Rome Masters: Sharapova zajišťuje návrat proti Cibulkové ve 3 setech

TENNIS-ITA-WTA

Maria Šarapovová ve formě bekhendem proti Dominice Cibulkové na BNL Internazionali d'Italia

Maria Sharapova předvedla nádherný finiš, aby ve středu večer vybojovala vítěze na BNL Internazionali d’Italia. Bývalá světová jednička měla hodně na ruce proti Dominice Cibulkové, která hrozila v každém bodě zápasu, dokud se ruské dovednosti nesetkaly vítězně 3-6, 6-4, 6-2 na Corte Centrale na půdě Foro Itálie v Římě.

Série mezi těmito dvěma byla poslední čtyři roky klidná, ale obnovila se v jejich sedmém setkání mezi sebou. Cibulkova vyhrála svůj poslední zápas na Australian Open a sestřelila Šarapovovou ve svém druhém seteru v kariéře.

Když by byla série dokonce mrtvá, historie by se bezpochyby vrátila a boj obou hráčů se stupňoval, protože oba potřebovali postup turnajem. Bylo to podruhé za deset let, kdy se setkali ve stejném kole, které Šarapovová vyhrála ve třech setech.

Obtížnost se u Rusů projevila hned, protože její podání se nesetkalo, což dávalo Cibulkově velký prostor k diktování. Brzy jsme našli Slovenku s náskokem 3: 0, díky čemuž vyšel Tomas Hogstedt a poskytl své atletce způsob, jak upravit její podání.

Šarapovová dokázala vytáhnout jednoho ze svého podání, když se dostala na palubu, ale se snahou zvednout půdu pod nohama. Cibulková udržela náskok na Šarapovovou přes šest, než našla šanci zablokovat úvodní set v osmém. Rusová téměř rozdala svou servisní hru, ale chyba slovenské vynucené dvojky, než se jí to vymklo z rukou.

Šarapovová stále čelila sestupu s Cibulkovou zpět na podání v devátém, kde musela odrazit bod zlomu, aby si vynutila dvojku. Po dvou přestávkách dal Slovák do krátké rally určitou agresi, aby vyhrál za 46 minut.

Cibulková podávala 79 procent při prvním podání s devíti chybami, které jí umožnily soustředit útok na to, co pro ni fungovalo. 20 nevynucených chyb Šarapovové a znepokojivé druhé podání byly problémy, které si Ruska musela vyřešit, pokud chtěla prosadit diktování zbytku zápasu.

Prosadila se v úvodním zápase druhého setu s Cibulkovou, která následovala v závěsu s vlastním přidržením. Na podání zůstali až do sedmého, kdy Šarapovová získala o přestávce převahu a vedla 5: 3.

Podávat set byl obtížný úkol, protože předávala po sobě jdoucí body Cibulkové, která se dopustila čtvrté dvojchyby ve hře. Devětadvacetiletý hráč rozbil trojitý bod zlomu podél čáry daleko od Šarapovové, aby set pokračoval v podání a sloužil na tajbrejk v pohybu.

Podání Cibulkovy se neplánovalo, protože chyby během dvojky dávaly Rusku spoustu šancí, které sadu dovedly ke konci a rozhodující set se právě rozjížděl. Byl to 53minutový comeback Šarapovové, která se zlepšila s mnohem více vítězi, když první podání dalo 80 procent střel proti Cibulkové, která se dostala do nízkého bodu, který donutil věci jít dál.

Šarapovová rozjela set se svou službou, která 29letou ženu odložila, než dala dohromady další dvě vítězství, která vytvořila značnou mezeru. Cibulková ukončila shutout proti ní, aby se vyhnula dvojité přestávce, ale pákový efekt zůstal pevný v rukou Šarapovové, která po pěti udržela 4-1.

Podání Cibulkové bylo velmi namáhavé, protože Slovenka šla do hry hluboko, že se tak těžko zajišťovala. Po několika přestávkách a téměř deseti minutách devětadvacetiletý hráč vyhrál.

Šarapovová odpověděla podáním, které bylo pro Cibulkovou těžké hrát poté, co do předchozí vložila hodně energie. Stačilo ji vyjmout, což vedlo k tomu, že Ruska porazila osmou hru obrovským vítězstvím a vyhrála zápas za 2 hodiny a 30 minut.

Narůstající ruská superstar se po sobě jdoucích vítězstvích po sobě jdoucích dní připraví na svůj zápas ve třetím kole proti vítězce zápasu mezi Dariou Gavrilovou a Garbine Muguruzaovou.

Populární Problémy

V úterý má premiéru televizní show CW „Pandora“. Zde je návod, jak sledovat premiéru seriálu online bez kabelu.

Jak použít pravidlo 3 4 5 k sestavení hranatých rohů. Jednou z výzev při vytváření rohů je jejich zarovnání. I když váš pokoj nemusí být dokonale hranatý, je nejlepší mít rohy co nejblíže 90 stupňům. Li...

Kovbojové a Vikingové se v neděli setkají v zápase NFC 11. týdne. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos ze hry online.

Jak ukončit telefonní hovor. Ukončení telefonního hovoru je často nutné, pokud spěcháte nebo konverzace pokračuje. Chcete -li hovor ukončit, jednoduše znovu zaměřte konverzaci zpět na původní místo, uveďte důvod ukončení hovoru a ...

Nejlepší dvě semena Západu se setkávají v úterý večer, když Warriors hostí Nuggety. Zde je návod, jak sledovat hru online, pokud nemáte TNT.