Série 10 nejlepších Simony Halepové možná skončila, ale její cesta byla znakem důslednosti a vytrvalosti

Simona Halepová, která se po vítězství na Roland Garros v roce 2018 držela Coupe Suzanne Lenglen

Simona Halepová, která se po vítězství na Roland Garros v roce 2018 držela Coupe Suzanne Lenglen

Trvalo pandemii, vylepšený systém hodnocení a zranění lýtka v polovině sezóny, aby se vytlačila Simona Halepová z top 10 WTA. Bylo to území, ve kterém se těšilo velitelské přítomnosti více než sedm let, ale kouzlo konečně byla rozbitá.

Během těchto sedmi let přešla Halep z plachého nováčka na veterána turné, který dosáhl všeho, o čem snila. Zatímco její společnost v top 10 se postupem času neustále měnila, Rumunka zůstala stabilní.

Vášeň Simony Halepové pro sport ji přivedla k tomu, aby se stala jednou z nejkonzistentnějších sil ve hře a upevnila své místo mezi nejlepšími hráči na turné.

29letá cesta na vrchol poprvé nabrala na obrátkách v roce 2013, což byla historická sezóna. Je pozoruhodné, že se stala první ženou od Steffi Grafové v roce 1986, která získala ve stejném kalendářním roce prvních šest titulů v kariéře.

nejlepší tenisové rakety na tenisový loket

Běh katapultoval Halepa na žebříčku č. 11 na světě na konci sezóny poté, co zahájil rok v čísle 45.

vyhledávač tenisových bot
Tabulka na webu turné WTA u příležitosti sedmiletého výročí Simony Halepové

Tabulka na webu turné WTA u příležitosti sedmiletého výročí vstupu Simony Halepové do top 10

V roce 2014 postoupila Simona Halepová do svého prvního čtvrtfinále Major - na Australian Open - což ji vyneslo do první desítky žebříčku. Zbytek, jak se říká, je historie.

Ale v tomto případě je to doslova. Halepova série 373 po sobě jdoucích týdnů v první desítce patří na osmém místě v seznamu všech dob. Je také jedinou aktivní hráčkou, která stojí mezi 10 nejlepšími ženami v této kategorii, v jejímž čele stojí legendy jako Martina Navratilova a Chris Evert.

Ačkoli tato čísla mohou odrážet velmi růžový obraz, realita k tomu má daleko. Simona Halepová musela během své kariéry čelit několika velmi náročným otázkám. Ale její vzestup k postavení šampionky byl podpořen hladem po dosažení nejvyšší ceny - grandslamového titulu.

Simona Halepová se poprvé zúčastnila finále Slam v roce 2014 na Roland Garros, kde čelila divoké Marii Šarapovové (která se ucházela o pátý hlavní titul). Tehdy dvaadvacetiletá Halepová byla ve svém přístupu nebojácná a zkušeného Rusa dovedla do těsného třetího setu.

Šarapovová nakonec vybojovala výhru, ale Halepová se pevně oznámila tenisovému světu.

Simona Halep a Roland Garros 2014

Simona Halep a Roland Garros 2014

Během příštích několika let si Simona Halep vybudovala podmanivou rivalitu s Angelique Kerber, Agnieszkou Radwankou, Caroline Wozniacki a Karolinou Pliskovou. Rumunova výjimečná práce nohou, tolerance střel a očekávání z ní udělaly jednu z nejtěžších soupeřek, proti nimž se hrálo.

29 palcové tenisové rakety

V roce 2016 se k Halepovu týmu připojil Darren Cahill, bývalý trenér Andre Agassiho a Lleytona Hewitta. Duo se vydalo na cestu se zaměřením na technické i mentální aspekty hry, což z Halepové nakonec udělalo nejlepší verzi sebe sama.

V nedávném rozhovoru s Chrisem Evertem “otevřela Rumunka, že Cahill byla významným faktorem při získávání šampionů v ní. Mluvila také o tom, jak jí jeho pozitivní přístup pomohl překonat její inherentně negativní myšlení.

'Byl součástí, kterou potřebuji dokončit, abych se stal úplným šampionem,' připustil Halep. 'Chemie s ním je opravdu dobrá na hřišti i mimo něj.' Proměnil všechny negativy, které jsem měl, a udělal z nich pozitiva. Také mě přesvědčil, že potřebuji pomoc psychologa, aby mě s myšlenkami na kurt dostal na správné místo. '

Díky terapii a podpůrnému týmu, který ji podporoval, byla Simona Halep odhodlána učinit z tohoto pozitivního přístupu základní součást své hry. Ale její odhodlání bylo zkoušeno znovu a znovu.

půl tenisový míček

Otázky týkající se rumunské duševní síly se objevily v důsledku finále Roland Garros 2017, které ztratila poté, co byla setem a rozchodem s Jelenou Ostapenkovou. Pochybnosti o sobě samých a veřejná kritika, které přišly po ztrátě, rozhodně poškodily Halepovu snahu vstřebat pozitivní myšlení.

