Roland Garros 2021: Alexander Zverev vs Kei Nishikori náhled, souboj a předpověď

Alexandr Zverev

Alexandr Zverev

Podrobnosti zápasu

Svítidlo : (6) Alexander Zverev vs Kei Nishikori

Datum: 6. června 2021

Turnaj : Roland Garros 2021

Kolo : Čtvrté kolo (16. kolo)

Místo : Paříž, Francie

Kategorie : Grand Slam

Povrch : Červený jíl

Odměna : 17 171 108 €

Načasování zápasu: Ne před 21:00 místního času, 19:00 GMT, 15:00 EST, 12,30 IST

Živé televizní vysílání : USA - NBC Sports / Tennis Channel | UK - ITV | Indie - Star Sports / Disney+ Hotstar VIP

Alexander Zverev vs Kei Nishikori náhled

Alexander Zverev se v neděli v Paříži setká se známým nepřítelem. Šesté nasazené místo si zahraje s někdejším mistrem světa č. 4 Keiem Nishikorim o místo ve čtvrtfinále French Open 2021.

Zverev vstoupil do Roland Garros na zadní straně svého druhého titulu Madrid Masters, kde zaznamenal své třetí vítězství v řadě nad Rafaelem Nadalem - ale poprvé na antuce. Kromě porážky Nadala si Němec připsal další dvě top 10 vítězství ve španělské metropoli - v semifinále porazil Dominica Thiema a ve finále Mattea Berrettiniho.

Působivou sérii Zvereva ukončil sám Nadal o týden později, ve čtvrtfinále Italian Open.

Pokud je v poslední době jeden muž, se kterým byste spojili pět setterů, je to Alexander Zverev. V souladu se svou pověstí se čtyřiadvacetiletý mladík natáhl k rozhodujícímu setu v otvíráku Roland Garros od Oscara Otteho. Ve skutečnosti se Zverev vrátil z deficitu dvou sad lásky, než nakonec překonal svého bližního Němce.

Zdá se však, že Zverev každým dnem nabírá na síle. Ve druhém kole zlikvidoval ruského kvalifikačního hráče Romana Safiulliina ve dvou setech, byť se dvěma tiebreaky. A v pátek Němec přesvědčivě porazil Laslo Djere, aby si zajistil postup do osmifinále.

Kei Nishikori v akci proti Henri Laaksonenovi ve třetím kole Roland Garros 2021

Kei Nishikori v akci proti Henri Laaksonenovi ve třetím kole Roland Garros 2021

Když už mluvíme o pěti seterech, ani muž na druhé straně sítě jim není cizí. A i když je v současné době nenasazený, Kei Nishikori není člověk, který by měl být brán na lehkou váhu.

Jednatřicetiletý hráč měl na letošní French Open náskok. V současné době se Nishikori umístil na 49. místě na světě a neměl štěstí, že na turnajích, které odehrál, přilákal na začátku silné hráče.

V Barceloně porazil Cristiana Garina, než prohrál s Nadalem. Japonce pak Zverev porazil v Madridu i Římě, ale na cestě si připsal vítězství nad Karenem Chačanovem a Fabiem Fogninim.

Nishikori zatím překonal oba své dokončené zápasy na letošním Roland Garros. V prvním kole vyhrál alternativní sety proti italskému kvalifikátoru Alessandru Giannessimu. A ve druhém kole se vrátil ze dvou sad do jednoho a porazil 23. nasazenou Karen Chačanov.

Runner-up US Open 2014 se v pátek postavil na kurt proti švýcarskému kvalifikantovi Henrimu Laaksonenovi poté, co už ve dvou zápasech odehrál 10 sad tenisu. Většina by měla otázky ohledně Nishikoriho kondice, ale překvapivě to byl Laaksonen, který odešel se zraněním po ztrátě první sady.

Alexander Zverev vs Kei Nishikori hlava-nehlava

Kei Nishikori proti Alexandru Zverevovi v roce 2021 Madrid Open

Kei Nishikori proti Alexandru Zverevovi v roce 2021 Madrid Open

Alexander Zverev a Kei Nishikori se na turnaji postavili proti sobě pětkrát. Dvě z jejich setkání přišla během samotné letošní antukové sezóny; Němec vyhrál svůj zápas v Madridu za ztrátu pouhých pěti her, ale musel shromáždit ze setu, aby si zajistil vítězství v Římě.

Alexander Zverev vede kariéru tváří v tvář proti Kei Nishikori 4-1. A toto číslo zní 2-1 ve prospěch 24letého hráče na antuce.

V neděli se tato dvojice poprvé setká na grandslamu.

Predikce Alexandra Zvereva vs Kei Nishikori

Hodnocení Elo poskytuje Tennis Abstract byly použity ke generování a předpověď turnaje před startem Roland Garros.

Alexander Zverev vstoupil do turnaje v roce 2018 Elo a jeho turnajově upravený Elo je 2065. Kei Nishikori naopak vstoupil do turnaje v roce 1825 Elo a jeho turnajově upravený Elo je 1844.

Rozdíl v jejich skóre se rovná pravděpodobnost výhry 78,11% pro Zverev.

33 ze 156 Nishikoriho 156 nejlepších z pěti setů (21,15%) se dostalo do rozhodující sady, kde Japonci drží rekord 26-7 (78,79%). A 23 z 83 nejlepších zápasů Zvereva z pěti setů (27,71%) se stalo rozhodujícím setem, kde Němec drží rekord 16-7 (69,57%).

Vzhledem k jejich spřízněnosti přenést své zápasy až na drát, můžeme očekávat, že na kartách bude další pětice setterů. A zatímco Nishikori má nejlepší pátý rekord mezi aktivními hráči, Zverev není sám příliš ošuntělý.

sušit v sušičce s tenisovými míčky

Vzhledem k množství tenisu, který hráli, formě, kterou hrají, a celkovému souboji dáváme Němci přednost. Ale Nishikoriho zkušenost ve fázi Grand Slam by z něj měla udělat poutavou soutěž.

Očekává se, že Zverev vyhraje přibližně 67% svých servisních bodů a 22 her. Očekává se, že Nishikori vyhraje přibližně 61% svých servisních bodů a 17 her.

Předpověď: Alexander Zverev vyhrál v pěti setech.


Pomozte prosím Sportskeeda zlepšit jeho tenisové pokrytí. Proveďte 30sekundový průzkum Nyní!

Populární Problémy

Felix Auger-Aliassime je po svém působivém výkonu v Granby Challengeru oslavován jako tenisový fenomén.

V roce 2005 naposledy vyhrál grandslamový hráč mladší 20 let.

Seahawks se v neděli utkají s Giants ve 13. týdnu. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry, pokud nemáte kabel.

Zde je souhrn všech různých způsobů, jak můžete zdarma sledovat živý přenos ze série Temptation Island Season 3 (2021) online.

Pokud máte v rukou starý a zaprášený počítač, možná hledáte způsob, jak jej zničit, aby byly vaše informace v bezpečí, nebo se vám je dostaly z rukou. Způsob, jakým zničíte starý počítač, bude záviset na vašich záměrech s ním ...

Pokoušíte se projít klinickým testem CNA nebo CNA poskytuje pomoc někomu se slabou paží? Pokud jste to vy, tato instrukční sada vám pomůže při oblékání někoho se slabou paží a zároveň podpoří pohodlí pacienta, ...