Římská výhra dává Rafaelovi Nadalovi jeho 7. titul od bodu shodu dolů, čímž se srovnal s Novakem Djokovičem u většiny takových titulů v tomto století

Rafael Nadal s trofejí Italian Open 2021

Rafael Nadal s trofejí Italian Open 2021

Rafael Nadal se zapsal do historie v neděli zvednutím svého 10. titulu na Italian Open, když ve finále porazil Novaka Djokoviče 7-5, 1-6, 6-3. Přitom si Nadal zajistil také 36. titul Masters 1000, čímž se vyrovnal historickému rekordmanovi Novakovi Djokovicovi v čele žebříčků.

Co je však možná méně známé, je to, že Španělův neuvěřitelný výkon ho zařadil na první místo dalšího rekordního seznamu - většina titulů získala v 21. století po uložení mečbolů. Rafael Nadal zvítězil neuvěřitelně sedmkrát poté, co v průběhu turnaje zachránil alespoň jeden mečbol.

To mimochodem přináší úroveň Rafaela Nadala s nikým jiným než Novakem Djokovičem v tomto počtu. Po uložení zápasových bodů má Srb také sedm titulů, což je nejvyšší částka v 21. století.

(Poznámka: Jelikož záznamy o zápasových bodech nebyly v počátcích udržovány přesně, není jisté, kdo před 21. stoletím získal nejvíce takových titulů).

Nadal byl minulý týden dvakrát bodem zápasu ve svém kole 16 proti Denis Shapovalov v Římě. Když Nadal ve třetím setu podával za stavu 5-6, Kanaďan se dostal na 30-40, za svůj první mečbol. Jeho druhý mečbol získal výhodu ve stejné hře.

kde mohu hrát raketbal poblíž mě?

Shapovalov při obou příležitostech dlouze udeřil míč, což Rafaelovi Nadalovi umožnilo udržet si podání a poté si v následném tiebreaku zajistil vítězství.

Rozpis zápasů v 7 turnajích, které Rafael Nadal vyhrál po uložení mečbolů

Rafael Nadal

Rafael Nadal

obrázek tenisového míčku

Zajímavé je, že poprvé Rafael Nadal vyhrál turnaj po uložení mečbolu také na Italian Open. Tváří v tvář Rogeru Federerovi ve finále Říma 2006 zachránil Nadal dva mečboly, když v páté sadě podával na 5-6, 15-40. Španěl vyhrál 6: 7 (0), 7: 6 (5), 6: 4, 2: 6, 7: 6 (5).

Nadal zachránil proti Davidu Nalbandianovi neuvěřitelných pět mečbolů v 16. kole v Indian Wells 2009. Nalbandian měl ve druhé sadě čtyři mečboly za stavu 5: 3 a jeden při vlastním podání za stavu 5: 4. Bohužel pro Argentince se mu však nepodařilo proměnit žádné, protože Nadal vzal druhou sadu v tiebreaku, než se v rozhodujícím zápase rozehrál 6: 0.

Tváří v tvář Viktoru Troickimu v semifinále Japan Open 2010 se Nadal přistihl, že zírá na pár mečbolů v rozhodujícím setbreaku setů. Čtyřiatřicetiletý hráč ale oba zachránil, aby se stal vítězem 7-6 (4), 4-6, 7-6 (7).

Pablo Andujar držel několik mečbolů proti Rafaelovi Nadalovi v semifinále Rio Open 2014. Andujar vedl v tiebreaku rozhodujících setů 7: 6 a 9: 8, ale Nadal se tohoto úkolu v obou případech zhostil a zachránil se před porážkou jemným střílením.

Stejně jako Andujar, Lucas Pouille také držel několik mečbolů proti světové č. 2 na China Open 2017. Hraje Španěl v prvním kole a Pouille rychle prosadil svou autoritu, aby se dostal do vedení o set a také držel pár mečbolů v tajbrejku druhé sady za stavu 6: 4.

Rafael Nadal však měl jiné nápady, když si odkopl čtyři body v řadě, aby si zajistil set, než nakonec zvítězil i ve třetím.

hodinky na skóre tenisu

Více nedávno, Nadal čelil mistrovskému bodu proti Stefanosu Tsitsipasovi na 2021 Barcelona Open. Španěl podával k udržení v zápase na stavu 4: 5 ve třetím setu, když si Řek pro sebe vytvořil vedení 30: 40.

Ale jak to obvykle dělá, Nadal využil příležitosti a dokázal, proč ho nikdy nemůžete spočítat, dokud se nepřehraje poslední bod.

Populární Problémy

Zde je návod, jak můžete online sledovat návrat seriálu The Good Doctor 3. série.

Napětí strun je podceňováno a často přehlíženo. Od základů po dopad napětí na výkon a to, co profesionálové používají - vše pokryjeme.

Váš průvodce sledováním Wizards of Waverly Place online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav, nejlepších sezón a epizod.

'Instinct' se vrací pro 2. sezónu v neděli. Zde je návod, jak sledovat nové epizody pořadu online bez kabelu.

Do zahájení US Open zbývá pouhých pět dní, pojďme se podívat na pět favoritů na zisk titulu dvouhry žen.

USTA potvrdila Mardyho Fisha jako nového amerického kapitána Davisova poháru, který nahradil Jima Couriera.