Devětadvacetiletá vytrvalost přinesla ovoce o několik měsíců později, na China Open 2017. Je ironií, že tím, že Simona Halepová porazila v Pekingu Marii Šarapovovou i Jelenu Ostapenkovou, vystoupala poprvé v kariéře na světovou jedničku.

Teď už zbýval jen titul majora, který v jejím životopise stále chyběl.

Simona Halep na Australian Open 2018

Simona Halep na Australian Open 2018

Tenisoví lordi ale opět řekli „ještě ne“. Simona Halep dosáhla na Australian Open 2018 třetího grandslamového finále své kariéry. Odehrála několik maratonských zápasů a v prvním kole si dokonce přivodila zranění kotníku, což z ní činilo pravděpodobně fyzicky nejnáročnější turnaj v kariéře.

Halepovi byl opět odepřen titul, tentokrát Caroline Wozniacki v trojsetovém thrilleru. Ale navzdory ztrátě byl Rumun schopen do budoucna mít mnohem optimističtější výhled.

vrak to ralph volný stream

Zpátky na svém oblíbeném povrchu na Roland Garros o několik měsíců později na ni ve finále čekala další příležitost. Po setu a přestávce proti Sloane Stephensové ji Halepovy zkušenosti a přesvědčení dovedly k nejúspěšnějšímu vítězství v kariéře.

Simona Halepová ukazuje misku Venuše z růžové vody na balkóně centrálního soudu ve Wimbledonu

Simona Halepová ukazuje misku Venuše z růžové vody na balkóně centrálního soudu ve Wimbledonu

Podobného úspěchu dosáhla v roce 2019 ve Wimbledonu, když si splnila dětský sen a stala se první wimbledonskou šampionkou ze své země. Finále proti 23násobné vítězce Major Sereně Williamsové bylo téměř dokonalým zápasem Simony Halepové, která připustila jen tři nevynucené chyby. Byla to statistika pro záznam a historické knihy.

„Neříkal jsem, že nechci víc. Řekl jsem, že tlak dělat něco zvláštního je pryč. Co přijde, přijde jako bonus, ' Řekl Halep poté, co vyhrál Wimbledon .

Ve své básni Invictus, William Ernest Henley napsal: „A přesto ta hrozba let zjistí a najde mě bez obav.“

Tato slova dokonale pasují na cestu Simony Halepové za posledních sedm let. Poté, co přežila zranění, nesnesitelné ztráty a vysokotlaké zápasy, se rodačka z Constanta vyvinula a stala se šampionkou v každém smyslu slova.

Mimořádná série top 10 Simony Halepové skončila 8. srpna 2021. Ale skutečnost, že série vůbec existovala, je silným důkazem její tvrdé práce a neutuchající touhy odevzdat to nejlepší, kdykoli vstoupí na kurt.

Populární Problémy

Kerber slaví č. 1, je na vrcholu Wozniacki a postoupil do finále US Open

Jak léčit poškrábanou rohovku. Odborníci se shodují, že cizí tělesa, jako jsou kontaktní čočky, nehty, prach, špína, písek, částice dřeva a kovové kousky, mohou poškrábat vaši rohovku. Https://www.mayoclinic.org/first-aid/first-aid-corneal-abras ...

Jak zabránit tomu, aby vás kočka probudila. Přivedla vaše kočička ve 3 ráno myši přes klapku pro kočku? Udělala letmý skok na vaše nejměkčí a nejjemnější části? Nebo na vás jen mňouká natolik, že vás dostane z postele? ...

Bylo tam mnoho zajímavostí, ale jen málo se dokázalo vyrovnat epické bitvě Sereny Williamsové a Alison Riskeové ze tří setů.

Váš průvodce sledováním The Proud Family online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav, nejlepších sezón a epizod.

Tvrdá práce je sama o sobě obtížná, ale je neuvěřitelně těžké ji zvládnout, aniž byste očekávali výsledek. Ať už milujete šití, zpívání nebo plavání, trvale vysoká očekávání vás mohou zadržet, když vám něco chybí. Zaměřením na ...