Tenisový oděv Sania Mirzy je neislámský, říká náboženský duchovní v národní televizi

BRISBANE, AUSTRÁLIE - 7. LEDNA: Sania Mirza z Indie a Bethanie Mattek -Sands z USA v akci během žen

Sania Mirza byla kritizována za její oblečení na poli v národní televizi

Co je nového?

Oblečení indického tenisového esa Sania Mirzy na kurtu bylo nyní islámským duchovním v národní televizi označeno jako „sexuální“, a tedy islámské. V dnešní epizodě Fatah Ka Fatwa, talk show moderované novinářem Tarekem Fatahem, se diskutovalo o tom, je Burka nezbytností pro všechny muslimky?

Na přehlídce byli přítomni dva islámští duchovní a další tři ženy, včetně dvou muslimských aktivistek a jednoho zástupce všech indických muslimských právníků. Jak se debata rozproudila, jeden z duchovních, Sajid Rashidi, poznamenal: Pokud sport vyžaduje, aby ženy odhodily své burky, pak by se ženy tohoto sportu neměly účastnit.

Čtěte také: Po manželce Mohammeda Shamiho fanatici baští Sanii Mirzu na sociálních sítích

Myslíte si, že oblečení Sania Mirzy je legální? Je to legální? Je to sexuální, a proto neislámské.

V jedné chvíli debaty dokonce řekl: Ženy nejsou určeny k zápasení.

V případě, že jste nevěděli…

Dříve byla Sania Mirza náboženskými fanatiky obtěžována sociálními médii za to, že nenosí Burku, a proto nedodržují zákony islámu. Dokonce i hráč kriketu Mohammed Shami měl za cíl zveřejnit obrázek na Facebooku se svou manželkou Hasin Jahan, která měla na sobě šaty bez rukávů.

Shami později přijal vhodnou odpověď na Twitter a Facebook, když tvrdil, že ví, co je pro jeho manželku a rodinu správné.

Srdcem věci

Náboženský fanatismus je jedním z nejnaléhavějších problémů moderní společnosti. Občané Indie tomu samozřejmě nejsou cizí. Ve zprávách se objevily zejména stereotypy proti systému muslimských žen Purdah.

domácí odpalovač tenisových míčků

Když jsme hovořili o tom, jak si ženy vybírají oblečení, a o Burce, byla nastolena otázka, jak se Shamiho manželka a Sania Mirza zaměřují na sociální média. Rashidi, který křičel, aby byl jeho případ silný, hovořil o řadě otázek. Jeho komentáře k Mirzovu oblečení však byly vrcholem show.

Brzy ho však zarazila jeho vlastní logika. Na otázku, zda se dívá na ženy, odpověděl duchovní záporně. To téměř okamžitě vyvolalo další otázku, jak viděl Sanii Mirzu, aby mohla posoudit její oděv.

Co dále?

Bylo by pod Sania Mirzou dokonce pobavit takové komentáře. Je to však silná žena, která věří ve své vlastní volby a nebylo by překvapením, kdyby dala vhodnou odpověď dříve než později.

Záběr na Sportskeeda

Místo abychom se soustředili na to, co nosí tenisové eso na hřišti nebo mimo něj, měli bychom mluvit o nesčetném počtu vavřínů, které do země přinesla. Místo toho, abychom ji kritizovali za její zvolené oblečení, měli bychom diskutovat o jejích šancích na udržení titulu na Australian Open.

Je skličující vidět, že i v dnešní době modernizace má náboženský duchovní tyto archaické názory. To, co žena nosí, by mělo být její volbou a podle úrovně pohodlí. Jak bylo řečeno v pořadu, muži by si měli purdah nasadit na oči a ne na ženské tváře.

Tweet mluvit

Populární Problémy

Pokud si myslíte, že jste narcis nebo vám byla diagnostikována narcistická porucha osobnosti (NPD), můžete se potýkat se sebeúctou, zneužíváním návykových látek nebo mít problémy s vytvářením a udržováním zdravých vztahů. Řízení může být náročné ...

Během nedávného rozhovoru se Sebastianem Torokem z La Nacional bývalý kondiční trenér Rogera Federera Paul Dorochenko prozradil, jak si švýcarský maestro dokázal v neustálém vzdoru prodloužit kariéru

Jak nakrájet koláč. Právě jste udělali fantastický a lahodně vypadající koláč. Krásně voní a už se nemůžete dočkat, až si ho zastrčíte se svými přáteli! Musíte ho však rozřezat správným způsobem, abyste se ujistili, že jsou kusy stejné a také, že ...

Jak nosit svetry (pro muže). Svetry jsou více než něco, co si můžete obléci, abyste zůstali v chladu v teple. Dobře ušitý a tvarově tvarovaný svetr může být stejně poutavý jako okouzlující úsměv. Vypadat dobře ve svetru je o jeho koordinaci ...

The Real Housewives of New York City je zpět pro sezónu 12. Zde je návod, jak sledovat nové epizody online, pokud nemáte kabel.