpovědi potřebujete předem připravenou otázku, a právě s ní často přichází slavný tazatel Jim Courier. Některé z jeho rozhovorů jsou epické a odhalují legrační a nezbednou stránku Federera. Švýcarské zářivé odpovědi osvěží vaši mysl a nikdy nebudete mít pocit, že tazatel mluví se světovou jedničkou. Velmi citelná je také jeho přízemní povaha a respekt k protivníkům. Ačkoli je na hřišti konkurenceschopným hráčem, po skončení zápasu je jeho respekt k soupeři jasný z přátelského potřesení rukou a poplácání po zádech.

jak hrát racquetball se 3 hráči

Federer nejprve poblahopřál svým soupeřům a nikdy se neostýchal jim říct, že hráli úžasně dobře a že štěstí dnes stálo na jeho straně nebo že měl dobrý den, místo aby vítězství připisoval hodinám tvrdé práce a tréninku. Vždy hledá příležitosti, jak pochválit ostatní. Samozřejmě také dává přímé odpovědi a nikdy neprojevuje falešnou skromnost ohledně svého nesmírného talentu.

Na otázku, jak trvale hraje na tak vysoké úrovni, Federer odpověděl na tuto upřímnou odpověď. Víte, není v tom žádné tajemství. Rozhodně jsem velmi talentovaný hráč.

Další pozoruhodnou věcí v jeho hře je chlad, s nímž hraje krásnou hru. Na jeho tváři nikdy nevidíte okamžik hněvu nebo úzkosti, i když ztratil důležitý bod v zápase. Přináší auru klidu, což je zřejmé z jeho prohlášení - Jen proto, že jsem rozbil raketu, to neznamená, že jsem ji ztratil.

Skvělý jako vždy, Federer říká, že i při rozbití rakety má čistou hlavu. Při zvládání tlakových situací stejně chladně jako on mi připadá divné, jak se někdo mohl zdržet reakce na vroucí vypjaté situace, se kterými se tenisté často setkávají. Federer ale nikdy neztrácí víru v sebe a jeho naprostá důvěra v jeho schopnosti ho někdy přiměje vyhrát bitvu ještě předtím, než ve skutečnosti začala.

vysvětlit systém bodování tenisu

Tenis prostě miluje

Další obdivuhodnou věcí na Federerovi je jeho naprostá láska ke hře. Bez tenisu si svůj život prostě nedokáže představit. Někteří novináři se nikdy nestyděli zeptat se ho znovu a znovu na jeho plány na odchod do důchodu, ke kterým říká - Někdy si prostě rád hraješ. Někteří lidé, některá média, bohužel nechápou, že je v pořádku jen hrát tenis a užívat si to. Vždy si myslí, že musíte vyhrát všechno, vždy to musí být příběh úspěchu, a pokud to tak není, o co jde? Možná se budete muset vrátit a přemýšlet: „Proč jsem začal hrát tenis? Protože se mi to prostě líbí. Je to vlastně druh vysněného koníčku, který se stal tak trochu prací. Někteří lidé to prostě nikdy nepochopí.

To mě jednoduše učí, že je skvělé dělat to, co máš rád. Můžete vyniknout v jakékoli profesi, pokud ji milujete ze svého srdce; pak se z toho už nestane profese, ale věc radosti, ze které můžete získat uspokojení a naplnění každý den, kdy ji budete praktikovat. Už to není povinnost, ale pocit naplnění.

Federer jednou řekl: Je jasné, že když všechno vyhrajete, je to zábava. To nutně neznamená, že hru milujete více. Proti tomu nelze argumentovat!

Oblíbený mezi fanoušky, rodinou a kolegy

Švýcar je také velmi starostlivý manžel a nyní otec čtyř dětí a svůj osobní život zvládá stejně dokonale jako svůj profesionální. Jeho manželka Mirka sleduje každou jeho hru a děti také. Jeho otec také často sleduje hru z kurtu s kloboukem „RF“.

Federer nezapomněl na své kořeny, jak říká - Moje srdce je v Jižní Africe, přes moji mámu. Moje máma je odsud a já zde trávím také hodně času, cítím se nejvíce spojen s touto částí světa.

jak se stát lepším tenistou

Díky svému bezstarostnému chování se snadno zalíbí každému - dokonce i svým protivníkům. Je to nejuznávanější hráč ve hře a každý se cítí privilegován hrát proti němu a některým ani nevadí, že s ním prohraje! Jeden z jeho největších soupeřů na kurtu Rafael Nadal kdysi řekl - Pokud někdo říká, že jsem lepší než Roger, myslím, že tento člověk o tenisu nic neví.

Tento druh respektu se nezíská za několik dní, ale za mnoho let dosažením perfekcionismu na hřišti i mimo něj, inspirováním a motivací generací, které přijdou a stanou se součástí historie, nejen získáváním ocenění na dvoře, ale také být dobrým člověkem.

Federerova neúnavná energie motivuje pokračovat v životě dál a dál, bojovat s obtížemi s úsměvem na tváři a uchovat si dobré okamžiky i ne tak dobré. Tento typ člověka je skutečným zdrojem inspirace pro kohokoli!

Populární Problémy

Jak se zbavit tetování a jizev. Jizvy a praskliny tetování mohou být způsobeny, když tetovací umělec tlačí jehly příliš daleko nebo ve špatném úhlu. Výsledkem je, že inkoust pronikne příliš hluboko do pokožky, což způsobí její stékání ...

Jak začít na kole. Návyk na každodenní cyklistiku může být docela snadný, pokud získáte správné vybavení a nebudete na začátku příliš ambiciózní. Na začátku si vyberte mezi silničním nebo horským kolem podle typu ...

Tato dvojice je jediným aktuálně aktivním bratrem, který byl v top 100 ATP.

Zde je návod, jak sledovat speciální přenos ABC Royal Divide: Harry, Meghan a The Crown online stream online bez kabelu.

Svatba JFK Jr. a Carolyn: The Lost Tapes nabízí nikdy neviděné záběry ze svatby historického páru. Zde je návod, jak sledovat dokument online.

Novak Djokovic porazil Stefanose Tsitsipase v nedělním finále Roland Garros a připsal si 19. grandslamový turnaj, čímž se dostal jen o jednoho majora za Rogera Federera a Rafaela Nadala.